بوش نگران اکبر گاف است

بسم الله .

آصفی: آمریكا بیش از این خود را رسوا نكند

حمیدرضا آصفی، سخنگوی وزارت امورخارجه، در واكنش به بیانیه مداخله جویانه جرج بوش رئیس جمهوری آمریكا، گفت:

آمریكا در حالی سخن از نقض حقوق بشر در ایران می گوید كه جهان از نقض گسترده آن در آمریكا بیزار است.

آصفی بیانیه حمایت بوش از اكبر گنجی را ناشی از بی اعتنایی مردم ایران به درخواست عاجزانه بوش برای تحریم انتخابات ریاست جمهوری ایران توصیف كرد. وی با اشاره به رفتار متناقض و فریبكارانه دولت آمریكا درباره حقوق بشر گفت: كاخ سفید در حالی از نقض حقوق بشر در ایران سخن می گوید كه جهان از نقض آشكار آن توسط نیروهای آمریكایی در زندانهای گوانتانامو و ابوغریب و تبعیض های نژادی گسترده در داخل آمریكا و تضییع حقوق اقلیت ها به شدت متنفر است.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینكه دولت كنونی آمریكا مردم این كشور را در همه دنیا سرشكسته كرده است افزود: مقام های آمریكایی بارها به تلخی تجربه كرده اند كه دخالتشان در امور داخلی ایران با پاسخ منفی و قاطع مردم ایران روبرو شده است. آنها باید از حضور میلیونی ملت ایران در انتخابات درس بگیرند و بیش از این موجب رسوایی خود نشوند.

جورج بوش رییس جمهور آمریکا از گزارش های اخیر مبنی بر وضعیت سلامتی اکبر گنجی اظهار تاثر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مک کللان، سخنگوی رسمی کاخ سفید در واکنش به وضعیت اکبر گنجی  گفت: آقای گنجی! لطفا بدان همانطورکه برای آزادی خود برخاسته ای، آمریکا در کنار تو می ایستد. 

سخنگوی کاخ سفید همچنین اعلام کرد که جورج بوش از حکومت ایران می خواهد اکبر گنجی را فورا آزاد کند و به او اجازه دسترسی به مراقبت های پزشکی لازم را بدهد.

این دومین درخواست کاخ سفید برای آزادی گنجی طی دو هفته گذشته است. اتحادیه اروپا هم چندی قبل خواستار آزادی گنجی شده بود.

سخنگوی کاخ سفید همچنین اظهار داشت: بوش از گزارش های اخیر مبنی بر وخامت سلامتی آقای گنجی ناراحت است و رفتار دولت ایران دایر بر منع دسترسی گنجی به خانواده اش، معالجات پزشکی و وکالت حقوقی او را شدیدا نگران کرده است.مک کللان اضافه کرد رئیس جمهور آمریکا از کلیه هواداران حقوق بشر و آزادی و سازمان ملل متحد می خواهد به وضعیت گنجی و همچنین اوضاع کلی حقوق بشر در ایران رسیدگی کنند.

وی در مورد اينکه از نظر رئيس جمهور آمريکا چه کسی صلاحيت رسيدگی به جنايات آمريکا در عراق افغانستان ، ايران ، ژاپن، ويتنام ، پاناما ، سودان و مناطق ديگر دنيا را دارد اظهار نظری نکرده است .

نیویورك‌تایمز: بوش از نزدیكان خود می‌ترسد

افشا شدن نقض قانون كاخ سفید از سوی كارل رو مشاور سیاسی بوش، وفاداری دیگر منابع كاخ سفید را نیز زیر سوال برده و رئیس جمهور آمریكا از این موضوع می هراسد.به گزارش مهر، روزنامه «نیویورك تایمز»، در پی افشا شدن جاسوسی سیا ازعراق از سوی یكی از مشاورین ارشد جرج بوش با نام كارل رو، جرج بوش، رییس جمهور آمریكا، اعتماد خود را به نزدیكانش از دست داده و هم اكنون وفاداری منابع كاخ سفید زیر سوال رفته است.

به نوشته این روزنامه در كاخ سفید هیچ شخصی از كارل رو به جرج بوش نزدیك تر نبوده است و سالهای متمادی است كه رییس جمهور به وی اعتماد كرده است.

