سوپر سرمایه دار اوکراینی : سرمایه داری مخالف ما بود !

"یولیا تیموشنکو " نامزد پست ریاست جمهوری اوکراین که خود یکی از سرمایه‌دارن برزگ در اقتصاد این کشور است درباره پدیده‌ای که وی را به عنوان یک الیگارش به قدرت رساند، گفت: کودتای نارنجی در "حذف الیگارش‌ها " به عنوان یکی از اهداف خود شکست خورد.

به گزارش خبرگزاری اینترفکس نامزد پست ریاست جمهوری اوکراین که خود یکی از سرمایه‌داران بزرگ در اقتصاد اوکراین است درباره پدیده‌ای که وی را به عنوان یک الیگارش به قدرت رساند، گفت که بعد از وقوع کودتای نارنجی ، الیگارشها (سرمایه داران دارای قدرت) همچنان در این کشور دارای موقعیت و صاحب قدرت بودند، در حالیکه رهایی یافتن از شر نفوذ آنها در کشور، یکی از اهداف اصلی این انقلاب بود.

نخست وزیر کنونی اوکراین روز گذشته در یکی از سخنرانیهای خود برای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری گفت: آنها (الیگارشها) همچنان باقی مانده اند، آنها در بسیاری از موارد زمام امور در اوکراین را بدست داشته و از این مسئله در راه رسیدن به اهداف خویش استفاده می‌کنند.

تیموشنکو که خود را برای مبارزه در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اوکراین آماده می‌کند، به طرفداران خویش وعده داد: ما به همراه شما به این راه و روش که یکی از اشتباهات صورت گرفته بعد از "انقلاب نارنجی " بوده و منجر به ایجاد کشوری دوکراتیک و مبتنی بر اصل عدالت نشده است، خاتمه خواهیم داد.

یولیا تیموشنکو  با کسب 25 درصد آراء و با اختلاف بیش از 10 درصد از رقیب اصلی خویش، ویکتور یانوکوویچ با کسب بیش از 35 درصد، عقب افتاد، البته به همراه وی به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری که 7 فوریه (18 بهمن ماه) برگزار خواهد شد، راه یافته است. تیموشنکو یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاران صنعت گاز اوکراین است، به طوری‌که برخی از برآوردها بر اینکه یولیا تیموشنکو ثروتمندترین فرد اوکراینی است تاکید می‌کند.

کودتای نارنجی اوکراین توانست با حمایت گسترده سرمایه‌داری طرفدار غرب در سال 2005 تیموشنکو و هم‌فکرانش را به قدرت برساند، عدم حمایت سرمایه‌داران اوکراینی در سقوط دولت کوچما و حذف یانکویچ بوسیله کودتای رنگین نقش کلیدی داشت.

/ 6 نظر / 34 بازدید
امیر یزدانی

دوست عزیز سلام یک مطلبی نوشتم با عنوان "نمونه هایی جالب از دلدادگان امام و رهبری" در وبلاگم. 1eslahtalab.blogfa.com

فرزان حدادی

سلام ابوذر ..... با مطلب جدیدی درباره امتناع اصلاح طلبان از شرکت در مناظره ها به روزم ..... بد جوری دلم خنک شد که نارنجی ها شکست خوردند ... یادمه زمان به اصطلاح انقلاب نارنجی من در آمریکا مشغول تحصیل بودم و چنان غصه خوردم از این موضوع که حد نداشت.

موحدین

سلام علیکم شایسته وبلاگ زیبای یک عاشق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیست عکس زنان بدون ضوابط و حدود شرعی در آن به نمایش درآورده شوند ؛ قال الصادق علیه السلام :إن الحسن لکل احد حسن و منک أحسن لمکانک منا و إن القبیح لکل احد قبیح ومنک اقبح لمکانک منا

موحدین

1- علیکم السلام(اگر اینبارهم نگید که جواب سلام واجب نیست و حرفم بی منطق و... و نشانه آشنایی نزدیک به صفرم است) 2- از ابراز لطف شما سپاسگزارم این کمال ادب و احترام شما را نمی رساند. 3- یک اشکال دیگه اینکه موقع باز کردن وبلاگتون دو تا صوت همزمان با هم شروع به خواندن میکنند، یکی در بالای صفحه و دیگری پایین صفحه(اگر عمدی نباشد اصلاح شود) 4- امیدورام که غلطها ی املاییتون هم کمتر بشود. موفق و مؤید ؛ مع السلامة

[خنده]