اندر حکایت زیرآب کردن سر دریا در حوض

چند وقتی است برخی مطالب وبلاگ آقای محمد حسین ( میلاد ) دخانچی ، جوان ایرانی و عنصر فعال رسانه ای را می خوانم .

راستش ، با خواندن وبلاگ او ، حسی بمن دست می دهد که حقیقتا وصف ناپذیر است.

در این وبلاگ ، در موضوعات مختلف اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی مطالبی درج شده است که قرار است منعکس کننده ی دغدغه ی نسل انقلابی و بصیر جدید کشور باشد. آنها که هم از فتنه متنفرند و هم انحراف را می شناسند.

اما در این وبلاگ ، بجای آنکه خود را بیابم و آن را آئینه ای از احساس و تفکرم ببینم ، احساس می کنم که باید ماسک اکسیژن بزنم و لباس غواصی بپوشم . نوعی احساس خفگی در آب ، انگار که قرار است انقلاب اسلامی ، در حوضی که بظاهر از خودش ساخته شده ، محاکمه و مدفون و غرق شود. سر دریا را ، انگار که در استخر ، زیر آب می کنند.

در مطالب مختلف این وبلاگ که در موضوعات مختلف نگاشته شده و بدتر از وبلاگ خودم، از هر دری سخنی دارد - شانس آوردیم دیگر مثل من به میدان آی تی و فناوری سرک نمی کشد - رویکرد بیرونی ، رویکردی که با نیم مرتبه ی اول مطالعه کشف می شود ، رویکرد دفاع از انقلاب و ارزشها و چهارچوب و اصول و اس و اساس آن است. اما یک مطالعه ی کامل و مطالعه های تکراری موجب می شود انسان متوجه شود در هر پست این وبلاگ گوشه ای از مفاهیم انقلاب اسلامی کبود می شود !

وقتی قرار است کارگردانی که عرفان و اخلاقیات را مقابل دینداری ترسیم می کند به چالش کشیده شود ، امور حسبیه ی اسلام انکار می شود و گشت ارشاد ، دیسیپلینیزه کردن جامعه.

وقتی قرار است در مورد اسلامی کردن دانشگاهها صحبت شود ، بحث بشدت تقلیل داده می شود به اصلاح ظاهری و اصلاح محتوایی و مبنایی و استراتژیک و اسلامی سازی عمقی انکار می شود و ادعا می شود "با کشیدن دیوارهای آهنی دانشگاه اسلامی نمی شود " و توجه نمی شود که آنچه در اسلامی شدن دانشگاهها مد نظر است خارج کردن علوم سیاسی از دست بشیریه ها و سید حسین نصرهاست. نه اصلاح ظاهری ، که آن هم به تبع اصلاح و اسلامی سازی محتوایی رخ می دهد و البته که رعایت حریمهای شرعی و اخلاقی در جای خود ، اعتبار و ضرورت عقلی و منطقی دارد و ربطی هم به دانشگاه و غیره ندارد.

وقتی قرار است در یک دعوای محتوایی بین دو عنصر سینمایی حرفی زده شود ، نظریه ی ولایت تکنیک شهید آوینی به حدی بیش از تئوری خودش بسط داده می شود که به کافر بودن کل سینما کشیده می شود و این وسط ، مهاجر و صخره ی سبز و سجاده ی آتش و هراس و دیده بان و حضرت مسیح (ع) و حضرت یوسف و مردان آنجلس ، یکسره پوچ ، چرا که بازی در میدان سینمای کافرند و با این استدلال !! ، هرکس از دل سینما فریاد وا اسلامای آلودگی مکانیزمها و مهره ها را سر دهد ، محکوم به حکم کافر بودن !

وقتی قرار است از شیعه و انقلاب اسلامی دفاع شود ، سازوکارهای سنت زده ، تنها ابزار شیعه معرفی می شود و فراموش می شود که همین شیعه ها بودند که در فضای اینترنت خواب را بر شب زد ها حرام کردند و شیعه در نبرد سخت محصور می شود ، در حالیکه شیعه ، احیای گفتمان نرم نبوی و حیات یافته از فرهنگ نرم حسینی است.

بدم می آید.

چه باید کرد ؟

کمی صبر ، آیا چاره است ؟ 

می ترسم ، سرانجام محتوای این وبلاگ ، به ترویج اسلام با شراب و علیا مخدرات بیانجامد . جالب آنکه در این وبلاگ ، دفاع از کسی را دیدم که در مبانی تئوریک ، تعارضات آشکار خاصی با نویسنده ی وبلاگ دارد. او ، ولایت تکنیک را نمی شناسد و مدعیست با چند زن لخت و عور و چند بطری شراب ناقابل هم می شود و باید که اسلام !!! و انقلاب اسلامی !! را صادر کرد.

