همراهی من با اسرائيل و آمريکا !

بسم الله .

با دکتر بوترابی صحبتی می کردیم که به جاهای جالبی کشید.

یکی از بخشهای جالب و محل تامل آن این بود که آقای دکتر من و امثال من را هماهنگ با آمریکا و اسرائیل معرفی کردند ! علت را جویا شدیم ، فرمودند که دو گروه خواستار قطع اینترنت در ایران هستند ! یکی امثال شما و یکی اسرائیل و آمریکا.

می خواستم در این زمینه با آقای دکتر بیشتر صحبت کنیم . اما توفیق نبودو سرش خیلی شلوغ شد. اما کمی که فکر کردم از ماجرا خنده ام گرفت.

 

مواجه ما ایرانی ها و اینترنت و آمریکا چند وضع دارد که دو تای آن این است :  

1-     اینترنت در ایران بدون هرگونه سالم سازی گسترش یابد . نتیجه : آمریکا با وجود تحریم ایران ، بهترین تجهیزات زیرساختی اینترنت حتی با مارک سیسکو سیستمز را در قراردادهای حجیم بالای چند میلیاردتومانی ، به ایران می فروشد. جالب است بدانید از برخی تجهیزات زیرساختی شبکه مارک سیسکو در زیرساختهای ارتباطی ایران تا 15 عدد وجود دارد. لیکن عربستان فقط دو عدد از آنها را دارد. این می تواند نتیجه چند وضعیت باشد : یا ایران توانایی های مالی اش از عربستان بیشتر است !! یا ارتباط سیاسی اش بهتر !! یا شبکه اینترنتش مهمتربرای شاهراههای ارتباطی بین المللی و نتیجه سرمایه گذاری بین المللی !!! این یکی ! در این وضعیت آمریکا موافق صد درصد توسعه اینترنت در ایران و مدافع آنکسانی است که نام آنان را "فعالان اینترنتی ایرانی " نامیده است! همان کسانی که در حقیقت نسخه های غیرقانونی از روزنامه های صهیونیستی را در وب برای ما چاپ و پخش می کنند. گاهی هم نسخه هایی از آیات شیطانی ! گاهی هم نسخه هایی از مجله های مستجهن غربی ولی این بار به فارسی ! روشن است که من هم مخالف چنین اینترنتی خواهم بود. در این ماجرا ، آش اینقدر شور شد که دوستان حزبی برادرمان جناب آقای دکتر بوترابی ، اتوبوس مجهز به اینترنت ماهواره ای را به مناطق محرومی از کشور بردند که هنوز خانه بهداشت ، آب آشامیدنی سالم و کتاب درسی ملی نداشتند ! بردند تا بچه ها بتوانند راحت چت کنند ! اسمش هم طرح آی تی روستایی بود ! من با این اینترنت مخالفم ! ترس دارد مگر ! آقا من مخالفم !  

2-     اینترنت در ایران ، کنترل شود و برآیند فضای فعالیتهای آن به مثبت گرایش داشته باشد . نتیجه : آمریکا مخالف صد درصد فعالیت اینترنتی ایرانیان - یعنی همانهایی که نام آنها را تروریست می گذارد - خواهد بود. البته هنوز هم همان نورچشمی های بند بالا را مورد حمایت قرار خواهد داد. تحت همان نام قبلی ! یعنب تنها "آدم" اینترنت ایرانی ، همانها هستند ! آنوقت روزی نیست که سایتی مخالف آمریکا از روی هاستهای آنها down نشود. عمده سایتهای down  ، مخالف اسرائیل بوده اند ، اعم از هنری و سیاسی و خبری یا چیز دیگر . روشن است که من چنین اینترنتی را می خواهم . اینترنتی که برای کشور من حکم مرگ موش را نداشته باشد که اگر مفت باشد هم ، برداریم و بخوریم . حکم ابزار فرهنگی وتبلیغی مثبت را داشته باشد. ابزاری برای آنکه بتوانم از چهارچوبهای منافع ملی ام در آن دفاع کنم . ببینم ، یکی بمن بگوید ، اینترنتی که در کشور برای آن فقط طی طرحهایی مثل تکفا ، بیش از هزاران میلیارد تومان سرمایه گذاری فقط دولتی شده باشد، اگر نخواهد در خدمت منافع ملی من باشد پس به چه دردی می خورد ؟ من با اینترنت در خدمت منافع ملی کشورم صد در صد موافقم .  