این نزدیكی از لحاظ سیاسی به جرج بوش تا حدی بالا بوده كه هم اكنون رییس جمهور نمی داند آیا باید كارل رورا بی درنگ از كاخ سفید بیرون بیندازد و یا بازهم به وی اجازه دهد به عنوان مشاورسیاسی باقی بماند.رییس جمهور آمریكا در شرایط كنونی این مشكل را پیدا كرده كه زمانی كه كارل رو نزدیك ترین مشاورش اطلاعات كاملا مخفیانه سیا را در اختیار خبرنگاران قرار می دهد، وی چطور می تواند اطمینان داشته باشد كه دیگران اطلاعات محرمانه كاخ سفید را به بیرون انتقال ندهند.گفته می شود در حال حاضر جلساتی در پشت درهای بسته در كاخ سفید برگزار می شود تا درباره سرنوشت كارل رو تصمیم گیری هایی اتخاذ گردد.

به نوشته «نیویورك تایمز»، منابع كاخ سفید اعلام كردند جرج بوش در چند روز اخیر درباره این موضوع فقط با برخی منابع گفتگو كرده و اعلام كرده است از آنجایی كه كارل رو مسائل مربوط به سیا را در اختیار رسانه ها قرار داده است، باید به شكلی تنبیه شود، علاوه بر این وی قانون كاخ سفید را نقض كرده، زیرا طبق قوانین كاخ سفید هریك ازمنابع كه اطلاعاتی را دراختیار افراد بیرون و به ویژه رسانه ها قرار دهند، باید اخراج گردند.

/ 15 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مجاهد تروريست

ابوذر ابوذر ... حمايتت مي كنيم! بزن تو دهنشون ما هم پشت شماييم...

پاسداران

بسم الله . ديزی جان . قابلی نداشت. واسه همينم : Delete!

مجتبی

سلام حاجی جان بابت اون کاره يه چندتا آرم . عکس نياز دارم برام بفرست. يا علی

دامون

عزیزم برای اولین بار وارد وبلاگت شدم. گمان کنم برای آخرین بار هم باشد و برای همین هم وظیفه خودم میدانم که چند کلمه ای بنویسم. کنار وبلاگت حرفهایی راجع به دموکراسی زده بودی که مسلما آیه شریفه فبشر عبادالذین یستمعون القول و یتبعون احسنه را به چالش می کشد. زیاد نگران فحش هایی که خوانندگان وبلاگها می دهند نباش. من خودم هم بی نصیب نیستم، اگرچه در جبهه دفاع از آزادی بیان می نویسم. این حرفها باد هواست. نگران اینهم نباش که اگر فلان فحش را پاک نکنی بد آموزی دارد. نه جانم. وبلاگ خوانها فحش نشنیده نیستند.

دامون

اما در مورد دفاع بی چون و چرایت از نظام برادر وار خدمتت عرض میکنم که همه چیز به جز خداوند و معصومین جای چون و چرا دارند. این دو مقوله هم (خداوند و معصومین) نیازی به دفاع بنده و شما ندارند. خداوند خود قادر تر است به حفظ اصول خویش از بنده و شما. من و شما کی باشیم که بخواهیم از خدا و دینش دفاع کنیم. اصلا فلسفه جهاد نیز با این جور مدافعات منافات دارد. اگر جهاد برای من یا شما واجب است نه به سبب در خطر افتادن دین خداست، که برای دنیا و عقبای خودمان است که به ما واجب شده است. اصولا هیچ انسانی در طول تاریخ نتوانسته در مقام حمله به خداوند بر آید که نیاز به این باشد که انسان دیگری بخواهد دفاع از خدا را بر عهده بگیرد.

