مرامنامهء مجمع وبلاگ نويسان مسلمان

 

 

 

 

 

 

بسم الله تعالی<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

 

آن چه گردآمدگان در مجمع وبلاگ نویسان مسلمان ، به عنوان میثاق وعهد خویش با خود و سایر اعضای مجمع به طور قطع و یقین پذیرفته اند از این قرار است :

 

 

 

1.       قلم ، به عنوان ابزاری برای ارائه فکر و اندیشه و وسیله ای برای ارتقاء سطح فکری و اعتقادی نوع بشر ، متعهد است به ایمان و عمل صالح . (اعضای مجمع معتقدند که تا وقتی حریت وآزادگی تفکر انسان تحت تاثیر امسال غیر الهی قرار نگرفته است ، می تواند در خدمت اسلام و آرمانهای الهی باشد(

2.       ملاک اصلی پذیرش اعضاء در این مجمع ، پذیرش قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران می باشد و در مورد افرادی که خارج از مرزهای جغرافیایی ایران اسلامی قرار دارند ، عدم اثبات مخالفت با اصول موضوعه این قانون ملاک خواهد بود.

3.       اتحاد و همبستگی و وجه مشترک اعضای مجمع ، بر عدم پذیرش اوضاع کنونی جهان حقیقی و مجازی و سرپیچی از فرامین امپراطوران خبری و رسانه ای و اربابان زر و زور و تزویر می باشد و تمام تلاش خود را می کنند تا شهروند مطیعی برای دهکدهء چهانی آمریکایی نباشند و در برهم زدن توازن این دنیا ، منافع ملل مسلمان و مستضعفان جهان اولویت خواهد داشت و صدور اندیشه انقلابی حضرت امام خمینی (ره) و نگاه دین مدارانه به آینده ، مد نظرخواهد بود.

4.       اعضای این مجمع ، اهل هرگونه تضارب آراء و نقد ونظر در حوزه فکری و نوشتاری هستند و از هر درگیری و تضارب فیزیکی برائت می جویند. حقیقت آنچنان بدیهی و مسلم است که برای اثبات آن ، نیازی به رویارویی فیزیکی نیست.

 

 

 

با اتفاق آراء ، در روز هشتم از ماه دوم سال پیامبر اعظم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم ، (8/2/85 ) و به برکت نام مبارک پیامبر عظیم الشان اسلام ، توسط پنج عضو هیئت موسس ، تصویب گردید .

 

·          امین هاشمی

·          سید شهاب الدین واجدی

·          محمد مسیح مهدوی

·          ابوذر منتظرالقائم

·          سید صالح نوری

/ 3 نظر / 53 بازدید
بیداری

ابوذر جان اگرچه برخی تاکيدات اين ميثاق نامه مناسب است اما به نظرم اين مورد آخری با عرض معذرت اصلا؛ جالب نبود.نه اينکه حرف درستی نباشد بلکه ذکر چنين مسئله ای آن هم برای محيط مجازی وبلاگ نويسی ضرورتی ندارد.حتی ممکن است دستمايه ای برای طعنه اغيار هم باشد که بچه مسلمانها متعهد شده اند که با هم برخورد فيزيکی نکنند! اصلا؛ وبلاگ نويس هايی که خيلی هاشان اصلا؛ يکديگر را نمی شناسند و فقط در محيط مجازی با هم تعامل دارند چقدر ممکن است کارشان به درگيری فيزيکی بکشد؟فضولی ما را ببخشيد.

محمد آزادی

سلام.من هم به شدت موافقم.اما کو اساسنامه؟.تازه اين متنی که نوشته بوديد چی بود اسمش؟التماس دعا.ياعلی

پاسداران

بسم الله . سلام . قيد بند آخر ، برای جلوگيری از اتهام به مجمع به هر دليل است. اين مربوط به داخل مجمه نیست. برای اين است که فردا نگويند مجمعی ها ما را زدند ! :)