گام به گام بسوی يک فضای مناظره ای سالم

از یک جایی باید آستین بالا بزنیم و با امید ، یک گوشه ای از این فرش زیبای بزرگ بنام ایران را دستمان بگیریم و بلند کنیم .

رشته کلام را وصل کنیم .

در مقدمه این بخش از مناظره دو تذکر را لازم می دانم  :
1- از من و خودتان انرژی اضافی برای تکرار آنچه گفته ایم یا شنیده ایم نگیرید. نه حرف تکراری بزنیم نه طرف مقابل را مجبور به تکرار کنیم .
2- آرام آرام با اتمام بحثهای پراکنده بسوی یک سمت و سوی درست گفتگویی حرکت کنیم . يعنی ادامه آن سيری که آرام آرام در حال رخ دادن است .

و اما ...
همانطور که می بینید ، در مباحث مبنایی کشور ، هیچ فرقی بین تفکر طیف های مختلف اجتماعی نیست. من هم همین را می خواستم نشان بدهم . من می خواستم نشان بدهم که مبارزه با فقرو فسادو  تبعیض نیاز و مطالبه و خواست همه است. حتی خواست حکومت. فقط فرق میان طرفین گفتگو این بوده که قائل به بخش پایانی نبوده اند. یعنی می گویند حکومت برای فقر وفساد و تبعیض ارزشگذاری نکرده و حکومت (بدون توجه به تفکیک دولت از حکومت ) خود فاسد ! است. این هم موضوع خوبی برای بحث است. ) منهای اينکه اين موضوع به روشنی خورشد است که حکومت- منهای دولت - پرچمدار مبارزه با فقر وفساد وتبعيض است .

من باز هم تکرار می کنم . نیاز کشور امروز تلاش و کار صادقانه برای خدمتگذاری در همه زمینه ها خصوصا زمینه های اقتصادی واجتماعی است. توسعه زیرساختهای سیای چزی است که خود با توسعه همه جانبه رخ می دهد. الگوی توسعه ای ایران توسعه ای همه جانبه است بشرطی که سلایق گروهها و افراد مختلف این میان موجب بهم ریختن سیستم رشد نشود.

شکی نیست که تا صبح ازل ، شما می توانید مثالهای ادعای متعدد و تمام ناشدنی از فقر وفساد و تبعیض بزنید و من هم بخشهایی را رد ، بخشهایی را اصلاح و تایید و بخشهایی را هم دربست تایید کنم . اما حرف اینجا است. تا کی کنار گود بنشینیم و بگوییم که لنگ کند ؟ ماها الان در این کشور یواش یواش به جایی رسیده ایم که بار کشور دارد به دوش ما می رسد . بی طرف بودن در وضعیت کشور دیگر برای ما بی معنا می شود ...
شاید بگوییم ، مشکل ، نبود کار و روحیه است. من می گویم این همان است که من گفتم .  انسا فعال و  پویا جای خودش را پیدا می کند. پس قبل از آن نباید اجازه تخریب روحیه مان را بدهیم .

راستش را بخواهید اصلا می دانید من چرا از اینترنت اینقدر استفاده می کنم تا حرفهای یک دانشجوی حزب اللهی را به گوش همه برسانم ؟ جواب را باید با یک سئوال از خودتان بپرسید ؟ از خودتان بپر سید : مگر کامنت ها معمولا با - حداقل – مخالفت ارسال نمی شوند ؟ پس چرا ابوذرهنوز هم از محیط اینترنت بیرون نرفته  ؟

و من جواب می دهم : من فقط تعجب می کنم از آنکسی که توی کامنت ها فحش می دهد و قباحت بار می کند - چون من که خواننده هستم آزار می بینم . او چطور اذیت نمی شود که این چیزها را می نویسد ؟ آخر نوشتن این چیزها یعنی انکار انسانیت فردی ! وقتی کسی این چیزها را می نویسد خب حتما چیزهایی را ابتدا به ساکن از خودش انکار می کند ، چیزهایی را در مورد خودش ندیده می گیرد یا در دلش رد می کند که می آید و حرف قبیح می نویسد . مثلا علیه اهلبیت عصمت وطهارت . –اما با تمام این وجود چون یک اتفاق خاص در کشور افتاده من ان شاء الله دست بردار از رساندن حرفم و عقيده ام به سمع ونظر دیگران نیستم . می دانید آن اتفاق چیست ؟

اتفاقی که افتاد :
اصلا اینجا سعی کنید موقع خواندن این پاراگراف بطور کامل به هیچ موضع خاصی تعلق نداشته باشید. اینجا چیزی جز چند محاسبه سر انگشتی نخواهیم داشت:

