زیبا نوشته ای از یک کامنت نویس ناشناس...

نویسنده: nashenas

شنبه، 7 آذر 1383، ساعت 12:23

من به محمد ابراهیم همت می‌گویم بسیجی. که تمام زندگیش را، روز به روز و نه یک‌باره گذاشت پای این که زباله‌ای مثل صدام حسین نتواند بیاید در سعدآباد بنشیند نم‌نم عرق بخورد و ام کلثوم گوش کند و رقص عربی دخترهای ایرانی را تماشا کند. من به محمد بروجردی می‌گویم بسیجی. که درست آن وقت که در کردستان هر کس اول اسلحه می‌کشید و با تمام کینه می‌زد و بعد نگاه می‌کرد ببیند که را زده است، آن قدر ایستاد و به مردم خدمت کرد که شد مسیح کردستان. من به امیر رفیعی می‌گویم بسیجی. که وقتی همه از خرمشهر رفتند گفت من می‌مانم و تا گلوله داشته باشم زمین‌گیرشان می‌کنم. با دو پایی که از شدت زخم گلوله و ترکش مثل دو زائده ازش آویزان مانده بودند ماند و تا گلوله داشت نگذاشت عراقی‌ها جلو بیایند. من به رضا دشتی می‌گویم بسیجی. که وقتی از شناسایی خرمشهر در اشغال برمی‌گشت دوستانش به اشتباه زدندش و آن یک ساعتی را که زنده بود یک آخ نگفت مبادا رفقاش ازش خجالت بکشند. من به حسن باقری می‌گویم بسیجی که با آن صورت که هنوز موهایش پانصدتا نشده بود، بارها اشک ژنرال ماهرعبدالرشید را درآورد و استراتژی «زیرپیراهن سفید بر سر دست» را به تمام لشکرهای عراقی و حتا نیروهای ویژه‌ی عراق آموخت. من به برادران باکری می‌گویم بسیجی. که با این که می‌دانستند حتا جنازه‌شان هم برنخواهد گشت رفتند و جایی که هیچ کس جراتش را نداشت جنگیدند تا مجنون به دست دیوانه‌های بعثی نیفتد. من به بیژن گرد می‌گویم بسیجی. که وقتی یانکی‌های قلدر مثل قداره‌بندها با منطق «ما ناو داریم پس هستیم» ریختند توی خلیجی که ما حالا بوق فارس بودنش را می‌زنیم، با چهار تا قایق زه‌واردررفته و چهار قبضه آرپی‌جی و دو مثقال ایمان چونآن به ستوه آوردشان که هر اسیر ایرانی‌ای را می‌گرفتند، می‌بردندش توی حمام، لختش می‌کردند و تا جان داشت و جان داشتند با پوتین و قنداق تفنگ و حتا قیچی می‌زدندش که فقط به این سوال جواب بدهد «بیژن گرد کجا است؟» این‌ها برای من الگوهای بسیجی اند. که اگر بگردی حتا یک عکسشان را هم روی شبکه پیدا نمی‌کنی.

اما این روزها دشمنان بسیج و دوستان بعد از جنگ بسیج یک الگوی دیگر از بسیج نشانمان می‌دهند. مرد جوان کوتاه قد چاق. که گردن ندارد و میان کتف و پس کله‌اش لایه لایه گوشت روی هم ورم کرده. آی‌کیو حدود بیست. دست چپش را روی دو چشمش می‌گذارد و داد می‌زند «سحزخیز مدینه کی می‌آیی؟» و بعد با کف دست می‌کوبد به پیشانیش و می‌گوید «هَع. هَعهَعهَع.» یعنی «من دارم گریه می‌کنم» اما دریغ از یک قطره اشک. روی دیوارها با خط زشت و غلط املایی شعارهای به قول خودش ارزشی می‌نویسد. عاشق اسلحه و دست‌بند و چوب و بی‌سیم و گاز اشک‌آور نیست، بل‌که می‌پرستدشان. همه‌ی مردم را دشمن می‌بیند. در عین حال به همه می‌گوید «حاضی» منظورش هم «حاجی» است. هفته‌ی بسیج که می‌رسد می‌دهد یک پارچه‌ی بزرگ بنویسند «هفته بسیج بر دلاورمردان بسیجی مبارکباد.» و می‌زند بالای پای‌گاه بسیج محله‌شان و تا سه ماه بعد هم برش نمی‌دارد. اگر در مورد مسائل ارزشی غیرتی شود دیگر شمر هم جلودارش نیست و تا دست کم یک شکم سیر فحش ناموس ندهد آرام نمی‌شود. من به این موجود نمی‌گویم بسیجی. حتا اگر در تیراژ یک میلیارد و نیم تکثیرش کنند و در همه‌ی پای‌گاه‌های بسیج بچپانندش. من دست بالا به این می‌گویم دزد و معتقد ام باید بزنند پس کله‌اش و هر چه را دزدیده ازش پس بگیرند. یکیش هم هم‌این نام بسیجی است. همت و هر که مانند همت و دوستانش است، چه رفته باشد و چه مانده باشد، نیازی به تبریک من ندارد. زندگی این‌ها برای من سراسر برکت است. خنده‌دار است بگویم مبارکشان باشد. این موجود دوم هم هیچ نسبتی با بسیج و بسیجی ندارد که من بخواهم به او تبریک بگویم. اما به مردم شاید بتوان تبریک گفت. های مردم! با احتیاط و با در نظر گرفتن این‌ها که گفتم عرض می‌کنم؛ هفته‌ی بسیج مبارکتان باشد.

