آچمز سيـاسی در داغ ترين روزها !

بسم الله.

ترس از رای نیاوردن!

ماجراهای انتخابات ریاست جمهوری نهم، با گذشت هر روز، جذاب‌تر و هیجان‌انگیزتر می‌شود. اتفاقاتی كه هر یك می‌توانست در شرایطی عادی تا مدت‌ها موضوع درگیری‌های لفظی و قلمی طرفین بازی سیاست باشد، حالا به سرعت باد می‌گذرند و بسیاری را انگشت بر دهان باقی می‌گذارند. 

آب در لانه مورچگان

واكنش سریع رهبری جمهوری اسلامی، به ردصلاحیت برخی نامزدهای شاخص جبهه دوم خرداد، چنان آبی بود كه بر آتش ریخته شد و همراه با انتشار یك سردرگمی در فضای سیاسی، كه ناشی از غیرمنتظره بودن و سرعت آن بود، گویی میدان رقابت را به كلی دگرگون ساخته است ـ واكنشی كه در پاسخ به نامه بدون نام رییس مجلس هفتم، به صراحت از معین و مهرعلیزاده دو نامزد مطرح اصلاح طلبان نام می برد.

فعالان سیاسی و غیرسیاسی حامی مصطفی معین كه از مدت‌ها پیش برنامه انتخاباتی خود را بر روی قطعیت رد صلاحیت وی متمركز كرده بودند ـ و با گنجاندن جملاتی در سخنان او و بیانیه‌هایشان قصد خراب كردن همه پل‌های پشت سر و هموار كردن رد صلاحیت او را داشتند ـ  و می‌خواستند از آب گل آلود محدود شدن فضای انتخاباتی، ماهی‌های تازه و درشت صید كنند، به یكباره در حالتی شبه آچمز قرار گرفته و نمی‌دانستند حركت درست بعدی كدام است؟

نه راه پس و نه پیش

جملات سربسته وگنگی كه در این روزها بر زبان هواداران جبهه دوم خرداد جاری می‌شود هم نشاندهنده شتاب‌زدگی فراوانی است كه در كار نبودن سناریویی جایگزین (غیر از تحریم انتخابات) را گواهی می‌دهد.
این گروه از اصلاح‌طلبان گرچه ترجیح داده‌اند همه چیز را به پنج‌شنبه ( برای گرفتن وقت اضافه) موكول كنند، اما باور دارند چه حكم حكومتی را ـ كه روزنامه كیهان با زیركی آن را در تیتر نخست روز سه‌شنبه‌اش گنجاند ـ بپذیرند و چه نبپذیرند، برنده انتخابات نخواهند بود.

انگشت اتهام

پذیرش حكم حكومتی ـ كه برخلاف ادعای حامیان معین، از پشتوانه اصل 110 قانون اساسی نیز برخوردار است ـ یعنی زیر پا گذاردن شعارهای انتخاباتی 6 ماه گذشته، كه خود به معنی ناراست بودن همه ادعاهای مطرح شده، تعبیر خواهد شد. و اگر براین رای سر متابعت و پیروی نگذارند، انگشت اتهام از دو سو به سوی آنها نشانه می‌رود: 1. از سوی منتقدان اصولگرایشان كه آنان را سركش از قوانین و مقررات جاری خوانده و به خالی كردن میدان متهم‌شان می‌كنند و 2. مردمان ساده‌دل و روشن‌ضمیری كه خوب می‌فهمند آنها از ترس مرگ به تب راضی شده‌اند و انتخابات را تحریم كرده‌اند، چون دانسته‌اند كه با ماندن در عرصه، رای چندانی نخواهند داشت.

اگر حكم صادر نمی شد ...

اگر شامگاه دوم خرداد ـ درست در همان لحظاتی كه سال 76 سید محمد خاتمی اولین دیدار پس از برگزیده شدنش را با رهبرانقلاب انجام می‌داد ـ رهبری حكم خود را صادر نمی‌كرد، نقشه بخشی از جبهه دوم خرداد بی‌كم و كاست اجرا می‌شد، آن‌ها خود را اخراجی حاكمیت می‌خواندند و آن می‌كردند كه نباید، اما حالا گرفتاری بزرگی پیش آمده و حتی اگر لب هم فرو بندند از چهره‌هاشان می شود خواند كه می‌فهمند نباید گول تندروها را بخورند، ولی با ماندن و رای نیاوردن چه باید بكنند؟
آنها خوب می دانند مردمان ایران، خیلی آسان اسیر شعبده‌بازی نخواهند شد و شاید معین، در این لحظات باید راه خود را از تفرقه‌افكنان جدا كند.

>> از شريف نيوز .

پی نوشت : هاشمی جمهور را که داشتيد ، اين يکی از کجا سروکله اش پيدا شد نمی دانم :)) . اين را هم کنار آن داشته باشيدش . 

/ 10 نظر / 7 بازدید
de

اين انتخاب آخر در شهر نيلگون است جمهوري ولائي در آزمون فردا با همت شمايان از پايه سرنگون است

مسافر

آقای ابوذر ، با اينکه باهات کلی اختلاف نظر دارم ولی باهات حال ميکنم....:) دمت گرم....

س ع

مسافر منم با تو خيلی حال می کنم

$

س ع منم با تو خيلی حال می کنم. ناراحت نشی پولتم ميدم.

مجمع وبلاگ نویسان مهدوی

سلام علیکم دوست عزیز اگر مایل به قرار گرفتن وبلاگتون در لیست وبلاگهای مجمع وبلاگ نویسان مهدوی هستید،لطفا با گذاشتن کامنتی در این وبلاگ موضوع را اطلاع دهید.... ثبت لینک شما به اطلاعتان خواهد رسید...یا علی مهدوی باشید و منتظر.

امين

سلام آقا ابوذر. خبری ازت نيست. حالا وقت شيرنی و اين جور چيزا شده ها. با سيد صالح يه قرارايی برات گذاشتيم. حالا خودش می گه. ميخوايم حسابی مهمونت بشيم. فعلا با اجازه.

چاوز

کجايی پس آقا!!!!!!!!!! اينجا چه خبره....... هر چی بی فرهنگه ريخته و هر چی خواسته نوشته زود پاکشون کن

فرهاد

[...] انتخاباتی طلاب خیابانی!

$

آقا معين رسما ريد! خاک بر سر خری که به معين رای بدهد. معين بلد نيست برای خودش وجهه درست کنه اونوقت کسی ميتونه براش شخصيت قائل بشه؟

سيد صدرا

خوب شكر خدا اين بارم با درايت رهبر يه بلايي سر غير خودي ها اومد كه الان مثل سگي كه دنبال دم خودش مي چرخه دارن مي چرخن اينقدر مي چرخن تا بخورن زمين. الان ديگه از دست هيچ كدوم از تئوريسيناي مشاركت كاري بر نمي آد چون آقا تير آخر رو شليك كرده. راستي با اجازتون بهتون لينك دادم. اگه به من هم سر بزني خيلي خوشحال مي شم. موفق باشي. قربونت.