هم تجهیزات و هم نفرات انگلیسی ،‌معترف به تجاوز و تخلف !

brm_training21.jpgمتجاوزان ، به نقض حریم دریایی ایران معترفند.  

معاون فرهنگي و تبليغات دفاعي ستاد كل نيروهاي مسلح از وجود مدارك مستدل در خصوص علت دستگيري نيروهاي انگليسي در آبهاي ايران خبر داد.   به گزارش فارس به نقل از ستاد كل نيروهاي مسلح، سردار عليرضا افشار معاون فرهنگي و تبليغات دفاعي ستاد كل نيروهاي مسلح طي گفت‌وگوئي، خبر دستگيري 15 نفر از نيروهاي انگليسي توسط نيروهاي دريايي سپاه در محدوده آبهاي ايران در روز جمعه سوم فروردين را تائيد كرد و افزود: افراد فوق تحت بازجوئي هستند و به تجاوز به آبهاي جمهوري اسلامي ايران اعتراف كردند.  

وي با تاكيد بر هوشياري مرزداران جمهوري اسلامي ايران اظهار داشت: حادثه دستگيري نيروهاي متجاوز انگليسي در آبهاي ايران نشان داد نيروهاي مسلح كشورمان در همه ايام از آمادگي كامل براي دفاع از كشور برخوردارند.  

سردار افشار تهديدات مكرر دشمنان را موجب رشد و ارتقاي توانمنديهاي دفاعي كشور دانست و افزود: آمريكا و هم پيمانان او مي‌دانند كه اگر در محاسبه و تهاجم به ايران اسلامي اشتباه كنند، قادر به كنترل ابعاد آن و محدود نمودن زمان جنگ نخواهند بود. آمريكا در حمايت از رژيم صدام اميد داشت جنگ تحميلي طي 6 روز به انجام برسد اما 8 سال طول كشيد و نهايتا با وجود حمايتهاي همه جانبه‌اي كه به عمل آورد كمترين موفقيت هم برايشان حاصل نشد و با مقاومت ملت ايران صدام ناكام ماند و شكست خورد.  

تجهیزات متجاوزان ، ورود آنان به آبهای ایران را نشان می دهد.  

نظاميان انگليسي كه هم اكنون در اختيار ايران هستند كاملا به حضور خود در آب هاي ايران واقف بودند و اطلاعات دستگاههاي ثبت جغرافيايي شناورهاي انگليسي نيز اين مسئله را تاييد مي‌كند. يك مقام آگاه در گفت و گو با فارس با اشاره به ورود غيرقانوني 15 نفر از نيروهاي نظامي انگليسي به آب‌هاي سرزميني ايران در روز جمعه اظهار داشت: اين افراد در منطقه شمال غرب خليج فارس id21_vignette_produits.jpgاقدام به بازرسي از شناورها مي كردند و كاملا در آب هاي سرزميني ايران قرار داشتند كه به خاطر عدم توجه به مرزهاي كشورمان و ورود غيرقانوني، توسط مرزبانان جمهوري اسلامي ايران دستگير و براي ارائه توضيحات پيرامون اين اقدام متجاوزانه خود، به ساحل منتقل مي‌شوند. 

وي با رد برخي اظهارات مبني بر اينكه نظاميان انگليسي شامل 8 ملوان و 7 تفنگدار دريايي موسوم به نيروهاي «رويال مارينز»، تجاوزي به آب‌هاي ايران نداشتند، گفت: علاوه بر توضيحات نظاميان انگليسي، نمايشگرها و دستگاههاي ثبت كننده اطلاعات جغرافيايي كه بر روي شناورهاي توقيف شده موجود است، نشان مي‌دهد كه آنها با اطلاع از اينكه وارد آب‌هاي سرزميني ايران شده‌اند، در اين محدوده باقي ماندند و مرزبانان ايراني به وظيفه خود در قبال اين تجاوز عمل كردند.

