دکتر رامین در باره ی مشایی چه گفت ؟

دکتر رامین در مورد موضوع نصب آقای مشایی به معاونت اولی رئیس جمهور توسط دکتر احمدی نژاد و صدور حکم لغو این انتصاب ایشان توسط مقام معظم رهبری ، بشکل خلاصه این نکات را گوشزد کردند :

1-   دولتهای قبلی بخصوص آقایان هاشمی و خاتمی در موارد زیادی فراتر از قانون اساسی عمل می کردند. آقای خاتمی شعار "تغییر قانون اساسی" و افزایش اختیارات رئیس جمهور را هم سرداد.

2-   آقای احمدی نژاد در این مورد حتی یک اقدام فراتر از حقوق قانونی رئیس جمهور انجام نداده است. در مورد هیئت وزرا ، طبق قانون فقط مجلس نظر می دهد و در خصوص مابقی اعضاء هیئت دولت فرد دیگری مجاز به دخالت نیست.

3-   احمدی نژاد با کسانی باید کار کند که حرفش را بفهمند ، بپذیرند و عمل کنند. برخی حرف رئیس جمهور را می فهمند ، اما آن را نمی پذیرند. برخی نیز می پذیرند ، اما قادر به عمل کردن به آن نیستند. این امر انرژی دولت را تلف می کند. عناصر اصلی دولت عوامل اجرایی رئیس جمهور برای پیشبرد اهداف ، برنامه ها و آرمانهای اعلام شده توسط وی هستند.

4-   یکسری حساسیت ها در مورد آقای مشایی هست که البته در تمامی دولت ها افراد حساسیت زایی وجود داشته اند. اما تا بحال کسی اینگونه لشکرکشی نکرده بود. بر اساس این جوسازی ها، رهبری یادداشتی خصوصی و محرمانه برای رئیس جمهور نوشتند. امام خامنه ای (مد ظله) اگر قصد انتشار علنی این یادداشت مستقیم و محرمانه را داشتند خود اقدام می کردند و از کسی واهمه نداشتند. حتما قصد رهبری این نبوده است که دیگران این یادداشت محرمانه را ذره ذره و بشکل افشاگرانه به بیرون درز دهند. رهبر معظم انقلاب اسلامی برای رئیس جمهور این رهنمود را خیرخواهانه نوشته اند، نه برای انتشار علنی. این یک مکاتبه ی مستقیم ، بین رهبری و رئیس جمهور بوده است.

5-      برای فهم این مکاتبه و رفتار ریاست جمهوری دو سناریو بیشتر منطقی بنظر نمی رسد  :

a.       یا اینکه فرض کنیم احمدی نژاد خواسته است فرمان رهبری را نادیده گرفته و نسبت به آن بی تفاوت باشد!

b.    یا اینکه وی با کسب اجازه از رهبری ، فرصتی را درخواست کرده اند که طی این فرصت زمانی مشخص تا قبل از مراسم تنفیذ و تحلیف ، بتوانند ضمن حفظ حرمت حقوق قانونی ریاست جمهوری و جلوگیری از تخریب شخصیت آقای مشایی ، حکم قبلی خود در خصوص ایشان را لغو و ایشان را جابجا نمایند.

6-   از سوی دیگر باید پرسید آقای ابوترابی و دیگران با چه اجازه ای ،این مکاتبه ی خصوصی را منتشر کرده و آقای شریعتمداری نیز افشاگری را تعقیب نموده است. چه کسانی این اسناد را به بیرن درز داده و موجب نگرانی 25 میلیون رای دهنده به دکتر احمدی نژاد را فراهم اورده اند و چنان القاء کرده اند که گویا احمدی نژاد از اجرای فرمان ولایت فقیه طفره رفته است تا مردم نتیجه بگیرند که در انتخاب خود اشتباه کرده اند.

7-   آیا این افراد ، واقعاً از آقای احمدی نژاد ولایت پذیرترند یا در اجرای اوامر و منویات رهبری در ایران و جهان از رئیس جمهور موثرتر بوده اند ؟ قطعا دکتر احمدی نژاد بیش از دیگران منویات رهبری را در ایران و جهان پی گیری کرده است.

8-   در این زمینه یک سئوال منطقی را باید این آقایان جواب بدهند : آیا القاء شبهه سرپیچی احمدی نژاد از اجرای دستور رهبری ، خیرخواهانه است و خدمت به به ولایت فقیه و در راستای تقویت جایگاه رهبری نظام اسلامی محسوب می شود ؟

9-      برای تشخیص انگیزه ی ناشران این مکتوب محرمانه چه نکاتی به ذهن خطور می کند؟ :

a.    تلاش برای القاء این نکته که تبعیت پذیری احمدی نژاد نسبت به رهبری همانند آقای رفسنجانی ، خاتمی ، موسوی و کروبی است لذا باید همه ی آنها را با یکسان تلقی کرد و به همین دلیل  خیانتهای آشکار کسانی را که در این انتخابات فتنه ای عظیم علیه نظام و ملت ایران را ساماندهی کردند به فراموشی سپرد و این آقایان از هر نوع محاکمه ای تبرئه شوند.

