دستخوش نوکری ، نقدی پرداخت شد

وزارت خارجه آمریکا با کنار گذاشتن احتیاط های اولیه در حمایت علنی از عناصر دخیل در فتنه پس از انتخابات، رسماً اعلام کرد به یکی از این افراد- در پوشش فعال مدنی- جایزه می دهد. شادی صدر که از افراد دم دستی در فتنه سبز محسوب می شود 26 تیرماه گذشته به خاطر شرکت در اغتشاشات حاشیه نمازجمعه بازداشت و پس از 11 روز آزاد شد و مدتی بعد از کشور خارج شد.

وزارت خارجه آمریکا از زمان دولت بوش (سال 2007) جایزه ای را در پوشش فعالیت مدنی به عناصر نشان شده خود در کشورهای مختلف و اغلب کشورهایی که با آمریکا در تعارض هستند اعطا می کند.

ملنی ورویر نماینده وزارت خارجه آمریکا، شادی صدر را در کنار چند زن قبرسی، دومنکینی، افغانی، کنیایی، کره ای، سری لانکایی، سوری و زیمبابوه ای در شمار 10 زن شجاع در سال 2010 معرفی کرده است. صدر چند ماه پیش نیز همراه رویا و لادن برومند جایزه مسمابه لخ والسا (مهره آمریکا) را دریافت کرده بود.

آمریکایی ها با این جایزه های تحقیرآمیز تلاش می کنند از افراد کم مایه و گمنام چهره سازی کنند و به همین دلیل هم بود که به عنوان مثال یک مجله آمریکایی چندی پیش، زهرا رهنورد را سومین زن متفکر بزرگ دنیا جا زد اما پس از چند روز مجبور شد توضیح دهد که این کار، رفتاری صرفاً سیاسی برای اثرگذاری در افکارعمومی ایران و حوادث پس از انتخابات بوده است.

آنچه در این میان جالب است این که عموم عناصر نشان شده از سوی آمریکا هرگز به خود جرئت و اجازه نمی دهند که نسبت به جنایت های بی سابقه و نقض گسترده حقوق بشر از سوی این دولت استکباری کوچک ترین اعتراضی بکنند، درست به همان دلیل که چاقو دسته خود را نمی برد.

/ 4 نظر / 13 بازدید
نیش قلم

احسنت . وبلاگ زیبائی داری. امثال شادیها هستند که فریب می خورند و دیگران باید تاوان پس بدند. خدا خودش ایران رو حفظ کنه از دست این جماعت شرور و منحط

حامد

پاراگراف آخر تحلیلت عالی بود. [گل]

محمد

خاک بر سرش! بچه احمقی که پس از این که استفاده هایشان را ازش کردند مثل یک دستمال کاغذی مچاله اش می کنند و شوت می شود در داخل سطل آشغال! بدبخت بیچاره سرنوشت پیشینیان را که از اینجور خوش خدمتی ها برای بیگانگان کردند را یادش رفته بود وگرنه باید می فهمید سزای خوش خدمتی به غریبه ها روی گردانندن آشنایان و هموطنان از اوست. شادی صدر یا هر کس دیگری که اینجور رفته در آغوش اهریمنانی مثل آمریکا و از این موسسات باصطلاح حمایت از حقوق زن و بشر و حیوانات و ... بزودی خواهد فهمید با اینکارها جای خود را در بین هموطنانش و ملتش از دست داده.