آقای مسجد جامعی ! خدا شما را می آمرزد؟

ابتدا اين مطلب را بخوانيم و ببينيم اين وزير ارشاد دولت دوم خرداد هم بعد از نزديک ۸ سال که پدر حوزه فرهنگ و اعتقاد را در کشور درآوردند ، از شدت شوری آشی که به خورد اعتقادات مردم داده اند خودش هم اعتراف می کند ، بعد هم يک مطلب سوزناک از کيهان بخوانيم . اين اظهارات آقای مسجد جامعی در واکنش به ماجرای جشن مبتذل و گناه آلود خانه سينما است که با برخورد قضايی مواجه شد. والا اين جماعت و اين موضعگيری ها ؟...

احمد مسجد جامعی دومین وزیر ارشاد سیستم سیاسی دوم خردادمسجد جامعي:
مسئله بدحجابي چيزي نيست كه افكار عمومي به راحتي از كنار آن بگذرد

خبرگزاري فارس: وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت:‌ مسئله بدحجابي چيزي نيست كه افكار عمومي و حتي خود اهل هنر و فرهنگ به راحتي از كنار آن بگذرند.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، احمد مسجد جامعي در جمع خبرنگاران پارلماني در واكنش به مسائل اخير خانه سينما گفت: برخورد نسنجيده با اهل فرهنگ و هنر چهره بين‌المللي ايران را مخدوش مي‌كند.
وي كه پس از حضور در كميسيون فرهنگي مجلس سخن مي‌گفت، يادآور شد: اين افراد بارها در عرصه‌هاي بين‌المللي درخشش داشته‌اند و توانسته‌اند مقام‌هاي خوبي را كسب كنند كه افتخاري براي جامعه ايران است و توانستند چهره ايران را به نيكي در جهان معرفي كنند و من نيز همواره به اين مجموعه احترام و ارزش قائلم.
وي تصريح كرد: در مسئله جشن خانه سينما، خود خانه سينما اولين نهادي بود كه در اعتراض به بدحجابي اطلاعيه صادر كرد چون مسئله بدحجابي چيزي نيست كه افكار عمومي بتواند به راحتي از كنار آن بگذرد.
مسجد جامعي ادامه داد:‌ اهالي خانه سينما نسبت به اين مسئله اعتراض داشتند و اعلام كردند كه برخي در اين جشن حضور داشتند كه اهالي سينما نبودند.
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي اظهار داشت: حتي خانه سينما اخيراً به استفاده ابزاري از هنرپيشه‌ها در برخي مجلات اعتراض كرد و موضوع را هم پيگيري نمود.
وي همچنين تصريح كرد: ظرفيت سينماي ما به حدي است كه خود مي‌تواند اين گونه مسايل را به خوبي حل كند و خود آنها در صدد هستند كه مسايلي از اين قبيل تكرار نشود. پس بايد توجه كنيم كه سينماي ما توان نقد خود را دارد و نبايد با يك تخلف، مجموعه ارزشمند سينما را زيرسوال ببريم.
مسجد جامعي با بيان اين كه خود نيز در بخش پاياني جشن خانه سينما حضور داشته‌ است، ‌خاطرنشان كرد: به هر حال آن مراسم جشن بوده و اگر تخلفي هم بوده، ‌آن صنف پيگير آن بوده است...

