پس آمريکا در عراق با چه کسی می جنگد ؟

بسم الله .

۱- خيلی تعجب می کنم از رفتـار آمريکا . نمی دانم چرا هرچه آدم آمريکايی و آمريکايی مسلک است همه از مادر ، تابلو ، زائيده شده اند ! هرکس هم می خواهد آمريکايی شود اول پررويی آمريکايی را ياد می گيرد بعد هم تابلو بودن را !

واقعا اگر آمريکا دارد توی عراق برای سنی ها کار می کند و با بعثی ها هم که هماهنگی قطعی دارد ، پس آمريکا حکومت کی را سرنگون کرد ؟ شيعه ها را !؟

آمريکا در عراق ، هم دنبال اختلاف قومی و مذهبی است ، هم دنبال ناآرامی  . چون عراق آرام يعنی انتقال منطقی اراده از دست آمريکا به مردم عراق .

از يک طرف ،‌آمريکا سعی دارد تا سهم اهل سنت را در عراق زياد تر از شيعه و بقيه اقوام بگيرد ، از سوی ديگر با بعثی ها همکاری وهماهنگی کامل دارد ،وحالا اينطرف ، آيت الله حکيم ترور می شود ، بجان آيت الله سيستانی و حکيم دوم سوء قصد اساسی می شود ، و حالا اين خبر را هم بخوانيد...

سيا با هدف مقابله با نفوذ ايران در عراق پيشنهاد كرد:
معامله و تفاهم سياسي با بعثي‌ها و مشاركت آنان در روند سياسي عراق

خبرگزاري فارس: سازمان اطلاعات مركزي آمريكا (سيا) به دولت بوش و مقامات عالي رتبه عراق پيشنهاد كرده است به منظور تضعيف مقاومت عراق و مقابله با نفوذ روز افزون ايران در اين كشور، در تعامل با مقامات رژيم سابق بعث، سياست " گشايش " و " معامله سياسي " را در پيش گيرند.

روزنامه الوطن - چاپ عربستان سعودي - در شماره امروز خود با اعلام اين خبر به نقل از مقامات ديپلماتيك غربي نوشت: سيا در اين پيشنهاد با اشاره به اينكه با اجراي اين سياست مي‌توان موضع و رويكرد بعثي ها را تغيير داد تا در روند سياسي كشور شركت كنند، تاكيد كرده است، در صورت اجراي اين پيشنهاد، مقاومت عراق ضعيف و به تبع آن جلوي نفوذ ايران به عراق نيز گرفته خواهد شد. اين منابع كه الوطن آنها را موثق و آگاه توصيف كرد، افزودند: سيا در همين چارچوب به اياد علاوي نخست وزير و غازي الياور رييس جمهور موقت عراق توصيه كرده است هر يك به طور جداگانه به سوريه سفر و با چند تن از مقامات سابق بعثي ديدار كنند.

منابع ياد شده به الوطن گفتند: سيا زماني تصميم به ارائه اين پيشنهاد گرفت كه مقامات اين سازمان مستقر در عراق در گزارش هايي تاكيد كردند، فرماندهي ارتش آمريكا در عراق نمي تواند مقاومت عراق و نيروهاي مخالف حضور آمريكا در اين كشور را به كلي نابود كند.
در اين گزارش تاكيد شده است هر چند نيروهاي آمريكايي بر فلوجه، سيطره يافته اند، اما با اين حال مقاومت در عراق به سرعت در حال افزايش است و اين امر، مساله خطرناكي است كه براي حل آن به راهبردي متفاوت با راه حل هايي نياز است كه تاكنون در اين كشور در پيش گرفته شده است.
اين منابع همچنين خاطرنشان كردند پيشنهاد سيا با موضع و رويكرد نومحافظه كاران آمريكا كه حامي اسراييل اند و تاثير بسياري بر دولت بوش دارند، در تضاد است.
نومحافظه كاران ضمن مخالفت با هرگونه گشايش در تعامل با بعثي ها يا هرگونه معامله با آنان، با هر هدفي كه باشد، تاكيد دارند در اين باره بايد همچنان از سياست " ريشه كني و پاك سازي" پيروي شود.
اين دسته از سياستمداران آمريكا بر اين باورند كه در غير اين صورت تشكيل حكومتي دمكراتيك و تكثرگرا در عراق با مشكل روبرو خواهد شد.

