کشک با طعم زاگبی !

كشك ( گفت و شنود )<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

گفت: اجلاس 1+5 چيه كه ديروز در مسكو برگزار شده؟

گفتم: نمايندگان 5 كشور عضو ناتو يعني آمريكا، فرانسه، انگليس، چين و روسيه به اضافه آلمان در مسكو دور هم جمع شده اند تا درباره برخورد با ايران تصميم بگيرند.

گفت: سران اين كشورها دور هم جمع شده اند؟

گفتم: نه بابا! اين اجلاس در سطح مديركل ها برپا شد.

گفت: يعني كشك... از اجلاس سران اين كشورها چيزي برنمي اومد، چه برسه به اجلاس مديران كل... پس واسه چي دور هم جمع شده اند؟

گفتم: چه عرض كنم؟! به يارو گفتند چرا نوار خالي گوش مي كني؟ گفت؛ از سكوت خوشم مياد

 

روزنامه اسرائيلي: نمي توان با ايران درگير شد

روزنامه صهيونيستي جروز الم پست در تحليلي نوشت: روزي را تصور كنيد كه نيروهاي آمريكايي در عراق بمباران مي شوند و بهاي نفت به 85 دلار در هر بشكه مي رسد. به همين علت است كه تحليلگران مي گويند كه در صورت حمله آمريكا يا هر كشور ديگري به ايران، احتمال چنين وقايعي وجود دارد.

 

«روون مرهاو» مديركل سابق وزارت امور خارجه رژيم صهيونيستي درباره عواقب خطرناك ماجراجويي آمريكا برضد ايران گفت: «اگر آمريكا به ايران حمله كند، محتمل ترين اقدام ايران حمله به منافع آمريكا در منطقه است. اين طبيعي ترين و آسانترين كار است. آنها مي توانند به نظاميان آمريكايي در عراق و افغانستان حمله كنند.» وي افزود: «اگر نيروهاي آمريكايي و انگليسي در عراق نيز در اين حملات مشاركت كنند، از سوي ايران مورد حمله قرار مي گيرند و ايراني ها به هر جايي كه آمريكا در آنجا حضور دارد، حمله خواهند كرد. «مرهاو» تأكيد كرد: «من مطمئنم كه آمريكايي ها اين مسئله را مدنظر مي گيرند.»

 

وي با اشاره به اين مسئله كه كشتي هاي باربري و نفتكش ها در خليج فارس نيز هدف ايراني ها قرار مي گيرند و مي توانند بر كل جهان تأثير بگذارند، گفت: «بهاي نفت سرسام آور خواهد شد زيرا انتقال نفت از طريق خليج فارس با مشكل روبرو خواهد شد و بهاي نفت در جاهاي ديگر بسيار بالا خواهد رفت.»

 

تحلیل رویترز از تاثیرات پیشرفت هسته ای ایران در خاورمیانه :

اعراب برنامه های هسته ای ایران را عامل توازن درمنطقه می دانند/ مبارزه آمریکا و اروپا علیه ایران ریاکارانه است

 

خبرگزاری رویترز در تحلیلی از پیشرفت های هسته ای ایران وتاثیرات آن در تحولات منطقه خاورمیانه نوشت:این روند ضمن خشنود ساختن کشور های عربی به ایجاد توازن منطقه نیز خواهد انجامید .

به گزارش خبرگزاری "مهر" به نقل ازخبرگزاری رویترز قاهره ، این تحلیل که به قلم"جاناتان رایت" نوشته شده عنوان می دارد که آمریکا هنگام حمله به عراق در سال 2003در جهان عرب حامیان کمی داشت و در مورد ایران نیز نباید انتظارچیز بیشتری داشتهباشد.

 

"محمد السید" معاون مرکز مطالعات سیاسی و استراتژیک الاهرام هم دراین رابطهاظهار داشت : مردم بسیارزیاد ازبرنامه های هسته ای ایران خوشحال هستند. السید گفت : هرکسی که آمریکا را به چالش بکشد ازحمایت گسترده ای برخوردارخواهدشد و این اقدامی بسیار سودمند در واژگان افکار عمومی است  و حتی اگر این امر منجربه مسابقه تسلیحاتی شود مردم به آن اهمیت نمی دهند.