b.    تلاش برای القاء این نکته که در نظام جمهوری اسلامی ایران نه  فقط هاشمی رفسنجانی و موسوی و کروبی و بلکه حتی دکتر احمدی نژاد هم دیگر امر ولایت فقیه را نمی پذیرد تا چنین القاء شود که ولی فقیه در اداره کشور با مشکل مواجه شده است؟

10-  البته می توان پذیرفت که افرادی همچون آقایان ابوترابی ، شریعتمداری و توکلی و نظایر ایشان، نه بدنبال تبرئه خیانتکاران در این انتخابات هستند  و نه تضعیف جایگاه رهبری را هدف گرفته اند و نه بدنبال ایجاد تزلزل در افکار و باور 25 میلیون حامیان احمدی نژاد می باشند . با پذیرش این فرض بنظر می رسد که این اقدام آقایان ، صرفاً به منظور کنترل احمدی نژاد و تحت تاثیر قراردادن ایشان در انتخاب افراد مورد نظر خود در کابینه ی آینده صورت پذیرفته باشد . لیکن در هر حال  ، اقدام این آقایان خلاف عقلانیت، جوانمردی و قانونگرایی بوده است و در این امر هیچ خیری را نصیب نظام ، رهبری ، دولت و ملت بزرگوار ایران نکرده اند.

دکتر رامین در پاسخ به این سئوال که چرا خود شما بعد از انتشار رسمی یادداشت رهبری خطاب به ریاست جمهوری ، نسبت به تعلل  وتاخیر آقای احمدی نژاد در اجرای فرمان رهبری انتقاد داشتید و از رئیس جمهور درخواست کردید که در اسرع وقت فرمان رهبری را اجرا کنند ، گفتند :

من مثل هر شهروند دیگری از محتوای پیام رهبری بی خبر بودم و در عین حال مطلب خصوصی رهبری و مذاکرات خصوصی رهبری و ریاست جمهوری را هم مطلع نبودم ، بنابراین قبل از انتشار رسمی مکتوب معظم له از حقوق قانونی و مشروع آقای احمدی نژاد در انتصاب معاون اول حمایت کردم و پس از انتشار رسمی دستور رهبری ، بازهم بر اساس قانون اجرای فرمان رهبری را از ریاست جمهوری درخواست کردم که البته آقای رئیس جمهور هم دقیقا به همین نحو مطابق قانون عمل کردند و تا زمانی که بر اساس مشورت با رهبری اجرای این دستور را اجازه داشتند به تاخیر بیاندازند ، همین کار را کردند و زمانی که رهبری بنا به فضاسازیهای بوجود آمده مصلحت را در انتشار علنی این مکاتبه دیدند طبیعتا آقای احمدی نژاد هم بلافاصله مطابق این فرمان علنی عمل کردند که این اقدام آقای احمدی نژاد هم عین حقیقت قانون اساسی و شریعت اسلامی است.

/ 23 نظر / 36 بازدید
نمایش نظرات قبلی
torang

ba salam ehteraman be arz miresand ke shoma modathast ke dar sayte torang news link shodeid .www.torang3.blogfa.com

torang

ba salam ehteraman be arz miresand ke shoma modathast ke dar sayte torang news link shodeid .www.torang3.blogfa.com

torang

ba salam ehteraman be arz miresand ke shoma modathast ke dar sayte torang news link shodeid .www.torang3.blogfa.com

عقایدشیعه

سلام وبلاگ زيبايي بود ،موفق باشيد با نقد کتاب"تضادهاي مفاتيح وقرآن"و"مراسم ختم بخاري "،"ويژه نامه ميلاد امام زمان "."امام مهدي در اديان ديگر"و"امام مهدي در روايات اهل تسنن","در محضر بهجت"به روز هستيم. با لينک کردن ما در راه اعتلاي عقايد شيعه سهيم باشيد منتظر شما ونظراتتون هستيم به اميد ديدار

تو این روزها چند نفر رو کشتی چقدر پول گرفتی

سولدوز

انقلابی که ارزش جان دادن ندارد! http://www.suldoz.ir/post-1188.aspx

hadiseh

cheghadr dir be dir matlab mizari ,,man taghriban har rooz sar mizanam ,ghablan har rooz matlabe jadid mizashti,chi shode saret shoolooghe khaili????m

علمدار صبح

موج قانون جنبش مردمی ایران علیه قانون گریزی سلام . همونطور که میدونید در اغتشاشات اخیری که بعد از انتخابات در بعضی از شهر های کشورمن رخ داد و متاسفانه موجب خسارت جانی و مالی عده زیادی از مردم عزیز کشورمون شد آقایان موسوی ، خاتمی و کروبی از اصلی ترین متهمان این اتفاقات هستند که با برگزاری تجمعات غیر قانونی و تشویق عده ای معدود سبب بروز این حوادث تلخ شده اند . لذا پایگاهی مردمی ایجاد شده تا تمامی هموطنان عزیز با رجوع به آن خواستار محاکمه ی سران اغتشاشات شوند . حتما مراجعه کنید و نظرتون رو اعلام کنید http://mojeghanoon.com/

حقگو

بیاییدبدون تعصب وصرفنظرازمنافع مادی به مسائل نگاه کنیم

مرتضی

از جوابهایی که به نظرهای مخالف دادی میشه فهمید که آدم حقیری هستی. البته اگه اساسا آدم باشی!