گاف بزرگ روزنامه شرق

سه ضد انقلاب اطلاعاتی بهمراه گاف بزرگ روزنامه شرق<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

من سه ضد انقلاب مشهور اطلاعاتی به معنای ارتباط مشهور شان با وزارت اطلاعات دوران خاتمی و عناصر باقیمانده آن می شناسم :

 

1-    عماد الدین باقی

2-    عزت الله سحابی

3-    حسین درخشان

 

بگذریم . مفصل است. این را داشته باشید :

 

واقعیت این بود که این جملات هیچ گاه از دهان مسعود زریبافان خارج نشد و تمامی آن، بخشی از مطلب طنزی با عنوان «داستان یك بیانیه و گزارش منتشر نشده از شورای شهر»  بود

 شریف نیوز ـ در روزنامه «شرق» گزارش مبسوطی با تیتر «دولت نیازی به سخنگو ندارد»  به چاپ رسید که در آن مطالبی از قول مسعود زریبافان، دبیر هیات دولت و عضو شورای اسلامی شهر تهران، در رابطه با دولت مطرح شده بود. در همان روز و روز پس از آن بخش زیادی از فعالان سیاسی به موضع گیری در رابطه با این سخنان پرداختند که بسیاری از این اظهار نظر‌ها ‌به نقد اظهارات منتسب به آقای زریبافان اختصاص داشت.

 

البته دبیر هیات دولت در روز یکشنبه به تکذیب سخنان منتسب به خود پرداخت. اما واقعیت ماجرا چه بود؟

 

واقعیت این بود که این جملات هیچ گاه از دهان مسعود زریبافان خارج نشد و تمامی آن، بخشی از مطلب طنزی با عنوان «داستان یك بیانیه و گزارش منتشر نشده از شورای شهر»  بود که توسط آقای مهدی کمانگیر و درباره  برخی اطرافیان رئیس جمهور در روز یکشنبه هفته گذشته نوشته و در سایت ملت نیوز منتشر شده بود که برخی رسانه‌ها، از جمله روزنامه محترم «شرق»، با بی‌انصافی تمام و انتشار بریده بریده جملات آن متن، مطالب کذبی را به دبیر هیات دولت نسبت دادند.

 

البته آقای کمانگیر نیز روز گذشته نقدی بر این اقدام روزنامه شرق نوشت که خواندن بخش‌هایی ‌از آن خالی از لطف نیست:

 

خبرنگاران روزنامه شرق، ایلنا، انتخاب و... چنان ذوق زده می‌شوند كه منبع داستانی كه خبر فرض كرده‌اند، را فراموش می‌كنند و  از همین رو هیچ منبعی ذكر نمی‌‌كنند تا مخاطبان بدانند كه این اخبار دست‌اول كه حریف را به زانو درمی‌آورد متعلق به خبرنگاران خودشان است! 

«هدف آن نوشتار نقدی طنزآلود بر تعدد مشاغل بود و طبیعی بود كه هیچ عاقلی نمی‌آید «جلوی آیینه بایستد تا نیرو و مسؤول تكثیر كند» یا مثلا شروع آن باعنوان «حواریون احمدی‌نژاد» و ده‌ها كنایه و تعریض و طنز و حتی ‌عكس‌هایی كه برای مطلب انتخاب شده،   مشخص می‌كند كه این یك گزارش واقعی نیست.

 

طبیعی است كه هیچ نوشته‌ای بخصوص طنز سیاسی نمی‌تواند بی‌ارتباط به واقعیت‌های سیاسی باشد، اما این جفای بزرگی است كه یك طنز سیاسی را مبنای داوری در خصوص سخنان یك شخص قرار دهیم. و به واقع او را به خاطر حرفی كه نگفته توبیخ كنیم؛   و بدون اینكه اصلا منبعی ذكر كنیم و آدرسی بدهیم جملات تقطیع شده را بعنوان جملات شخص مورد نظر، مسلم و قطعی فرض كنیم و مثل روزنامه شرق یا خبرگزاری ایلنا و سایت انتخاب بر اساس آن‌ها برویم مصاحبه كنیم و از آقای افروغ و دیگران نظرخواهی كنیم كه آقای زریبافان چرا این حرف را زده‌اند!؟ و نظر شما چیست؟!

