حسودی ام شد...

رضای مهربان ، در مثل آب نوشت :

امروز 15تیر 91 نه! نه! ... 15 شعبان 1433، حادثه ای فراموش نشدنی برایم داشت. صحنه ای به ظاهر کودکانه و با نمک، اما به باطن ...

حوالی ساعت 4 بعد از ظهر، از منزل یکی از دوستان به سمت خانه حرکت کردم و بعد از طی یکی دو کوچه صحنه ای جالب دیدم، دو سه لیوان یکبار مصرف مچاله شده روی زمین، یک میز نهایتاً  70*50 ویک فلاسک و یک سینی و چند  لیوان یکبار مصرف داخلش و سه پسر بچه 9-8 ساله.
گذشتم.. ایستادم.. برگشتم!.. ساعت و دماسنج ماشین را نگاهی کردم  ، pm 04:13  43oC و نگاهی به چهره معصوم این سه مرد قرمز و خیس و نگاهشان و ذوقشان و هول شدنشان برای ریختن شربت و دادن دست من ... دو جور شربت داشتند قرمز و نارنجی! و نفر سوم برایم شکلات آورد. اگر تا آن لحظه عرق و سرخی چهره شان برایم عادی بود، شکلات را که در دست گرفتم دلم یک جورهایی شد.. شکلات آبِ آب بود... لبخندی برای کودکانه بودن انتخاب وقت و محل ایستگاه صلواتی (وسط ظهر؟ زیر آفتاب؟) و در دل ترحمی برای دنیای قشنگان..

خب! من آدم بزرگ بودنم که نباید یادم برود؟ پس میگویم: آخه اینجا این ساعت هلاک میشید که! تازه مشتری هم...

میترسم بقیه جمله را بگویم.. مشتری دارد.. خوبش را هم دارد.. بهترینش را..

و پسر بچه میگوید: اشکال نداره آقا..

وبقیه اش را نمیگوید.. و چه خوب که نمیگوید!.. که بیش از این شرمم ندهد..

تشکری تا آنجا که میتوانم پرانرژی ازشان میکنم و حرکت میکنم..

 

در راه نمیدانم به حال کودکان بخندم... یا به حال خودم!.. برایشان دلم بسوزد... یا برای خودم!..

میرسم منزل و قصه را برای مادرم تعریف میکنم و لبخندش را میبینم و.. آخِی..

و شکلات ها را که در دستش میگذارم چشمان پُرش را میبینم و لبخندی که حالا حالت دار شده.. و کاش اصلا از سادگیشان و اصلاتر از کل ماجرا چیزی نگفته بودم که مادر بخواهد در پاسخ بگوید : مگه خودتو یادت رفته؟.. و من از برج آدم بزرگی پرت شوم پایین و یادم بیاید که ثواب چقدر برایم مهم بود روزگاری که گناهی نداشتم که ثواب بخواهد پاکش کند.. والان که غرق در گناهم.. نه! چه دارم میبافم؟؟ اصلا آنروزگار دنبال ثواب نبودیم!.. چه بود دلیل دیوانگی ما؟ و کجا رفته آن دلیل امروز؟ اصلا دلیل رفته یا من؟ من کجا رفته ام؟ چه دارم میتنم به دور خودم از جنس روزمرگی های به اصطلاح مهم؟ کجای دانشگاه و کار و سیاست و این شُلقلمکار جایی خالیست برای.. برای که؟ امام؟ کی هست حالا اینی که میگی؟..

بگذریم..

خواست حسودی ام بشود به آن سه مرد.. حسودی ام شد به کودکی خودم که هیچ! نگران آن سه هم شدم.. که خدا کند که همینجور بمانند.. یا لااقل شبیه به اینجور.. حیفند طفلکی ها..

/ 14 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بسیجی

خسته نباش جهادگر با ولایت تا شهادت به وبلاگ این حقیرهم سر بزنید

نسیم ولایت

اللهم عجل لولیک الفرج باسلام" به شما دوست عزیز و ولایی اجرکم عندالله خوشا بحال کسانی که در کلاس انتظار یک جمعه هم غیبت نکردند التماس دعا شما با افتخار لینک شدید خوشحال میشیم به ماهم سر بزنید.

نسیم ولایت

اللهم عجل لولیک الفرج باسلام" به شما دوست عزیز و ولایی اجرکم عندالله خوشا بحال کسانی که در کلاس انتظار یک جمعه هم غیبت نکردند التماس دعا شما با افتخار لینک شدید خوشحال میشیم به ماهم سر بزنید.

EhsaN

تو خبرگزاری فارس کار میکنید؟ به خاطر عکسها میگم.

EhsaN

تو خبرگزاری فارس کار میکنید؟ به خاطر عکسها میگم.

آب

بابا ذکر منبع!! بابا خفن!

maryam

وبلاگ جالی دارید.حس میکنم ازخودمونید. به من هم سری بزنید! Rahobirah.persianblog.ir

نقی

شنیدم مرغ شده کیلو 4 دلار راسته ؟ (هشتاد هزار ریال) میگن آقای خاوری هم نمیتونه بخره دیگه. آخه بنده خدا فقط دو دلار از دخترش بابت خانه ی کانادا پول گرفت. بیچاره...

پاتوق عمارها - ثامن گرافیک

بسم الله الرحمن الرحیم مطلـــب ویـــژه مـهـــم (1) نظر امام خامنه ای : حوزه یا دانشگاه ؟ سلام علیکم لطفا اگه تمایل داشتید مطلب رو جایی بیان کنید با دقت مطالعه کنید که محتوای حرفو دقیق منتقل می کنید ، جابجا نشه ؟ تا پارسال وقتی به من مراجعه می کردند برای تحقیق و نظر می گرفتند که ما حوزه بریم یه دانشگاه؟ (دیپلم ها رو میگم) . و از بنده توضیحاتی پیرامون دانشگاه و دانشجو می خواستند ، بنده هم با ارائه دلایل مفصل دانشگاه رو پیشنهاد می کردم . مسئول بسیج دانشگاهمون می گفت بنده از پیشنماز مسجدمون پرسیدم و ایشون از آیت الله فرحانی ""که ایشون هم درس آقا سید مجتبی خامنه ای هستند"" و ایشون از آقا سید مجتبی خامنه ای و ایشون هم نظر پدر ، یعنی حضرت آقا رو جویا شدند . پرسیدند بچه های حزب الهی که در زمان انتخاب هستند ، اینها حوزه بروند براشون بهتره یا دانشگاه؟ مهم : با دقت بخونید اینجارو آقا فرمودند : حوزه برونده بهتره . .... مهم : مسئول بسیج دانشگاهمون می گفت این رو که شنیدم جا خوردم . بعد گفت حاج آقا بعد از لحظه ای مکث فرمودند : بعد آقا این را هم فرمودند که اگه نرفتند یا فراهم نشد باید به لحاظ

رضا

سلام دوست عزیزم وقتی این نوشته هارو می خوندم اشکام داشت میریخت وبغض گلومو در هم می فشردهم به خاطر محبت این بچه های گل به آقا امام زمان هم به خاطر اینکه منم مثل توشدم بزرگ اماپر مشغله ودور از آقا اما قول میدم سال جدید واسه تولد آقاکنار خونمون توی بلوار شهیدان جهانزاده شیرینی وشربت بدم تادوباره علاقم رو به آقانشون بدم شاید این سنت رو بتونم هر سال احیاکنم - رضا از زاهدان