سيا به منظور جلب رضايت نومحافظه كاران نيز پيشنهادهايي ارايه كرده است كه سفر اخير مقامات عالي رتبه عراق به سوريه و ديدار آنان با بعثي هاي عراقي نشان از جلب موافقت آنان (نومحافظه كاران) از سوي سيا دارد.

دلم برای حسين درخشان می سوزد. کسی که روزی در حوزه تئوری دلش برای انقلاب - بقول فاميلها و دوستانش - می سوخته و از رياضی به انسانی تغيير رشته می دهد و امروز خودش از مهاجمان به همان انقلاب در همان حوزه است.

آقای درخشان ، يک روزی اگر دلت برای يک جرعه معنويت روايت فتح ای تنگ شد ، سی دی هايش را بگو برايت از تهران بفرستند. زياد هم برای شما ها خرج ندارد. حداکثر هر موضوع ۲ هزار تومان است. شماها که پول برايتان مسئله ای نيست..بگو دی اچ ال يا تی.ان.تی کنند برايت بفرستند. شايد يادت بيايد عملا به کدام خاک پشت کرده ای ...

۲- لياقت يک مسلمان ايرانی بيشتر از اين بود که برای هدف قراردادن قلب انقلاب اسلامی نقاشی کودکانه ای بنام ۶۰ ميلیون را تبليغ کند. بداد خودت برس تا مجبور نشوی شکاف و اختلافات جدی تان در اين موضوع را پر کنی . ايران کشوری است که آمريکابرای مقابله با نفوذش در منطقه مجبور است با بعثی ها ! روی هم بريزد و با امثال صدام . اونوقت تو هی بگو ايران به اسرائيل نياز دارد ! ۲۵ سال بدون آمريکا و اسرائيل حتی به انرژی اتمی هم رسيديم . تو بگو ديگر آمريکا و اسرائيل قرار است چه کاری برای ما بکنند که هم می خواهند و هم می توانند ؟ ربع قرن که پشت درب ماندند کدام مسئله دکترينال خودشان را توانستتد حالی ما کنند ؟‌ تو تاکتيک خيلی اتفاقها افتاد اما گفتم که . تاکتيک .

اپوزيسيون اين حکومت هيچ وقت نتوانستند مشکلاتشان با هم را حل کنند. وقتی اپوزيسيونی که تا دقيقه ۹۰ وقتی دو نفر بودند اختلاف داشتند و وقتی ۳ نفر می شدند انشعاب می زدند ، با سنجاق سازمان سيا بهم وصل شوند زود عين تخم مرغ و حلوا ،‌از هم وا می روند.

توی اين موضوع ۶۰ ميليون هم ، البته از اولش هم معلوم بود گروههايی که تا ديروز سايه همديگر را با تير می زدند و همين هفته پيش برای هم فيلم افشاگرانه پخش کردند بطور مصنوعی با هم چفت شده اند اما آيا ديگر اينقدر اختلافاتتان جدی شده ؟ ...

حسين درخشان علل اختلافات داخلی اپوزيسيون در موضوع ۶۰ ميليون را توضيح می دهد:

در مخالفت ناگهانی و احساساتی بخشی از چپ‌ها با طرح شصت‌میلیون یک جور اختلاف شخصی هم به نظرم به چشم می‌آید که معلوم نیست از کجا ناشی می‌شود.

مثلا سعید حجاریان اصولا انگار یک پدرکشتگی‌ای با علی افشاری و آن بخش از بچه‌های تحکیم وحدت دارد که کاملا خارج از منطق است. یادتان می‌آید که چند سال پیش سخنرانی کرده بود و گفته بود که: شما دانشجوها را چه به کار سیاسی؛ بروید و درس‌تان را بخوانید و از نظر تئوریک خودتان را قوی کنید.

از طرف دیگر سازگارا هم انگار همین حالت را بین بخش دیگری از چپ‌های مشهور به روشن‌فکر مذهبی دارد. یعنی به دلایلی که ما نمی‌دانیم خیلی‌ها از هر کاری که او بکند بیزارند. البته با توجه به حرف‌های شمس الواعظین درباره‌ی اختلاف جدی مالی و مدیریتی آنها با هم در زمان روزنامه‌ی جامعه، بعید نیست که دشمنی امروز به درگیری‌های آن موقع ربط داشته باشد.

