مصلحت شخصی و مصلحت نظام

forbes_rafsanjani.jpgبسم الله .

می خواهم چند خبر را پشت سر هم بازنشر کنم . اما می دانید که ، طیف مورد سوال قرار گرفته در این خبرها، این کار را "تخریب" می داند ! یعنی اگر خبر راستی را منتشر کنی که اینها از نظر سیاسی ضرر کنند ، نامش تخریب است !

آقایان ! بله ، شما تخریب می شوید، از چشم مردم می افتید ، سکوی انتخابات ، از زیرپایتان کشیده می شود ، اخبار حقایق منتشر می شود. اگر با این موضوع مخالفید ، حداقل کمی ، عملکرتان را اصلاح کنید. یادتان رفته ، چه کسی ، در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در ساختمان شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور ، سرور ارسال کننده SMS از طریق اینتزنت نصب کرده و SMS توهین آمیز قبیح و غیرقابل دفاع ، ارسال می کرد ؟

ایا خبررسانی سالم ، قابل مقایسه با ارسال اس ام اس مستهجن است ؟ کدام تخریب است و کدام خبررسانی؟

چقدر خدا را شکر می کنم که به هیچ یک از دو نفر طرف قضیه این نامه ،‌یعنی محسن رضایی و رفسنجانی ، ‌رای نداده بودم ، ندادم و نخواهم داد انشاء الله . چون از وقتی این دو نفر را شناخته ام و احوالشان را مطالعه کرده ام ،‌دیده ام که مصلحت و تشخیص شخصی را بر مصلحت نظام و انقلاب و مردم و کشور ترجیح داده بوده اند ، باز هم ترجیح دادند و باز هم خواهند داد .

                    -       ابراز تاسف موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام (ره) از عدم هماهنگی با این موسسه در انتشار نامه محرمانه حضرت امام (ه) :

            http://www.sharifnews.com/?20672

            -          اظهار تاسف شورای عالی امنیت ملی از انتشار این نامه : ما موافق انتشار اینگونهء این نامه نبودیم :

            http://www.sharifnews.com/?20674 

            -          توسط سخنگوی حزب کارگزاران ، هدف این حزب از این اقدام علیه امنیت ملی ، لو رفت !:

            http://www.sharifnews.com/?20668 

            -          نامه حضرت امام (ره) و آنها که آب به آسیاب دشمن ریختند :

            http://www.sharifnews.com/?20670

            -       تلاش رفسنجانی برای فرار از زیر فشارها و انتقادات : نامه هم محرمانه نبود ، هم قبلا منتشر شده بود! خبرنگار  کیهان : به هاشمی گفتم نامه را به ما بده . گفت نمی شود. محرمانه است. 

            http://www.sharifnews.com/?20667

.

            - دفتر رفسنجانی پاسخ داد : روی نامه مهر نخورده ! بروید یقه محسن رضایی را بگیرید ! 

                   http://www.sharifnews.com/?20673 

/ 18 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علی رضا

باسلام اينکه اين آقای هاشمی نامه امام رو انتشار دادن و اين موضوع ضربات بدی به جبهه هسته ای وارد کرد رو نميشه انکار کرد . ولی درباره علت يا علل اين کار گمانه زنيهای زيادی است . راديو آمريکايی فردا به نقل روزنامه سوييسی (تریبون دو ژنو) می گه آقای هاشمی خواسته تا به غرب بگه بايد فرد منطقی مثل اون برای مذاکره انتخاب بشه . بايد گفت اين شايد يکی از علل باشد ولی علت العلل اين کار قدرت طلبی اين آقا ست . همون آقايی که در زمان رياست جمهوريش هر صدای مخالفی رو در نطفه خفه می کرد و تردد با لباس آستين کوتاه رو ممنوع کرده بود در انتخابات رياست جمهوری با اون وضع بين يک پسر با شکل و شمايل غربی و يک دختر با حجاب نامناسب ميشيشنه تا شايد اينبار با اين روش قدرت رو در دست بگيره . براش مهم قدرته از هر طريق که شده . نظام و مردم و ... اصلا براش مهم نیست . فردا چکار کنه الله علم

