کمی نبش قبر :)

داشتم کمی با وبلاگم ور می رفتم که رسیدم به ماجرای فحاشی کادر ایرانی بی بی سی به خانواده ام . البته بعدا خبر دار شدم که حضرات در وبلاگهای دیگری هم دست به این حرکت شنیع زده بودند.

در این ماجرا چند اتفاق جالب رخ داد.

اولی اینکه فردی با ادعای اینکه سیاوش اردلان  بی بی سی است که دیگه نهایت آدم کول بودن و حاضر جوابی توی بی بی سی فارسیه ! ، آمد و با آی پی انگلیسی بی بی سی ،‌ شروع به کامنت گذاری برای من کرد.

دومی اینکه این فرد من را به حضور در برنامه های بی .بی . سی فارسی و باصطلاح قرار گرفتن در کنار دیگر صداها! دعوت می کرد ! :  دوست داشتم صدای تو رو هم به عنوان عضوی از جامعه در بحث و دیالوگ با صداهای دیگه قرار بدم.

سومی اینکه این فرد در حالیکه با آی پی انگلیسی و بی . بی . سی برای من کامنت میگذاشت ، اما از اثبات اینکه واقعا جاعل اسم سیاوش اردلانه یا خودشه ، عاجز موند. البته فرقی هم نمی کنه . چون دیدگاهها و طرز فکرش خیلی شباهت به اردلان داشت و حالا خیلی هم مهم نبود که خودش باشه یا نه .

چهارمی اینکه مدعی بود برای خیلی از وبلاگهای اصولگرا مثل من از بی بی سی کامنت می گذارند و اونها رو به شرکت در برنامه شون دعوت می کنند.

اگر این واقعا خود سیاوش اردلان باشه ، مشخص می کنه که چقدر بی بی سی محتاج ایجاد نوعی تنوع رسانه ایه تا خودش رو رسانه ای کاملا پلورال و جامع نظرات مختلف و صداهاهی متنوع ! نشون بده و منبع مراجعه همه طیف های فکری فارسی زبان بشه. با این فرض که این فرد خود اردلان باشه ، از خودم می پرسم که پس چرا خود این آدم اگر در گفته اش در مورد علاقه به گفتگو صادق باشه نتونست گفتگو با من رو ادامه بده و نتونست به گفتگوی وبلاگی وفادار بمونه . حتمن همون بهانه های وقت و ئه خط قطع شد :) .

رفتم و برای نیما اکبرپور دوست سابق کامنت گذاشتم . نوشتم که :

بسم الله . آقای نیما خان رفیق سابق سلام . خوبی؟ می بینم که فعلا تیم فارسی زبان بی.بی.سی فارسی ، دست از سر ملت “ثائر” نه “مخالف” ! یا “شورشی”! مناطق عربی برداشید . خدا رو شکر :) بگذریم .
کسی که خودش را سیاوش ( مهدی ) اردلان معرفی می کرد ، حدود ۱۸ ماه پیش در اوج فتنه با بهره برداری از IP بی.بی.سی ، کامنتی برای من گذاشت و نوشت همیشه در وبلاگ های ارزشی کامنت می گذارند برای دعوت کردن آنها به حضور در برنامه ها. ((http://pasdaran.persianblog.ir/comments/7645/3599151/ )) . لطفا از سیاوش ( مهدی ) اردلان بپرس که خودش بوده یا نه و اگر این فرد خود اردلانه ، ازش بپرس که چرا نتونست به گفتگوی وبلاگی با من وارد بشه و چرا کامنت گذاری با من رو نتونست ادامه بده . منتظ جوابت هستم . مرسی. ابوذر.

 

چیز عجیبی ناگهان شگفت زده ام کرد.

دیدم که وبلاگ آقای نیما اکبرپور که از دل بی بی سی پلورال ! آپدیت میشه ، نظرها رو قبل از نشر ، وریفای می کنه!

!!Your comment is awaiting moderation!!

یاللعجب.

اگر در وبلاگ من نظارت پیش از نشر باشه - که هست - نه تنها هیچ اشکالی نداره چون تعارضی با کل نگاه همیشگی من نداره و من تئوری روشن خودم در تشریح علت کارم رو دارم ، بلکه بهش افتخار هم می کنم که کل نظارت پیش از نظر روی کامنت های وبلاگها پس از اعتراض من به آقای مهندس اموات در برنامه خیریه ای پارک شقف برقرار شد.

اما وبلاگ نیما اکبرپور که قراره نماد آی تی از نگاه پلورالیستی بی.بی.سی فارسی باشه چرا ؟کسی می تونه به این دوستان بگه که به نوع بدی در دریایی از تناقض شنا می کنند ؟

بگذریم .

خب نیما خان جواب رو منتظرم .

/ 1 نظر / 19 بازدید
ناصر

بسیار برایم جالب است