دراین تحلیل آمده است : برخی ازاعراب عمدتاً درخارج ازمنطقه خلیج (فارس)به شیوهای مثبت و با حرارت و اشتیاق فراوان از برنامه های هسته ای ایران حمایت می کنند حتیاگر این برنامه های دارای ابعادی نظامی باشد.

به گفته رویترز این پشتیبانی از آن جهت صورت می گیرد که این خاری درچشم و یاوزنه ای برای توازن قوا در برابر اسرائیل و آمریکا خواهد بود.به اعتقاد رایت بهویژه در دیگر کشورهای نزدیک به ایران، تهران به عنوان یک تهدید یا برهم زننده ثباتمنطقه ای تلقی نمی شود.

 

این تحلیلگررویترزمی افزاید  بسیاری ازکشورهای جهان عرب بر این باورند که درحالیکه اسرائیل با 200 کلاهک هسته ای  از ورود بازرسان بین المللی برای بازدیدازتاسیسات هسته ایش سربازمی زند مبارزه آمریکا و اروپا علیه ایران ریاکارانه است.

"عبدالرحمن ضعضا" مهنس لبنانی و 29 ساله به این خبرگزاری گفته است: من خواستارمنطقه ای عاری از سلاح های هسته ای هستم اما اگر کشورهای غربی رویکردی دوگانه بهاین مسئله دارند، آنگاه ایران حق بهره مندی از آن را دارد ".

به گفته این شهروند لبنانی " این اقدام می تواند توازن قوا را در قبال اسرائیلدر خاورمیانه فراهم آورده و به فلسطینی ها در روند گفتگوهایشان کمک کند".

 

رویترز در همین رابطه به موضع گیری اخیر اخوان المسلمین مصر به عنوان بزرگترینگروه اپوزیسیون  در این کشور اشاره می کند که  آنها برنامه های هسته ای ایران رامضرنمی دانند."محمد حبیب" معاون رئیس اخوان المسلمین در این باره گفته است : "برنامه های هسته ای ایران نوعی برابری بین دوطرف جهان عرب و اسلام از یک طرف وهمچنین اسرائیل و دیگران از سوی دیگر ایجاد خواهد کرد".

این تحلیلگر رویترزدرادامه به اظهارات اخیر"عمرو موسی" دبیر کل اتحادیه عرباشاره می کند که با اشاره به اسرائیل می گوید که سیاست های هسته ای بر اساساستاندارد دوگانه است و نیاز به بازنگری دارد.تحلیلگران همچنین گفته اند که بالابودن حمایت از برنامه ای هسته ای ایران درمنطقه در سطح بسیار شگفت انگیزی است.

"هشام قاسم" سردبیر روزنامه مستقل "المصری الیوم" در این باره اظهار داشت :"اینشگفت انگیز است، برخی از افراد فکر می کنند که ایران در حال بدست آوردن تسلیحاتهسته ای است و از این مسئله هیجان زده هستند ".

"محمد السید" معاون مرکز مطالعات سیاسی و استراتژیک الاهرام هم دراین رابطهاظهار داشت : مردم بسیارزیاد ازبرنامه های هسته ای ایران خوشحال هستند. السید گفت : هرکسی که آمریکا را به چالش بکشد ازحمایت گسترده ای برخوردارخواهدشد و این اقدامی بسیار سودمند در واژگان افکار عمومی است  و حتی اگر این امر منجربه مسابقه تسلیحاتی شود مردم به آن اهمیت نمی دهند.