من

تو هم يه ديوونه مث حسن روزی هستی.يه سوال ميکنم به ميلم جواب بده:مگه امام تو اون نامه حرف بدی زده که همتون بند رو آب دادين؟مگه امام ضايع کرده که همه دارين پنهون ميکنين؟مگه امام نومن ببعض و نکفر ببعض داره؟

عماد

آقای هاشمی رفسنجانی دامت توفيقاته از شاگردان حضرت امام راحل (ره) و از بقيةالسلف مجاهدان عليه رژيم طاغوتی پهلوی، جانشين فرمانده کل قوا، رئيس جمهور، نايب رئيس مجلس خبرگان رهبری و رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام هستند و با تمام تخريبهايی که بچه بسيجيهای ناآگاه انجام داده‌اند، هنوز و بعد از انتخابات هم از تأييدات آقا برخوردار بوده و عزل نشده‌اند که خودش نشاندهنده خيلی چيزهاست. اطلاعات ناقص شما در مورد حساب خارجی ايشان هم جای تأسف دارد. آقای هاشمی صريحاً هم اعلام کردند که به نام ايشان در خارج حساب‌هايی هست اما مبالغ آن برای روز مباداست که اگر خدای ناکرده دشمن در ايران براندازی انجام دهد، امکان تأمين مالی مقاومت از آن طريق فراهم شود. در واقع نوعی حساب سپرده برای انقلاب است و چون در صورت براندازی، حسابهای حکومتی به براندازان منتقل می‌شود اما با توجه به اهميت اموال شخصی در غرب، به آنها تعرض نمی‌شود. مجله فوربس هم اين اموال را به حساب شخصی آقای رفسنجانی محسوب کرده و او را ملای ميليونر ناميده.

عماد

اما جای شرم برای شما باقی است که حتی يک صدم آقای هاشمی مجاهده عملی در ميدانهای خطيری چون انقلاب و جنگ و مسئوليت و يار وفادار دو ولی فقيه بودن را نداريد و به خودتان اجازه می‌دهيد مذبوحانه سعی کنيد که ايشان را با اين عکس و مجله ترور شخصيت کنيد. فضل‌الله المجاهدين علی القاعدين فضلاً عظيماً. شما هرگز به پای چنين مجاهدی نمی‌رسيد حتی اگر از حسادت بترکيد. ايشان با مال و جان و آبروی خودشان جهاد کرده‌اند، و مهمتر از همه همين آبروست که افرادی چون شما هرگز جرأت نداريد آن يک جو آبروی ناشناس خودتان را هم خرج اسلام و انقلاب کنيد که ايشان کرده‌اند، و انواع تهمت‌ها را به جان خريده‌اند. قدر ايشان مثل آقای بهشتی بعداً معلوم می‌شود، اما نه در جنگ با منافقين و نه با دشمنان ايشان. همانطور که در جنگ با ناکثين و قاسطين شهيد داده‌ايم، بالاخره در جهاد با مارقين هم شهيد خواهيم داد.

عماد

ظاهراً (و فقط از ظاهر) برمی‌آيد که شما از مريدان آقا باشيد. مگر می‌شود مريد آقا بود و هاشمی را ترور شخصيت کرد!؟ فقط و فقط شما را به يک نکته توجه می‌دهم: گيرم چنان که بچه بسيجيان ناآگاه استدلال می‌کنند، نصب هاشمی در مجمع تشخيص مصلحت، از روی مصلحت‌انديشی باشد! آيا فرستادن او به نماز جمعه به عنوان نيابت امام جمعه تهران (که خود آقا باشند) هم تابع مصلحت است!؟ نماز مردم هم مصلحت برمی‌دارد!؟ دعا کنيد که در اين ماه مبارک همه ما موفق به خبائث نفس خودمان شويم.