 

به مطالب که گفته ،‌خوب دقت کرديد ؟ حالا بيائيم کمی از اين افتخار آفرينان حوزه فرهنگ را که ::بارها در عرصه‌هاي بين‌المللي درخشش داشته‌اند و توانسته‌اند مقام‌هاي خوبي را كسب كنند كه افتخاري براي جامعه ايران است و توانستند چهره ايران را به نيكي در جهان معرفي كنند :: و آقای مسجد جامعی هم می گويد که ::من نيز همواره به اين مجموعه احترام و ارزش قائلم. :: بهتر بشناسيم . ببينيم افتخارات ملی ما از نظر وزارت ارشاد کيستند ؟

 

سنگ هاي بسته و... ( يادداشت روز ) - روزنامه کيهان مورخ ۲۶/شهريور/۱۳۸۳

يك نظام حكومتي با اعطاي نشان لياقت، مدال شايستگي، دكتراي افتخاري، تقديرنامه و... به افراد يا مؤسسات، ديدگاه مورد قبول خود، در عرصه هاي فعاليت آن افراد يا مؤسسات را به مردم معرفي مي كند و اين، يك اصل تعريف شده در اعطاي نشان ها و برپايي مراسم يادبودها و نكوداشت هاست.


اكنون با اين تعريف كه در درستي آن جاي ترديد نيست به موارد زير توجه كنيد. با اين توضيح كه آنچه در پي مي آيد فقط مشتي از خروارها و اندكي از بسيارهاست، زيرا، شرح بيشتر اين ماجرا، قصه درازي است كه بيرون از ظرفيت و حجم چندين جلد كتاب قطور است و به يقين، خارج از محدوده اين نوشته محدود.


1- در سال 1381، آقاي لوريس چكناواريان، عضو شوراي هنري دفتر فرح پهلوي از دست وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي، نشان درجه يك هنري دريافت مي كند. ايشان علاوه بر كارنامه سياه قبل از انقلاب خود كه عضويتش در شوراي هنري دفتر فرح پهلوي گوياي آن است، بعد از پيروزي انقلاب نيز، هيچ اثري در راستاي فرهنگ انقلاب اسلامي، همخواني با مردم و... ندارد.


2- آقاي كامبيز درم بخش، كاريكاتوريست همكار ساواك كه بعد از پيروزي انقلاب به خارج از كشور گريخت و كاريكاتورهاي موهن او در تمسخر حضرت امام-با پوزش از ساحت مقدس آن بزرگوار- به طور پيوسته در نشريات ضدانقلابي آمريكا و اروپا چاپ مي گرديد، بلافاصله بعد از ورودش به ايران-كه با هيچ مخالفتي روبرو نشد- به عنوان داور برجسته انتخاب مي شود و در جشنواره فجر بر صدر مي نشيند.


3- و اما بشنويد از آقاي پرويز تناولي، مجسمه ساز خانه زاد دربار محمدرضاخان و عضو شوراي هنري دفتر فرح پهلوي؛ ايشان به ساخت مجسمه از... شهرت داشته و دارد. او در جريان جشن هنر شيراز، مجسمه اي كه از... ساخته بود را به نمايش گذاشت. اين اقدام وي با اعتراض شديد مردم روبرو شد تا آنجا كه برپاكنندگان جشن هنر شيراز او را تحت حمايت مأموران ساواك و شهرباني از شيراز به تهران منتقل كردند و براي مدت زيادي از ترس مردم زندگي نيمه پنهان داشت. ايشان كه با پيروزي انقلاب به خارج از كشور گريخته بود، بعد از 20 سال به كشور بازمي گردد و بلافاصله از سوي وزارت محترم ارشاد به عنوان داور جشنواره دوسالانه هنرهاي تجسمي انتخاب مي شود. خانه مسكوني اش به مبلغ 5/1ميلياردتومان خريداري مي شود تا به عنوان يكي از مظاهر «ميراث فرهنگي»! به يادگار بماند! در همان حال سازمان فرهنگي شهرداري تهران-در دوران آقاي ملك مدني- برخي آثار قبل از انقلاب او را به مبلغي بالغ بر 600ميليون تومان خريداري مي كند.