/ 17 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پاسداران

بسم الله . برادر کلاش النظام . ضمن عرض سلام مجدد ! برادر جان مثل اينکه اصلا متوجه ماجرا نشدی . موضوع موضوع تفکيک فعل رخ داده توسط چند عنصر جزء از کل است. می دانی که مغلطه تعميم جزء به کل غلط است . اما کل را می توان حتی به جزء تعميم داد بشرطی که جز در عضويت خود در کل انتخاب داشته باشد. اين از منطق. حالا موضوع را بسادگی روشن می کنم . فرض کن ما هر دو دانشجوی يک دانشگاه باشيم . اگر در دانشگاه ما اگر ۱۰۰ استاد وجود داشته باشد و ما يکی را نشناسيم و از ۹۹ تای بقيه هيچ خيری نديده باشيم می توانيم رفتار آن ۹۹ تا را به آن يکی نسبت بدهيم ؟ حالا اگر موضوع برعکس باشد چطور ؟ يعنی ما از رفتار جمع اقليتی از اساتيد محترم مکرم - بعضی ها شون صفحه ما رو می خونن احمد آقا آبروداری کن ها اگر می خواهی ما مشروط نشويم اين ترم ! - ناراضی باشيم می توانيم رفتار آن اقليت را به کل تعميم دهيم ؟ اين است تفکيک مصداق شر از مفهوم صحيح . آيا مسلمان جانی و آدمکش نداريم ؟ آيا شيعه رباخوار نداريم ؟‌ آيا انسان بی رحم نداريم ؟ آيا انسان بدون چشم نداريم ؟ مبحث شما فاقد استدلال است احمد جان ! کلاش به سلامت باد !

پاسداران

و اما در مورد موضع کيهان با جناب هاشمی . کدام تناقض ؟ گفتم شايد امروز چيز جديد و خاصی چاپ شده زود سايت کيهان را باز کردم . چه تناقضی در خصوص موضوع هاشمی در رفتار کيهان وجود دارد‌؟ ضمن اينکه قبل از پاسه به اين سئوال ابتدا بايد ربط اين گزاره خبری را به موضوع بحث - رد صحت تفکيک مصداق از مفهوم - روشن کنيد و بعد تازه بفرمايی از صحت اين گزاره دفاع کنی !

پاسداران

و اما موضع کيهان و عمده جريانات اصولگرا در مورد آقای هاشمی : بخش ایجابی ۱- به اعتراف آقای خاتمی آقای هاشمی شناسنامه انقلاب است. ۲- به گفته حضرت امام اين انقلاب زنده است تا هاشمی زنده است. ۳- خدمات آقای هاشمی قبل و بعد از انقلاب قابل جبران و ارزيابی نست. ۴- فرماندهی جنگ تحميلی در انتهای آن و در دوران بسيار سخت ژايانی با آقای هاشمی بود . بخش سلبی ۱- آقای هاشمی در نگاه سياسيو اقتصاديو فرهنگی خود نگاه شبه ليبرالی از خود نشان می دهند. با بهزاد نبوی می نشيند با کيهان هم می نشيند . ۲- آقای هاشمی بر اطرافيان خود نظارت استصوابی اعمال نمی کند . ۳- اطرافيان و بيت آقای هاشمی عمدتا از جريان دوم خرداد، کارگزاران و جربان اتلاف خدمتگذاران تشکيل شده است. ۴- سيستم اقتصادی آقای هاشمی اتکال کمی به باور داخلی در سرمايه گذاری دارد ۵- سيستم اقتصاد سياسی آقای هاشمی معتقد به رشدو توسعه شتابان است که موجب فشار به اقشتر کم درآمد و ضعيف می شود. - مثل دانشجوها ! اوهو اوهو ! - ۶- رويش های انقلاب اسلامی موجب گشته تا عناصر بسيار قوی و کارامدی در عرصه کشور داری نمايان شوند و حضور آقای هاشمی در مسئوليت مجمع تشخيص مصلحت نظام با توجه به رويکرد