پاسداران

آقای عماد خان . بنظر من شما از عوامل شبکه هما تی وی هستی. بگذریم . 1- در لباس دوستی با هاشمی سر او را دارید به باد می دهید و ما این را خوب می فهمیم . شما ها اتفاقا دشمن هاشمی هستید. 2- می خواستم این نکته را در بند هشتم بنویسم ، دیدم شما که کامنت های جوابیه ای به آن کوچکی من را درست نمی خوانی ، کی حوصله می کنی تا بند هستم این کامنت پایین بروی ! بندهء خدا ! همان کامنت را بخون . اطلاعات تو از آنچه که فوربس زده بود ، حتی از آنچه که مردم عادی هم می دانند کمتر است ! فوربس ادعای وجود حیاب شخصی خارجی برای هاشمی کرده بود که اتفاقا ، من در همین کامنتی که در همین صفحه الان روبروی چشمت هست ، نوستم که مزخرف است ! اتفاقا دوستی شماها با هاشمی دوستی خاله خرسه است که همیشه او را به دردسر انداخته اید. نمونه اش همین که غیر مستقیم داری مطلب فوربس را تایید می کنی ! دیگری اش همین قضیه نامه که شک ندارم کار اطرافیان است. دیگری هم ماجرای انتخابا ریاست جمهوری و جنایاتی که اطرافیان هاشمی کردند و او بجز چند مورد خیلی زننده ، مابقی را هم خیلی رد نکرد. 3- در دفاع از هاشمی ، چیزهایی داری می گویی که سر او را به باد می دهد و بدبختش می

عماد

بنده از عوامل هما تی وی نيستم. ايميل بنده هم نامش را از هواپيمايی جمهوری اسلامی قرض گرفته نه از تلويزيون هما. در مورد پيش‌داوری‌ها از شما عذر می‌خواهم و حلال کنيد. اما شما نسل تازه انقلاب، ارزش و علاقه نسل قديمی‌تر را به هاشمی شايد درک نکنيد. اخيراً شعری از آقای شهريار منتشر شد که گوشه‌ای از اين علقه و علاقه را نشان می‌دهد و خطبه‌های نمازجمعه آقای هاشمی را توصيف می‌کند. به هر حال اگر تند نوشتم، از سر علاقه و تعصبی است که نسبت به ايشان دارم. خدايی بگوييد، اگر کسی به آقا چنين جسارتی کند شما ناراحت نمی‌شويد؟ خب بنده هم آقای هاشمی را نزديک‌ترين يار ايشان می‌دانم. البته می‌دانم که شما هرگز با اين موضع بنده موافق نيستيد ولی دليلی که نظر بنده را عوض کند نياورده‌ايد. در قياس عبدا... نوری، وقتی آقای نوری از انقلابی بودن خودش ابراز پشيمانی کرد آقا او را از مجمع عزل کردند. چطور هاشمی که به نظر شما چنين اشتباهات بزرگی کرده تا به حال عزل نشده؟

عماد

در مورد عدالت و توزيع فقر، آقا به نتيجه تجربيات سالهای اخير اشاره می‌کنند. طبيعی است که در زمان رهبری ايشان، سياست‌های کلی نظام با تأييد ايشان بوده‌است، البته با استفاده از نظر کارشناسان. ايشان جلوی افراطکاری در روش کارگزارانی در اقتصاد را در دور دوم رياست جمهوری آقای هاشمی گرفتند و خود آقای هاشمی هم متوجه شدند که آن کارشناسان علاقمند به سازمان تجارت جهانی لزوماً منطبق با ارزشهای انقلاب نيستند. به نظر بنده علما همواره از نظر کارشناسان استقبال می‌کنند که بحثی است که در اين مجال نمی‌گنجد و باز کردن اين موضوع هم چندان درست نيست. اشارتاً عرض کنم: هيچ کس در جمهوری اسلامی معصوم نيست و همه بايد عواقب اشتباهات خود را بپذيرند، هر کس بيشتر مسئول است بيشتر. اما اين به معنای اين نيست که پذيرفتن اشتباهات کلی، به معنای انداختن تقصير به گردن ديگران برداشت شود، نه، به معنای اصلاح و پويايی دائم نظام و انقلاب است. بحث رياست مجمع تشخيص و امامت جمعه را هم از موضع جدلی وارد شده‌ايد و خودتان هم بهتر از بنده می‌دانيد که مسأله به اين سادگی نيست که کسی رئيس مجمع يا امام جمعه باشد و هيچ اهميتی نداشته باشد‍! والسلام و التماس دعا.

