بخش دوم : وقتی حسين درخشان ماسک می زند.

MR031040.gifحسین درخشان پس از مدتی ، با طراحی یک چهرهء دوسویه ، آرام آرام ، جهت محتویات جدید وبلاگ خود را تغییر می دهد. چهره جدید حسین درخشان دو ویژگی دارد :

1-     این چهره ، از خود فردی مستقل از سایر اپوزیسیون و مشکل دار با آنها را به نمایش می گذارد. در این چهره حسین درخشان با عناصری همچون نیک آهنگ کوثر ، حسین باستانی و برخی دیگر از اپوزیسیون رسانه ای ، درگیر است. این ها همه درحالیست که حسین درخشان بشکل غیر انکار و اختفاء، در تمامی پروژه هایی که عناصر اصلی درگیر با وی حضور دارند ، حضور دارد.

2-     حسین درخشان جدید ، رویکردی بظاهر عقلانی نسبت به مسائل درجریان پیرامون ایران در خارج از کشور از خود به نمایش می گذارد . وی از خود چهره ای منطقی ، دلسوز و منتقد مصلح به نمایش گذاشته و سعی دارد خود را فردی نگران و علاقمند به سرنوشت حقیقی وطن خود ، معرفی کند. در این چهره جدید، حسین درخشان ، با حاکمیت ج.ا.ا نیز دیالوگی شبه محترمانه و تقریبا جذاب ، آغاز می کند. تاجایی که در وبلاگش یک تار موی نظام ج.ا.ا را با اپوزیسیون قابل معاوضه نمی داند !  

فاز اصلی عمکرد جدید حسین درخشان ، با حمله به برخی پروژه های علنی ضد انقلاب علیه ج.ا.ا کلید می خورد . این فاز نیز همانند چهره جدید درخشان، دو وجهی است :  

وجه اول : وی علاوه بر طرح ادعای مخالفت با هرگونه براندازی نظام ج.ا.ا ، با افشای بخشی از اطلاعات آشکار موجود روی اینترنت علیه برخی پروژه های هماهنگ شده توسط ناتوی فرهنگی ، آنها را پروژه های طراحی شده توسط لایه های جنگ طلب آمریکایی جهت براندازی نظام ج.ا.ا معرفی کرده و برخورد نظام ج.ا.ا با برخی عناصر آنها را موجه معرفی می کند. جالب آنجاست، تقریبا هیچ یک از عناصر مورد حمله توسط حسین درخشان ، اصولا در دسترس جمهوری اسلامی ایران قرار ندارند و عمدتا با حسین درخشان در پروژه ها و فعالیتهای مشترکی علیه نظام اسلامی حضور داشته اند.  

وجه دوم : وی با طبیعی و منطقی معرفی کردن برخی دیگر از پروژه های در حال اجرا توسط اپوزیسیون رسانه ای به کارفرمایی محورهای شرارت در ناتوی فرهنگی ، سعی در حساسیت زدایی از پروژه های مذکور و ایجاد حاشیه امن برای فعالان آنها دارد. نکته قابل تامل اینکه برخی از عناصر دخیل در پروژه های مذکور به ایران تردد داشته و با اصولا در ایران فعالیت می کنند. همچنین، برخی از عناصر دخیل در پروژه های – به زعم حسین درخشان – بی خطر ، در پروژه های مورد حمله و هجوم صوری درخشان هم حضور داشته اند.

/ 8 نظر / 7 بازدید
محمد هادی

بسم الله جناب منتظر قائم از شما جهت عضويت در گروه بسيج دعوت به عمل می آورم ان شاء الله از نظرات شما و ديگر بسيجيها بهره مند گرديم و به توانيم عکس العمل و موضع گيری بهتری نسبت به مسائل داشته باشيم. http://groups.google.com/group/basiji

رییس کل

به نظر من تحلیل تو درست است، با اینکه خودت جزو فرقه هستی.

غدیر ‌نبی‌زاده

سلام. خوب جالب بود. اما مگه تغيير تئوريک نميتونه در يک انسان رخ بده. شما مگه از نزديک با او آشنا هستيد؟

پاسداران

بسم الله . بشرطی که محقق بشود. که نشده . متن را بهتر بخوانيد.

پاسداران

بسم الله . فرقه چيه ؟ رئيس کل کيه ؟‌ من کيم ؟ تو کی ای ؟ صدات از جا میاد ؟ :))

Reza Basiji

Hoesseine Derakhash adame ba sharafi ast.. Tou ejaze nadarie tohmate Monafeg be ou bezani... Magar inke khodet monafeg sefat bashi? Monafegan kasani hastand mesle Rajanews(khawajian) Ke poshte ebne moljameshan(Mesbahe yazdi) istadand Ali Yarat midanam tou monfeg nisti.wali azade bash Yek basiji ke kami halish mishe az alman

پاسدارکش

کیرم توی دهن تو و هرچی پاسداره