دامون

الم ترکیف فعل ربک به اصحاب الفیل؟ من و شما مثل عبدالمطلب بتوانیم شتر خودمان را نجات بدهیم خیلی هنر کرده ایم. برادر عزیزم گمان میکنی نعوذبالله خداوند ناتوان از این بوده است که با بر قراری یک حکومت عدل اسلامی، دنیا را زیر سلطه حکومت الهی ببرد؟ خداوند بر دلها حکومت می کند و نه بر دیوانها تنها نمونه حکومت فراگیر جهانی اسلامی را شاید بتوان در داستان سلیمان نبی جست. برای اولین و آخرین بار یک پیامبر به فرمان خداوند بر سراسر جهان حکومت اسلامی را گستراند. گمان میکنی چرا خاتمه این حکومت به خورده شدن عصای سلیمان به دست چند موریانه صورت می پذیرد؟ جز برای عبرت من و شما؟ من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال ضمنا از آنجا که احتمالا هرگز به وبلاگت باز نخواهم گشت اگر اینجا به من جواب بدهی نمی توانم بخوانم.

پاسداران

بسم الله . جناب دامون. دقيقا به به حکم بخشی از اظهارات شما ، من موظف به دفاع از دين هستم . اينکه دفاع من از دين ، کارنامه عمل من را روشن می کند. البته در دفاع از دين نيز بايد هم ابزار سالم و هم کلام سالم را بکار گيرم که استفاده از ابزار و کلام نامناسب در دفاع از دين ، چون موجب آسيب ديدن جبهه دين خواهی است ۷ خوب مستوجب عقوبت است. بنابراين موظف به مطالعه دينی هم ميشوم . استدلالات شما در بحش ديگری ، عمدتا ناظر به انکار بخش بزرگی از آيات قرآن است. آنجا که خداوند متعال می فرمايد هيچ قومی را هدايت نخواهد کرد و هیچ تغییر سالمی در اقوام رخ نمی دهد مگر به دست خود آنها . ان الله ما مغير بقول حتی ما مغير وبانفسهم او ايديهم .تفکر شما عمدتا ناظر به تفکر فرقه ، انگليسی حجتيه و ناظر به تئوریزه کردن بی تفاوت نشست مسلمانان نسبت به حمل به باورهای آنان است. سکوت من ، موجب استحاله من و دوستانم خواهد شد. دين دا ، اگر يک نفر ژيرو هم نداسته باشد کماکان حق ، و مشروع ، باقی می ماند. مسئله ، وظيفه ، الهی من ، بعنوان يک انسان است که حکم می کند تا از قيام در راه خدا اعراض نکنم . حيله ، احتمالا غير عمدی شما در عدم پاسخگويی به شما در اين

پاسداران

بسم الله . ببينيد اين بنده خدا چی نوشته : George Bush- سه شنبه، 28 تير 1384، ساعت 6:22ـ+ـ+ـ+ joonam azizam... ghorboone on moshakaye khoshgelt beram keh meidon pastoro mizaneh beh jaye doshman... khareh midoni deghate har moshakeh crouse as 3000 km cheghadre...یک حرف زشت to on fanavari nourit... mosbato manfie 10 meter... mifahmi yyani chi aldang ... yaniیک حرف زشت بسیار عصبانیت ناک دیگه. ... hala boro ba on shamkhanie bisavad یک فحش عصبانیت ناک دیگه ... khak ba saret و سر آخر ... برور بچه کنار بذار باد بیاد . کروز را اول یاد بگیر چه چوری می نویسند بعد هم در مورد مثبت و منفی ده متر خبر بهت بدهم که خطای بسیار زیادی است و بعد هم بگویم که سیستم هدایت کروز بیشتر از دهساله که بومی شده . خوبی ؟ آکستامینافون بدم ختمتتون ؟ :)) آخه اینقدر بی اطلاعی و ذرت پرت کردن ؟ عجب !

...

اگر گنجی بميرد بساطتان برای ابد برچيده خواهد شد. با خشونت خشونتتان را پاسخ خواهيد گرفت. عقده چندين ساله ملت ايران يکباره سر باز خواهد کرد و سيلی پديد خواهد آمد که همگی تان را به حق يا نا حق با خود خواهد برد.

پاسداران

بسم الله . اولا : زرشک ! دوما : زرشک ! سوما : زرشک ! چهارما : اگه خودتون چيزخورش نکنيد و از پشت بوم بيمارستون ميلاد نخواهيد با ::شاه کليد بريد خفه اش کنيد ! پنجما : زرشک ! آقاجون، فقط زرشک !