اين مقام آگاه در پايان از مسئولان انگليسي خواست به جاي آنكه دائما بر بيگناهي نظاميان متجاوز انگليسي تاكيد كنند، به آنها اهميت احترام به مرزهاي بين‌المللي و نيز توجه كافي به اطلاعات دستگاههاي جغرافيايي را يادآوري كنند تا هيچگاه مجبور به توجيه اين اقدامات غيرقانوني نشوند. 

به گزارش فارس، پيش از اين نيز 8 تفنگدار دريايي انگليسي در تيرماه سال 84 ، به خاطر عدم توجه به مرزهاي بين‌المللي و حضور غيرقانوني در آب‌هاي كشورمان، به دست نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران دستگير و پس از عذرخواهي كشور انگليس و تقاضاي مكرر اين كشور، مورد بخشش قرار گرفتند. 

تجمع دانشجویی در حمایت از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران  

بيش از 500 دانشجو با تجمع در مقابل اروندكنار، خواستار برخورد محكم و مقتدرانه مسئولان كشورمان با نظاميان متجاوز انگليسي شدند. به گزارش فارس، جمع كثيري از دانشجويان دانشگاههاي مختلف كشور همچون آذربايجان شرقي، تهران، فارس و گلستان به همراه تعدادي از زائران سرزمين‌هاي نور، ظهر امروز در اعتراض به تجاوز نيروهاي انگليسي به آب‌هاي سرزميني ايران در مقابل اروندكنار تجمعي خودجوش برگزار كردند.  

اين دانشجويان پس از آنكه يكي از اعضاي كاروانهاي راهيان نور به ذكر چگونگي تجاوز اين 15 نظامي انگليسي به آب‌هاي ايران پرداخت، با سردادن شعارهايي چون "مرگ بر انگليس" و "مرگ بر آمريكا" خواستار برخورد محكم و مقتدرانه مسئولان كشورمان با اين افراد شدند و تاكيد كردند كه در زمان دستگيري 8 نظامي انگليسي در سال 84 نيز، نيروهاي ارزشي كشور موافق آزادي بدين نحو نبودند چون اطمينان داشتند كه خوي تجاوزكارانه انگليسي‌ها، اقداماتي مثل ورود غيرقانوني روز گذشته نظاميان انگليسي را رقم خواهد زد.  

تصویر آرشیوی است :)دانشجويان همچنين از تلاش‌ها و مراقبت شبانه روزي مرزبانان كشورمان در حراست از آب‌هاي ايران تقدير كردند و خواستار تشويق عاملان دستگيري متجاوزين انگليسي شدند. 

همچنين جمعي ديگر از كاروانهاي راهيان نور نيز در حين تردد در آب‌هاي اروندكنار، اقدام به سردادن فريادهاي الله اكبر و شعار مرگ بر انگليس از روي عرشه كشتي كردند. 

بیانیه دانشجویی در حمایت از محاکمه متجاوزان :  

برخي تشکل‌هاي دانشجويي درمورد دستگيري متجاوزين انگليسي بيانيه‌اي صادر كردند. به گزارش ايسنا در اين بيانيه آمده است:   

متجاوزان آمريکايي و انگليسي دفعات متعدد به آب‌هاي کشور تجاوز کرده‌اند و قصد اخلال در امنيت کشور داشته‌اند و در موارد مشابه اقدام به جاسوسي نيز نموده‌اند. لذا متجاوزان بايد سريعا به مراجع قضايي تحويل شده و محاکمه شوند. هرگونه گفت‌وگو در مورد آزادسازي آن‌ها پس از محاکمه و اجراي حکم صورت بپذيرد.  

بار ديگر رژيم سفاک انگليس اقدام به تجاوز به حريم آبي ايران نمود و تلاش کرد تا حريم آب‌هاي جمهوري اسلامي را ناامن کند. اين بار غيورمردان مرزبان اقدام به مرزباني از حريم کشور کرده و متجاوزين را دستگير نمودند. بار ديگر هيمنه‌ي نيروهاي استکبار شکست و به تمام جهان ثابت شد تبليغات شکست ناپذيري نيروهاي اشغال گران طبل تو خالي‌اي بيش نيست.  

