گراف از نتايج نظرسنجی شريف نيوز

بسم الله . <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

نظرسنجی ده هزار نفره شریف نیوز پیرامون انتقال یهودیان مهاجر از فلسطین :

 

خبر اول سایت شریف نیوز متعلق به دانشگاه صنعتی شریف :

در پی نظرسنجی روز گذشته «شریف نیوز» در مورد طرح انتقال یهودیان از فلسطین، استقبال گسترده‌ و غیرقابل پیش‌بینی از این نظرسنجی صورت گرفت، به طوری كه ظرف مدت ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰ هزار كاربر در اين نظرسنجي شركت كرده‌اند. «شریف نیوز» درصدد است با دسته‌بندی سریع نظرات اعلام شده، در صورت امكان تا پایان امروز نتایج این نظرسنجی را اعلام كند.  

 

متن نظرسنجی سایت شریف نیوز :

 

سخنان احمدی‌نژاد دو محور داشت: اول این‌كه «هولوكاست محل ترديد است» و دیگر این‌كه «اگر یهودكشی صحت دارد، به جبران این ظلم، بخشی از خاك اروپا یا آمریكا برای تشكیل اسرائیل در اختیار صهیونیست‌ها قرار گیرد و چرا مسلمانان بايد تاوان جنایات غربی‌ها را بدهند؟

 

 

شریف نیوز ـ در پی سخنان اخیر ریاست جمهوری در مورد انتقال یهودیان ـ‌ مهاجرت كرده به فلسطین ـ‌ به یك كشور اروپایی، بحث‌ و جنجال‌های فراوانی پیرامون این سخنان در گرفت. عده‌ای كه عمدتا مقامات كشورهای غربی بودند ـ علی‌الخصوص آلمان و اتریش ـ از این سخنان به شدت برافروخته شدند، و برخی تحلیلگران نیز این سخنان را معقول و به‌جا دانستند، و ضمن اینكه از نظر پاره‌ای سیاسیون داخلی، این ایده، یك استراتژی رو به جلو پس از سال‌ها در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بود، از نظر برخی این طرح دكتر احمدی‌نژاد تهدید كنده منافع ملی به جهت مخالفت گسترده كشورهای غربی است.


فارغ از تمامی اعلام مواضع و نظرات توسط تحلیلگران، مقامات كشورهای مختلف، رسانه‌ها و... «شریف نیوز» در صدد برآمد طی یك نظرسنجی اینترنتی، نظر افكار عمومی ـ جامعه كاربران اینترنتی ـ در این زمینه و موافقت یا مخالفتشان با این پیشنهاد را جویا شود.


از آنجا كه تعداد گزینه‌های پیشنهادی كاربران موافق طرح می‌تواند بسیار متنوع و گسترده باشد، نظرسنجی به صورت گزینه‌ای و محدود صورت نمی‌گیرد، بلكه مخاطبان، مخالفت یا موافقت خود و در صورت موافقت، محل جدید انتقال یهودیان مهاجر به فلسطین را پیشنهاد می‌كنند.


كاربران عزیز! نظر خود را در پایین همین نوشتار در بخش «نظر بدهید» وارد كرده و دكمه ارسال را كلیك كنید.

نتایج نظرسنجی پس از رسیدن به جامعه آماری 10 هزار رای، پس از دسته‌بندی نظرات و تعیین درصدها، منتشر می‌شود.


لازم به ذكر است كه نظرات مربوط به

IP‌های تكراری در این نظرسنجی محسوب نشده و حذف خواهند گردید.

 

با تشكر از شركت شما در این نظرسنجی:

۱. آیا شما با پیشنهاد انتقال یهودیان مهاجرت کرده به فلسطین به یک کشور اروپایی یا آمریکایی و تشكیل دولت مستقل موافقید؟(موافق ـ مخالف) 

۲. در صورت موافقت، نام کشور یا منطقه مورد نظرتان را که مناسب می‌دانید بیان کنید. (نام منطقه)

۳. یهودیان مهاجر به همان محلی كه از آنجا مهاجرت كرده‌اند بازگردند. (با گزینه ۳ موافقم)

«نظر بدهید» را کلیک کنید:

 

نتایج نظرسنجی :

<?xml:namespace prefix = v ns = "urn:schemas-microsoft-com:vml" /><?xml:namespace prefix = w ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:word" />برای کامل دیدن ، در صفحه ای مجزا باز کنیدیا روی سیستم ذخیره کنیدنتایج نظرسنجی «شریف نیوز» در مورد «طرح انتقال یهودیان» با جامعه آماری ۱۰۵۶۸ رای استخراج شد.

