تروريست های تهاجم پذير !

بسم الله .

- به نقل از سايت بصيرت - با اندکی اصلاح :
انفجارهای لندن و واقعيت های ملموس .

 

حادثه ء ۱۵ تير شهر لندن ، که درست در روز برگزاری اجلاس گروه ۸ واقع شد و اظهارات مقامات امنيتی و سياسی انگليس بلافاصله پس از اين حادثه ، نشان داد اين حادثه بيش از آنکه با اقدامات خارجی واقع شده باشد، به وسيله ء عوامل :: قابـل پيش بينی :: و :: در دسترس :: اتفاق افتــاده است.

مقامات انگليس مدعی اند اين انفجارها متعلق به القاعده است و يک شبکهء تلويزيونی در انگليس هم ، ۲۴ ساعت پس از حادثه ، بيانيه ء القاعده را که مسئوليت انفجـــارهای لندن را به عهده گرفته بود ، قرائت کرد .

شايد در همان لحظه اين سئوال برای بينندگان آن تلويزيون مطرح شده باشد که فرماندهان القاعده و ستادفرماندهی آنان در کجا قرار دارند که با اين دقت ، در پايتخت يک کشور برجستهء اروپـايی دست به عمليات گسترده می زنند و سپس مسئوليت آن را نيز می پذيرند و در عين حال ، هيچ سيستم اطلاعاتی ، امنيتی و نظامی نيز قادر به شناسايی و مقابله با آنان نيست ؟ جالبتر اين است که يک مقام امنيتی انگليس می گويد ، عوامل بمب گذاری از شمال آفريقا وارد يک کشور اروپايی شده و از آنجا به انگليس آمده اند ، سپس متواری شده ،  اينک در عراق يا مرز ميان پاکستان و افغانستان بسر می برند .

فرماندهان القاعده و ستادفرماندهی آنان در کجا قرار دارند که با اين دقت ، در پايتخت يک کشور برجستهء اروپـايی دست به عمليات گسترده می زنند و سپس مسئوليت آن را نيز می پذيرند و در عين حال ، هيچ سيستم اطلاعاتی ، امنيتی و نظامی نيز قادر به شناسايی و مقابله با آنان نيست ؟

انگلیـسی ها تصور می کنند مردم ، اين قصه را باور می کنند!

واقعيت اين است که اينک ، کشورهای آمريکا و انگليس ، از يک سو بشدت زير فشار افکار عمومی ند و از سوی ديگر با مخالفت عميق دولتهای هم پيمان خود در اروپا و آسيا مواجه اند. حوادث لندن و ارتباط دادن آن با حوادث سال گذشته در مادريد و حوادث ۱۱ سپتامبـر ، می تواند پاسخی باشد به انتقاد تند نخبگان و توده های مردمی که بايد هزينه ء اقدامات تجاوزکارانه امريکا و انگليس را بپـردازند.

 

تحليلگران مستقل غربي:
گفتمان احمدي‌نژاد منطقه را به ضرر آمريكا متحول مي‌كند

تحليلگران مستقل غربي هر روز به ابعاد منطقه‌اي نتيجه انتخابات اخير ايران معتقدتر مي‌شوند. پاتريك سيل، نويسنده و تحليلگر مشهور انگليسي در مقاله‌اي در "آژانس گلوبال" نوشت:"پيروزي احمدي‌نژاد با اكثريت قاطع آراء در انتخابات رياست جمهوري ايران تحولي خوشايند در منطقه خاورميانه به شمار مي‌رود."

به نوشته "سيل" موفقيت احمدي‌نژاد در تحقق شعارهاي خود مثل عدالت‌ اجتماعي، تقسيم دوباره ثروتهاي نفتي و بازگشت به خلوص معنوي انقلاب اسلامي 1979 تضاد شديدي با وضعيت چندين كشور عربي خواهد داشت. كشورهايي كه با حرص و طمع نخبگان به پوكه‌هايي توخالي تبديل شده‌اند، نخبگان فاسد و مرفهي كه اقتصاد را در سيطره خود دارند و اساساً فراتر از قانون و بدون نظارت موسسات دولتي عمل مي‌كنند.

