ایران سالانه 100 میلیون دلار ادوات نظامی صادر می‌کند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر این که سالانه 100 میلیون دلار ادوات نظامی صادر می‌کنیم،‌ گفت: ما شعارمان را از تولید بر مبنای توان، به تولید بر مبنای نیاز تبدیل کردیم. یعنی هر آن چه را که توان داریم نباید تولید کنیم، بلکه هر چه را که نیاز داریم، باید تولید کنیم.

به گزارش فارس، علی شمخانی با تاکید بر این که این وزارتخانه از شکر تا موشک تولید می‌کند، گفت: این کار را با نگاه قدرت‌سازی انجام می‌دهیم. این ظرفیت تولیدی به شکل بخش تولید کننده نیازمندی‌های دفاع می‌شود. اگر این ظرفیت به شکل فعالی به خدمت گرفته شود و مازاد تولید نسبت به نیاز وجود داشت باشد، این مازاد را چه کار کنیم؟

وی که با نشریه داخلی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفتگو می‌کرد، در پاسخ به این سوال که تولید موبایل و مانیتور تا چه اندازه با ماهیت کاری این وزارت‌خانه هماهنگی دارد؟ گفت: موبایل یعنی تولید chip. تولید چیپ الکترونیکی. موبایل یعنی تولید بی‌سیم کوچک. در ضمن مانیتور یعنی جنگ الکترونیک. مانیتور یعنی شناخت قابلیت‌های یک کامپیوتر به منظور مقابله با تهدیدات نرم افزاری دشمن و ایجاد پایداری در سیستم.

وی تاکید کرد: من اعلام کردم که صنعت دفاعی، یک بنگاه دفاعی است که به شکل اقتصادی اداره می‌شود.  این نیست که بگوییم ما مجبوریم کلاشینکف تولید کنیم، اما نگوییم به چه قیمتی تولید می‌کنیم. معتقد بودم که باید قدرت رقابت‌آمیز داشته باشیم. بعد از این در پی صادرات رفتیم و گفتیم ما سلاح با کیفیت غربی تولید می‌کنیم و با قیمت شرقی می‌فروشیم و یک بازار صادراتی توسعه یافته‌ای در همه قاره‌ها هدف گذاری کرده و خوشبختانه صادرات داریم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه به میزان صادرات محصولات تولیدی این وزارت‌خانه اشاره کرد و گفت: فقط ادوات نظامی به شکل سالانه 100 میلیون دلار صادر می‌کنیم. این در حالی است که سیستم‌های کنترلی فراوانی را در دنیا حاکم کرده و به ما بر چسب‌های سیاسی مختلفی زده و دیگران از مقابله با ما به شکلی بازداشته شدند و حال آنکه ما می‌توانیم یک بازار 500 میلیون دلاری را حق طبیعی داشته باشیم و باید به این مهم رسید. این صادرات شامل تجهیزات غیر نظامی نیست. صادرات به مفهوم دانش تکلوژی، یعنی هم ابزار، هم صنعت و هم دانش است.

شمخنانی با تاکید بر اینکه وزرات دفاع پس از حضور وی از لحاظ کمی‌ کوچک‌تر و از لحاظ کیفی بزرگ‌تر شده است، گفت: با رویکرد کاهش نیروی انسانی، اصلاح ساختار هم داشتیم. مثلا ما سازمان هوا و فضا نداشتیم و یا این که گفته می‌شود ما موشک تولید می‌کنیم، موشک را نمی‌توان در فضای کارگری تولید کرد. ما باید یک فضای تحقیقاتی و دانشمندی ایجاد می‌کردیم، پس سازمان هوا و فضا را ایجاد کردیم که مختص تولید موشک باشد و علت توفیق ما به همین خاطر است، چرا که یک سازمان مستقل این کار را بر عهده دارد، قبل از انقلاب اینگونه نبود.

وی تاکید کرد: شعار من در وزارت دفاع این است و به آن پیایبندم که هیچ نیازی در نیروهای مسلح وجود ندارد که برای ما تعریف شود و ما قادر به تامین آن نباشیم. ما امروز از نظام تحقیقاتی‌ای برخوردار هستیم که ما را قادر می‌سازد تا هر ایده‌ای را به محصول تبدیل کنیم.

/ 6 نظر / 14 بازدید
كلاشينكف

سلام ابوذر جان ..خوبي اخوي؟! شما مثل اينكه با وزارت دفاع قرارداد بستي ! از هر چهار تا پستت ...پنج تاش مال وزارت دفاعه! چه هست واقعا آيا ؟! نظام كه فقط بمب و موشك نيس! عزيز دل برادر!

امين

سلام. از شما که انتظار دارم نظر بدی. آخه سلمان می گفت شما قبلا مفيد رو زيارت کردی! اين متن هم فقط در مورد مفيده نه چيز ديگه.

zoljanah

سلام خيلی وبلاگی جالبی داری موفق باشی به اميد نابودی اسرائيل ياعلی مدد

ويرانه دل(حاج عباس)

وبلاگ مفيدی داريد۰ به کوری چشم دشمنان، ايران اسلامی پيشرفت بالايی در تسليحات کرده وموشکهای ايران خاری در چشم اسراييل وامريکا است .

خیبریان

بسم رب الشهدا سلام داداش . چه خبر از پارسی ؟

پاسداران

بسم الله . اخوی جان سلام . مثل اينکه مشترياش زياد شدن . امکاناتش هم بيشتر شده . برای هر صفحه ۲۰۰ کيلو حداقل فضا رايگان برای تصاوير اصلی بلاگ می دهد . بروبچز تعدادی رفته اند خونه کرده اند آنجا.