4- آقاي بهمن فرمان آراء، كه او نيز به خارج از كشور گريخته بود بعد از 20 سال به وطن ما-تأكيد مي شود به وطن ما- بازمي گردد و فيلم خانه روي آب را مي سازد كه محتواي آن بي نياز از توصيف است. فيلمنامه خانه اي روي آب در جشنواره فيلم فجر به عنوان بهترين فيلمنامه ديني! برگزيده مي شود و فيلم ديگر او-بوي كافور، عطر ياس- كه در آن ارزش هاي اسلامي و انقلابي و فرهنگ مردم ايران به تمسخر گرفته شده بود، 7جايزه جشنواره را درو مي كند.


5- جايزه بهترين ناشر سال، به ناشراني نظير «نشرني»، «شباويز» و... داده مي شود. و وزارت محترم ارشاد آثار اين ناشران را در مقياس گسترده اي خريداري كرده و به مراكز فرهنگي، از جمله، مدارس، مساجد، كتابخانه ها و... مي فرستد. و اين در حالي است كه برخي از كتاب هاي اين ناشران به علت توهم پراكني عليه اسلام و انقلاب در همان سال توقيف شده بود.


6- هفته گذشته، آقاي ناصر تقوايي از دولت محترم جمهوري اسلامي ايران به دريافت درجه «دكترا» مفتخر گرديد! ايشان قبل از انقلاب به سفارش ساواك سريال تلويزيوني «دايي جان ناپلئون» را ساخته بود كه در آن ارزش هاي فرهنگي و ديني مردم به نفع ساواك مورد تمسخر قرار گرفته بود. و اما، زشت تر از آن، فيلم «آرامش در حضور ديگران» است. تقوايي در تمامي طول اين فيلم مستهجن، صحنه هاي نزديكي جنسي زنان و مردان را بگونه اي بي پرده و عريان به نمايش مي گذارد. اين فيلم كه مانند سريال دايي جان ناپلئون، به سفارش مستقيم و با هزينه ساواك ساخته شده بود، به اندازه اي مستهجن بود كه در فاصله كوتاهي بعد از «اكران» ساواك، به دليل مخالفت هاي گسترده مردم، ادامه اكران آن را به مصلحت ندانست و براي مدت چند ماه زمينه زندگي پنهان ناصر تقوايي را فراهم آورد.
و...


7- ديروز پيكر پاك استاد حسين لرزاده، استاد معماري سنتي ايران كه طراحي و ساخت 842مسجد و حسينيه را در كارنامه پرافتخار خود دارد، به خاك سپرده شد. چه تعداد از مردم، او را مي شناختند؟ كداميك از مراكز رسمي متولي فرهنگ و هنر او را به مردم معرفي كرده بودند؟ كدام نشان شايستگي و لياقت به او اعطاء شده بود؟!


8- اين روزها ماجراي هولناك قتل چندين كودك كه اجساد آنها را بعد از آزار جنسي و شكنجه جسمي، سوزانده بودند، خاطر همه را آزرده كرده است. راستي! وقتي ميدان فرهنگ و عرصه فرهنگ سازي را به سردمداران ترويج فساد و فحشاء مي سپاريم و پيروي از راه آنها را به عنوان راه مورد قبول نظام معرفي مي كنيم؟ مي توانيم انتظار ديگري داشته باشيم؟ در كجاي دنيا يك نظام حكومتي- صرفنظر از نوع آن- به دشمنان خود نشان لياقت و دكتراي افتخاري مي دهد؟!


مگر نه اينكه، ما، به دست خود، سنگ ها را بسته و سگ ها را گشاده ايم؟!


حسين شريعتمداري

 

/ 11 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ابوذر

آقای مسجد جامعی کجايی ؟

كلاشينكف

سلام ابوذرجان....خيلی حرفهای کيهان رو باور نکن! بعدا که تناقض ها و لاپوشانی ها و رياکاری های سياسی حضرات برايت روشن شود..دچار ديپرس عاطفی -سياسی می شوی! :) ...موفق باشی.....

