از امر به معروف و نهی از منکر دفاع نکنید!

رفتار برخی از افرادی که ادعای امر به معروف و نهی از منکر دارند برای بنده حیرت برانگیر است. رفتارهایی که این افراد در دفاع از امر به معروف و نهی از منکر دارند به حدی ناراحت کننده است که از آنها خواهش دارم از امر به معروف و نهی از منکر دفاع نکنند. 

و اما این رفتارها چیست ؟

1- خواهش می کنم، جنازه ی شهید امر به معروف و نهی از منکر را دلیل و حجتی برای اقدامات غلط و خلاف شرع خود در "امر به معروف و نهی از منکر نکردن" نکنید! حضرات می گویند : ببین ! اینه عاقبت امر به معروف و نهی از منکر ! تذکر بدهی کشته میشی ! مسئولان حمایت نمی کنند! آمر به معروف و ناهی از منکر تنهاست. بیمارستانها هم حتا کمک نمی کنند. البته اگر به اسم مجرم دستگیر نشود.

جوابش این است : اگر شهید خلیلی و برخی دیگر از آمرین به معروف مجروح و شهید می شوند، بعلت همین آمر و ناهی نبودن امثال شماهاست. مسئولان باید پاسخ اعمال خود را بدهند. اما امر به معروف و نهی از منکر در اصل آن یک اقدام مردمی و در چهارچوب لسانی و عمومی است . چون این امر به معروف و نهی از منکر لسانی از سوی همین شماها متروک است، خلیلی ها شهید می شوند. خون شهید خلیلی علاوه بر آنکه بر دست قاتل او رنگ سرخی بر جا گذارده که تا قیامت پاک نمی شود، بر دست آنانی که با عدم انجام تکلیف شرعی خود راه را برای قاتل هموار کردند نیز رنگ دارد تا روز قیامت آنان را به سزای ترک واجب خود برساند.

2- می گویند : باید برویم و انتقام شهید خلیلی را بگیریم !

جواب : اگر منظور شما این است که از فردا هرکسی که حالا یک تعرضی به نوامیس کرد را ما برویم در خیابان قمه بزنیم، صدسال سیاه نمیخواهم انتقام بگیرید! این انتقام کور حیوانی ربطی به آمرین به معروف و ناهیان از منکر ندارد و نه مرضی خداست و نه پیامبرش! اگر واقعا دنبال احیاء خون شهید خلیلی هستید، اگر واقعا مرد میدان هستید، از امر به معروف و نهی از منکر لسانی استنکاف نکنید. وظیفه تان را انجام دهید و لا اقل مثل این جوان 19 ساله، از جراحت نترسید و مثل این نوجوان 19 ساله، بدنبال حمایت کسی از خود نباشید. انتقام خون شهید خلیلی زمانی گرفته می شود که نهال امر به معروف و نهی از منکر با خون او آبیاری شود و این نهال زیبا و نورانی به شجره بزرگ و پرثمری تبدیل شود که آرمان او را نشان می دهد .

3- نوعی از کلیپ و موسیقی های سیاه ! در مورد شهید خلیلی در حال ساخت و انتشار است که من را بسیار نگران کرده. ما در رثای شهدایمان باید ناله های سیاه سر دهیم یا نوای سرخ حماسه حسینی بر لب داشته باشیم ؟ این چه وضع زننده ای است که در این کلیپ ها وجود دارد؟ همه اش سیاهی، تباهی، نا امیدی! این نه با امر به معروف و نهی از منکر می خواند و نه حتا با فرهنگ انتظار و امید به مدد الهی. این چه روحیه زشتی است که به اسم دفاع از شهید امر به معروف و نهی از منکر در جامعه رواج می دهند؟ امام (ره) وقتی اولین اجراهای حاج صادق آهنگران را شنید به او فرمود شما حماسی بخوانید! حالا ما حواسمان کجاست چکار داریم می کنیم ؟ راست می گوییم و دنبال حمایت از امر به معروفیم یا آنکه فعلا اقتضا می کند برای خاموش کردن چراغ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اینچنین عمل کنیم؟!!

حرف زیاد است.

/ 4 نظر / 13 بازدید
مرتضی

منظورتون از موسیفی سیاه که آهنگ aهر مجروح نیست؟! البته قبول دارم کار قوی نبود.. http://www.mobarezclip.com/?p=4981

مریم

برادر ابوذر سلام چه زیبا گفتی "ناله های سیاه" ! موسیقی پاپ در شان انقلاب اسلامی ایران نیست سلمان رشدی می گوید: "وقتی مردم ایران دهه فجرشان را با موسیقی پاپ جشن می گیرند نوید روشنی است برای کسانی که پایان انقلاب را انتظار می کشند" حامد زمانی و خیلی های دیگر از این سبک "سطحی ناگزیر" برای بیان حماسه انقلاب و جهاد و... کمک می گیرند. موسیقی معترض به کلام معترض شناخته نمی شود موسیقی خود باید برخواسته از فرهنگ انقلاب و اسلام باشد. حتی جبهه مقاومت انقلاب اسلامی هم متوجه این موضوع نیست و از ادبیات موسیقایی استعماری استفاده می کند. اگر ما موسیقی حرفه ای در خدمت جنگ و انقلاب داشتیم مردم در تظاهرات و جبهه آوازهای متفاوت نمی آفریدند آهنگران را دیدید او و همنوایانش در جبهه با سینه زدن و همراهی یک ارکستر بودند.ارکستری که رد پای اجنبی بر آن نبود.وای بر کسانی که در موسیقی نان این انقلاب را می خورند وکار دیگر می کنندکه نباید بکنند.

مرتضی

اونو آقای زمانی برای جانبازان شیمیایی خوانده اند..اما مشکلش چی بود؟! فکر نمیکنم مفاهیم سیاه یا مایوس کننده ای داشته باشد.. منظور شما از آهنگ حماسی را میفهمم اما اگر آهنگ جدید و مناسبی باشد،خب دوستان استفاده میکنند..

مریم

آقا ابوذر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی اینا رو می سازه من رفتم حضوری به برو بچه های جشنواره عمار گفتم (چون اینا تقریبا یکی ان) گفتم که توی تله موسیقی پاپ افتادین موسیقی که خود غربی ها می گن سطحی ناگزیره ... و موسیقی خوش ظاهر و مردم پسندیه که بی ریشه در فرهنگ موسیقی بومی است ...هر چی خواستم با مسئول موسیقی اش که کاشان دفتر و دستک داره صحبت کنم نشد ...که نشد