اين واقعه در زماني رخ مي‌دهد که چند ماه است ديپلمات‌هاي ايراني در اربيل و معاون سابق وزارت دفاع در ترکيه به دست نيروهاي نظامي و امنيتي اشغال‌گران ربوده شده‌اند و از سوي آمريکا و انگليس و فرانسه قصد شيطنت در پرونده‌ي هسته‌يي صلح‌آميز کشور دارند.  

اما عمل دلاورانه‌ي مرزبانان بار ديگر نشان داد که انقلاب تسليم فشارهاي جهاني نمي‌شود.  

لذا جنبش دانشجويي انقلاب اسلامي صريحا از مسوولان مي‌خواهد:  

1- متجاوزان آمريکايي و انگليسي دفعات متعدد به آب‌هاي کشور تجاوز کرده‌اند و قصد اخلال در امنيت کشور داشته‌اند و در موارد مشابه اقدام به جاسوسي نيز نموده‌اند. لذا متجاوزان بايد سريعا به مراجع قضايي تحويل شده و محاکمه شوند.

2- هرگونه گفت‌وگو در مورد آزادسازي آن‌ها پس از محاکمه و اجراي حکم صورت بپذيرد.

3- هرگونه گفت‌وگو و مذاکره در مورد آزادسازي آن‌ها بايد منوط به تحقق اين سه شرط باشد: الف) آزادي ديپلمات‌هاي اسير شده در اربيل، ب) آزادسازي معاون سابق وزارت دفاع، ج) خارج شدن پيش نويس قطعنامه از دستور کار شوراي امنيت  

طبيعي است جنبش دانشجويي انقلاب اسلامي ، صريحا اين خواسته‌ها پيگيري مي‌نمايد و اقدام بعدي خود را پي خواهد گرفت.   

بسيج دانشجويي دانشکده داروسازي دانشگاه تهران

بسيج دانشجويي دانشکده ادبيات دانشگاه تهران

بسيج دانشجويي دانشکده فني دانشگاه تهران

مجمع دانشجويان حزب الله دانشگاه علم و صنعت ايران

بسيج دانشجويي دانشکده حقوق و علوم سياسي دانشگاه تهران 

انتقال متجاوزان به تهران 

نيروهاي انگليسي متجاوز به آب‌هاي سرزميني ايران به تهران منتقل شدند. به گزارش فارس، 15 نظامي انگليسي كه روز گذشته به خاطر عدم توجه به مرزهاي بين المللي و ورود غيرقانوني به آب‌هاي سرزميني جمهوري اسلامي ايران، توسط مرزبانان كشورمان در محدوده شمال غربي دستگير شده بودند، ظهر امروز براي ارائه توضيحات نسبت به اين اقدام متجاوزانه خود به تهران منتقل شدند.   

نظاميان ياد شده شامل 8 ملوان و 7 نفر از نيروهاي موسوم به "رويال مارينز" و از نيروهاي زيرمجموعه‌ ناو كورناوال هستند كه با تجهيزات كامل نظامي و دستگاههاي پيشرفته جغرافيايي، دستگير شدند كه در ميان اين نظاميان انگليسي، ناوي‌ زن نيز ديده مي‌شود.

این عکس را ذخیره و دوباره مشاهده کنید. عکس از صفحه اول سایت بی.بی.سی .** قابل توجه کسانی که علیه بقیه مسلمانها در خصوص موضوع خلیج فارس اقامه دعوا کردند و مرتکب اصلی را فراموش کردند ! سایت بی.بی.سی الان محل دستگیری - اما به قول خودش دزدیده شدن و ربایش ! - این حضرات را خلیج نامیده و نام خلیج فارس را حذف کرده ! برای اینکه عکس را خوب ببینید ، ذخیره کنید و دوباره ببینید . اینها خیلی بی شرف هستند. ممکن است سریع مت نرابردارند. ولی مثل اینکه خیلی به حقارت دچار شده اند که اینگونه عقده گشایی می کنند !

/ 17 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهندس عکاس

تو نقشه انگلیسی نوشتن the gulf بعد تو فارسی نوشته خلیج فارس...البته تلویزیون بی بی سی در بعضی قسمت ها از اصطلاح خلیج عربی هم استفاده کرد... معلومه خیلی عصبانیند!!!!