کلاشینکف

وضعيت تناقض آميزی که به وجود اومده اينه که از يک طرف مفاسد و مشکلات در جامعه وجود و بروز علنی داره و انکار فساد در حکم اوت شدن از باغ است! (رهبری هم در يکی از سخنرانی ها گفتن که فساد قابل انکار نیست) از طرف ديگر بعضی ها اعتقاد دارند که هرچه که آن خسرو(نظام!) کند..شيرين کند! از طرف ديگر بالاخره مسئوليت بسياری از مفاسد فعلی بر گرده مسئولين نظام است. اگر کسی بخواد انتقاد صريح کند در واقع نقض غرض و نفی خود کرده است (مثل دامی که حسن عباسی در آن افتاد) این منطق جدا کردن مفهوم و مصداق در حکم یک مسکن موقت برای حل این تناقض داره و نه بیشتر..در بحران هسته ای ...یه چشمه دیگر از این تناقض آشکار شد(موضع گیری مجلس در برابر شورای عالی امنیت ملی ) .در ضمن اين رو هم بگم که باوجود تمام اختلاف سلائق ، ما يه موی گنديده حسين شريعتمداری و حزب اللهی ها را به همه دنيای امثال حودر و لائيک های ملعون نمی دهيم...مخلص همه بروبچز هماهنگ هستيم ولی...این مسکن موقت را نمی خوریم و حرفمون رو هم می زنيم!

کلاشینکف

شما مثلا نگاه کنيد موضع کيهان در مورد هاشمی رفسنجانی را !!! نمی دونن چيکار کنن!! موندن!

کلاشینکف

ضمن اينکه در تاريخ انقلاب اسلامي بارها شاهد انحلال نهادهايی بوده ايم که به دليل عدم کارايی حذف شده اند: کميته های انقلاب اسلامی یا حزب جمهوری اسلامی یا برخی اصول قانون اساسی سال ۵۸ ،لابد مسئولين نظام هم تعميم جز به کل دادند و خطا کردند؟ خدا هم با کسی تعارف ندارد(در یکی از سخنرانی های امام(قریب به مضمون) هست که :کاری نکنید که مردم شما را بیرون کنند و آن روز یوم الله شود)مثلا طبق همین منطق شما، یک سلطنت طلب هم می گوید مردم اشتباه کردند انقلاب کردند و تعمیم جز به کل دادند! و بخاطر بعضی کارهای اشتباه شاه را سرنگون کردند!بکار گيری اين منطق در سياست و حکومت، يعنی تعطيل عقل و نقد و حتی شرع!

کلاشینکف

برادر ابوذر! باسلام و آرزوی توفيقات الهی! گويا منابع اربعه از نظر شما منابع خمسه است و سخنان امام و رهبری خود يک منبع دينی مستقل تلقی می شود! مفاهيمی مثل جمهوری اسلامی ، ولايت فقيه، بسيج و ..مفاهيمی «اعتباری ، تاسيسی و قراردادی» هستند و مشروعيت ذاتی ندارند.اينکه در قانون اساسی خبرگان می توانند رهبر را عزل کنند نشانگر اين نکته است که مشروعيت لاقيد و لاشرط و هم عرض برای ولايت فقيه مثل مشروعيت معصومين (ع) وجود ندارد

کلاشینکف

چيزی را هم که در مورد آقای هاشمی نوشته ايد..نه تنها چیزی را عوض نمی کند بلکه دقيقا در ادامه همان تناقض است! بالاخره هاشمی در کدام طرف قرار می گيرد؟ اینکه کیهان یا بخش هایی از نظام از يک طرف بهزاد نبوی و مجاهدين انقلاب و نهضت آزادی و مشارکت را محکوم و منکوب می کند و از آن طرف شخصيتی را که افکار اقتصادی و سياسی اش شبيه اين گروهها است را به عنوان ريس مجمع تشخيص مصلحت و نايب رييس خبرگان و ...استوانه انقلاب و ...به رسميت می شناسند...معنی اش چی هست؟ جز تناقض؟

پاسداران

احمد جان . سلام . داشتن سليقه خاص بشرط فصل الخطاب قراردادن ولايت هيچ اشکالی ندارد. همين نگاه فصل الخطابی ولايت برای آقای هاشمی باعث است که ترکيب آن نگاه سياسی واقتصادی ايشان با ولايتمداری در مجمع تشخيص جواب خوبدی بدهد. در مورد نهضت منحله باصطلاح آزادی هم اصلا هيچ نياز به بحث نمی بينم . در مورد سايرين هم همين فصل الخطاب نبودن ولايت مشکل اصلی است. يا علی. جوابهای شما بطور کامل در کامنت پست قبلی وبلاگ من - چون آنجا هم مطلب نوشته ايد - آمده است. التماس دعاو موفق باشيد .

سيد صدرا

اين آقا ليبراله هست يا نه.من كه مي گم تمام كاراش به طرف سرمايه داري كردن جامعست.