از مجموع ۱۰۵۶۸ رای داده شده، ۹۸۴۹ نفر (۹۳.۲ درصد) موافقت خود را با گزینه اول یعنی «انتقال یهودیان به یك كشور اروپایی یا آمریكایی و تشكیل دولت مستقل» اعلام داشته‌اند، و ۷۱۹ نفر (۶.۸ درصد) نیز با این گزینه مخالفت كرده‌اند. 

همچنین، کشورهای پیشنهادی موافقین برای انتقال یهودیان و درصد آرا اختصاص‌یافته نیز  به این ترتیب است:

 

۱- آلمان:  ۳۹.۸ درصد

۲- آمریكا:  ۲۱.۶ درصد

۳ـ انگلستان:  ۷.۴ درصد

۴- اتریش:  ۴ درصد

۵- كانادا:  ۲.۴ درصد

۶- فرانسه:  ۱.۶ درصد

۷- آرژانتین:  ۰.۸ درصد

۸- استرالیا:  ۰.۸ درصد 

۹- اروپا: ۱۲.۸ درصد (۱۲.۸ درصد از رای‌دهندگان بدون ذكر نام كشوری خاص، محلی در اروپا را مناسب دانسته‌اند.) 

۱۰- سایر موارد: ۸.۸ درصد (شامل مواردی كه با گزینه انتقال موافق بوده ولی كشوری را پیشنهاد نداده یا اینكه پیشنهاد مورد نظر فراوانی بسیار كمی در میان نظرات داشته است.) 

بدین ترتیب در این نظرسنجی، از سوی كاربران اینترنتی، كشورهای آلمان با ۳۹.۸درصد، آمریكا با  ۲۱.۶ درصد و انگلستان با  ۷.۴ درصد، مناسب‌ترین مكان‌ها برای انتقال یهودیان مهاجرت‌كرده به فلسطین، تشخیص داده شده‌اند.  ضمنا در این نظرسنجی از مجموع ۶۲۳۹ رای داده شده برای گزینه سوم، یعنی «یهودیان مهاجر به همان محلی كه از آنجا مهاجرت كرده‌اند بازگردند» ۹۶.۳ درصد نظر موافق و ۳.۷ درصد مخالفت خود را ابراز داشته‌اند. 

لازم به ذكر است كه نظرات مربوط به IP‌های تكراری یك رای محسوب شده و نظرات تكراری حذف گردیده‌اند. همچنین برخی كاربران، ایالت یا شهر خاصی در یك كشور را پیشنهاد داده بودند،‌ كه به علت تنوع بسیار، نام كشوری كه آن ایالت یا شهر در آن واقع شده است، در شمارش آرا مدنظر قرار گرفته است. 

/ 16 نظر / 29 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عباس

هان ای گلو له ها بباريد!حاشا که بچه بسيجی ميدان را خالی کند!*يا علی*خسته نباشی ابوذر

رضا

آقا کجا حلوا می دن ما هم هستيم.

نيما

اگه جريان جريان حلوای حزب اللهیِِ ما هم تو صفيم.

Amir

برادر شهيد(یا بزودی شهید) ما هنوزمنتظر خبر از جانب شما هستيم که بدانيم برويم يا نرويم.

بی دین

وا!!! پیس خانم چطور پشتتون لرزید؟ از بد و بیراههایی که به حضرت محمد گفتند پشتتون لرزید؟! یا سردتون بود پشتتون لرزید؟! یا ...!؟ تو فکر می کنی این کثافتکاریهایی که به اسم اسلام انجام میشه، به اسم یهودیت انجام نمی شه؟ چرا جونم میشه. نیاز به گفتن و سند آوردن و ... نداره. همه ادیان سر و ته یه کرباسند ولی از همه شون افتضاح تر اسلام و یهودیت هستند. حالا اگه به حضرت موسی فحش بدهند کجات می لرزه؟! این فیلم بازی کردنا دیگه چیه برو جل و پلاستو جمع کن. مردم ایران دیگه اینقدر خر نیستن. از دست اینا به تنگ اومدند ولی دلیل نمیشه با تبلیغات شما کثافتکاریهای شما و اربابای اسراییلی تونو نادیده بگیرند. مردم ایران مثل اسراییلی هها خر و کودن نیستند که هر جا سران حکومت خواستند افسارشونو بگیرند و ببرند. اگه میبینی هیچی نمی گن از بیم جونشونه نه این که مثل اسراییلی ها گول تعالیم دینی رو بخورند.

