يک آيت الله (!) با سواد ترتر !! از نگاه خبرنگار بی.بی.سی

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

بسم الله .

انصافا داشت یادم می رفت ! می بینی تورو خدا ! :))

 

می خواهیم با یک آیت الله با سواد تر تر تر ! که توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه مقدسیه بی.بی.سی :)) ! معرفی شده اند آشنا شویم :

 

این خبر را بخوانید :

آیت الله ! باسوادتر تر تر ! حاج ؟سید؟ محمد ؟علی؟ ابطحی؟ علیه ما علیه !محمدعلي ابطحي، مشاور پارلماني رئيس جمهور سابق در همايش دانشجويي در دانشگاه تهران با حمله به دولت جديد و مواضع رئيس جمهور گفت: نكته اي كه فضاي جديد ايجاد كرده نفوذ عوام زدگي در مجموعه مديريتي است كه فضاي جامعه از اين نفوذ تأثير مي پذيرد.

 

وي با عوامگرا خواندن دولت مردان جديد، افزود: جمع كردن اين فضا توسط مديران ممكن نخواهد بود چرا كه وقتي انديشه عوام گرايي به جامعه عرضه مي شود ديگر مديران نمي توانند ترمزي براي آن ايجاد كنند!

silvan shalom سیلوان شالوم وزیر امورخارجه رژیم صهیونیستی اسرائیلگفتني است چند روز قبل، سيلوان شالوم وزير امور خارجه رژيم صهيونيستي در واكنش به موضع قاطعانه احمدي نژاد در اجلاس سران كشورهاي اسلامي عليه رژيم اسراييل گفته بود: «تيپ سخنان رئيس جمهور ايران شباهتي به گفتار سردمداران قرن بيست و يكم ندارد و بسيار عوامانه به نظر مي رسد»!

به نظر مي رسد برخي از شخصيت ها و احزاب سياسي داخل كشور در موضع گيري عليه دولت تا آنجا پيش مي روند كه به مرز هم خطي با مواضع رسانه ها و محافل معاند و ضد نظام نزديك مي شوند و عملاً اظهارات كينه توزانه اين محافل را تكرار مي كنند

لیندزی هیـل سام خبرنگار زن بی.بی.سی و اولین کاشف آیت الله باسواد تر تر ایرانی محمد علی ابطحیبی.بی.سی نیز اخیراً در مطلبی در خصوص دکتر احمدی نژاد ، محمد علی ابطحی را با لفظ آیت الله و در زمره آیت الله های باسوادتری که مسجد مقدس جمعکران را انکار می کنند. خطاب کرده بود.  خبرنگار زن ! بی.بی سی در مورد افاضات این آیت الله با سواد تر اینگونه افاضه کرده است :

 

لیندزی هیل سام: آيت الله(!) محمدعلي ابطحي معاون رئيس جمهور سابق مي گويد: " اين سخنان براي مصرف داخلي است ولي من نگران استفاده از اين شعائر مذهبي هستم". آيت الله يوسف صانعي از مراجع ليبرال قم مي گويد:  ما بايستي كشور را بر اساس قوانين اسلامي اداره كنيم ولي نبايد آرمان هاي مذهبي را در سياست دخالت دهيم. حتي آيت الله خميني هم اعتقاد داشت نبايد اين گونه عمل كرد".

 

اينها را بذاريد کنار جريان هماهنگ سايتهای بظاهر ايرانی مثل خود سايت ابطحی در حمله به دکتر احمدی نژاد و ناگهان يکصدا شوريدن عليه خرافات مذهبی. نمونه اش هم سايت نقطه دات.کام که اين کامنت ها را در دو مرحله از من دريافت کرد :

يک‌شنبه - ۲۰ آذر ۱۳۸۴

بسم الله. بنظر من ، شما و پخش کنندگان بعضي از اين اخبار و توليد کنندگان بعضي ديگر از آنها - که حقيقتا خرافاتند - دو لبه از يک قيچي هستيد و هر دولبه ، به دنبال ادغام خرافه با حقيقت هستيد و حقيقت را با اتهام خرافه بودن مي خواهيد از تاريخ حذف کنيد. مثلا شما خرافه گرايي در مورد تصاوير HOAX را که حقيقتا مذموم است ، با موضوعات حقيقي ديگر آميخته ايد.
 
ما خرافه گرا نيستيم و نبايد باشيم . اما حقايق را نبايد از تاريخ حذف کنيم . هنر ، تفکيک اين دو از هم است. شما گفته ايد :::اهل خرافه و تعصب هنگام اختراع اين گونه موضوعات چنان هاله‌اي از تقدس و حرمت دروغين به دور موضوع مي‌كشند كه كمتر كسي جرات مي‌كند به نقد آن بپردازد::: شما اگر ديندار اهل حقي باشيد، از هيچ کس و هيچ چيز نخواهيد ترسيد و خود را فقط به خداوند متعال پاسخگو خواهيد ديد و فقط خدا را به کمک خواهيد طلبيد که در اين گاه هيچ شري از ديگران بشما نمي رسد.
 