ابوذر

بسم الله . اين کامنت از همين الان می گويم ربطی به دوستم آقای سيف الاسلام مدير وبلاگ کلاشينکف ندارد. نيازی نيست خودشان بيايندو بعدا کامنت بگذارند که اين مال من نيست. حاج احمد ، ما خودمان اين بزرگوار را شناسايی کرديم . ضمن اینکه حاج احمد همه جا می نویسد : کلاشینک دیجیتال و این کار را یک جا نیست که انجام نداده باشد. و اما : صاحب محترم اين کامنت : هرکه هستی ، محترمی و می توانی برای خودت علامت حقوقی ديگری انتخاب کنی ، اما همين رياکاری را انجام می دهی که همه را به کيس خود می پنداری ! ضمن اينکه ، قال اميرالمومنين علی عليه السلام : انظر الی ما قال و لکن لا تنظر الی من قال. اگر در مورد گوينده مطلبی موضع داری ، به مطلبش نگاه کن . با پيش فرضهايت عليه فرد ، به گفته اش نظر نکن. اگر در خود اين مطلب مناقضه ای می بينی اظهار کن . اين حرف شما نه تنها ادعايی بيش نيست بلکه ربطی به محتوای پست ارسالی هم ندارد.

ابوذر

و اما در مورد دپرس سياسی و عاطفی : کسی بايد دچار تناقض ودپرس شود که از خود بپرسد جشن خانه سينما با آن فضاحت که صدای خود وزیر ارشاد - مسجد جامعی - را هم درآورد و به ادعای او ،‌خانه سينما را هم معترض کرد ! فضای دفاع داشت که آقای مسجد جامعی دفاع کند اما فوت يک هنرمند مانند استاد لرزاده و يا شهادت يک هنرمند مانند ابوالفظل سپهر شاعر جانباز و رزمنده جوان ، حضور آقايان در مراسم را - در هيچ سطحی از سطوح دولتی وای بحال به مديران فرهنگی دولت مانند مسجد جامعی - نطلبيد ، بلکه تا الان هيچ واکنشی هم نشان نداده اند. حالا ببينيد آنچه را می گويم : آقای احمدی نژاد شهردار بسيجی تهران ، فقط چون سپره يک بسيجی بود ُ بدون اعوان و انصار و تنها - به رسم هميشه اش - در مراسم حاضر بود و دوربين صدا وسيما - احتمالا - حساس شدو از او پرسيد چرا آمده ای که من که در حال عبور از کنارشان بودم فقط يک کلمه شنيدم : چون بسيجی بود. دپرس سياسی برای آنکسی است که تناقض خورد و پارادايم زايد.

ابوذر

بسم الله . در جواب کامنتی که در اولين فرصت پاک خواهم کرد و به اهلبيت توهين کرده است : اولا : آفرين که به توصيه ام عمل کردي و آی دی ديگری برای خودت ساختی. ثانيا : ديدی حاج احمد ما اهل اين حرفها نبود : ثالثا : همچين تعجب نکردم ديدم اين حرفها را . فهمديدم دوباره يه ملنگ ديگه پيدا شده به خيالش ما رو مجل کنه . خودت مچلی بچه جون. اما حرفهای اساسی با اين کامنت توهين به اهلبيت در کامنت بعدی :...

ابوذر

به جون خودم قسم ، آنچنان جواب آتشينی برات آماده کرده بودم که ... بجان خودم بدان اهلبيت که مرامشان فقط کرم است نگذاشتند. چون مريد اهلبيت هم بايد که مثل خودشان باشد. والا اگر اهلبيت بخواهند ، به اشاره ابالفضل مشکلات را فانی می کنند. وبلاگت را آمدم و ديدم جناب فحاش ! مثلا می خواهی از زرتشت - که بنظر ما مسلمانان هم ، احتمالا پيامبر آسمانی بوده و بنظر ما محترم است چون اصل مکتبش منفی نيست - و آئين زردشتی گری - که بنظر ما قبلا دين آسمانی بوده و بازهم متوسلان به اين مسلک کافر محسوب نمی شوند و محترمند - دفاع کنی اما تلاشی جز جنگ جنگ روانی برای اختلاف بين ايرانيان نداری ! کورترين کوری را خوانده ای ! بگذار تا صبح دولتت بدمد . کين هنوز از نتايج سحر است. ما هم کماکان زنده ايم و تا زنده ايم رزمنده ايم . رهسپارم با ولايت ، تا هرکجا که او بخواهد . وحدت ملی برای من از همه چیز مهمتر است ولی مواظب خودتباش با اهلبیت کاری نداشته باش. يا علي مدد !

