اوج حماقت، در جعل سبز! ( بنقل از بچه های قلم )

ذلت، حقارت و درماندگی جریان نفاق سبز به جایی رسیده که برای فضاسازی، شانتاژ و تحریک افکار عمومی، دست به جعل اسناد نظامی می‌زنند! آن‌هم چه جعلی؛ بسیار احمقانه، ناشیانه و مضحک.

و اما اصل ماجرا؛

در طول چند روز گذشته از طرف طرفداران جنبش! سبز، ایمیلی‌هایی برای اشخاص، سایت‌ها و گروه‌های اینترنتی ارسال می‌شود با این عنوان [یا عناوین مشابه]:

"افشای یک سند محرمانه: درخواست نیروی انتظامی از سپاه، برای جاگزینی نیروهای ضد شورش به دلیل شرایط نامتعادل روحی".

ضمیمه ایمیل هم تصویری است از آن سند محرمانه!

[این تصویر سند محرمانه‌ای!!! است که سبزک‌ها در اینترنت منتشر کرده‌اند.] - [تصویری از یکی از سایت‌های سبز! منتشر کننده این نامه محرمانه و سرّی!!!]

هر شخصی که خدمت سربازی رفته باشد [در هر یک از نیروهای نظامی و انتظامی] یا یکی از سربرگ‌های نیروی انتظامی را دیده باشد، با یک نگاه ساده به این به اصطلاح سند محرمانه!!! متوجه جعلی بودن و البته جعل ناشیانه آن می‌شود.

این نامه به قدری مضحک طراحی شده که نشان می دهد طراح یا طراحان آن، هیچ‌گونه اطلاعاتی در رابطه با نوع نامه‌نگاری اداری [نظامی، کلمات مورد استفاده در نامه نگاری‌های اداری معمولی! و حتی شکل سربرگ‌ها ندارند!!!

برای نمونه تنها به برخی از سوتی‌های به شدت مضحکانه این جماعت منطقی، قانون‌مدار و حرفه‌ای! در مورد نامه مورد نظر، اشاره می کنم [بر اساس تصویر نامه].

1- در هیچ سربرگ اداری در ج.ا.ایران، 2 بار از آرم الله استفاده نمی‌شود و البته جای آرم نیروی انتظامی در سربرگ‌های رسمی‌اش سمت راست نیست!

2- رنگ زمینه آرم نیروی انتظامی، با رنگ کاغذی که روی آن چاپ می‌شود یکی است! زیرا در طراحی آرم، این بخش بدون رنگ در نظر گرفته شده است. [آرم از جای دیگری به این برگه منتقل شده است].

3- از [نویسنده] و به [مخاطب] نامه بسیار ناشیانه انتخاب شده‌اند. این دو رده نظامی، بر اساس قوانین نظامی امکان ارسال نامه مستقیم به یکدیگر را ندارند!

4- مهر "شخصاً مفتوح فرمایید" روی متن نامه خورده است!!! یعنی وقتی نامه از پاکت خارج شده و آن را باز می‌کنید! تازه متوجه می‌شوید که شخصاً باید مفتوح می‌کردید!!!

5- جاعل یا جاعلین ناشی این نامه نمی‌دانسته‌اند که در ساختار انتظامی و نظامی و در کل، نیروهای مسلح ج.ا.ایران هیچ بخشی با پیشوند یا پسوند "گارد!" وجود ندارد و به احتمال زیاد این کلمه را از عنوان "گارد جاویدان" حکومت پهلوی کپی‌برداری کرده و یا این‌که از شنیده‌های کوچه بازاری و سبزکی! خود استفاده نموده است!

6- جاعل یا جاعلین سبز این سند محرمانه! نمی‌دانسته‌اند که عبارات و الفاظ عامیانه و شخصی در نامه‌های رسمی وجود نداشته و تخلف محسوب می‌‌شود، مگر در مواردی که قرار باشد عین یک عبارت یا کلمه‌ای را به نقل از شخصی بیاورند.

7- هیچ‌یک از مقامات نیروی انتظامی برای امضاء نامه‌های رسمی و ستادی از عنوان "بسیجی" استفاده نمی‌کنند و تنها مجاز به استفاده از عنوان و درجه ابلاغی هستند.

8- مهر در نامه‌های اداری باید زیر یا بر روی امضاء و در سمت چپ نامه بخورد نه در یک گوشه نامه، آن‌هم سمت راست!!!

9- مهر محرمانه بر روی پاکت نامه می‌خورد! و اگر قرار باشد روی نامه درج شود، در بالای نامه و قبل‌از متن نامه قرار می‌گیرد.

