اخبار تکمیلی...

بA0287842.jpgگزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، يكي از اساتيد دانشگاه تهران روز گذشته در يك اقدام غير اخلاقي حجاب يكي از دختران محجبه را ازسربرداشت. در پي اين اقدام بيش از 700 نفر از دانشجويان دانشگاه تهران از ظهر امروز پنج‌شنبه در مقابل اين دانشگاه تجمع كردند و تجمع پس از اقامه نماز جماعت همچنان ادامه دارد.  

دانشجويان مي‌گويند روند هتك حرمت به حجاب دختران محجبه در دانشگاه‌ها از چندي پيش از دانشگاه شيراز شروع شده كه اخيراً به دانشگاه اميركبير و سپس به دانشگاه تهران كشانده شده است. تجمع كنندگان خواستار محاكمه اين استاد هستند.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، حبيبي رئيس دانشكده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران ظهر امروز پنج شنبه در جمع دانشجويان معترض كه در اعتراض به تعرض يك استاد دانشگاه به حجاب دانشجوي محجبه در مقابل اين دانشگاه تجمع كرده بودند، گفت: اين معلم هيچ گاه استاد دانشگاه هنرهاي زيبا نبوده و معمولاً به عنوان استاد مدعو دعوت مي‌شده است.

وي افزود: اين فرد پيرمرد 80 ساله‌اي است كه در بخش تصويرگري دعوت شده بود كه همان روز هم اخراج شد.

حبيبي تصريح كرد: بنده با آن دانشجوي دختر صحبت كردم و معذرت خواهي خودمان را اعلام كردم و مي‌دانم اين موضوع چيزي نيست كه بتوان از آن گذشت، اما توصيه مي‌كنم يك فرد را بزرگ نكنيد.

سخنان رئيس دانشكده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران با اعتراض دانشجويان مواجه شد و دانشجويان در پشت تريبون تاكيد كردند اين فقط يك بار نيست كه چنين اتفاقاتي مي‌افتد بلكه يك رويه است.

متن دقیق خبر اینگونه است :

رجانيوز: پس از حوادث اخير دانشگاه اميركبير كه با ساختارشكني و اهانت به مقدسات توسط چند دانشجونماي فريب خورده آغاز گرديد، بعد ازظهر سه شنبه هفته جاري نيز يك استاد حق التدريسي دانشكده هنر دانشگاه تهران، دست به حركتي بي شرمانه زد.

 

اباحه گري به جاي مانده از دوران ويرانگري فرهنگي، نقطه ضعف بزرگي براي دانشگاههاست كه لزوم تجديد نظر اساسي و بازسازي اين ويرانه را هر از چندگاهي در وقايعي تأسف بار، به رخ مي كشد.

 

عصر روز سه‌شنبه يازدهم ارديبهشت‌ماه يعني درست يك شب قبل از سالروز بزرگداشت مقام بلند و انسانساز معلم در دانشگاه تهران، واقعه‌اي ناگوار رخ داد كه در آستانه اين روز گرامي، تاملي جدي در فضاي دانشگاهي كشور را گوشزد مي نمايد. به نكات زير توجه كنيد:

 

1. مبارزه با مظاهر فرهنگ بيگانه، بي‌حرمتي به عفت عمومي، بدحجابي و... در دستور كار مراكز انتظامي كشور و مطالبه مردم است.

 

2. جمهوري اسلامي، همواره به قانون لائيك كشور فرانسه كه مفهوم آزادي را با منع حجاب اسلامي در دانشگاه‌ها نقض كرده است معترض بوده و حامي تفكر آزادي اديان با حفظ شئونات فرهنگي جامعه مي باشد.

 

3. در هر تمدن فرهيخته، هنرمندان، داعيه‌داران انتقال فرهنگ و ادب انساني، ملي و ديني‌اند.

 

4. هنر برجسته‌ترين و نيكوترين زبان انتقال مفاهيم انساني است.

 

5. دانشجويان اين سرزمين در سر كلاس‌هاي درس، از اساتيد برجسته خود هنر فرهيخته را دريافت و با ذوق جوان خود تركيب نموده و به آثار هنري امروز اين سرزمين تبديل مي‌كنند.

 

اما در دانشكده هنر دانشگاه تهران چه گذشت؟

 

اين اتفاق ناگوار هر چند نادر، اما تلنگري است براي آنكه بر شاخصه‌هاي آموزشي، انساني و فرهنگي خود مروري داشته باشيم.

 

نقاشي‌هاي دانشجويان روي ميزي در ميانه كلاس چيده شده است. استاد! كنار ميز نشسته و دانشجويان گرداگردش حلقه زده‌اند. يكي دو نفر روي ميز نشسته‌اند و از پهلو نظر مي‌دهند. ديگران هم هر كدام از سمتي دستي دراز كرده‌اند و چيزي مي‌گويند. دانشجويان فرشتگان ذهني خود را به تصوير كشيده‌اند و يكي از همه، فرشته‌اي است كه از نعمت جعد مشكين محروم است! استاد مي‌گويد: يعني چه، چرا فرشته‌ات مو ندارد؟ قشنگ نيست! و دانشجويان شروع به اظهار نظر مي‌كنند. يكي استاد را تاييد مي‌كند، يكي بيشتر حتي، فرشته بي‌مو را تقبيح مي‌كند و يكي از آن ميانه - دختري چادري- لب مي‌گشايد كه: ربطي ندارد...! استاد سر بلند مي‌كند كه: تو حرف نزن. زير روسري خودت هم حتماً مو نداري كه اينطور خود را مي‌پوشاني؟! و در چشم به هم زدني، دست دراز مي‌كند. لبه روسري دخترك را بالا مي‌زند و حلقه‌اي از زنجيره‌ي عصمتش را بيرون مي‌كشد كه: آي بچه‌ها ببينيد، هاجر هم مو دارد! هاجر شوكه شده است و در صداي خنده حماقت‌بار دانشجويان آواري از تصاوير وهم انگيز بر سرش خراب مي‌شود.