مشکل اين است که شما به اسم برخورد با خرافه قصد ضربه به خود اسلام را داريد . مثلا نقدي که در مورد آن شيشه نوشته شده است ، از مطلبي که دوست من حجت الاسلام و المسلمين احمد نجمي نوشته و سايت بازتاب و چند رسانه ديگر آنرا منتشر کردند بدون درج نام ايشان استفاده شده است. اما آيا خود مسجد جمعکران نيز شامل موضوع است ؟ بعدا به آن نيز حمله خواهيد کرد.
 
اين خط ، خط رسانه اي B.B.C است . بي.بي.سي اصل موضوع مسجد جمعکران و چاه جمعکران را مورد ضربه قرار داده است. شما مگر ساينتيفيست شده ايد ؟ يعني هر گزاره شرعي مورد قبول نيست فقط اگر توسط علم بشري مورد تاييد قرار بگيرد !
 
همزماني اين مبارزه با خرافه ‌ با تلاش کاملا سياسي بي.بي.سي در ضربه به دولت احمدي نژاد که دولتي حسيني و مهدوي است محل تامل است. فکر مي کنيد شما شنونده انتقادات اينگونه هستيد يا نويسنده اين کامنت را هم به خرافه گرايي متهم خواهيد ساخت ؟
 
نکته اي جا ماند و آن هم اينکه احتمالا بخشي از نوشته هاي درج شده در نقد موضوع شيشه مسجد جمعکران ، توسط خود شما در لابلاي آن گذاشته شده و قطعا با نظر حجت الاسلام و المسلمين احمد نجمي مغاير است . چون اولا : چاه الزاما براي دعاي ظهور نيست وبراي اين است که مردم عرايض خود را مکتوب و به درون چاه بياندازند تا بدست مقدس حضرت صاحب الامر برسد. دوما : اين موضوع ‌ اصولا هيچ ارتباطي با موضوع شيشه ندارد وبا افشاگري برادر نجمي و حساسيت علماي بزرگاور مانند آقاي مکارم آن شيشه جمع آوري شده است.
 
بي اطلاعي شما از وضعيت جمعکران به حدي است که نمي دانيد موضوع چاه عريضه بسيار بسيار قديمي تر از حتي زمان تولد شما است درحالي که موضوع شيشه شايد يکسال عمر نکرد.
 
چرا شما ناگهان در امور ديني متخصص مي شويد اما در حوزه هاي ديگر ‌ دم از رجوع به متخصص مي زنيد نمي دانم . در فيزيک و شيمي و هندسه و رياضيات   تقليد مجاز اما در علوم ديني نشانه ميمون بودن است !! کمي فکر کنيد. اگر مجال گفت و گو ايجاد کنيد حرف براي گفتن زياد هست.يا حق . ابوذر.
/ 15 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دوست

اگر حضرت مهدی ظهور کرد من اسممو ميذارم ننه قمر! شما یعنی واقهاً فکر میکنید حضرت مهدی وجود داره یا دارین خودتونو گول میزنید؟

پاسداران

بسم الله ! تو برو يک فرکی برای خودت بکن که ديگر نمی توانی کامنت ارسال شده حتی پاک کنی ! اينکه آن چيزی که من می گويم در جعبهء الف است ،‌تو اثبات کنی يا نه که در جعبه ب است ، چگونه وجود آن چيز را در جعبه الف انکار می کند ؟!!‌اثبات شيئی نفی ما عدا می کند ؟!! گيرم که فلان تلويزيون پخش کرد ! بی.بی.سی هم برد داد ! بار اولش هم نيست ! آيت الله عميد زنجانی را هم گفت بدون مدرک کلاسيک ! شنایی جان البته احمدی نژاد مدرکش دانشگاهی است ! الله کرم هم دانشگاهی است. ذوالقدر هم دانشگاهی است ! نکند آيت الله بودن هم از همين جنس است ؟!! :)) مدرک هم هيکلته ! ببينم علوم مختلف از ابتدا استاد نمی خواد ؟ قواعد مشخص ندارد ؟ هندسه اقليدسی و نا اقليدسی يعنی چه ؟ اصول و قضايا چه معنايی دارند ؟ همين قواعد در مورد فقه هم هست ! حاليت شد ؟ جناب دوست ! لازم نيست اون موقع بياد و ننه قمر بشی ! تو از همين الان ننه قمر هستی ! هر ننه قمری مياد اينجا عليه امام زمان جيک جيک می کنه ! اون موقعه ننه قمر کمه ! يه چيز حسسسسسسسابی تر بايد به خودت بندازی !:)) به به ! حسين درخشان امروز با اسم امام زمان هم برای ما کامنت گذاشت ! حال در وکرديم ديه ! ديگه برای اي