10- قسمت‌هایی از نامه که  سیاه شده است را با دقت نگاه کنید. اگر متن را بخوانید متوجه می‌شوید که در اکثر این قسمت‌ها از نظر دستور زبان و عبارت‌های نامه، هیچ کلمه‌ای نباید باشد و جاعل ناشی جاهای خالی بخش‌هایی از نامه را سیاه کرده که نه عبارت مهمی در آن بوده و یا این‌که کلمه‌ای در آن بخش وجود نداشته.

11- به کادرهای جدا کننده بخش‌های نامه توجه کنید. هیچ‌یک از سربرگ‌های نظامی، دارای کادرهای ساده و بدون طراحی یا رنگ بندی متمایز کننده نیستند! جاعل بی‌سواد، به وسیله یک نرم‌افزار گرافیکی ساده اقدام به کادرکشی و قرار دادن بخش‌های مختلف این جعل حرفه‌ای!!! نموده است.

اوج حماقت در این جعل ناشیانه از آن‌جایی مشخص می‌شود که جاعل ساده‌ی ما! نمی‌دانسته که وقتی طرحی را با یک نرم‌افزار گرافیکی ایجاد کرده و از آن یک خروجی نهایی می‌گیرد، نرم‌افزار به صورت پیش‌فرض، نام سیستم سخت‌افزاری و شماره سریال سیستم عامل اجرایی (در اینجا ویندوز) و همچنین شماره سریال یکتای آن ورژنی از نرم‌افزار (در اینجا Photoshop) را در قالب تصویر و در بخش اطلاعات تصویر ذخیره می‌کند! اطلاعاتی که بخشی از آن‌ها به راحتی و حتی برای کاربران آماتور و بخشی دیگر (جزئیات) توسط نرم‌افزارهای خاصی قابل دسترسی است.

و در پایان باید گفت: زنده باد Photoshop!

مطالب مرتبط:
.: ما بی‌شماریم؛ اگر فتوشاپ بگذارد! +
.: تصاویر فتوشاپی جدید از نوع سبز! +
.: رسوایی در دست‌کاری عکس مراسم روز قدس. +

پی نوشت های پاسداران :

با توجه به اینکه من اطلاعات بیشتری در حوزه مکاتبات اداری و نظامی دارم چند نکته هم من اضافه می کنم :

١- نه در ارتش ، نه در وزارت دفاع ، نه در بسیج و نه در سپاه ، حفاظت اطلاعات رده نظامی دارای "فرماندهی" محسوب نمی شود . بلکه سازمان نظامی  است و مسئول آن "رئیس" این سازمان می باشد و با همین عنوان مکاتبه انجام می شود. پس درج عنوان "فرماندهی حفاظت اطلاعات..." هم یک سوتی بزرگ دیگر.

٢- درج عنوان سرتیپ بسیجی به این دلیل بوده که طراح این گاف ، یا از زمان مسئولیت سردار نقدی ( که عضویتش بسیجی ویژه است ) - بیش از هشتسال پیش - دیگر در جریان تحولات کشور قرار ندارد و فکر می کند ایشان هنوز همانجا مشغول است ،‌یا اینکه می خواهد روی ذهن کسانی کار کند که چنین مشکلی دارند و فکر می کنند ایشان همانجا مشغول است. هرچند سردار نقدی هم آنزمان از لفظ سرتیپ بسیجی استفاده نمی کرد و با لباس خود ناجا مشغول به خدمت بود. عکس های ایشان در مطبوعات دوم خردادی و غیر دوم خردادی با البسه خود ناجا همه جا پخش است. حالا خوب است اسم ایشان را ذیل آن ننوشته اند !

٣- وقتی کسی می خواهد یک نامه خاص را "افشا" کند ،‌ بخشهایی از آن را که می تواند منجر به روشن شدن محل درز آن باشد "سیاه" می کند. این سیاه کردنها برای القای این نکته است که این نامه حقیقی است و افشا شده . در عین حال ، سیاه کردن نقاطی که حالا حاوی اطلاعات مهم باشند یا نباشند ، اما ربطی به شناسایی محل درزرفت اطلاعات نداشته باشند ، بچه بازی است.

۴- از کی تاحالا از "دفتر" فرماندهی یک رده وقتی با کسی مکاتبه می شود ،‌خود فرمانده آن رده آن را امضاء‌می کند ؟ این هم تناقضی بین بالا و پایین همین نامه.