الان چند تا چیز را کنار هم م گذاریم تا ببینیم صرف نظر از محتوا – همه ما محتوا را هم می دانیم اما الان در نظر نمی گیریم – چه حجم از تبلیغات رسانه ای ، پیرامون جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته . البته مال الان نیست و از قبل هم بوده و چیز جدید یا عجیبی هم نیست . اما فقط می خواهم به یک برآورد برسیم تا ببینیم چقدر تبلیغات اطراف جمهوری اسلامی زیاد است! :

رادیو ها : به زبان فارسی یا غیر فارسی
تلویزیونهای ماهواره ای  : به زبان فارسی و غیر فارسی
روزنامه ها : داخل کشور ، بیرون کشور ، به زبان فارسی وغیر فارسی
کتاب و نشریات متفرقه : داخل کشور ، بیرون کشور ، به زبان فارسی وغیر فارسی
سایتهای اینترنتی : داخل کشور ، بیرون کشور ، به زبان فارسی و غیر فارسی
شبکه جنگ روانی پیاده : داخل کشور
شبکه جنگ روانی پیاده : خارج کشور
جریانات سیاسی تابلو دار : داخل کشور ، بیرون کشور به زبان فارسی و غیر فارسی.

حالا ، ساده انگاری است که کسی تحرکاتی را که من مضر می دانم فقط در دسته بندی سیاسی قرار دهد ! هرچند تمام تحرکات منفی با اهداف سیاسی صورت می گیرد :

چیزهایی که جمهوری اسلامی در تبلیغات مضر می داند اینها هستند : ( از نگاه من )
- هرچیزی که منجر به از بین رفتن روحیه خود باوری واستقلال و آزادگی در مردم شود.
- هرچیزی که منجر به از بین رفتن روحیه دینی و مذهبی و شرافت اخلاقی در مردم شود .
- هزچیزی که منجر به از بین رفتن اعتماد بین مردم و مسئولین و القاء یاس و ناامیدی در میان مردم شود .
- هرچیزی که منجر به سست شدن اعتقاد مردم به اهداف اولیه خودشان به انقلاب اسلامی شود.

خب اینها می تواند شامل چه چیزهایی شود ؟
- انتشار خبر دروغ ، انتشار شایعه ، انتشار شبهات بی جواب دینی ، انتشار محصلات ضد فرهنگی مخرب مانند تصاویر مبتذل ، انتشار تز ها و ایدئولوژی های بیمارگونه ، انتشار مطالب تهییج کننده اقوام و اقلیت ها ، اقدام عليه اقتصاد مرد ، اقدام عليه رفاه و امنيت مردم ، اقدام عليه فرهنگ و فکر و انديشه مردم و ...

خیلی مواقع ، این امکان وجود دارد که (برای مثال ) کسی برود و بنام من وبلاگی باز کند ، نام من را هم بزند و شروع کند به مزخرف نوشتن . البته سادگی است که کسی دقیقا نام کس دیگری را استفاده کند  . چون بالاخره فرد هدف ، متوجه شده  وافشاگری می کند . اما بهترین راه حل ، فقط هم لباس وهم زبان با او نشان دادن خود و انتشار عقایدی غیر هماهنگ با افکار او است. کسی که این کار را می کند ، هم لباس و هم فکر او نیست ، فقط اینگونه خود را شبیه سازی کرده . این بهترین راه حل برای زدن مخاف است.

يک مثال مخوف !
یک مثال می زنم . فرمانده بسیج جنوب تهران مثال جالبی را برای ما می زد : می گفت چند وقت پیش با پرونده پیچیده ای مواجه می شود .

گزارشهای متعددی از ضرب و شتم بی دلیل بعضی از مردم در مناطق مختلف نزدیک بهم توسط بسیج ! در بخشی از تهان بدستمان می رسید در ساعاتی از شب که پایگاه های بسیج اطراف آن منطقه در آن ساعات تعظیل بوده اند و نه برنامه ای داشتند نه ماموريت ایست وبازرسی و نه .... !.

او می گويد : آرام آرام  محدوده را در آوردیم و متوجه شدیم که تقریبا منظم است. بعد از مدتی کمین ، فرد ضارب را که اتفاقا دارای وضع وظاهر مذهبی بود در حین درگیری و برخورد در کوچه ها و معابر مشاهده کردیم . چند بار از او فیلم برداری شدو بعد از فیلم برداری شکات را شناسایی کردیم وروی خط نگه داشتیم . بعد از تعقیب و مراقبت ، متاسفانه دیدیم که به یکی از واحدهای بسیج هم تردد می کند . بسیار ناراحت شدیم و بسرعت او را دستگیر کردیم و بازجویی از او شروع شد . با تحقیق روی مدارک هویتی اش معلوم شد کپی شناسنامه ای که به بسیج محل خودش ارائه داده غیر اصیل – جعلی – است. مدت عضویتش در این پاگاه هم حدود 2 ماه است.