دو نکته فراموش شد: در مورد حساب شخصی به نام آقای هاشمی، باز هم تأکيد می‌کنم که خود ايشان در مصاحبه‌ای وجود چنين حساب‌هايی را تأييد کرده و علت آن را نيز گفته‌اند که با هماهنگی کامل با مقام معظم رهبری است. آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک. من طبق اطلاع عرض می‌کنم. حالا اگر ادعای فوربس مزخرف است (که بخش وجود حساب شخصی آن مزخرف نيست) گذاشتن روی جلد آن اينجا چه معنايی دارد؟ يعنی شما می‌پذيريد که از يک ادعای مزخرف برای ترور شخصيت استفاده کرده‌ايد؟ نکته دوم برمیگردد به آدرس ايميل بنده که در کامنتهای قبلی اشتباه ثبت شده بود و تصحيح کرده‌ام. نکته سوم: حرام بودن انتشار نامه مربوط به آن زمان حساس بوده. آقای هاشمی خود مجتهد است و در حال حاضر می‌تواند حرام و حلال خودش را بفهمد. در ضمن مصاحبه سردار رشيد را هم بخوانيد که در اين باره به خوبی توضيح داده‌اند. خود حضرت امام هم در پيام قطعنامه فرمودند که مسائل روزی بايد آشکار شود ولی به دليل مصلحت فعلاً گفته نمی‌شود. بنابراين سخن آقای مهدوی کنی صرفاً در جهت بيان خاطرات مفيد است و هيچ حجيتی در جهت حرام اعلام کردن انتشار نامه در حال حاضر ندارد.

پاسداران

بسم الله . جناب عماد. انشاء الله موفق باشيد. از شما چيزی به دل نگرفتم . فقط عرض می کنم ماجرای آن حسابها و مصاحبه ، عمیقا محل ان قلت است و قبول آن نتايج خطرناک و زشتی در معنا دارد. ضمن اينکه مدتها است به نقل قولهايی که جريان کارگزارانی و مشارکتی از امام و رهبری و سایر معاریف می کنند بی اعتمادم . شديدا. در نقل قولهای متواتر هم ، منظورهای بيمار می گنجانند. در خصوص موضوع هم ، من همانطور که در کامنت های زیر گفتم ، منظورم چهره نگران رفسنجانی بود ، همان طور که فکر می کنم ذهن و دلش نیز اینگونه است. همچنین اصل موضوع میلیونر بودن رفسنجانی را موضوعی غیرقابل انکار می دانم همانطور که خودش و فرزندانش هم خود را از قبل از انقلاب ثروتمندتر نمی دانند !انتشار خبر صحیح ، ماهیت تخریبی ندارد. تخریب را تعریف کنید. تخریب باید مبتنی بر دروغ باشد اگر کسی بنابر خبر صحیح ،‌تخریب شد گناه آن پای خودش است. مانند ماجرای اخیر نامه سری حضرت امام که آقای هاشمی در توجیه عمل قبیح خود و رد نظر امام و ابلاغ آسید احمد آقا به منتظری معزول ساده لوح استناد میکند! کسی که ، خود هاشمی به عدم تبعیت او از خط ولایت اذعان دارد و تایید می کنی که انتشار یک مطل