۵- نامه ای که کل مطلب آن تمام شده و در متن آن هم به هیچ پیوستی اشاره نشده ، چرا در صدر نامه کنار شماره نامه نوشته : "پیوست دارد" ؟

۶- وقتی در ناجا ، آجا و ودجا ، چیزی بنام نمایندگی ولی فقیه وجود ندارد و بجای آن ، "سازمان عقیدتی سیاسی" وجود دارد و این نام مختص سپاه و بسیج ( رده های نظامی "نهادی" ) است ، چرا این نامه ی ناجا در رونوشت درون سازمانی برای نماینده ولی فقیه  آن رونوشت شده ؟

٧- اصولا هرگز رده های نظامی ، هنگام مکاتبه های اداری بین هم ،‌نامه ها را مهر نمی کنند. چه رسد به اینکه حالا مهر مسخره و غیرمنطقی هم زیر آن بخورد یا نخورد . این مهر فقط برای افزایش ضریب القاء زیر این نامه آمده است. مگر مواردی که مکاتبات تعهد آور باشد یا در شرایط خاصی باشند. مثل نامه سنوات بسیج که تحویل فرد می شود. یا احکام ماموریت که تحویل افراد می شود. یا مکاتبات اسناد مالی و امثالهم... . در ارتباط بین این رده ها ،‌امضاء‌مقام مجاز به امضاء طی مکاتبه ای توسط رده مافوق به اطلاع گیرندگان مکاتباتی می رسد و امضاء‌و نام کافیست.

٨- مهر طبقه بندی درج شده روی این نامه جدا از آنکه با متن مورد ادعا تناسب ندارد و باید در حد سری می بود ،‌ کنارمحل امضاء ضرب شده است ! که کاملا با الگوی مکاتبات نیروهای مسلح تفاوت دارد. حضرات اگر نمی دانند بدانند نیروهای مسلح برای نگارش مکاتباتشان و الگوی ارسال ودریافت نامه از آئین نامه های سخت گیرانه ای تبعیت می کنند که خب البته موجب مسخره شدن جعلیاتی اینگونه می گردد.

٩- جالب است در محل امضاء‌ ، جایگاه شغلی و درجه ی ادعا شده مشخص است. اما نام را سیاه کرده ! یعنی الان مخفی کرده کی نامه را امضاء کرده !

البته ، بنظر من بیشتر این سوتیهایی که ما در این موضوع می شماریم ، بیشتر از این که واقعا گاف طراح و آدم فوتوشاپ باشد ، بدلیل تاکید و قصد طراح برای تاثیرگذاری بر ذهن مخاطب عوام ، انجام شده . والا ،‌برای انسان عادی و با اطلاعات در حد یک سرباز صفر ،‌ کودکانه بودن آن ، محرز است.

/ 11 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی

خوب یه چیزو نباید فراموش کرد ستون پنجم از کجا معلوم اینجور اسناد رو طرفدارای جناح راست درست نکرده باشند تا بعد از اینکه خوب چرخید با به قول معروف مچ گیری استفاده سیاسی و تبلیغاتی از قضیه بکنند. به هر حال صدا و سیما هم کم خالی نبسته تا حالا. ما که نفهمیدیم بالاخره ندا رو کی کشت. مشاور رییس جمهور که مدعیه ندا فیلم بازی می کرده و اصلا نمرده وا.. اعلم ولی کسی نیست بپرسه ندا هیچ این 60-70 نفر باقیمونده رو کی فرستاده اون دنیا.

عکاس مسلمان

بسم الله / عرض ارادت

حثدیشق

http://img502.imageshack.us/img502/5669/deshneh.jpg

محسن

خدا رو شكر كه دشمنان ما همه از آي كيو شون با جلبك برابره. به هرحال سبز بودن اين عوارض رو هم داره ديگه.

علی خدامرادی

با سلام مدیر محترم وبلاگ پاسداران بنده بسیار علاقه مند هستم که با شما تبادل لینک کنم لطفا مرا لینک کنید من هم شما را لینک می کنم با تشکر علی خدامرادی

امير

ايول خدا صبر و طول عمر با عزت به آقا عنايت كنه .

م

خوب شما که همه چیو لو دادید. فردا یه نامه جعل میکنن که خودتونم باور می کنید جعلی نیست.

برادر صرفا چون گفته بودید "یک نفرش رو ، اینجا بنویس : زود باش. البته من هیچ تضمینی نمی دم بعدا رسما پلیس با کمال افتخار چند نفرتون رو به درک واصل کنه" http://www.mybrowserbar.com/cgi/errors.cgi?q=http%3A%2F%2Fcomments%2Epersianblog%2Eir%2FDefault%2Easpx%3FblogID%3D7645%26postID%3D4037434%26blogName%3Dpasdaran&type=dns&ISN=FB6EF4E0CF4D4BAD86B93F81A2F905DC&ccv=128&cnid=966134&cco=US&ct=11 اما من هیچ مدرکی دال بر اینکه اینها در حین انجام چه کاری کشته شده اند ندارم امیدوارم شما داشته باشید. حتما همانطور که شما می فرمایید همگی در حین حمله به اسلحه خانه و ... به درک واصل شده اند! «من قتل نفساً بغير نفس أو فساد في الأرض فكأنّما قتل النّاس جميعاً ومن أحياها فكأنّما أحيا النّاس جميعاً»

ا.س

اینها را خودتان ساخته اید واقعا تابلوست.

جوجه

دمت گرم