بی دین

خانم پیس! اینکه عرب یهودی هم وجود داشته باشه برای جنابعالی افتخاری محسوب میشه؟ تو که توی وبلاگت قتل عامهای صبرا و شتیلا را به مسیحیان لبنان نسبت دادی، چطور شد حالا از مسیحیان لبنان دفاع می کنی؟ حقه بازی و دورویی در ذات همه آدمهای مذهبی متعصب هست. این که چند دختر و پسر بهایی بسیار بسیار زیبا و خوش تیپ! در این باغ کار می کردند، چه افتخاری برای توست؟ کدوم بهایی ها در ایران قتل عام شدند؟! من با همه قوم کشی ها مخالفم و با این حکومت ایران هم که حقوق اقلیتها رو رعایت نمی کنه هم مخالفم ولی جنابعالی بهتره این اراجیف رو کنار بذاری. آخه مردم بهت می خندند! آنقدر که در ایران از مسلمانان شیعه قتل عام شده، یک هزارمش از غیر مسلمانان به خاطر اعتقادات مذهبی کشته نشده. کدامیک از مجاهدین و فدائیانی که در قتل عام سال 67 کشته شدند یهودی یا بهایی بودند؟! راستی من هنوز منتظرم که ادامه بحثت را با آقای m ببینم. البته احتمالا هنوز داری تحقیق می کنی! خلاصه هر وقت تحقیقات مفصلت به نتیجه ای رسید ما رو هم مطلع کن!

بی دین

خانم پیس! در وبلاگت همينطور گفته ای که عمده کشته شدگان قتل عام صبرا و شتيلا مردان فلسطينی و پاکستانی و الجزايری و سوريه ای بودند و در ضمن گفته ای که تعدادشان ۷۰۰ تا ۸۰۰ تا بيشتر نبوده! به فرض غلط که حرف تو درست باشه! آيا کشتن ۷۰۰ تا ۸۰۰ مرد از هر قوميتی خالی از هر گونه اشکال است؟ لابد ميگی بايست می رفتند تو کشور خودشون تا کشته نمی شدند! پس اسراييلی ها چی؟ اونا نمبايست ميرفتند تو کشورهای خودشون؟ مردان پاکستانی و سوريه ای و الجزايری و ... لابد آدم نبودند و بهتر که کشته می شدند؟ با اين حرفهای چرندت شديد ترين تبليغات منفی برای اسراييلی ها انجام می دهی و ماهيت پليد اونها رو داری فاش می کنی. باز هم ادامه بده!

pease

شما همچنان منتظر باشيد آقای mيا someone elseيا بی دين یا شهناز!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پاسداران

بسم الله . جواب این جمله :::سايت شريف‌نيوز متعلق به دانشگاه صنعتی شريف نيست، عده‌ای از دانشجويان آنجا از اسم اين دانشگاه برای اعتبار بيشتر دادن به سايت خود استفاده کرده‌اند ::: اتفاقا متعلق به دفتر سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه شریف است و اصلا کار گروهی یک عده دانشجو نیست که بخواهند از نام دانشگاه استفاده کنند. هرچند این کار در مورد عناصر دوم خردادی خیلی رایج است. یعنی سوء استفاده از عناوین. باز خوب است که اعتراف می کنید این سایت توسط دانشجویان این دانشگاه هدایت و اجراء می شود. اگر اینها حق استفاده از نام دانشگاه خود را نداشته و نوعی سوء استفاده از نام و اعتبار دانشگاه به آنها نسبت داده شود پس چه کسی می تواند این نام را استفاده کند. دوباره برای اینکه خودت و خودم را با تکراری نویسی خسته نکنی می گویم تکلیف تعلق داشتن آن به تشکیلات دانشگاه شریف را روشن کردم . مخاطبان شریف نیوز تمام کشور هستند. تمام روزنامه ها ، سایتها ، سرویس های خبری و حتی مجلات. برای اثبات عمومی بودن مخاطبان این سایت ، بسیار راحت می توانید این نکته را ببینید که حتی پرشین بلاگ که خود از خانواهد ای است که گروه ادز ردی راد آن دارد برای تبلیغ به شری

شهناز

خانم پیس! منتظر چی باشم؟ من به امام زمون شیعه ها گیر دادم. تو که شیعه نیستی؟ بیخود پا تو کفش من نکن. تو اصلا سر پیازی یا کون چغندر؟! کاری نکن ماهیت پلید و افکار خرافاتی و نژادپرستانه شما رو هم رسوا کنم. آخرین بارت باشه که پا تو کفش من می کنی. دیگه از این غلطها بکنی خود دانی.