بازداشت یک دانشجو فقط بخاطر یک سئوال از رئیس جمهور

مشرق نوشت :

در میان سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در دانشگاه حیفا، دانشجویی از اوباما پرسید «آیا "راشل کوری" آمریکایی که با سلاح اهدایی واشنگن در سرزمین های اشغالی فلسطین کشته را می شناسی؟» که بلافاصله از سوی رژیم صهیونیستی بازداشت شد.
به گزارش مشرق، باراک اوباما در جریان سخنرانی خود در دانشگاه حیفا برای سؤال یک دانشجو که پرسید «آیا "راشل کوری" آمریکایی که با سلاح اهدایی واشنگن در سرزمین های اشغالی فلسطین کشته را می شناسی؟» پاسخی نداشت.
 
به گزارش العالم، این "ربیع عید" جوان 24 ساله فلسطینی بلافاصله توسط پلیس رژیم صهیونیستی بازداشت شد ، اما قبل آن چند نکته مهم را خطاب به اوباما فریاد زد.
The man was shouting in Hebrew. He later identified himself as Rabeea Eid, an Arab-Israeli student activist from Haifa University. He questioned whether President Obama really supported peace and asked about the death of Rachel Corrie, an American activist who was killed by an Israeli bulldozer in Gaza in 2003. In an interview with the Jerusalem Post, Eid called Obama’s speech “extremist and Zionist.”
Twenty-five-year-old Rabeea Eid, a student activist and member of the National Democratic Assembly, had heard and had enough. He stood up in the middle of Obama’s speech and called him out on three issues that summarized the flaccid nature and flagrant inefficacy of Obama’s visit to occupied Palestine.

Did you really come here for peace or to give Israel more weapons to kill and destroy the Palestinian people? Did you happen to see the apartheid wall on your way here?

There are Palestinians sitting in this hall. This state should be for all of its citizens, not a Jewish state only.”

Who killed Rachel Corrie? Rachel Corrie was killed by your money and weapons!

ربیع با قطع سخنان اوباما ، خطاب به او خاطر نشان کرد: «تو برای برقراری صلح و سازش به اینجا آمده ای یا برای تقدیم سلاح هایی بیشتر به رژیم صهیونیستی به منظور قتل و کشتار ملت بی دفاع فلسطین؟ آیا راشل کوری را می شناسی که با مال و سلاح دولت تو به قتل رسید؟»
 
"راشل آلن کوری" عضو آمریکایی جنبش اتحاد جهانی (ISM) بود که در طول انتفاضه "الاقصی" در سرزمین های اشغالی فلسطین به عنوان یکی از فعالان این جنبش به نوار غزه رفت. راشل در مارس 2003 میلادی، هنگامی که بلدوزر نیروهای رژیم اسرائیل در نوار غزه قصد تخریب خانه های فلسطینیان را داشت و وی می خواست راه بلدوزر را سد کند، به شکل عمدی توسط بلدوزر زیر گرفته شد و کشته شد.
 
قطع سخنان اوباما توسط این دانشجوی جوان فلسطینی در حال صورت می گیرد که تدابیر امنیتی شدیدی برای انتخاب دانشجویان دانشگاه های مختلف به منظور مشارکت در مراسم سخنرانی اوباما اتخاذ شده بود، به گونه ای که برخی دانشگاه ها و دانشکده ها تعهدهایی را از دانشجویان انتخاب شده اخذ کرده اند تا هنگام سخنرانی اوباما مشکلی را در سالن سخنرانی ایجاد نکنند.
 
عید در ادامه افزود: دولت باید دولت تمامی شهروندان باشد، نه فقط حکومت یهودیان.
 
این جوان فلسطینی در واکنش به اظهارات اوباما که سرزمین فلسطین را دولتی با حاکمیت یهودیان عنوان کرده بود، تشریح کرد: آیا در مسیر آمدن به اینجا دیوار نژاد پرستانه "حائل" را مشاهده کردی؟ در این سالن فلسطینیان زیادی حضور دارند، این دولت باید برای تمامی آن ها باشد نه فقط برای یهودیان.
 
نظامیان رژیم صهیونیستی بلافاصله این جوان فلسطینی را از سالن اخراج کرده و اوباما نیز در واکنش به اقدام این دانشجوی فلسطینی تاکید کرد: اگر نسبت  به سخنان اعتراضی انجام نمی شد، ولو از جانب یک دانشجو، خیالم راحت نمی شد.
/ 8 نظر / 49 بازدید
همان