آدرس منزلشان را بدست آوردیم و فهمیدیم که حدود 6 ماه است که ساکن آن منزل هستند. آدرس قبلی بدست آمد و با کشف نام اصلی ، روشن شد که نامبره یک متجاوز به عنف سابقه دار است که در منطقه قبلی سکونت خود ، با کار دقیق قضایی و قانونی ضابطین قضایی بسیج ، کارش به دادگاه کشیده و از سوی دادگاه بشدت تنبیه شده و اجرای حد ( شلاق ) شده است.

کسی که چندین مورد تجاوز به عنف وارتباط نامشروع و ... داشته و در محل به فساد و بدنامی مشهور بوده . بعد از اینکه با کار خوب و دقيق قضایی و قانونی بسیج مواجه می شود ، از منطقه سکونت خودشان کوچ می کند و منطقه دیگری را برای سکونت انتخاب می کنند . این مجرم   حرفه ای برای گرفتن انتقام از بسیج ، و ادامه حرکات خود، راه بسیار خطرناکی را انتخاب می کند.

او نام و عنوان جدیدی برای خود ایجاد کرده و ظاهر خود را نیز هنگام ورود به محل جديد عوض می کند. ظاهری مذهبی برای خود انتخاب می کند – اما با بعضی نقاط ضعف آشکار در حتی ظاهر ! که از عدم اعتقاد قلبی اش و ناهمخون بودن او با این فرهنگ آشکار می شود. – به نزدیکترین بسیج محل نیز مراجعه و مثل تمام مردم فرم عضویت بسیج را گرفته و پر می کند و پس از مدتی که بعنوان بسیجی در آن منطقه شناخته می شود مرحله نهایی طرح خود را شروع می کند.

وی شبها در خیابانها و مناطق مختلف اطراف بسیج تابع خود پرسه می زده و اقدام به زورگیری و همان رفتار قبلی خود در خیابانها می کند و همه را هم تهدید به استفاده از هویت بسیج و توان پایگاه خودشان علیه آنها در صورت شکایت و یا مراجعه به بسیج یا سپاه يا قوه قضائيه می کند !

در یکی از فیلم هایی که از او گرفته شده و به خودش هم نشان داده شد ، یکی از مضروبان و افرادی که مورد زورگیری او واقع شده بود بشدت به او بعنوان یک بسیجی فحاشی های ناموسی و اخلاقی حتی زیرشکمی می کند اما او به رفتار خود و زدن او ادامه می دهد ! از او طی بازجویی پرسیده شد : تو چگونه این فحاشی ها را تحمل می کردی ؟ هرکسی اینهمه فحش را میدید لااقل از صحنه خارج می شد. چگونه براحتی به رفتار خودت ادامه می دادی در حالیکه او در فضای عمومی دست به این فحاشی ها می زد ؟


وی جواب حیرت انگیزی به این سئوال می دهد . می گوید : مگر او به من فحش می داد ؟ او به بسیج فحش می داد . من که بسیجی نیستم  !

وی قصد داشت تا پس از مدتی ، مجددا در پایگاه بسیج دیگری در منطقه وارد شده و این اقدامات را در سطح مناطق دیگر تهران تعقیب کند که شکر خدا در مرحله اول شناسایی و دستگیر می شود . از وی در خصوص هدف او از این افعال منهای بحث زورگیری و غیره سئوال شد که انتقامگيری از بسیج را بعنوان هدف ذکر می کند . البته بقول فرمانده بسيج جنوب تهران این هم از زرنگی اوست .اما این زرنگی هم برای او نتیجه ای در دادگاه نداشت. او می خواست برخورد قانونی انجام شده با خود را ریشه افعال خود قرار دهد . اما ماجرا این است که او در حقیقت صرفا به اعمال خود جنبه مجرمانه بزرگتری داده بود . جعل عنوان ، نفوذ در تشکیلات نظامی ، و تخلفات توام دیگر جرم سنگینتری برایش از پرونده اول ایجاد کرده بود.

فرمانده بسیج ناحیه جنوب گفت : این پرونده در سال 82 با ارجاع پرونده به دادستانی نیروهای مسلح شروع وبا رای عدم صلاحیت دادگان نظامی ، به دادگاه انقلاب ارسال می شود .چون دادگاه نظامی او را نظامی - بسیجی ندانست و اعلام کرد پرونده در صلاحیت دادگاه نظامی نیست و در صلاحیت دادگاه انقلاب است – در دادگاه انقلاب وی بعنوان مفسد فی الارض متهم شد اما با حکم بدوی 15 سال زندان ، 77 ضربه شلاق از مرحله عمومی جرم خارج شدو پرونده در بخش شاکیان خصوصی نیز مفتوح ماند تا آنها هم شکایت خود را بتوانند علیه وی مطرح کنند . بگذریم که تعدادی از شکات بدلیل فحاشی هایی که هنگام درگیری ها در فیلم های ثبت شده به بسیج کرده بودند ، متاسفانه از شکایت منصرف شده و حتی حاضر به حضور در دادگاه نشدند اما تعدادی نیز شکایت خود را اقامه و وی را محکوم به دیه و زندان نمودند . این پرونده مربوط به سال 78 است.

