کلماتی برای تکمیل پست قبل...

20050217elpepuint_6_I_LCO.jpgاین خبر ،اخیرا از سوی خروجی تلکسهای یکی از پروژه های خبرپراکنی دفتر خبرپراکنی جهانی وزارت امورخارجه آمریکا (IBB) منتشر شده است . این تلکس ، مواضع رسمی دولت آمریکا را بیان می کند.. این خبر روی تلکس صدای آمریکا منتشر شده است . خلاصه متن خبر اینگونه است:  

... فردی که به فيلمبرداری مخفيانه از اعدام مظنون است دستگير شده و تحت بازجوئی قرار دارد ... انتظار می‌رود دست کم دو نفر دیگر در ارتباط با تهیه غیر مجاز ویدیو از صحنه اعدام صدام حسین دستگیر شوند. موفق ... چند نفر به داخل گروهی که در اتاق اعدام جمع شده بودند نفوذ کردند... فردی که به فیلمبرداری مخفیانه از اعدام مظنون است دستگیر شده و تحت بازجوئی قرار دارد. هویت او فاش نشده است... 

آیا این خبر تلاش ندارد القاء کند ، آمریکا در انتشار این فیلم دخالت مستقیم یا غیرآن نداشته است ؟ قرار نیست شما از این خبر ، دقیقا به همین تصور برسید ؟ آیا نویسنده این خبر ، چیز دیگری را غیر از این ، دنبال می کند ؟  

یادتان هست در خصوص لوث شدن فیلم های منتشره در عراق و دخالت رسمی آمریکا در این موضوع و بقولی اصولا انتشار برنامه ریز شده آنها در ست زیری چه نوشتم ؟ نگاه کنید . حالا این خبر را دوباره بخوانید.... 

می بینید ؟  

خودشان هم به همین درک و حس رسیده اند... ماجرای این فیلم بازی ها ،  لوث شده است... باید کاری بکنند. 

یک نکته دیگرهم ، برای توجه بهتر اضافه می کنم . در روزهای ابتدایی ورود آمریکا به عراق ، خبر تاسیس دفتری جدید در وزارت امورخارجه آمریکا منتشر شد. خبر تاسیس دفترانتشار اخبار دروغ. خیلی خوب. این دفتر تاسیس شد . ممنون از این که تاسیس کردید. حالا کدام خبر مال این دفتر است و کدام نیست ؟  

فکر کنید ...

نمی شود تشخیص داد ؟ ... ولی من اینگونه فکر نمی کنم . فقط کمی دقت... 

حالا یک خبر دیگر از روی همان تلکس:  جان نگروپونته ، - معروف به سزار امنیتی و مدیر ان.اس.آ –NSA- ( آژانس امنیت ملی آمریکا)  عالی ترین سیستم امنیتی ایالات متحده که تمامی سرویسهای پلیسی و امنیتی آمریکا تحت امر و اشراف آن به فعالیت می پردازند .ساختار این سازمان 7 برابر بزرگتر از سی.آی.ا –C.I.A- است- به وزارت امورخارجه این کشور رفته و در مسئولیت معاونت رایس به فعالیت خواهد پرداخت. متن خبر را بخوانید :  

nsa_logo.gifجان نگروپونته مدير سازمان امنيت ملی آمريکا از مقام خود استعفا می دهد . جان نگروپونته، مدیر سازمان امنیت ملی، از مقام خود استعفا خواهد داد و به عنوان معاون به وزارت امور خارجه خواهد رفت... نگروپونته موافقت کرده است به عنوان معاون شماره ۲ کاندولیزا رایس وزیر امور خارجه به کار دیپلماتیک باز گردد. این موضوع هنوز رسما اعلام نشده است ... بیانیه نهائی در مورد استعفای نگروپونته و سمت جدید او در روزهای آینده منتشر خواهد شد. نگروپونته در سال ۲۰۰۵ در مقام نخستین مدیر سازمان اطلاعات ملی، که بر تمام سازمان های اطلاعاتی فدرال نظارت می‌کند، قرار گرفت. و انتظار می‌رفت تا پایان ریاست جمهوری پرزیدنت بوش در سال ۲۰۰۸، در این مقام باقی بماند. پیشتر، او نماینده آمريکا در سازمان ملل متحد و سفیر آمريکا در عراق بود. 

از این خبر چه اطلاعاتی بدست می آوریم؟

من ، خلاء نگاه امنیتی در دستگاه امورخارجه آمریکا را یکی از اینها می دانم .  

شما به چه چیزهایی می رسید ؟  

بیایید از روی اخبار آمریکا ، تمام سیاستهایش را تحلیل کنیم . سیاستهای آمریکا – حداقل تا فعال نشدن جدی و موفق جان نگروپونته ! :) – ازروی اخبارش لو می رود !

/ 5 نظر / 9 بازدید
سلام

اقای ابوذر من مدتهاست به وب شما سر ميزنم و خوب تا بحال کامنت نزاشته بودم . : برادر ادامه بده خدا قوت و ماپشتتيم (البته بعد از خداوند) .

پياده رو خاطرات

سلام ابوذر ..... اينکه گفتی بوش قصد داره نگاه امنيتی رو در وزارت خارجه تقويت کنه ايده جالبی بود ..... راستی من نامه تقاضای عضويت در مجمع را فرستادم .... به دستتان نرسيده؟ .... چون هيچ جوابی دريافت نکردم. البته مدت زيادی ازش ميگذره.

پاسداران

بسم الله .سلام برادر . چرا اتفاقا بدستمان رسيده و اتفاقا پيش من است. دستخط زيبايت را ديدم . انشاء الله اگر توفيق بشود ۲۸ اين ماه برنامه عمومی داريم . خبرت می کنيم . يا حق.

سارا

سلام بالاخره من نفهميدم صدام اعدام شده يا نه ميشه جواب اين سوال رو بدين

پاسداران

بسم الله . من هم نمی توانم ادعا کنم دقيقا می دانم که در صحنه چه اتفاقی افتاده چون اين امر مستلزم داستن اطلاعات ويژه از درون سيستم های امنيتی آمريکا است. ليکن با رفتار شناسی سياسی آمريکا به اين جمع بندی می رسم که اين امر ممکن نيست.