عين واقعيت !

بسم الله .<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

عين واقعيت ( گفت و شنود )

روزنامه کیهان / شنبه 7 آبـان 1384

***Israel should be wiped of the map***

گفت: شارون گفته است كه جمهوري اسلامي ايران بايد از سازمان ملل اخراج شود.

گفتم: چه غلط هاي زيادي؟!... نگفته براي چي؟!

گفت: اعتراض كرده كه چرا احمدي نژاد گفته است «اسرائيل بايد از صفحه روزگار محو شود».

گفتم: اين حرف كه از سخنان معروف حضرت امام(ره) است و به طور طبيعي، از ابتدا تاكنون سياست جمهوري اسلامي ايران درباره رژيم اشغالگر قدس نيز همين بوده و هست.

گفت: شارون فيلم اومده... وگرنه خودش هم مي داند كه اسرائيل يك رژيم غيرقانوني و غده سرطاني است.

گفتم: چه عرض كنم؟! شخصي به قاضي شكايت كرد كه فلاني به من گفته احمق بي شعور، خوك كثيف... قاضي از شاكي پرسيد، آيا فلاني واقعا اين حرفها را به تو زده؟ شاكي گفت؛ بله! آقاي قاضي، آنچه گفتم «عين واقعيته» و قاضي گفت مرتيكه اگر عين واقعيته، چرا شكايت كردي؟؟

 

***

 

این همه تضاد ، در یک وجود بی وجود !!

عجیب نیست.

نه .

عجیب نیست.

آنجا ، زیر کولر گازی لم داده ، شرابش را نم نم می خورد و با اتکای محکمش به لایه هایی از محکمترین عناصر نفوذ کرده در استخوانهای این حاکمیت که حتی با تعویض دولت و ذائقه سیاسی هم ممکن است مانند اختاپوس خود را به زیر بکشند و از دسترس امواج و طوفانهای دگرگون کننده در امان بمانند ، ترویج فاحشگی و همجنسبازی را در کنار القای درگیری در حاکمیت تعقیب می کند. یعنی سیاست در اتاق خواب ! :)

 

یک روز ، بوریای دعوای هاشمی - (حضرت آیت الله ) خامنه ای می بافد ! ، روز دیگر ، دعوای (حضرت آیت الله ) مصباح ، (حضرت آیت الله ) خامنه ای و ... ! تا دیروز ، چون احمدی نژاد رئیس جمهور بود ، پس رئیس جمهور رهبر بود ، امروز بین رهبر و احمدی نژاد اختلاف است !  چه کند دیگر . از عوارض سکولاریزم مفرط است. منجر به سکتهء مغزی می شود .

 

حالا ماجرا چیست ؟

جانم برایتان بگوید همه جملهء حضرت امام (ره) را خبر داریم آنهایی که هم جسمتان  وهم روحتان و هم منافعتان بیرون از ایران است ، شماها را نمی گویم ! شماها چی را خبر دارید که این را ! :)- امام خمینی فرموده بودند اسرائیل باید از صفحهء روزگار محو شود. دکتر حاج محمود هم عینا همین جمله را در سخنرانی خود گفتند. حالا شما شارون را داشته باش که گفته بود ایران باید از سازمان ملل اخراج شود. چرا ؟چون این حرف را زده ! حالا علت عصبانیت آقای درخشان از دکتر احمدی نژاد برایتان روشن شد ؟ عین سیاست خارجی اسرائیل می خواهد نشان بدهد که راه می رود. پدر وابستگی ها بسوزد . مگر مجبور بودی با وزارت اطلاعات ایران فالوده بخوری که کارت به این غلطهای زیادی بیافتد ! دنیای حسین درخشان دنیای دسمتالی شده ء لابی های سیاسی این و آن است.

 

شورای امنیت سازمان ملل در خصوص اظهارات اخیر رییس جمهور كشورمان درباره‌ی رژیم صهیونیستی بیانیه‌ای را صادر كرد.

 

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی سازمان ملل، میهنی یوآن موتوك، رییس رومانیایی شورای امنیت سازمان ملل روز گذشته (جمعه) در این بیانیه به نمایندگی از 15 كشور عضو این شورا اعلام كرد: اعضای شورای امنیت اظهارات در خصوص اسراییل را كه به عالیجناب آقای محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران نسبت داده شده است، محكوم می‌كنند.

 

در این بیانیه اضافه شده است: اعضای شورا از بیانیه‌ی 27 اكتبر دبیركل سازمان ملل حمایت می‌نمایند كه خاطرنشان می‌كند تحت منشور سازمان ملل تمام اعضا متعهد شده‌اند كه از تهدید یا استفاده از زور علیه تمامیت ارضی یا استقلال سیاسی هر كشوری خودداری كنند.

 

این در حالی است كه شبكه‌ی خبری بی.بی.سی نیز با انتشار گزارشی در این باره نوشت: زمانی که متن این بیانیه ابتدا در روز جمعه از سوی انگلیس طرح شد، سفرای روسیه، چین و الجزایر در شورای امنیت گفتند آمادگی توافق با آن را ندارند، با این حال پس از بحث درباره‌ی عبارت‌بندی این بیانیه، کلیه‌ی اعضای شورا با آن موافقت کردند.