وي اين مبارزه انتخاباتي ايران را براي منطقه خاورميانه نمونه يك دموكراسي قوي و معتبر و سالها جلوتر از انتخابات كشورهاي عرب، كشورهاي اشغال شده منطقه و نيز فلسطين ارزيابي كرد و از آمريكا خواست، ادعاهايي مثل ساختگي و نامشروع بودن انتخابات ايران را پس بگيرد. چرا كه اين گونه اظهارات مضحك نمي‌تواند شهرت خدشه‌دار شده آمريكا را ترميم كند.

اين نويسنده انگليسي افزود: ممكن است تبليغات كوركورانه و از مدافتاده‌اي مثل "كشور شماره يك حامي تروريسم" در قبال ايران به كار نومحافظه‌كاران بيايد، اما ديگر به در واقعيات دنياي امروز نمي‌خورد و آمريكا اولين باري نيست كه فرصت اصلاح هدف خود را در خاورميانه از دست مي‌دهد.

پاتريك سيل در اين تحليل همچنين ظهور ملي‌گرايي مغرورانه و متكي به نفس ايران در مقابل ملي‌گرايي توسري‌خور و سازشهاي ناجوانمردانه جهان عرب را باعث به وجود آمدن چالش در جوامع عربي دانسته و نوشته است:"ايران مصمم است در برابر دستورات خارجي خصوصاً آمريكا مقاومت كند."

از سوي ديگر "پل راجرز" استاد مطالعات صلح دانشگاه برادفورد انگليس هم، در مقاله‌اي كه نشريه "دموكراسي باز" آن را چاپ كرد و نوشت: انتخاب احمدي‌نژاد رويدادي نيست كه واشنگتن راحت آن را هضم كند. هضم اين موضوع به ويژه براي نومحافظه‌كاران دوآتشه دشوارتر است. زيرا تصور آنها تا قبل از انتخابات ايران اين بود كه شرايط در ايران براي تغيير رژيم از درون كاملاً مساعد است و همه شرايط براي به خيابان كشاندن مردم مهياست!"

اين نويسنده انگليسي افزود: ممكن است تبليغات كوركورانه و از مدافتاده‌اي مثل "كشور شماره يك حامي تروريسم" در قبال ايران به كار نومحافظه‌كاران بيايد، اما ديگر به در واقعيات دنياي امروز نمي‌خورد و آمريكا اولين باري نيست كه فرصت اصلاح هدف خود را در خاورميانه از دست مي‌دهد.

"راجرز" هم موضع احمدي‌نژاد در دفاع از فعاليت صلح‌آميز هسته‌اي را مورد حمايت شمار كثيري از مردم ايران دانست و پيش‌بيني كرد كه چين در شورای امنيت از اين خواسته ايران حمايت خواهد كرد."

در اين حال اظهارات جديد مقامات آمريكا از "فقر بهانه" در قبال منتخب ملت حكايت دارد. علي‌رغم آن كه دنيا به كذب ادعاهاي آمريكا درباره حضور دكتر احمدي‌نژاد در جريان فتح لانه جاسوسي آمريكا پي برده است، رايس، وزير خارجه آمريكا در گفت و گو با شبكه خبري فاكس نيوز مجدداً اين موضوع را مطرح كرده است و پس از 26 سال درباره فتح لانه جاسوسي گفته است:"مسئله‌اي كه مي‌خواهم بگويم اين است كه ما فراموش نخواهيم كرد كه چه بر سر ملتمان در ايران آمد." وي افزود: ما به آن نقطه نرسيده‌ايم كه نتيجه‌گيري قطعي باشد، اما اين مسئله را به صورت بسيار جدي پيگيري مي‌كنيم.

گزارشي از فرايند انتخاب كابينه احمدي‌نژاد

سه كميته كارشناسي كه موظف به بررسي اسامي پيشنهادي براي كابينه احمدي‌نژاد بودند، به كار خود پايان دادند.