 

چنان كه پیداست هیچ یك از خبرنگاران رسانه‌های مذكور نخواسته‌اند تردید خود كه به طور طبیعی هركسی با خواندن آن مطلب، حتی اگر جدی فرض كرده باشد، برایش حاصل می‌شود را با واقعیت محك بزنند؛ مثلا در مدت این پنج روزی كه از انتشار آن داستان می‌گذرد، می‌توانستند نظر  خود آقای زریبافان را جویا بشوند یا  حداقل تردیدشان را با مسؤولین سایت ملت‌نیوز در میان‌ می‌گذاشتند كه تكلیف ما با این متن چیست؟

 

خبرنگاران روزنامه شرق، ایلنا، انتخاب و... چنان ذوق زده می‌شوند كه منبع داستانی كه خبر فرض كرده‌اند، را فراموش می‌كنند و  از همین رو هیچ منبعی ذكر نمی‌‌كنند تا مخاطبان بدانند كه این اخبار دست‌اول كه حریف را به زانو درمی‌آورد متعلق به خبرنگاران خودشان است! 

 

هر چند قابل درك است كه چرا  روزنامه شرق، اخبار صفحه نخست خود را بر اساس یك طنز سیاسی تنظیم می‌كند؛ اما مسئولین این روزنامه باید توجه داشته باشند كه معامله اعتبار خبری با نیشی به حریف، حقیقتا سخاوتمندی و طبع‌كریمانه‌ای می‌طلبد كه گویا دوستان روزنامه شرق صاحب آنند.

 

به یاد داشته باشیم كه برای کوبیدن دشمن خود چیزهای بزرگ و با ارزش را خراب نکنیم. اگر ما با استفاده از راهها و روش‌های ‌غیر اخلاقی دشمن خود را شکست دهیم و رسوا کنیم، بازنده‌ی اصلی خود ما خواهیم بود، نه آن دشمن.»

 

/ 2 نظر / 61 بازدید
یه بنده خدا

آخه کوچولو! تو سحابی و سوابقش رو میدونی که بهش میگی ضد انقلاب؟ بد بخت بیچاره! تو یا عمد داری که انقلاب رو خراب کنی که سحابی رو ضد انقلاب مینامی و یا خیلی بی اطلاع و نفهمی. یعنی خوشبینانه ترین حالت اینه که خیلی نفهمی. البته اگه خودت جیره خوار عوامل خارجی که سعی در استحاله انقلاب دارند نباشی. اگه واقعا سحابی با انقلاب در تضاد باشه انقلاب خراب میشه نه سحابی. سحابی حتی در زمان نخست وزیری موسوی مشاور نخست وزیر بود. پس یه دفعه بگو موسوی هم ضد انقلابه! و در نتیجه خمینی هم ضد انقلاب بود! بچه برو اول یه خورده مطالعه کن بعدش چیز بنویس.

پاسداران

بسم الله . آخ قربونت ! عجب بحث تميسی رو وسط کشيدی. من عشقم سحابيه ! البته در زمينه افشاگری. بيين منظورت انلاب ناب آمريکاييه ؟ عجب استدلالی ! تو اين انقلاب روزهای اول خيلی ها مسئوليت داشتند و حل نستند و يا فرار کردند ويا اعدام شدند و يا خودشون با انقلاب قهر کردند که آق مننس از اين دسته اس ! و اما در مورد سوابق مکتبی ايشون ! مليون ايرنا را اگر در دوره حاضر جبهه ملی ها بدانيم ، همانهايی هستند ه عليه آيات قرن کريم موضع گرفتند و آيات قرآن را غير انسانی ناميدند و حضرت امام حکم ارتداد آنها را اعلام کردند وهمه مهم می دانند. و اما بدانمی که دکتر يدالله سحابی بابای آقا مننس ، از اين قماش بود و پسرش هم همیطور. اما بعدا تشکيلات ديگری بنام نهضت منحله باصطلاح آزادی ! را پايه گذاری و از درون آن بيرون آوردند که در زمان حضرت امام هم فعال بودند و آقای محتشمی پور ، که در زمان حضور آقايان و حيات حضرت امام وزير کشور بود ، نامه ای به امام نوشت و نظر به سوابقی که از آقايان نهضتی از لانه جاسوسی بيرون آمده بود و ديگر سوابق موجود ، از امام در مورد اينها نظر خواشته بود که آيا در انتخابات رد شوند يا تاييد که حضرت امام فرموده بودند خطر ن