پست آش شعله قلمکار !‌ نتيجه فشار کاری و لحظات پايانی پروژه کارشناسی ارشد !

بسم الله .<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

اين پست ، آش شعله قلمکار است ! :)

 

خیلی وقت پیش باید بهتان معرفی می کردم :

(البته برخی هاش رو می شناسید و معرفی کرده ام)

 

1-       وبسایت دانشگاه امام صادق (علیه السلام ) . http://www.isu.ac.ir/

2-       وبلاگ انجمن وبلاگ نویسان دانشگاه امام صادق ( علیه السلام ) http://isu.blogfa.com

3-       وبلاگ شخصی حجت الاسلام والمسلمین آقای دکتر حسام الدین آشنا ، استاد کرسی ارتباطات و معارف اسلامی . http://ashna1343.persianblog.ir/

4-       وبلاگ شخصی آقای حسن عابدینی ، مدیرکل اخبار شبکه العالم . http://abedini85.persianblog.ir/

5-       سایت ارتباطات ، فرهنگ و دین دانشگاه امام صادق (بسیار مفید برای پژوهشگران حوزه ارتباطات). http://ccr.isu.ac.ir/

6-       وبلاگ کلاسی درس روانشناسی اجتماعی ( دوره دوم معارف اسلامی و ارتباطات ) .http://socialpsycology.blogfa.com/

7-       سایت هفت قفل ( بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام ) http://www.7ghofl.com/

این هم وبلاگ رئیس فرهنگسرای دانشجو ، محمد آقای سرشار ، نویسنده مقاله ای که این پایین میخونید در مورد اشلون:http://www.tardid.com

 

و البته این را هم داشته باشید :

 

-          «بي.بي.سي»، عرب‌تر از امير قطر : به رغم پيگيري‌ها و فشارهاي ديپلماتيكي كه مسئولان جمهوري اسلامي در ساليان متمادي در زمينه احقاق حق خود مبني بر مالكيت بر جزاير سه‌گانه و خليج فارس انجام داده‌اند، بسياري از رسانه‌‌ها و مطبوعات، با خط‌گيري‌هاي مشكوك، بر نقض اين حق پافشاري مي‌كنند. سايت «بي.بي.سي» عربي، از مدت‌ها پيش، در خبرهاي خاورميانه‌اي خود، واژه «خليج» را به جاي «خليج فارس» به كار مي‌برد.

 

***

 

جاسوسان هرزه | درباره پروژه جاسوسي «اشلون»

از محمد سرشار – tardid.ir

 

مردم آمريكا سالهاست به نگاههاي بي پروايانه ميليونها ابزار جاسوسي در زندگي خصوصيشان عادت كرده اند. آمريكاييها سالهاست كه مي دانند اگر كتابهاي فهرست سياه اف بي آي را از كتابخانه اي امانت بگيرند يا از كتابفروشي اي بخرند، نام و مشخصات آنها، خود به خود، در اولويتهاي حساسيت برانگيز اف بي آي قرار مي گيرد.

اما مردم جهان هم از اين حضور ناخوانده آمريكاييها در حريم خصوصيشان آزرده خاطرند. در 23 فوريه سال 2000 ميلادي، پارلمان اروپا گزارش تكان دهنده اي را منتشر ساخت كه جهانيان را در هاله اي از حيرت فرو برد. در اين روز، به دنبال اختلافات تجاري اتحاديه اروپا با آمريكا، پس از شصت سال، پروژه جاسوسي سري «اشلون» (ECHELON) فاش شد.

 

اشلون نام رمز يك سيستم جاسوسي جهاني است كه آژانس امنيت ملي آمريكا (NSA) آن را طراحي كرده است و علاوه بر آمريكا، كشورهاي انگليس، كانادا، استراليا و نيوزيلند در آن شركت دارند.

 

طبق آخرين گزارشها، سيستم جاسوسي اشلون از 120 ماهواره ارتباطاتي، اكتشافي و نظارتي تشكيل شده كه در مدارهاي ثابتي دور زمين مي گردند. علاوه بر اين ماهواره ها، تعداد بسيار زيادي گيرنده هاي زميني، در نقاط مختلف دنيا نصب شده است تا نقاط كور ماهواره ها را پوشش دهند.