ای خدای بزرگ.

چه داستانی است. این میان . این پیشرفت عقل بشری است که سئوالها و پیچ و خمهای مقابل او را ظریفتر کرده است ؟

زندگی در سیاره ی رنج مستلزم صبر بر سختی هاست...

/ 13 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یک نفر

ما عشق مان خمینی است آقای پاسدار. اتفاقا عشق خمینی وقتی این طرف آب باشی مزه اش چیز دیگری است. ساندیس های این طرف آب کانادایی هستند و شما شاید مزه اش را نفهمی. به هر حال گفتم که گفته باشم امثال دخانچی ها خودی هستند، آنها را با برجک تانک ها و باطبی ها اشتباهی نگیرید و گرای غلط ندهید. در ضمن برنامه راز هم اگر دقت کنید همان آزمون و خطای امثال گره را دارد. این هم کلام آخر: ما به عشق امام و شهدا روی مین رفتیم و می رویم حتی اگر آن مین ها را "پاسدارها" کاشته باشند.

یک نفر

در مورد حسین درخشان و اینکه توبه کرده یا نکرده هم برو فیلم هایی را که قبل از برگشتن به ایران روی یو تیوب گذاشت را نگاه کن و همچنین فحش هایی را که امثال سیگارچی دارند به او می دهند و می گویند الان مهره وزارت اطلاعات است. باز هم اگر شک داری برو با خودت خلوت کن و از خودت بپرس حسین که تابیعت کانادایی دارد چرا خودش یا خانواده اش حتی یک بار با رسانه های آن طرف آبی مصاحبه نکردند و از اهرم فشار کانادایی بودنش برای فشار به ایران استفاده نکردند. یک بار از خودت بپرس اگر حسین هم همان راهی را می رفت که آن خانم جاسوس آمریکایی رفت یا سر جریان آن سه جاسوس آمریکایی پیش آمد یا سر جریان ملوانان انگلیسی الان با گل و شیرینی به بیرون از زندان استقبالش نمی کردند؟! یک آدمی که بیست سال برایش بریده اند چه چیزی برای از دست دادن دارد؟ شما فکر کردی دولت کانادا لحظه شماری نمی کند حسین فقط یک ندا بدهد که آی به فریادم برسید؟ راست می گی، حسین یک جبهه پشت سرش دارد. به همین دلیل هم هست که الان سه سال پشت میله ها گیر کرده و برای همین است که فلان آقازاده دارد راست راست در خیابان راه می رود. انصاف واقعا چیز خوبی است البت اگر پیدا شود!

هدیه

.7- مگر مطلب شما بیش از یک ادعای بی منطق و اساس و بی ارزش بود؟؟؟؟در این که حتی پاسخ کوتاهی به شما بدهم مردد بودم ولی تکلیف خود دانستم که از کسانی که از جان و مال و ...همه چیز خود برای این انقلاب مایه می گذارند دفاع کنم که البته ایشان به دفاع من و امثال من نیاز ندارند و خود می دانند که چه کار می کنند و الله سمیع بصیر8-بله من کلام خدا را می دانم و او خود گفته که شنوا و بینا است و نیازی به قضاوت من و شما ندارد و تکلیف همه را در آن روز مقرر مشخص خواهد کرد پس توصیه من به شما این است که کمی بیشتر مراقب گفتار خود باشید که مبادا در درگاه خداوند شرمنده شوید.9-اگر می توانستم دوست داشتم همه نادان دوستان انقلاب را یک جا در همان حوض ساخته شده توسط توهمات شما یک جا غرق کنم و آن وقت نگرانیم از همه جهات برطرف می شد.صد رحمت به دشمنان دانایی که باعث عزت انسان می شوند و امان از نادان دوستانی که انسان را به زمین می کوبند و خود هم نمی دانند چه می کنند.والسلام

