وزارت خارجه هم تایید کرد

وزارت خارجه اقدامات برای بازگرداندن شهرام امیری را آغاز کرد

یک منبع آگاه در وزارت امور خارجه کشورمان خبر داد که این نهاد، ضمن تایید پناه گرفتن دانشمند ایرانی در دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن فعالیت‌ها برای بازگرداندن وی به ایران را آغاز کرده است.

یک منبع رسمی در وزارت امور خارجه کشورمان در گفتگو با شبکه ایران تایید کرد که شهرام امیری کارشناس ایرانی که توسط عوامل آمریکایی ربوده شده بود، به دفتر حفاظت از منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن پناه برده است.

وی افزود: مسئولان وزارت امور خارجه کشورمان پس از برقراری تماس‌هایی با دفتر حفاظت از منافع ایران در واشنگتن، خبر پناه بردن شهرام امیری به این دفتر را تایید کردند.

این منبع آگاه همچنین تصریح کرد که وزارت امور خارجه فعالیت‌ها برای بازگرداندن این دانشمند ایرانی به کشورش را آغاز کرده است.

شهرام امیری که پیشتر از سوی آمریکایی‌ها و با هماهنگی سرویس امنیتی عربستان در مراسم حج ربوده شده بود، پس از موفقیت در فرار از چنگ نیروهای آمریکایی، با مراجعه به دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن خواستار سریع بازگشت به کشور شده است.

وی در اواسط فروردین ماه طی یک پیام تصویری ضبط شده با بیان اینکه در شهر "توسان" ایالت آریزونای آمریکا در چنگ نیروهای امنیتی آمریکایی به سر می‌برد، تاکید کرده بود که در تاریخ 13 خرداد سال 1388 در یک عملیات مشترک بین تیم‌های ترور و ربایش سازمان اطلاعات آمریکا (سیا ) و استخبارات عربستان سعودی در مدینه منوره ربوده شده است.

/ 0 نظر / 13 بازدید