تحریم می کنید ؟ دستتان روشده !

بعد از ماجرای بی اخلاقیهای رو داده در آن روز مجلس، چند اتفاق مهم افتاد. اول اینکه، یک تقسیم کار عجیب و واضح پیدا کردم بین بی بی سی و صدای آمریکا. بی بی سی رفته بود شخص رهبری رو به بهانه ی خودش مورد هدف قرار داده بود و صدای آمریکا هم رفته بود کلیت نظام رو هدف گرفته بود و اصلا حواسشون نبود با چه شدتی دارن خط و سمت خودشون رو اعلام می کنند.

با هوشیاری خواص واقعی با بصیرت، خدا رو شکر، اقدام سوئی که شروع شده بود نکوهش شد و اقدام دو سه تا آدم، کش پیدا نکرد. کشور نشان داد که سربه سر، خط رهبری را می خواندو مچ دشمن را هم بازکرده.

در این حین، اتفاق مهمتری افتاد و ادعای آمریکا برای گفتگو نمایان شد، این یکی خیلی دیگر به وضوح داستان کمک کرد. آمریکا با دو جهت این کار را کرد. اول، تلاش برای کاستن از اقتدار ملی ما با طرح موضوع مذاکره بود که منجر به تحقیر و کاستن از آبروی ملت ما بشود و مذاکره را در شرایطی مقابل ما مطرح کند که اسلحه را به پیشانی ما چسبانده. وضع آمریکا در منطقه، ناکامی واضـــحش در منطقه در موضوعات یکی دو ماه اخیر از جمله عدم موفقیت در موضوع قانون اساسی مصر، عدم موفقیت در ایجاد تنش بین ایران و مصر، عدم موفقیت و خسارت سنگین در موضوع غزه و عدم موفقیت بزرگ در موضوع سوریه، بشدت آمریکا را ضربه پذیر کرده.

حالا، تغییراتی که جمهوری اسلامی در ساختارهای ارتباطی مخابراتی فضای تولید و تبادل اطلاعات انجام می دهد، بشدت غرب را نگران کرده . اندیشکده واشنگتن در گزارشی که اخیرا منتشر کرد، بطور ضمنی به خطر تغییر موضع ایران در محیط تولید و تبادل اطلاعات از فضای پدافـند به آفند برای جبهه معارض اشاره کرده و اعلام کرده است که آمریکا باید مواظب تهدیدات ایران باشد . مشخص است تهدید از سوی تهدیدگر ایجاد می شود و نه از سوی فردی که در موضع ضعف و دفاع گرفتار باشد. مشخص است که آمریکا به تغییراتی که ایران در شبکه فناوری اطلاعات و ارتباطات خود می دهد به شکل سلاح نگاه می کند و از آن نگران شده .

این امر موجب شد تا همین پنجشنبه، مجموعه جدیدی از تحریمها، با تمرکز بر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات ، که تنها یکی از موضوعات البته مهم کاری آن موضوع فضای دیجیتال است، اعلام شود. در این میان، پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات کشور که سعی می کرد بسیاری از موضوعات و سرخطهای منافع ملی را با نگاهی خوشبینانه به تحرکات و فعالیتهای بیگانه و مثلاً از طرقی مثل اینترپل پیگیری نماید هم به فهرست تحریم ها وارد شد.

بدون تردید، بعنوان کسی که دقیقا با مراجعی که تحریم شده اند آشنا هستم می گویم اولین و مستقیم ترین تاثیر این تحریم ها، هشیاری هرچه بیشتر مسئولان این مجموعه ها است. جالب است در متن تحریمها ادعاهایی علیه سازمان تنظیم مقررات بیا همان رگولاتوری مطرح شده که اساسا در ماموریت و فعالیتهای این سازمان قرار ندارد و مربوط به کمیته تعیین مصادیق جرائم رایانه ای مصوب قانون جرائم رایانه ای مستقر در دستگاه قضایی کشور است که به تعیین و اجرای سیاستهای محتوایی فناوری اطلاعات و ارتباطات می پردازد و تنظیم مقررات بیشتر یک نهاد حاکمیتی تنظبم کننده قوانین و مقررات و سیاستهای بنیادین در رابطه با امور فنی و زیرساختهای ارتباطی و فناوری است.

مشخص است که طرح مسائل مربوط به ماموریتهای کمیته ی موسوم به کمیته ی فیلترینگ ذیل عنوان فعالیتهای CRM یا همان رگولاتوری، بیشتر برای موجه کردن این اقدامات در چشمان عناصر فریب خورده عملیات روانی دست چندم صورت می گیرد تا وجهه ای برای اقدامات کاملا بدون توجیه حقوقی و عرفی آنها بدست آید. اصولا این تحریم، ناظر به اقدامات مهم زیرساختی است که در حال حاضر به سرعت در حال تکمیل است و البته نگرانی جبهه معارض تکمیل و نهایی شدن آن است.