هدیه

4-خیر این دو متناقض نیستند.در این که شما تفسیر به رأی کرده این شکی نیست و در این که این مسیر طولانی رساندن رودها به دریا بسیار نا هموار و صعب العبور است و از سد های گوناگون می بایست بگذرد نیز شکی وجود ندارد .پس بهتر است شما هم به جای سد کردن مسیر دیگران خودتان هم گوشه ای از این کار را به عهده بگیرید.5-خیر شما اگر دوست دارید به تعبیر خودتان دریا را در حوض خفه کنید حرفی نیست شاید بضاعتتان در این حد است و مطمئن باشید با این کار شما هیچ اتفاقی برای دریا نمی افتد چرا که کسانی هستند که حتی سد هایی که شما می سازید را می شکنند و این انقلاب را به تمدن جهانی تبدیل می کنند.6-کاری که شما از آن به خفه کردن دریا در حوض تعبیر کرده اید در واقع رساندن رودهای کوچک به دریاست و این شما هستید که مسیر این رودها را برای رسیدن به دریا سد می کنید و صد البته که این کار شما جرم است

هدیه

بسم الله الرحمن الرحیم1- قرار نیست همه مثل هم فکر کنند 2- بنده به هیچ عنوان دفاع احساسی از هیچ کس نمی کنم.آنچه گفتم باور قلبی ای بود که پس از تدقیق و مطالعه حاصل شده و توصیه من به شما این است که حرف های خودتان را حداقل یک بار دیگر بخوانید ولی در مورد حرف های آقای دخانچی مطمئن نیستم که یک بار دیگر خواندن آن برایتان افاقه کند.شاید لازم باشد چند بار دیگری بخوانید و تأمل کنید و موضع خودتان را هم مشخص کنید.3-از این که من در مورد معنای عبارت تفسیر به رأی چقدر می دانم مطمئن باشید.از نوشته هایتان و قضاوتتان در مورد حرف های ایشان یاد شبکه های بی بی سی و وی ا ای می افتم که هر چه می خواهند می بینند و هر چه نمی خواهند اصلا از اساس محو می کنند .من هم فکر می کنم شما اصلا نمی دانید فرق یک آدم دلسوز که نقد درون گفتمانی می کند و مدام دلش برای تمدنی که قرار است با انقلاب اسلامی ساخته شود و کسان دیگری که فقط نقد می کنند و ضربه می زنند و سرو صدا راه می اندازند چیست.در ضمن اگر خواستید مصادیق تفسیر به رأی و انتخاب مغرضانه از حرف های ایشان را یک به یک برایتان می آورم

محتاج به دعای شما مفسر بزرگ و برحق!

شما خیلی خفنی برادر. التماس دعا مفسر بزرگ اصول انقلاب اسلامی.

سابقا اهل سپاه (فعلا ساکن لندن) خواستی کد پرسنلی سپاه رو هم بعدا میدم

سر آمریکا و تفکر آمریکایی سلامت که اینترنت را به بشر هدیه میدهد تا بسم اله شما از کانادا تا تهران به سرعت نور برسد. اما بعد... مرتضی حیدری هم که اومدنی شد. جا میمونی ها. همه دارند میان. دیگه حزب اللهی هاش هم همه کانادایی و رعیت ملکه شدن. اصلاح طلب و میانه رو که خیلی وقته تموم شدن. حالا دعوا بین حزب اللهی دو آتشه و حزب اللهی سه آتشه هست. مرتضی اینجاست بغل دستمون تو فرانس ! دیگه هم بر نمی گرده. تو هم تا دیر نشده و دلار نشده 5000 تومن پاشو بزن راه. حالا من هی بگم.

آرمانهای یک ملت

سلام بر شما دوست عزیز و رزمنده جهادی در دنیای مجازی اربعین حسینی(ع) را بر شما تسلیت عرض می نمایم. حضرت امام حسن عسکری(ع) فرمودند: علامات مؤمن 5 چیز است: 1- اقامه ی 51 رکعت نماز در شبانه روز. 2- زیارت اربعین. 3- انگشتر به دست راست کردن. 4- پیشانی را در سجده بر خاک گذاشتن. 5- در نماز بسم الله الرحمن الرحیم را بلند گفتن. . . . . $. . . . . . . ### . . . . . $. . . . . #. . . * . . . . . $. . . . $$ . . . . . . $. . . . . $ . . . . . . $. . . . . . $ . $. . . . $. . . . . . . $$ . $. . . . $. . . . . . . . . $$. . . . . $$. . $ . . *$$$*. . . . . . . . . . . $$$$$$ . . $$$ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . $. . . . #. . . . . $ . . . $ . $ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .$ . . . . . . . . . . $ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . $. $. . . $. . . . . . . . . $ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . $. . . . . . . $ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . $ $ $ $ $ با آرمانهای یک ملت منتظر حضور

اسم ایشان محمد حسین (میلاد) نیست ...بلکه محمد مهدی دخانچی است که خب جدیدا به همون میلاد بسنده میشه اینور و اونور. یاعلی

صنم

وای چه خبره اینجا ...