سه كميته امور زير بنايي، سياسي- امنيتي و فرهنگي- آموزشي كه از مدتي قبل بررسي اسامي پيشنهادي براي تصدي مسئوليتهاي مختلف در كابينه احمدي‌نژاد را در دستور كار خود داشتند، ابتدا معيارهاي مورد نظر را در دو بخش "عمومي" و "ويژه" تعيين كرده و پس از نامزدهاي پيشنهادي را با اين معيارها تطبيق داده‌اند.

دكتر احمدي‌نژاد شب گذشته نيز در مصاحبه اختصاصي با شبكه اول سيما خود را تصميم‌گيرنده نهايي در مورد كابينه دانست و تاكيد كرد كه او به هيچ حزب، گروه و جناحي بدهكار نيست تا نظرات تحميلي آنان را در مورد تركيب كابينه بپذيرد.

بر اساس اين گزينش راي‌گيري درباره هر يك از نامزدها و نهايتاً امتياز‌دهي و اولويت‌بندي نامزدها براي تصدي هر يك از مسئوليتها در كابينه، مراحل انجام شده بعدي توسط اين كميته بوده است.

در همين حال يكي از مسئولين اين كميته‌ها گفت: تصميم نهايي را دكتر احمدي‌نژاد مي‌گيرند و او اكنون به گونه‌اي پيچيده و در عين حال عالمانه رفتار مي‌كند كه ما نمي دانيم واقعاً چه كساني وزير نهايي وي هستند. او در روز آخر همه را متعجب خواهد كرد. وي همچنين گفت، احمدي‌نژاد در عين حال كه به مشاركت ديدگاههاي تحول‌گرا (فارغ از جناح‌بندي سياسي) در دولت اعتقاد دارد، اما هيچ گونه فشار و امتياز‌خواهي وي را وادار به تمكين نمي‌كند. دكتر احمدي‌نژاد شب گذشته نيز در مصاحبه اختصاصي با شبكه اول سيما خود را تصميم‌گيرنده نهايي در مورد كابينه دانست و تاكيد كرد كه ما به هيچ حزب، گروه و جناحي بدهكار نيست تا نظرات تحميلي آنان را در مورد تركيب كابينه بپذيرد.

وي در عين حال يادآور شد از كليه پيشنهادات در زمينه‌هاي مختلف استفاده خواهد كرد.

/ 13 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پاسداران

بسم الله . آرش ؟ ازت بعيده !

علیرضا

سلام. اين انفجارها يقينا کاره صهيونيست ها بوده به همان دليل ۱۱ سپتامبر.

آرش

<<به همان دليل ۱۱ سپتامبر>> واقعاْ خيلی دليل منطقی يه! به نظر من که <<يقيناْ>> پيروزی احمدی نژاد هم کار صحيونيستاست. به همان دليل ۲۰ جولاي.

tohid

salam agha darbareye anfegarate londen va sharmosheykh unn bezoodi berooz mishavad

tohid

dar zemn ziyarat ghabool

پاسداران

بسم الله . جورج بوشک بر وزن پوشک ! جوابت توی کامنت های پست های پايينی آماده است ! :))

پاسداران

بسم الله . آرش همين تیپ اظهار نظر ديگه. خيلی بعيد بود.

...

اگر گنجی بميرد بساطتان برای ابد برچيده خواهد شد. با خشونت خشونتتان را پاسخ خواهيد گرفت. عقده چندين ساله ملت ايران يکباره سر باز خواهد کرد و سيلی پديد خواهد آمد که همگی تان را به حق يا نا حق با خود خواهد برد.

پاسداران

بسم الله . اولا : زرشک ! دوما : زرشک ! سوما : زرشک ! چهارما : اگه خودتون چيزخورش نکنيد و از پشت بوم بيمارستون ميلاد نخواهيد با ::شاه کليد بريد خفه اش کنيد ! پنجما : زرشک ! آقاجون، فقط زرشک !