چه کسانی ، باختند ؟

چندی پیش ، مناظره ای را در اینترنت دیدم ، بسیار محل تامل . شما هم بخوانید. طولانی است. اما بسیار تاثیر گذار. دونفر به نمایندگی از دو طیف تفکر ، با هم پیرامون موضوعی واحد ، سخن را آغاز کرده ، اما به موضوعات متعددی پرداخته اند. آدرسش این است : ASN.PERSIANBLOG.COM .

وقتی این مناظره را خواندم ، خصوصا چون آن را پس از پایان جنگ لبنان و پیروزی حزب الله می خواندم ، یک چیزی در ذهنم شروع به رشد کردن نمود. و آنهم این بود که ، بازنده ها ، در این میدان ، چه کسانی بودند ؟

 khomeini85_03.jpg

ما برنده را شناختیم . هرچند او را از قبل می شناختیم . اما شناخت بازنده ها شاید مهمتر باشد. من فکر می کنم ، کسانی ، بدون آنکه در جنگ حضوری داشته باشند ، در حال نبرد با ملت لبنان بودند و هم آنها ، بیشترین ضربه را دریافت کردند. کسانی از جنس همان کسی که اولین نقد را وارد کرد و از نشستن خودش روی مبل قسطی ایطالیایی ، خبر می داد. اینها بازنده اصلی نبرد بودند. چون ، با چشمانی بسته ، از چیزی حمایت می کردند که به ضررشان بود و اگر که پیروز می شدند ، در حقیقت باخته بودند. اما امروز ، وقتی باختند ، خود نمی دانند که در حقیقت کشورشان و ملتشان پیروز شد، نمی دانند امتشان پیروز شد ، اما خود را شکست خورده می دانند. بگذریم . خیلی دلم بحالشان می سورند. در حقیقت ، بازنده اصلی میدان ، اینها بودند.

/ 7 نظر / 8 بازدید
ياسر

ياد پيرمرد به خير.

حسین مخلص ابوذر

سلام ياعلی ابوذر خان يا جان هر دو برايم عزيزه يه چيزی بگو که بدونم چی شده اللهم عجل لوليک الفرج مدارت برقرار و پاينده باشی

يکی

سلام.بخونيدولطفالينک دهيد ای مردصورتان زنانتان رابه نصرالله دهيد! http://www.bigheiratha.blogfa.com http://www.bigheiratha.persianblog.ir

دانشجوی حقوق

وقتی شیپور جنگ نواخته میشود مرد از نامرد شناخته میشود،پس ای شیپورچی بنواز! آقا ابوذر آروم آروم همه دستشون رو میشه. لا تعجل!

بیداری

سلام برادر ابوذر میخام به بعضی مطالبت تو وبلاگم لینک بدم اما نمی دونم چطوری؟مطالبت به هم پيوسته است. يه راهنمايی کن. ممنون می شم.

پاسداران

بسم الله .سلام . آره . پرشين پست ها را در تک لينک ، بهم پيوسته ارائه می کند. چاره ای نيست. ضمنا باهات کار واجب دارم . ايميل می زنم . يا حق.

پاسداران

بسم الله. رجب ؟ همون که مونده بود يه وجب ؟! :)) سرکله اش دوباره پيدا شد ماه رجب ؟! :))