چیزی که من در این سال‌ها فهمیده‌ام آن است در ایران امروز ، ریشه‌ی اختلافات سیاسی، بیش از آن چه که همه‌ی ما فکر می‌کنیم شخصی است و بر می‌گردد به اختلاف‌نظرهای احمقانه‌ای که آقایان در زمان اوایل انقلاب یا سال‌‌های بعد از آن با هم پیدا کرده‌اند.

و حالا معانی جملات برادر
زحمت کشمان حاج آقـا درخشان ! :‌

۱- اين مخالفت اپوزيسون ها با ۶۰ ميليون ، ناگهانی است !
۲- اين مخالفت اپوزيسون ها با ۶۰ ميليون  ، احساساتی است ! (آنهم مخالفت سعيد حجاريان !!) .
۳- اين مخالفت اپوزيسون ها با ۶۰ ميليون ، فقط به بخی از جريان چپ ، محدود است !
۴- اين مخالفت اپوزيسون ها با ۶۰ ميليون  شخصی است !
۵- اين مخالفت اپوزيسون ها با ۶۰ ميليون  که می گويم ، فقط نظر شخصی من است !
۶- اين مخالفت اپوزيسون ها با ۶۰ ميليون  که من می گويم ، چون زياد مهم نيستند ،‌فقط مرا حساس کرده در موردش حدس و گمان بزنم ! کسی نگفته چيزی بنويسم !
۷-  ريشه اختلافات و اين مخالفت اپوزيسون ها با ۶۰ ميليون هم معلوم نيست کجاست ! (چون احتمالا ريشه ندارد !! رو در بايستی که نداری ! بگو ديگه !)
۸- اين مخالفت اپوزيسون ها با ۶۰ ميليون  و حرفهای سعيد حجاريان ، ناشی از پدر کشتـگی با علـی افشاری است !!! ( ای پدر دروغگو بسوزه !)
۹-  اين مخالفت اپوزيسون ها و سعيد حجاريان با ۶۰ ميليون خـارج از منطـق است ! ( حجاريان ؟! مغر اصلاحات ؟! نگو!! )
۱۰- فقط روشن فکر (!) های مذهبی ( منظورش همون دگرانديشان سکولاريست است که اسم خودشان را ملی مذهبی گذاشته اند ! جالبه می گه اينها هم با طرح مخالفند ! ) هم با سازگارا مخالفت دارند !
۱۱- علت اين مخالفت اپوزيسون ها با ۶۰ ميليون هم معلوم نيست ( احتمالا يکهو همه اينها دال ايران با حاکميت ريخته اند رو هم ! نه ؟ همين رو نمی خوای بگی ؟ من گفتم خيالت راحت ! )
۱۲- ملی مذهبی ها بدون توجه کيفيت اقدامات سازگارا ، الکی (!!) با هرکاری (!) که او بکند مخالفند ( اونوقت نمی گه چرا تو انتخابات شورای شهر تهران ازش حمايت کردند همینها !)
۱۳- ايحتيمال زيات ! ( با فونت ترکی نوشتم !)  ريشوهو اييختيلافاط ماليه ! مديريتيه ! من مدونم ! خودش بمن گفت ! در گوش من گفت ! ضيمن اينچه ايختيلافاط مربوی بی گذشته است ! سر موضوعو جديد نيست ! بی جان خودم ! ( جهت اطلاع دوستان !  مجلس ششم ماليات رااز چاخان برداشته بود. خداکند اين مجلس هفتم برای چاخان هم کنتور تعيين نکند هم ماليات ! )
۱۴ - و اما با کمال پررويی ، جمع بندی تابلوی هميشگی ! :در ایران امروز ، ریشه‌ی اختلافات سیاسی، بیش از آن چه که همه‌ی ما فکر می‌کنیم شخصی است و بر می‌گردد به اختلاف‌نظرهای احمقانه‌ای (وای!! فحش داد !‌)  که آقایان در زمان اوایل انقلاب یا سال‌‌های بعد از آن با هم پیدا کرده‌اند. ( بچه ها گرفين چی شد که ؟‌ ای ول !  ته حرفشو زد اينجا . )
۱۵- و مجددا تاکيد می کنم اين مسائل ربطی به موضوع ۶۰ ميليون نداشت !!!

درخشان آی درخشان آی درخشان...

زت زياد .

/ 0 نظر / 5 بازدید