خوب ، بیچاره فکر کنم الان دیگه بردنش کهریزک. ولی شما هم خیلی کارتون درسته ها. هی می گردین تو دنیا یک سوژه پیدا میکنید تا ثابت کنین دنیا خرابه. (نتیجه بگیرین ایران آباده) تا می گویند حجاب می گویید فرانسه (در حالی که در فرانسه پوشش مطلقا ازاد است و فقط در مدارس دولتی حجاب و سایر نماد های مذهبی از همه ادیان حتی یهودیت ممنوع است) البته توقع ندارم درک کنید چون توضیح آزادی برای کسی که هرگز آن را ندیده از توضیح تفاوت ابر سپید و سیاه برای نابینای مادر زاد سخت تر است.و تو نابینای مادرزادی چون هرگز حقوق شهروندی را تجربه نکرده ای. این یارو هم به هیچ وجه تنها برای سوال بازداشت نشده و با وجود آن حق استفاده از وکیل در تمام مراحل دادرسی خود را دارد. بر خلاف بیدادگاههای اسلامی و کهریزکی که وکیل هم همراه موکلش میرود هلفدونی. (ادامه در بعدی)

همان

ادامه : و. خیلی ممنون که درست در روزهای حضرم در ایران انگولک کردن اینترنت را کلید زدید. موفق شدیم سیستمی را که برای راه اندازی اش به ایران سفر کرده بودم کاملا تست کنم. آنقدر امن است که ابایی ندارم برایت توضیح دهم. می گویم با بسوزی. مجموعهاز کامپیوتر های خانگی را رمزنگاری چند لایه و سمت کلایت بدون استفاده از اس اس ال و سایر انکریپشن ها اطلاعات و فایلها را به سمت سروری در داخل ایران و آنهم با دامنه دات آی آر می فرستند! و آنهم به پورتری که داخل یک باغ در وسط یکی از شهر های ایران نصب کردیم تا هروقت الگوریتم (شامل فوریت و حجم) به حد نصاب رسید با یک فرستنده متقارن همه را از سیاهچاله به دنیای آزاد برساند. حالا می خواهید قبل از انتخابات فیبر نوری را گاز بزنید؟ بزنید راحت باشید. این دفعه ما فقط تماشاچی هستیم. فتنه این بار بین کسانی است که نظرآفا به آنها نزدیک تر بود! ها ها ها ان همان قبلی هم خودم بودم. فکر می کردم آی پی ایران نشان داده شود ولی نمیدانم چرا آی اس پی آنجا پرچم اروپا زده. بهر حال بزرگراهی داریم امن و خلوت از شهر های ایران اشغالی به دنیای آزاد. مشکلی هست؟ چیزی برای مخفی کردن که ندارید نه؟ مشکل شما فقط

همان

کاش یکی هم میتونست با خامنه ای مصاحبه کنه. ولو یک بار در همه عمرش مصاحبه کرده این مقتداتون ؟

همان

با استاندارد های غرب زنان ایران بیش از 99.99999% مورد تعرض جنسی هستند. متلک پرانی و دست زدن امری روز مره است. توحش از سر و روی حامعه اسلامی نکبتتان میبارد. در ضمن : یک قفس درست کرده ام برای فرستنده ام. که موشهای بو کش اداره فرکاس هم هرچه بگردند پیدایش نکنند. بسوز... این دفعه تماشای انتخاباتتان (انتصوابات) دیدنی تر از همیشه است. راستی می شود چند تا از آن جلسات پرسش و پاسخ خبرنگاران با رهبرتان را بگذارید من هم ببینم؟ نه یکی کافی است.

همان

اره قفل کن زنجیر کن . دیوار بکش. هرکس کتاب ترجمه کرد با چاقو کنار همسرش به خون بکش. من هم که همین رو می گویم. ایران ره کره شمالی کن. تو خیابون دختران رو بخاطر تار مو تحقیر کن تا اعتراض کردن بگو فرانسه هم فلان. فرانسه که ادعای اسلام و بهشت نکرده بود. تا گفتیم پول مملکت شده پشکل گفتی اقتصاد به پول نیست. گفتم به چی است سانسور کردی. تو کور مادر زادی. من هم قبلا که مجوز خروج نداشتم باور نمی کردم آسمان اینقدر روشن و زیبا باشد و مرز های آزادی اینقدر فراخ.

همان

رشد ؟؟ دیوار کشیدن رشد است؟ شما یک سیم شارژ موبایل هم نمیتوانید بسازید. رشد؟ معنی رشد را هم فهمیدیم. شما در بعد نرم افزار و نهادینه شدن روشهای نوین کار ایران را نیم قرن عقب کشیده اید (با عقب ماندگی صنتعی می شود دو قرن + 4 قرن جا ماندگی فرهنگی)

همان

لوگ آی پی ام را خودم میدانم کجاست. قبلا صد بار برایت نوشتم از کجا هستم. من بی حسثیت می شوم؟ من نیازی به فیلتر شکن و .. ندارم. چون در مهد ازادی هستم و تا حالا به جز یک بار به دلیل کپی رایت هرگز هرگز هرگز حتی یک بار در استفاده از سایتی محدودیت نداشته ام. می فهمی؟ ختی یک بار !

همان

من از هیچ رژیمی نیستم . این تویی که از رژیم منحوس اسلامی پول می گیری. ایرانی هم بودم و هستیم . خیلی بیشتر از تو . شجره نامه دارم تا شاهان زندیه. مثل تو از زیر علف در نیومدم.