 

نتيجه‌گيري:

 

قرار است همان دانشجويان نامبرده، همان فرهنگ ديني را براي همين ايران عزيز خودمان به تصوير هنري بكشند!

 

بنابراين گزارش، زرين كلك استادنمايي كه به صورت حق التدريسي در اين دانشكده فعاليت مي كرده و دست به اين حركت شنيع زده از دانشگاه اخراج شده است. با اين وجود ظهر پنج شنبه بيش از 1000 نفر از دانشجويان دانشگاههاي تهران با تجمع در مقابل سر در اصلي دانشگاه تهران، خواستار برخورد قضايي و اشد مجازات در مقابل اين حركت غيراخلاقي شدند.

 

به گزارش خبرنگار رجانيوزدر اين تجمع كه با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر همراه بود، نمايندگان دانشجويان با محكوم كردن اين اتفاق، بر تصفيه دانشگاهها از افراد هنجارشكن تأكيد كردند. بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم پزشكي دانشگاه تهران نيز در بيانيه اي با اشاره به سخنان حضرت امير (ع)، پس از ربودن خلخال از پاي زن يهودي، بر مقابله جدي و خشكاندن ريشه هاي اباحه گري در دانشگاهها تأكيد كرد.

 

دانشجويان در اين تجمع با سردادن شعارهايي نظير "انقلاب فرهنگي، تكرار بايد گردد"، "دانشگاه اسلامي، جاي منافقين نيست" و "مرگ بر منافق"، حوادث اخير را محكوم و بر هوشياري در مقابل توطئه ي آشوبگرانه دشمن در دانشگاهها تأكيد كردند.

/ 9 نظر / 24 بازدید
ايمان

از بی عرضگی نظام قضائی گذشته بوده که این اعمال شنیع به رویه تبدیل شده ... حالا هی برن توی مسجد دانشگاه داد بزنن یا بن الحسن کجایی .... آقاجون با داد و هوار و اس ام اس مذهبی فرستادن و ... زمینه ظهور فراهم میشه؟ آقا میاد؟ جاش نیست ولی ابوذر جان پوست کلفتی بعضی ها خدائیش دیگه از حد گذشته . خودشون رو هم به حزب الله وصل می کنن . اگه این حزب الله ست پس آوینی اش کو؟ حاج همت اش کو؟ خرازی اش کو؟ ... این دشمن و عوامل اون نیستن که دارن پیشروی میکنن این نگهبانان تنگهء ایمان هستن که به غنیمت جمع کردن مشغولن و در خواب خرگوشی سیر میکنن . انقلاب مرد عمل میخواد ؛ آقا مرد عمل میخواد ؛ اسلام مرد عمل میخواد ؛ آقا مرد عمل میخواد ......بايد با اين افراد برخورد قضايی کرد و مرد و مردونه زندگی کرد .

مجتبی

جدا این جریان از مقایسه پیامبر با خروس بدتر بود؟ دو رویی و تزویر چیزی نیست که خدا ببخشه ها...مال منافق هاست. می‌دونی که خودت

فريباسادات موسويزاده

چرا يه گوشمالی حسابی بهش نميديم برای بقيه درس عبرتی بشه؟ چند ماه قبل يکی از دوستای من برای درخواست کار رفته بود به يه شرکت معتبر. بهش گفتن خانم همه چيز شما خيلی خوبه ولی ميخواين همين طور سياه وسفيد بياين؟! (حالا اين دختر خيلی هم مذهبی نيست .فقط آرايش نميکنه!)

tazevared

چرا این جا همه از زدن بردن و گوشمالی و ... می گن . یعنی جز این کارها چیز دیگه ای بلد نیستید یا به ذهنتون نمی تونه برسه . نمی شه یک جوری عمل کرد طرف از زفتارش شرمنده بشه . برای بقیه هم درس عبرت بشه توش زدن و کشتن و وحشی بازی و .. هم نباشه

پاسداران

بسم الله . البته کلوخه انداز را پاسخ کلوخ است. اما اين زدن و بردنی که ما ميگيم رو دادگاه انجام می ده . کلوخ لازمه رو هم خودش می اندازه . :)

abbas

خسته نباشيد .

اديب محمدي

باسلام برادر عزيز وهموطن گرامی بر حسب وظيفه بخاطر اطلاع رسانيتان سپاس گزارم. من هم مثل شما قبلا فکر ميکردم. ولی دوست دارم که حداقل همانند يک عقاب از بالا نگاه کنيد .نه مثل مورچه