جالب اینجاست : اینترنت در آمریکا وغرب ، از همه جای دنیا محکمتر کنترل می شود. همه می دانیم که دولت آمریکا 5 سال است که علنا و رسما مکاتبات مردمش ، تماسهای تلفنی ، ایمیل ها و همین اس.ام.اس ها را کنترل می کند تا به اطلاعاتی در مورد آنچه که آن را وجود یک جمع افراطی تروریست معرفی کرده دست یابد.  

cisco_systems.jpgنمی دانم می دانید یا نه ، ولی فیلترینگ ایرانی در مقابل فیلترینگی که در غرب پابرجاست و با ضمانتهای محکم قانونی از آن صیانت می شود ، قابل قیاس نیست. آنجا اگر یک موسسه ، فیلترینگ را نقض کند ، نه تنها از اینترنت محروم می شود، بلکه کل موسسه تعطیل می شود . وای به حال یک ISP  و یا ICP  متخلف. راستش بنظر من در آمریکا شما اصلا چیزی بنام ISP  و یا ICP  متخلف ندارید !  

در همه جای دنیا ، اول جاده می سازند و بعد ماشین می آورند. اول ریل می کشد بعد قطار می آورند. اول لوله می کشند بعد آب می آورند. اول زیرساخت می سازند بعد ساختار می آورند. اما در ایران ، اول اینترنت می آورند بعدا دنبال سیستم فیلترینگ می گردند ! اول جرائم رایانه ای ایجاد می شود بعد قانون می نویسند ! اول از حریم منافع ملی تخطی می شود بعد دنبال راه حل برخورد کشف و کنترل می گردند.  

هرکس نداند ، دیگر دکتر بوترابی که وضعیت وبلاگ من را همه جا بعنوان وبلاگ رنک 5 در پرشین ، مطرح می کند می داند که من و وبلاگم ، در عرصه وب موفق بوده ایم . من با تکنولوژی اگر مشکل داشتم حوزه تخصصی ام فنی نمی شد. من با تکنولوژی ای می جنگم که بخواهد منافع ملی کشور من را به چالش بگیرد. مگر دیوانه شده ایم که با خرج کردن پول خودمان منافع ملی بیگانه را پوشش دهیم ؟  

gov_civilrights.gifاگر دکتر بوترابی نمی داند ، بد نیست از رفقایشان در مورد سمینارهای اخیر IPAC بپرسد که در مورد گسترش اینترنت بدون فیلتر در آن چه تصمیماتی گرفته شده و قرار بود چه میزان و به چه شکلی در این راه هزینه شود! بد نیست در مورد هزینه هایی که طی پروژه FOIA در مورد ایجاد آنتی فیلتر توسط دفتر های I.B.B  و B.B.G وزارت امور خارجه آمریکا - تحت اشراف رایس - به شرکتهایی مانند ANONIMYZER PRIVACY پرداخت شده و سر به دهها میلیون دلار می زند ، در سایتهای معتبر فنی مانند SECURITY FOCUS دنبال مقالات آقای KEVIN POLSEN بگردد . ببیند که اتفاقا ، آمریکا خیلی هم موافق اینترنت است. اما اینترنت بدون فیلتر بی سانسور که بشود اسب تروای فرهنگ  وسیاست او ! هدیه غرب به معنای صلح و دوستی برای ما !  

چند وقت پیش دوستی از ماجرایی برایم چیزی تعریف کرد که مرا در آنچه می دانستم و فکر می کردم ، مصمم تر کرد ! می گفت نماینده یکی از شرکتهای خارجی که توسط بهائیان ایرانی ساکن آمریکا اداره می شود ، در یک جلسه داخل ایران گفته است که "ما اینترنت را به ایران ندادیم تا قسمتی را فیلتر کند و قسمتی را نکند. اینترنت یا همه اش و یا هیچی ! اگر کسی شما را فیلتر کرد بما بگویید تا به منافع اقتصادی و بین المللی اش همان ضربه را وارد کنیم ! " اینجوری ، من بهتر می فهمم جمهوری اسلامی خوب جایی زده!  