دلیل این نگرانی بسیار واضح و البته مهم است. در صورتیکه اقدامات خودی در فاصله زمانی مناسبی به نتیجه برسد، دیگر هیچ نوع تهدید و آفندی مخصوصا در حوزه زیرساختها نخواهد توانست فضای تولید و تبادل اطلاعات ایرانی را با مشکل مواجه کند و ما به یک مصون یازی بسیار مهم در پدافند غیرعامل در مقابل تهدیدات دست می یابیم.

چقدر صحنه ی تحولات سیاسی و زیرساختی، زیبا و جالب شده است. همه ی تعارفات به کنار گذارده شده و چهره ی فریبنده ی جبهه ی معارض هر لحظه صریحتر نمایان می شود. تردیدها به کنار رفته و آنها که تردیدی در صحت راه داشتند اما به مبدا و مقصد مومن بودند، راه درست را پیدا کرده اند.

و حالا :

وقتی رهبر معظم انقلاب اسلامی می فرمایند تلاش آمریکا برای طرح موضوع رابطه، ضمن آنکه در کنار اعمال تهدید است، ناشی از ناکامی های راهبردی است، اینها دلائل آن است.

حالا که مشخص شده، هدف تمامی این تهدیدات کجاست، وقتی خود دشمن چنین با تصریح به میدان می آید، وقتی وزیر امورخارجه بی تجربه ی قبلی آمریکا ، بصراحت از اینکه تحریم ها برای ناراضی تراشی در ایران و مستقیما علیه مردم مهندسی می شود، وقتی می بینیم تحریم ها بجای آنکه واقعا تحریم فلج کننده ی فنی و اقتصادی باشد تحریمی در کنار ابزارهای روانی برای تسلط بر فضای ذهنی جامعه است،

در چنین شرایطی

حالا غرب و استکبار بنشینند و ببینند راهپیمایی امروز چگونه خواهد بود. بازهم دیوار حاشا بلند و ادعای حضور ده ها ! هزار نفری مردم از همین الان از روی تلکس این خبرگزاریها قابل خواندن . اینجا مشخص می شود که کارکرد خبرنگارهای اینها ، بازنشر حقایق نیست، بلکه بیشتر "جمع آوری" اطلاعات یعنی حقایق است. باشد. عیب ندارد. بگذار با چشمان خودشان ببینند. مهم نیست که چه خواهند گفت. همین که خواهند دید ، کاملا کافی است.

ما همین را می خواهیم .

ببینید مشتهای گره شده ی به تکبیر و شعار مرگ بر آمریکا ، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس را. ببینید 22 بهمن ملت ما را.

خودم هم می روم و عکس می گیرم و تک تک فریم هایم را توی دهن شما بچه های بی بی سی که ول کن وبلاگ من نیستید و من هم از این امر خیلی خوشحالم که اینقدر نگرانتان می کنم و بدتر از کیهان در فضای وبلاگستان شده ام، خواهم زد.

البته صدای آمریکا که زدن ندارد :))

/ 2 نظر / 8 بازدید
متولد انقلاب

اگر جمعیت 22 بهمن و راهپیمایی های حکومتی 100 برابر جمعیت فتنه گران باشد تازه میتوان گفت مساوی شده. وقتی حکومت تسهیلات امنیتی ، تردد ، تبلیغاتی و سازمانی و نا نوشته (آوردن کارمندان و دانش و آموزان و سربازان خودم هر سه تا را تجربه مستقیم کرده ام) را برای خود قایل می شود و بازهم کفایت نمی کند و به مدد دستکاری تکنیکی در تصاویر (شات بسته و شات های نا متقارن و مونتاژ) حمعیت را میلیونی و میلیاردی می کند و از طرف مقابل برای تحمعات اعتراضی دلسوز سطل زباله ها میشود و به مدد فحش و تیر مستقیم و باتوم و تبلیغ و فیلم برداری و سپس بازداشت و تهدید و شایعه تجاوز و ... برنامه ریزی امنیتی می کند در این جالت اگر 100 به یک جمعیت باشد باز هم بازنده اید. راستی مگر عمام خامنه ی نگفت لشکر کشی خیابانی و زور آزمایی خیابانی ملاک نیست؟ حرفش عوض شد؟ راستی چرا ایشان در ریاست جمهوری و سلطنت (ولایت) هرگز مصاحبه نمی کند؟ چرا ایشان فقط حق ادای بیانات و رهنمود دارند؟ پیامبر تان هم مصاحبه می کرد مگر نه؟ در مجلس و مسجد کسی وارد می شود نمی فهمید کدام محمد است؟ در مورد عمام خایه ای هم همینطور است؟

reza

انیمیشن زیبا ارتش به اصطلاح آزاد سوریه پیشنها میکنم حتما ببینید http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=2&lid=7728