همه حرفها و دردها ، فقط در کلام مولا

دیدار اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام (ره) با رهبر معظم انقلاب اسلامی  <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

دشمنی قدرتهای سلطه‌طلب با نظام اسلامی، در واقع مقابله با اندیشه و راه امام (ره) است و با وجود گذشت 17 سال از ارتحال امام بزرگوار، آن شخصیت عظیم، و حقیقت و هویت او همچنان آماج حملات و كینه‌توزیهاست.

 

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی حضور افکار و اندیشه های امام خمینی (ره) در جهان اسلام و همه آفاقی که شعاع وجودی امام (ره) آنها را فرا گرفته است، نشانه زنده بودن امام (ره) دانستند و افزودند: مهمترین وظیفه، حفظ و حراست از اندیشه و اصول امام (ره) و حرکت بر اساس آن اصول روشن و صریح است.

 

ما باید بدون تعارف و همانند امام (ره) در حفظ مرزهای اعتقادی و اصول خود صریح باشیم و نگذاریم مرزهای اعتقادی كمرنگ شوند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار اعضای ستاد مركزی بزرگداشت حضرت امام (ره)، فكر، حقیقت و هویت امام خمینی رحمه الله علیه را زنده و پویا دانستند و تأكید كردند: مهمترین وظیفه، حفظ و حراست از اندیشه و اصول امام (ره) و حركت براساس آن اصول روشن و صریح است.

 

ایشان با اشاره به شخصیت خستگی ناپذیر و راسخ امام در دوران مبارزه و انقلاب اسلامی افزودند: امام خمینی (ره) با تكیه بر ایمانی حقیقی و روشن و بدون هراس از سختی‌ها و تهدیدها، در دورانی كه حضور دین در اجتماع و حتی در عرصه‌های فردی بسیار كمرنگ و دین زدائی و اصول مادی بر دنیا حاكم بود، با قدرت وارد میدان شدند و با صراحت تمام، دین را به عنوان اساس زندگی انسانها مطرح و در صحنه عمل نیز نظام و دولتی را براساس دین پایه گذاری كردند.

 

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به موقعیت شناسی، تدبیر و استقامت امام (ره) خاطرنشان كردند: امام خمینی (ره) پایه گذار نهال و حقیقتی بودند كه اكنون ریشه دوانیده است و قدرتهای بزرگ نیز با وجود همه توطئه ها و تلاشها، از مقابله با آن عاجزند.

 

حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: دشمنی قدرتهای سلطه‌طلب با نظام اسلامی، در واقع مقابله با اندیشه و راه امام (ره) است و با وجود گذشت 17 سال از ارتحال امام بزرگوار، آن شخصیت عظیم، و حقیقت و هویت او همچنان آماج حملات و كینه‌توزیهاست.

 

ایشان حضور افكار و اندیشه های امام خمینی (ره) در جهان اسلام و همه آفاقی كه شعاع وجودی امام آنها را فراگرفته است، نشانه زنده بودن امام (ره) دانستند و تأكید كردند: ابراز علاقه و عشق مسلمانان جهان به انقلاب اسلامی و امام بزرگوار كه بخشی از آن در سفر مقامات بلندپایه ایرانی به كشورهای اسلامی تجلی می یابد، نشان دهنده عمق راهبردی نظام جمهوری اسلامی و شعاع وجودی امام (ره) است.

 

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه سخنان، پیامها و وصیتنامه امام عظیم الشأن، در بر دارنده اصول صریح و روشن ایشان است، خاطرنشان كردند: كسانی كه مدعی طرفداری و پیروی از امام (ره) هستند باید به این اصول نیز پایبند باشند و نمی توانند از یك طرف ادعای دنباله روی از امام را مطرح كنند ولی از طرف دیگر با سرمایه‌داری جهانی موافق و از مسؤولیت در نظام اسلامی در پی كسب منافع شخصی باشند و برای عدالت اجتماعی نیز هیچ ارزشی قائل نشوند.

 

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأكید بر اینكه امام (ره)، دین و ایدئولوژی را پایه و اساس سیاست و حكومت می دانستند، افزودند: نمی توان شعار طرفداری از امام داد اما بدنبال جداسازی ایدئولوژی از سیاست بود و در همان مسیر ایدئولوژی زدائی آمریكاییها حركت كرد.

 

رهبر انقلاب اسلامی، با تأكید بر اینكه غربیها با وجود شعار ایدئولوژی زدائی و دوری از تعصب، بر سر اصول و مبانی خود بسیار متعصب هستند، افزودند: هنگامی كه به غربیها در خصوص برخی اقدامات غلط آنها اعتراض می شود می گویند ما براساس اصول خود عمل می كنیم اما در مورد نظام اسلامی خواستار دست كشیدن از اصول و ایدئولوژی هستند.

 

حضرت آیت الله خامنه‌ای، تكرار حرفهای غربیها را از جانب برخی افراد با ادعای پیروی از امام (ره) ناسازگار دانستند و تأكید كردند: ما باید بدون تعارف و همانند امام (ره) در حفظ مرزهای اعتقادی و اصول خود صریح باشیم و نگذاریم مرزهای اعتقادی كمرنگ شوند.

/ 2 نظر / 7 بازدید
محمد حسين/رند

سلام اخوی می تونی از محيط وبلاگت بهترم استفاده کنی اينا رو تو خبرگزاری ها هم می شه پيدا کرد درضمن به روز کردم حتما يه سری بزن يا علی مدد

ياسر

در خانه اگر کس است اين امر بس است