پاسداران

بسم الله . حسين کچل زده ای به سيم آخر هـــــا ! مواظب دهنت باش هر چرندی از دهنت بيرون نپره ! مردک هم هيکلته ! سيبلا رو نمی بينی دايی ؟! :)) و اما . تعليمات اوليه در تمامی علوم ، از طريق استاد منتقل می شود و در اين بين فرقی ميان فقه و شيمی نيست . اين آن چيزی که سعی کردم خرفهمت کنم نه بفهمی ! دوما : دينی که تا اين جزئياتی که تو هم خوب بلتی حکم دارد ،‌در کليات حکم ندارد ؟ اين زر اضافی که زدی دقيقا اثبات کننده جامعيت اسلام بود. دعوا سر اين بود که چرا تقليد. و جواب ، اصل رجوع به متخصص است. در صورتی که فردی محقق نباشدو صرفا بخواهد از خدمات يک علم استفاده کند - بدون آنکه خود قصد وارد شدئن به ميدان تحقيقو توسعه علمی بزند - راهی چز تقليد از متخصص ندارد. ببينم احمق تابحال وقتی دکتر برايت اکسپکتورانت نوشته باهاش چونه زدی ؟! اگز زدی که ديگه خيلی مخ پنجی ! :)) نزدی هم که احمق جان اين همان دليل رجوع به متخصص است. بله .با پزشک نمی شودئ چانه زد . اما برای پزشک شدن راه بسته نيست. ضمن اينکه دو تا پزشک می توانند با هم چانه بزنند . در مورد فقه هم همين است. :)) اين دفعه دهنتو باز کنی هر چرندی که عشق خری ات ايجاب کرد گفتی ،‌اشکتو

gharib

اقايی که داری از امام زمان عج دفاع ميکنی.امام زمانی که من ميشناسم هتاکی و فحاشی را نمی پسندد.من اشتباه می کنم يا شما؟

پاسداران

بسم الله . اببته امام زمانی که من می شناسم مادر ائمه کفر رابه عزايشان می نشاند . اما با مردم ، از در رحمت و لطف وارد می شود. اين همان امام زمانی که تو می شناسی است يا نه ؟‌ انکه من شناختم اينگونه است. اما شما بگو ببینم بکسی بگویم مواظب باشد هرچه از دهانش در می آید نگوید فحش است و ممنوع ! اما توهین اخلاقی به پیامبر اسلام جرم نیست و می توان توهین کرد و کسی هم حق ندارد ما را محاکمه کند ! حتی اگر اسممان مجتبی سمیع نزاد باشد !!

parsa

ياد ابو موسی اشعری گرامی باد که سگش شرف داشت . موندم اينا چجری جواب آبروی ريخته لباس پيامبر را می دهند که حسين حسين کنان در دسته يزيد چهار پايهه جابه جا می کنند .

parsa

در جواب کامنت قريب : برادر گفتن حسين کچل ما در مقابل فحاشی گروه مقابل مانند راز و نياز است . بهتر است بجای غلط ديکته گرفتن از متون بپردازيم به حقايق

parsa

در جواب shanai : جيگر طلا ۱ : اگر قرار شد که حموم رو بکنن توالت ديگه اونجا محل تخليست نه استحمام. ۲ : اينجانب شخصا مدرک دکترای ايشان را ديده ام(احمدی نژاد) . ۳ : ايشان در دانشگاه هم تدريش می کردند . ۴ : مدرک ارزانی تو و امثال تو اصل اين است که متعهد باشيم چون تعهد تخصص می آورد ولی تخصص بسیار کم اتفاق میافتد که تعهد بياورد . ۴ : سيب زمیني پيشنهاد من اينست که با دليل سخن بگوييد و از دهان .

parsa

در جواب از لندن : بابا لندن باز . لندن برو . لندن بين . لندن گز کن . مثلا با زدن کلمه از لندن فهميديم لندنی هستی . آفرين جييييييييگر . منهم اين متنها را ديده ام . پس اگر آنها دروغ می نويسند چيز تازه ای نيست که رسالت خبر رسانيشان اينگونه است .

parsa

در جواب دوست (ننه قمر) : کم ميارين سوت بزنين . مونگل جان جواب ابلهی مثل تو خاموشيست که چون تمام اديان در باره آمدن يک منجی خبر داده اند . فهميدی ننه قمر . ننه قمر جون . ننه قمر . ننه قمر اوضات قمر در عقرب شده؟