جمهوری اسلامی ایران ، قدر اینترنت را آرام آرام درک می کند. اگر این نبود ، سایتهای ایرانی اینقدر صهیونیست ها را نمی آزردند که یکی پس از دیگری آنها را DOWN  کنند! ایران ، آرام آرام در حال حرکت سمت استفاده درست از اینترنت است . تدوین قانون در این زمینه ، برخورد جدی با جرائم اینترنتی ، طراحی دیتابیس و دیتاسنتر ملی ، طراحی اینترانت و اینترنت ملی ، طراحی سیستم فیلترینگ بومی و ... از ان جمله هستند. ایران آرام آرام ، دامهایی را که دشمن در اینترنت برای او چیده، خنثی می کند.  

بله!  

چرا که نه ؟  

من هیچ تعجب نخواهم کرد که آمریکا اینترنت ایران را دهه آینده قطع کند.

راست می گویند . اینترنت ارزان و تقریبا مفت و رو به ارزانی روزافزون ، به ایران داده نشده تا انقلاب اسلامی را ترویج کند ! داده شده تادست از انقلاب بردارد ! حال اگر این تز ، به آنتی تز مبدل شود چه باید کرد ؟

فکر می کنید غرب مثل ما است که وقتی می فهمد چیزی منافع منطقه ای یا فرامنطقه ای اش را به خطر می اندازد در سرکوب آن تردید کند ؟ مطمئنم اگر ما از اینترنت خوب استفاهد کنیم بدون شک آمریکا آن را از ما خواهد گرفت. در این شکی نیست. اما اگر ما از اینترنت خوب استفاده نکنیم چه ؟ اگر با آن منافع ملی خود را به بازی بگیریم چه ؟ من رک می گویم آن را مجانی می کند ! آمریکا اگر بفهمد ما "آب و غذا" را هم آنقدر خواهیم خورد که بمیریم ، آن ها را هم مفت می کند ! در این شکی نیست. اما اگر ببیند که با خوردن آن قوی و سرزنده می شویم و به جانش می افتیم ما را تحریم هم خواهد کرد. این که چیزی نیست ! از ما خواهد گرفت و نخواهد گذاشت از جای دیگر هم بدست بیاوریم . آنجا است که باید کاری مانند انرژی اتمی بکنیم . آنچنان بشکل بومی ، ICT را گسترش دهیم که دندانهایش را در معده اش بیابد.

 

/ 6 نظر / 7 بازدید
کمال

رسواگر با عنوان "27 سال شکنجه" به روز شد. منتظر شما و نظراتتان هستم. http://rosvagar.blogfa.com

a

دمت گرم ابو. من که می گم اولا اينترنت اسلامی رو بايد در ۲ راستا ادامه داد. یکی بستن سایت های مادرقحبه خارجی اه دوما کون همه این بلاگ نویس های خارکسه ایرانی رو که فقط فکر کس کردن و دوست دختر پیدا کردن و این حرفا هستن. مگه اين رسانه نيست؟ اين هم بايد بره زير دست برادر مبارز مرتضوی تا کس و کون هرچی جنده و جنده باز اينترنتی رو در اره. اخ که اگه من دستم به یکی از جنده های وبلاگ نویس تو ایران بزسه. اگه گیر تو افتادن که یه فس هم از طرف بکن. يا علي

حسن قربانی

جوجه ترسيدی پيام من را تو سايتت بزاری بزدل ؟؟؟

پاسداران

بسم الله . جادار مطمئن جان ، پيغامت با جوابش رو اينترنته ! بعد باز به ديگران بگو جوجه ! خب فقط جوجه ها ۲۱ روزه بدنيا می آيند وای به حال ششماهه بودن ! حالا شما که خيلی مرغی و جوجه نيستی برو جواب خودت رو بخون تا بشت وگوئم !

پاسداران

راستی جادار مطمئن جان ، مرغ هم مگه ترس داره ؟