 

اين ماهواره ها و گيرنده ها وظيفه دارند روزانه حدود سه ميليارد تماس تلفني، فاكس و ايميل را ذخيره كرده، به رايانه هاي مادري كه در اين پنج كشور وجود دارند، انتقال دهند. اين اطلاعات پس از ترجمه خودكار به زبان انگليسي، تحت يك پردازش محتوايي دقيق قرار مي گيرد. نرم افزارهاي قدرتمند اشلون به فهرستي از واژه هاي كليدي مجهزند كه در صورت يافت شدن هريك از آن واژه ها در متن گفتگوهاي تلفني يا فاكس و ايميل، پرونده ويژه اي براي آن اطلاعات تشكيل مي شود و با تحليل محتواي بقيه مطالب آن پرونده، ميزان اهميت خبر ذخيره شده مشخص مي شود و به آژانس اطلاعات امنيت ملي آمريكا ارسال مي گردد تا اقدامات جاسوسي بعدي درباره آن صورت گيرد.

 

بيشترين توجه سيستم اشلون به كشورهاي اروپايي است. شكل ابتداي اين سيستم جاسوسي، در سال 1948 ميلادي شكل گرفته است.در آن سال، پنج كشور آمريكا، انگليس، كانادا، استراليا و نيوزيلند تصميم مي گيرند براي مبارزه با نفوذ شوروي، پيمان جاسوسي «اوكوسا» (UKUSA) را به امضا برسانند. سيستم جاسوسي جهاني اشلون فرزند اين پيمان محرمانه شصت ساله است.هيچيك از مقامات آمريكايي حاضر نشدند با فرستادگان ويژه پارلمان اروپا ديدار كنند و درباره سيستم اشلون، توضيحات بيشتري بدهند.

 

نكته جالبتر اينجاست كه يكي از اهداف مهم اين سيستم بسيار پيچيده جاسوسي، يافتن اسامه بن لادن بوده است. پروژه اي كه بيش از چهار سال است، به شكست انجاميده.

 

پايگاه اينترنتي http://fly.hiwaay.net/~pspoole/echres.htmlمقالات جالبي را به زبان انگليسي و درباره پروژه جاسوسي «اشلون» منتشر كرده است.

 

پی نوشت من : هرچند من هیچ اعتقادی به وجود یک وجود اپوزیسیونی خاص ، به نام "بن لادن " و اذنابش در جهان ، در مقابل استکبار ندارم و او را اتفاقا بسیار "پوزیسیون " در مقابل غرب می دانم ، با این حال ، همین ادعای عدم شناسایی اختفای او ، برای سیستم بسیار پرسروصدا و گنده گوی غرب ، مایه کمال خجلت است. یه چیزهایی هم خودم در مورد اشلون نوشته ام . یک بخشش رو فرستادم رو وب. بخشهای دیگه اش را دعا کنید وقت کنم ! :)

/ 2 نظر / 44 بازدید
نسل خمينی

آقا ابوذر ! خيلی از اين اخبار و گزارشات غرب درمورد توان سیستمهای اطلاعاتی، فقط برای جو سازی و بزرگنمايی است. اگر اینطور نبود خدا نمی فرمود هر یکی از شما توان ۱۰ نفر از کفار را دارین و باید با ده نفر بجنگید.

پاسداران

بسم الله . سلام . درست می گويی. اما شنود و جاسوسی مکالمات در سرتاسر دنيا ، جرم بزرگی است که سيستم های جاسوسی بيگانه در حق همه ملتها و در ابتدا ، در حق ملت خود ‌مرتکب می شوند. اين موضوع ، از موضوعات افشا شده جهان است. البته، هميشه قرآن کريم ، از بيشتر بودن امکانات جبهه استکبار به مسلمانان تذکر داده و فرموده است که ای بسا جمعيت کم ،‌بر جمعيت بسيار ، به اذن خدا ، پيروز گردد. موفق باشی. رجب يه وجبی و افشين هم جوابشون رو تو پست قبلی براشون گذاشتم خيس بخوره ! :)