3- حالا ، شما و من ، بیاییم به تبلیغات رسانه ای که فهرست کردم ، اینجور چیزها را اضافه کنیم، بعدش ، جریانات رسمی سیاسی را که به همین نوع اقدامات دست می زنند مثل جریان حزب توده در دهه اول انقلاب ، بعد ماجراهای جنگ و محاصره اقتصادی و درگیری را دشمنان رسمی خارجی مانند اسرائیل و آمریکا و شوروری آنزمان و عراق ، بعد هم ماجراهای سیاسی و امنیتی کشور مثل کودتاها و ترورها ، بعد هم چیزهایی مثل کوی دانشگاه  وقتلهای زنجیره ای و بعد هم ، بد عمل کردن مسئولین دولتی را ، بعد هم درگیریهای سیاسی بعضی دیگر مسئولین را ! ببینیم همین ملغمه ای که در آن هستیم می شود یا نمی شود!

4- برای درمان یک بیماری ابتدا باید آن را خوب شناخت و برای حل یک معادله ابتدا باید آنرا آنالیز کرد. برای حل مشکلات کشورمان هم اول باید آنها را خوب بشناسیم و بعد هم یا علی بگوییم و ذره به ذره جلو برویم. من هم در حوزه کا و زندگی و تلاش شخصی ام و هم در حوزه رفتار اینترنتی هم راه خودم را که مشخص است انخاب کرده ام . من جوان حزب اللهی باید خوب درس بخوانم خواند – اگر این ... بگذارد ! – محکم و قوی کار خواهم کرد و در اینترنت آنچه بلدم را هم منتشر خواهم کرد.

قبول دارید که از یک جایی باید آستین بالا بزنیم و با امید ، یک گوشه ای از این فرش زیبای بزرگ بنام ایران را دستمان بگیریم و بلند کنیم ؟ ..

/ 102 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پاسداران

پست بالايی . تو که هنوز هستی کلک ! راستی تو چرا با آی دی من تو مسنجر حرف نمی زنی ؟ صوتی نه . تايپی ؟

milad

از اين کامنت آخريت خيلی خنديدم. دروغ نمی گم اولين باری بود که نتونستم نخندم ( لبخند زده بودم اما قهقه نه! ) يک آدم بی طرف ميتواند قضاوت کند

milad

لااقل اين عنوان کامنت دونی رو عوض کن چون اگر دلت برای آبروی خودت نميسوزه؛ من از بيننده ها خجالت ميکشم.

milad

در زمان انتخابات ؛ عده ای اصلاح طلبا به کانديداتوری نظری و روحانی اعتراض نکردند چون با اطمينان از اينکه به بهارستان ميرن؛ اعتبارنامه هاشون رو تاييد نکنن و در صحن مجلس به طور قانونی افشا گری کنن.اين رو هم پاک کن ولی می خواستم بگم که بحث نظری مال اون موقع است و ميدونم مال اون مواقعه و اگر باشتش پيداش می کنم.

milad

روحانی نه ؛ فلاحيان. حواسم پرت شدش.

milad

بايد توی کاميونت حسنی که نبوی ساخته شرکت کنی. من هم می دونم برای خواننده ی ثالث اين همه زحمت ميکشی و تقلا می کنی.

milad

نظراتم رو درباره ی عربستان به هيچ وجه نه جنگ روانی می دانم نه خلاف عرف و اخلاق به شدت ازت ميخوام تا اونا رو برگردونی و لااقل به عنوان مهمترين بخش صحبتم اونا رو تقديم به خوانندگانی که ممکنه بيايند کرده باشم

milad

ضمنا اينکه ديگه حاضر به مناظره و گفتگو نيستم؛ جديه اما نمی دونم چرا از اين ترسيدی که هردفعه چيزی بگم و برم. مگر تو متعهد هستی که اون ها رو به بقيه نشون بدی؟ اونها رو پاک کن و کان لم يکن فرض کن

milad

با منی؟ پس کو کامنتش؟جمله ی آخرت هم نا مفهوم هستش.

milad

ما می خوايم مناظره کنيم که بقيه هم در جزيان قرار بگيرن. من ديگه بايد برم(البته نه برای فردا)