اسرائیل هفته ی دشوار "ستون های ابر" را فراموش نمی کند

پایگاه اطلاع رسانی گردان‌های القدس نوشت: رسانه‌های راستگرای رژیم صهیونیستی در تفسیر خود از برقراری آتش بس در غزه نوشته اند: اسرائیلی‌ها این خبر را با تلخی دریافت کردند و احساس می‌کنند که عملیات نظامی نه تنها بدون برآوردن هیچ دستاورد واقعی پایان یافت بلکه برعکس، گروه‌های مقاومت قدرت خود را در شلیک موشک حتی به سمت تل آویو و شهر قدس نشان دادند؛ در حالی که اسرائیل در متوقف کردن شلیک مداوم موشک‌ها در روزهای عملیات موفق ظاهر نشد.

این رسانه‌ها افزودند: اسرائیل به شروط گروه‌های فلسطینی تن داد و سیاست ترور را متوقف و محاصره غزه را در مقابل توقف شلیک موشک‌های گروه‌های فلسطینی لغو خواهد کرد.

بر پایه این گزارش، در سطح سیاسی پیش بینی می‌کنند که اقدام نتانیاهو در پایان دادن به عملیات نظامی در این برهه به وضعیت او در انتخابات دو ماه آینده رژیم صهیونیستی زیان وارد کرده و تاثیر منفی خواهد گذشت زیرا صهیونیست‌ها او را به خاطر هفته دشواری که با براه اندازی جنگ علیه غزه با نام "ستون های ابر" بر آنها تحمیل کرد و هیچ دستاورد مثبتی نیز برای اسرائیل نداشت، نخواهد بخشید.

.....................................................................................................................

در نهایت پس از 8 روز مقاومت ظفرمندانه مقاومت فلسطین علیه حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی، تل آویو در بدترین شرایط مجبور به پذیرش تمامی شروط مقاومت درباره توقف حملات علیه غزه، ترور شخصیتهای مقاومت و رفع تدریجی محاصره نوارغزه شد.

شرایطی که شاید پیش از این تحقق آن برای مقاومت اسلامی فلسطین از تحلیگران منطقه ای دور از ذهن بود. در همین رابطه رسانه های مختلف دیدگاههای متعددی به پیروزی مقاومت اسلامی داشته اند.

پیروزی جدید محور مقاومت به رهبری ایران

پس از برقراری آتش بس و شکست واضح رژیم صهیونیستی در حمله به نوارغزه ،خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس از کمکهای معنوی و تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد.

محمود الزهارنیز شب گذشته در اظهاراتی تاکید کرد: هر قطره خونی که در تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی بر زمین ریخته شد، آغازی بر مرحله آزای فلسطین از دست اشغالگران است.

این مقام ارشد حماس در ادامه تاکید کرد: دورانی که دشمن علیه ما می جنگید پایان یافته و هم اکنون این ما هستیم که آنها را به مبارزه می طلبیم. این دوران ، دوران خون و تفنگ است و انتخابی جز تداوم مقاومت فلسطین نداریم.

شبکه تلویزیونی القدس نیز با اشاره به پیروزی گروههای مقاومت تاکید کرد: سنگهای سجیل مقاومت بر ستون ابرهای رژیم صهیونیستی پیروز شد.

المنار لبنان در گزارشی اعلام کرد: ایران بزرگترین پیروز جنگ غزه و مصر اصلی ترین سردرگم در وقایع 8 روز گذشته در غزه است.

در این گزارش المنار به مواضع مستحکم جمهوری اسلامی ایران در حمایت از گروههای مقاومت فلسطین و کمک به این گروهها اشاره کرده و اعلام کرد: البته در مواضع مصر پس از رژیم مبارک تغییر چندانی در نحوه حمایت از گروههای مقاومت فلسطین دیده نشد.

اسماعیل هنیه رئیس دولت حماس در نوارغزه تاکید کرد: دولت حماس از توافق آتش بس رضایت دارد وبه پیروزیهای مقاومت مباهات می کند.سامی ابوزهری سخنگوی حماس نیز تاکید کرد: پیروزی مقاومت فلسطین در عملیات سنگهای سجیل ، نقطه عطفی تاریخی و آغاز مرحله آزادسازی کل فلسطین است.

بازتاب بسیار منفی آتش بس در تحولات داخلی رژیم صهیونیستی

این در حالی است که برقراری آتش بس میان حماس و رژیم صهیونیستی بازتابی بسیار منفی در تحولات داخلی رژیم صهیونیستی داشته که احتمالا موجبات حذف برخی شخصیتها از صحنه سیاسی این رژیم پیش از برگزاری انتخابات را فراهم می کند.

در همین راستا در پی شکست رژیم صهیونیستی در تجاوز علیه غزه و گروه‌های مقاومت اسلامی، بنیامین نتانیاهو "یوحنانا لوکر" مشاور نظامی خود را برکنار کرد.

شائول موفاز نیز اخیرا در اعتراض به شکست بنیامین نتانیاهو در جنگ علیه غزه و طرح تقاضای آتش بس، خوستار تظاهرات گسترده علیه نخست وزیر رژیم اسرائیل و بر کناری وی شد. از سوی دیگر ، اعضای کنیست رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه ای با اشاره به شکست ایهود باراک در جنگ اخیر خواستار برکناری وی از قدرت شدند. آنان همچنینطرح آتش بسرا به معنای تسلیم این رژیم به خواسته های حماس دانستند. این در حالی است که صهیونیست های ساکن در نقاط مختلف فلسطین اشغالی در اعتراض به ناکارامدی سیستم گنبد آهنین، علیه نتانیاهو و ایهود باراک دست به تظاهرات زده اند.

/ 1 نظر / 9 بازدید
reza

پاسخ به هتاکان حضرت رسول اکرم (ص) با استناد به کتاب مقدس http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=15&lid=7211