 

رویترزدرپایان تحلیل خود می نویسد: بسیاری از کشورهای عربی خواهان حل موضوع هستهای ایران به شیوه ای مسالمت آمیز هستند و اگر درباره تسلیحات هسته ای سخن به میانمی آید آنها می گویند که تمام خاورمیانه باید عاری از سلاح های هسته ای شود که بهنوشته رویترز اشاره ضمنی آنها اسرائیل است

 

ازسوی موسسه آمریکایی زاگبی انجام گرفت ؛

یک نظر سنجی : ایران حق دارد برنامه هسته ای خود را ادامه دهد

وزارت خارجه و وزارت دفاع آمریکا: این نظرسنجی محرمانه و غیرقابل انتشار است

 

برپایه این گزارش ، موسسه آمریکایی زاگبی این نظر سنجی

/ 7 نظر / 8 بازدید
borzoo

dadash ,havapeymatoon ta oroomie mire motore havapeymash yakh mizane miofte! hatman in rooznamehe shookhi karde gofte baro bachehaye sepah mitoonan ta iraq beresan! man 2 sal too sepah khedmat kardam.baid midoonam hameye oon padegani ke man boodam roo ham IQ shoon be 100 berese,albate man oonja pezeshk boodam,ye vaght fekr nakoni ma sepahi boodim.bala be door

borzoo

albate 8 sal jang neshoon dad ke bachehaye basij natoonestan be BASRE beresan.ke age ba olagham in masiro miraftan mishod ye nesfe rooz.

پاسداران

بسم الله . بله ديگه ، اگه بقول تو پاسدارهای سپاه اونطوری باشند که تو می گی ، ديگه حتما سربازهاش اينطوری در ميان که تو هستی ! :)) ۱- همين تحليل های کشکی کشککی کتره ای تحويل دوستان و رفقا می ديد هوس حمله به ايران را می کنند ديگه و کار دستشان می دهيد ديگه. :)) رفقايتان بايد از شما به سازمان سيا شکايت کنند. دهانی که شما از رفقايتان با اين اطلاعات خوشگل مسواک !! کرديد کسی نکرد ! :)) ۲- در مورد بصره ، اگه حواست باشه بصره يه جاييه عين بوشهر در ايران . بسيجی ها تا ۴ کيلومتری بصره رفته بودند. ما که اونجا تا ۴ کيلومتری بصره رفتيم حالا تا کجا می ريم ؟ ۳- شما گيجی ؟ نمی دونی ۴۵ کشور با صدام هماهنگ بودند. ۵- خبر نداری فقط از ۱۸ ملیت در جنگ ، از عراق اسیر گرفته شد ؟ ۶- می خواهی تمام صفحه را پر از مسائل تکراری واضح در مورد حمايت بين المللی از صدام بکنم ؟ ۷- گيج پسر ، فقط یک سئوال این وسط می مونه : نفع تو اين وسط از این (مثلا !!) تضعیف روحیه ، چيه ؟ ۸- هواپيماهای ساقط ارتش و سپاه کدام ايرانی بود ؟

خود کيهان

آقا به جاست وقتی همه ی نقل قول هل را با رعايت کپيرايت آورده ايد گفت و شنود آغاز را هم ميگفتيد مال کيهان است ...

borzoo

راستی این شهید کاظمی که عکسشو این بغل گذاشتی بنده خدا هم می گفت ما آمریکا رو فلان وبیسار می کنم.شهید ستاری مر حوم هم .البته که فداکاری دلیل منطقی بودن آدمها نیست. کیست که ندونه پیشرفت علمی و فلان و ..همش شعاره.واقعیت اینه که فرماندهان نظامی ما حتی نمیتونن تا ارومیه برسن. من براشون بخاطر فداکاری دوران جنگ احترام قایلم.می دونم که دوست داری مسخره کنی همرو که.اون هم دلایل کاملن مشخصی داره. خواهش می کنم به احترام این دو شهید احترام من به اینها رو مسخره نکن.

پاسداران

بسم الله . ديگه اگه شما خود خود خود کيهانی که باس بدونی که ديگه همه گفت و شنود های کيهان را می شناسند ديگه ....:))

پاسداران

بسم الله. برزوجان ! يعنی نکردند ؟!:)) خوب آدم چيز مسخره رو مسخره می کنه. اما اسم مسخره بازی را احترام گذاشتن نمی ذاره ! :))