گوگل سریع صاف مالی کرد !‌

گوگل اشتباه خود را تصحیح کرد
با انتشار خبر معادل قرار دادن لفظ جلاله الله در مقابل کلمه اسرائیل در سایت گوگل و برانگیخته شدن احساسات مسلمانان جهان، این سایت اشتباه خود را تصحیح کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، با انتشار خبر معادل قرار دادن لفظ جلاله الله در مقابل کلمه اسرائیل در سایت گوگل و برانگیخته شدن احساسات مسلمانان و انسان‌های آزاده جهان، این سایت بلافاصله اشتباه خود را تصحیح کرد.

چندی پیش در بخش ترجمه گوگل (google translate) ترجمه انگلیسی لفظ جلاله «الله» معادل کلمه «Israel» شده بود که این موضوع اعتراض بسیاری را از مسلمانان جهان را برانگیخت.

/ 9 نظر / 14 بازدید
حاج موجو

:)) در جو گرفتگی تکین! "برانگیخته شدن احساسات مسلمانان و انسان‌های آزاده جهان" چرا چرت و پرت میگی؟ کدوم مسلمانان دنیا؟ همونهایی که اگه می خواستن چک کنند میزدند الله و از عربی به انگلیسی ترجمه می کردند و می دیدند میزنه God؟ این ترجمه فقط در مورد فارسی به انگلیسی اتفاق افتاده بود (که البته کلمه الله اصلا فارسی نیست که بخواهید از فارسی به انگلیسی اونو ترجمه کنه!) حالا مسلمانان دنیا ناراحت شدند که گوگل در ترجمه یه کلمه عربی از زبان فارسی به انگلیسی اشتباه میکنه؟ :))) آقا میگم مدیریت دنیا به کجا کشید؟ با این همه جو گرفتگی حیفه از دست برین!

تصحیح کن

عزیزم، گوگل نه اون اشتباه رو کرده بود و نه این تصحیح رو. اون شطنت دشمنان اسلام بود و این همت مسلمانان. چون اگه بیشتر نگاه کنی، پایین این قسمت، لینکی هست برای تصحیح و یا بهتر کردن ترجمه، که اگه تعداد زیادی از افراد، معنی یک کلمه یا جمله رو دائم عوض کنند بعد چند وقت به طور اتوماتیک ترجمه اون کلمه ی خاص تبدیل می شه به ترجمه ی مورد نظر. تقصیری نداری بی سوادی دیگه. این اشتباه رو هم نمی کردی از نوشته های قبلیت این مسئله مثل روز روشنه.

مهدی

سلام دوستان راست می گن، یه کم بیشتر توجه کن. امام صادق (ع) می فرمایند طوری باش که اگر کسی به تو گفت اگر یه کلمه به من بگویی ده کلمه به تو می گویم تو بگو اگر ده کلمه به من بگویی یک کلمه هم نشنوی. به نظرم پاسخ های شما با طرز رفتار یک بچه مسلمان شیعه کمی فاصله دارد. حال آنکه آنها صحیح هم میگویند. و اگر هم نمی گویند دلیل منطقی است. اصلا یکی از روشهای اصلاح روش یک مدل استفاده از feedback کاربران است و از این قابلیت هم می شود استفاده خوب کرد هم بد. باور نمی کنید برید برای یک کلمه خاص 100 بار یه ترجمه اشتباه رو پیشنهاد بدید. نیازی به توضیح نمی بینم ولی برای این که قانع شوی اینو می گم که کلا translation engine ها یک فصل درس nlp (natural language processing) است که ما در فوق لیسانس خوندیم و همین مفاهیم هم تو اون بود. امید وارم روی حرفت تعصب نداشته باشی.

امین

مث که دستشون تو کار بوده و هوش مصنوعی نبوده. که درستش کردند.

سلام

وبلاگ خوبی دارید.موفق باشید...

مریم

از اطلاعات بالای شما ممنونم ابوذر جان افتخار می کنم به وجود شما البته خودت رو حرص نده کسی که عناد بورزه نمی شه توجیهش کرد

مرتضي

آقا جان كجاي كاري ، الان بجاي كلمه قدس هم پاسخ و نتيجه اسرائيل خواهد بود . اطلاع رساني ...

آرماگدون

گوگل چون یه اشتباه کرد باید اعدام انقلابی بشه.فیس بوک که توش همه جور آدمی اعم از مسلمون یهودی همجنسباز وغیره ژیدا میکنی جون بر فرض یه نفر احمق میگه کاریکاتور ژیامبر اسلامو بکش(البته منخبرو دقیق دنبال نکردم و از سیمای جمهوری اسلامی دیدم)باید علیهش تظاهرات بشه و مسدود بشه.ولی شماها کهده ملیون سایتو فیلتر کردین معصومین.بعضی سایتا رو هم اشتباه روبات بوده! هیچکسم نباید اعتراض کنه.اول یه سوزن به خودتون بزنین بعد...

مریم

من یه دختر 19 ساله ام که هم پدر و هم مادر و هم همسرم پاسدارند و به سایت شما خیلی سر می زنم میشه گفت یه بچه حزب اللهی از قشر خودتون