پياده رو خاطرات

سلام ابوذر .... اولا بابت سرمقاله خوبی که برای رجانيوز نوشتی تبريک ميگم .... از خواندنش واقعا لذت بردم .... ثانيا در مورد مشاجراتی که اينجا داری .... واقعا انرژی زيادی می‌خواهد و من معمولا از مشاجره پرهيز ميکنم مگر اينکه خيلی طرف استدلال عميقی ارائه دهد ولی شما از گذشته که يادمه هميشه توانش رو داشتی و خوب هم هست .... ديدم اينجا آقا مهدی هم به جمع منتقدان شما پيوسته .... بنظر من خوب نيست بچه‌های حزب‌اللهی با همديگر درشت صحبت کنند اگر هم بحثی هست ميشه با زبان ملايم مطرح کرد مخصوصا با ابوذر که هميشه آماده پاسخگويی هستش ... در مورد کامنتهای بحث قبلی من بنظرم واقعا لازمه که نيروهای حزب‌اللهی در مورد وزارت اطلاعات هم نقادی‌ّايی داشته باشند و اين اصلا معنايش گنده‌گويی و اين حرفها نيست .... خوب است توجه کنيم که بخش مهمی از گفتمان دوم خرداد نقد تحرکات وزارت اطلاعات بود که بدليل کم‌کاری حزب‌اللهی‌ها موضوع کاملا بدست اونها افتاده بود .....

محسن سوهانی

سلام دوست عزیز . مقاله ات را در رجانیوز خواندم . خیلی عالی بود . لطفا یک بیوگرافی از خودت و فعالیتهایت روی ویلاگ قرار بده . موفق باشی . یا علی .

مهدی

سلام.....سال نو مبارک

ذوالجناح

سلام آقا يا علی مدد خيلی سايت جابی و خوبی دراری واقا که صفا کردم التماس دعا

داريوش

سلام خيلی خوشحال شدم که نيروی مسلح در آمادگی کامل بود بنظر من بايد تمام اين نظامی های انگليسی که برای شناسای وارد ابهای ايران شدن به عنوان جاسوس اعدام بشن

خداجو

سلام ... اگر مايليد تبادل لينک کنيم http://mote.parsiblog.com ازدواج موقت وچالش ها در صورت تمایل پس از قرار دادن لینک یا لوگوی وبلاگ در وبلاگتان ؛ اطلاع دهید

دولت اسلامی

مطلب زيبا ، روشنگرانه و جالبی بود البته اگر بعضی ها بفهمند ، در لیست پیوندهای بنده قرار گرفتید و انشاالله که بهعکس نیز بشود . یا علی انسان کامل

ع.نويد

به نام خدا سلام لطف کردید که به وبلاگ من سر زدید ! سال خوبی داشته باشید

محمد مهدي تهراني

از یک سو رابطه مستقیم با انگلیس برای ما سودی ندارد. ریز ارتباطات انجام شده موجود است. از سوی دیگر انگلیس با آمریکا تفاوت ندارد. انگلیس همان آمریکاست و آمریکا همان انگلیس. من فکر می کنم اگر آقای بوش موضع گیری کند نیازی به موضع گیری آقای بلر نیست. به همین نسبت اگر بلر موضع بگیرد نیازی به بوش کودن و احمق نیست. این دو در واقع یک نفر هستند و متعاقبا موضع یکی موضع دیگری نیز هست. حال چگونه است که ما رابطه را با کشوری چون آمریکا کاملا قطع می کنیم اما در قبال رابطه با انگلیس آنقدر کوتاه می آییم تا آنان گستاخانه تهدید به قطع روابط کنند. حرف من همان حرف صدها دانشجویی است که در تجمع روبروی سفارت انگلیس شرکت کردند. سفیر انگلیس باید اخراج شود و پرچم سفارت انگلیس باید پایین بیاید. کسانی که هنوز در حال و هوای استعمار سخن می گویند، جایشان در خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست. یا حق