amir_reza

درود بر شما من معذرت ميخواهم اگر توهينی کردم.اخه يکی از بهترين دوستانتون دها ايميل با فوحش خواهر مادر برام فرستاد منم عصبانی شدم معذرت ميخوام که توهين کردم بايد منو ببخشيد دوست عزيز با اجازتون کامنتی هم که داده بوديد پاک کردم بازم معذرت ميخوام در ضمن هدف بنده فقط روشن کردن چهره حقیقی تازیان نه چیز دیکری شاید یک اپدیت هم کردم تا این مهملاتی را که در این مقاله اورده اید مورد حمله قرار دهم!بدرود

ابوذر

بسم الله . از اينکه در خصوص حريم اهلبيت سعی خواهی کرد مواظب خودش باشی به تو تبريک می گويم . اين را بدان که حتی اگر کسی که بالاترين ميزان ادعا در خصوص اعتقاد به اهلبيت را دارد منشو مرام وروشی مخالف با آن را پيش گرفت ، به هيچ وجه اعتباری از خود برجای نمی گذاردو کسی هم حق ندارد آن را مستمسکی برای ::توهين به اهلبيت عصمت وطهارت :: قرار دهد. بهرحال بدان حقيقتا ما برای دفاع از حریم اهلبيت هيچ مرزی نمی شناسيم جز مرز اسلام و ايمان وابزار دفاعی مان هم حتما اسلامی خواهد بود . نه غير دينی. در مورد ايميل هم : مگر ساختن ای مسل جعلی اين روزها کاری دارد ؟ هر هکر صورتی رنگ بچه ای هم می تواند اين کارها را انجام دهد . يا تو ، خودت هم قربانی يک جنگ روانی پيشرفته شده ای ، يا اينکه اين حرف هو خود ، بخشی از يک سناريوی جنگ روانی است. ضمن برفرض صحت ادعا در مورد ميل توهين آميز ، ۲ فعل غلط محض انجام داده ای ۱- توهين به اهلبيت عصمت وطهارت ۲- انتقام گيری از کسی که می گويی ارتباطم با انکس که به تو توهين کرده بقول تو دوستی است و من بگويم که چنين دوستی ندارم . يا علی.

ابوذر

و اما : برای من مهم نيست که تو در وبلاگت با کامنت ها چه می کنی ؟ اما برای مهم است که چه کسی و در کجا در کامنت ها در مورد ولايت و اهلبيت عصمت و طهارت چه رفتاری از خودش نشان داده. ضمن اينکه : من در کامنت خودم در وبلاگ تو چند خط بيشتر ننوشته بودم که اينجا در وبلاگ خودم می آورم : نوشته بودم ::: خوب . جناب فحاش . آمدم و وبلاگت را ديدم . بدان که جوابت نسبت به کامنت زشت و فحاشی ات نسبت به اهلبيت را اماده کرده ام . برو و بخوان ::: تازه ، اين کامنتی بود که تو حذف کرده ای . اما تو که ديگر نمی توانی کامنت هايم را که در وبلاگ خودم تکرار می کنم حذف کنی که : من در وبلاگ خودم مطالب تو را نقد خواهم کرد.

Alireza

با سلام ....... وبلاگ تحليلی ما رو بخونيد