 

وزارت امور خارجه:

بيانيه مطبوعاتي رئيس شوراي امنيت در روز قدس وارونه جلوه دادن حقايق بوده است

خبرگزاري فارس:بيانيه مطبوعاتي رئيس شوراي امنيت در روز جهاني قدس به پيشنهاد رژيم صهيونيستي براي چشم پوشي از جنايات اين رژيم و وارونه جلوه دادن حقايق بوده و لذا غير قابل قبول است.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه در بيانيه وزارت امور خارجه كشورمان كه در پاسخ به موضع شوراي امنيت در باره سخنان رئيس جمهور منتشر شد،آمده است:موضع جمهوري اسلامي ايران در قبال مسئله فلسطين به روشني توسط محمود احمدي نژاد رياست جمهوري اسلامي ايران در شصتمين اجلاس مجمع عمومي ملل متحده بدين شرح بيان گرديد: «دستيابي به صلحي پايدار در فلسطين نيز بر پايه تن دادن به عدالت و رفع تبعيض‌ها از طريق پايان دادن به اشغال سرزمين فلسطين،بازگشت تمامي آوارگان فلسطين،مراجعه به آراي عمومي و تشكيل يك كشور مردمسالاري فلسطيني به پايتختي قدس شريف امكان پذير خواهد بود

 

در ادامه بيانيه وزارت امور خارجه با اشاره به اين كه جمهوري اسلامي ايران به تعهدات خود براساس منشور ملل متحده پايبند بوده و هيچ گاه عليه كشور ديگري اقدام به استفاده يا تهديد به استفاده از زور نكرده،آمده است: متاسفانه شوراي امنيت داراي سابقه تاريكي در برخورد با تجاوز و استفاده از زور عليه ايران توسط صدام حسين و نيز تهديدات مكرر رژيم اسرائيل و برخي از اعضاي دائم شوراي امنيت به استفاده از زور عليه ايران مي‌باشد. اين وضعيت موجب گرديده است تا برخي اعضاي دائم شوراي امنيت علنا سياست غير قانوني تهديد و استفاده از زور را به عنوان ابزار سياست خارجي خود حفظ نمايند.

 

در ادامه بيانيه آمده است:متعاقب حمله آمريكا به عراق، مطبوعات عمده جهان با استناد به منابع رژيم صهيونيستي خبر از احتمال حمله اسرائيل به تاسيسات اتمي ايران را دادند كه از سوي مقامات ارشد رژيم صيونيستي رد نشد.

اين مطالب فضاي حمله نظامي موردي به ايران و تهديد عليه ايران را به طور مداوم دام زده است. نمونه‌هاي از اين گزارشات به شرح زير مي‌باشد:

1.      راديو رژيم صهيونيستي در اول اسفند 82 اعلام كرد سراسر خاك ايران در برد جنگنده‌هاي اف 16 اسرائيل قرار دارد.

2.   نشريه اسكاتند آن ساندي در مورخ 3 آذر 82 نوشت: مقام‌هاي اسرائيلي و در راس آنها وزير جنگ اسرائيل به آمريكا اعلام كرده‌اند آماده حمله به ايران همانند حمله سال 1981 به تاسيسات هسته‌اي عراق هستند.

3.   مجله آلماني اشپيگل در مورخ 19مهر 82 گزارشي از آمادگي نيروي هوايي ارتش نيروي هوايي اسرائيل برنامه ريزي براي حملات هدفمند به تاسيسات ايران را به پايان رسانده است.

4.   واشنگتن پست در تاريخ 26 مرداد 82 در گزارشي از ديدار شارون و بوش خبر داد كه نخست وزير اسرائيل خواهان حمله آمريكا عليه نيروگاه هسته‌اي بوشهر شده است.

5.      نشريه نيويورك سان در مورخ 16 مهر 84 تهديدهاي نخست وزير اسرائيل عليه ايران را بهترين خبرها توصيف كرد.

6.   لوس آنجلس تايمز در شماره مورخ 2 آبان 84 در مقاله‌اي از احتمال حمله آمريكا به ايران خبر داد و نوشت شارون و دستياران ارشد وي طي ماه‌هاي متمادي به طور مكرر با كلمات مبهم ولي دقيق تهديد كرده‌اند متوسل به زور خواهند شد.

7.   روزنامه اتريشي پرسه در مورخ 24 فروردين 84 در گزارشي نوشت: اسرائيل به آمريكا اعلام كرده است از روش‌هاي نظامي براي توقف برنامه‌هاي اتمي ايران استفاده خواهد كرد.

8.   روزنامه الوطن چاپ عربستان در مورخ 22 مرداد 84 نوشت واحدهايي از نيروي هوايي ارتش رژيم صهيونيستي آماده حمله به تاسيسات هسته‌اي ايران هستند.

9.   روزنامه مليت چاپ تركيه در مورخ 2 مهر 84 در گزارشي نوشت هياتي از نمايندگان پارلماني اسرائيل كه به آمريكا سفر كرده بودند خواستار حمله به ايران شدند. اري الداد از اعضاي هيات مذكور در گفت و گو با واشنگتن تايمز تنها راه متوقف كردن ايران را توسل به زور دانست.

10.شبكه تلويزيوني الجزيره در تاريخ 4 اسفند 82 گزارش داد: اليعاذر شكدي فرمانده نيروي هوايي رژيم صهيونيستي آريال شارون را تشويق كرد نيروهاي مسلح اسرائيل را براي حمله به ايران به حالت آماده باش درآورد.

11.روزنامه‌ آرتص در تاريخ 3 آذر 82 نوشت: شائول موفاز وزير جنگ رژيم صهيونيستي ادعا كرد: اسرائيل در صورت لزوم ايران را بمباران خواهد كرد. وي اظهار داشت آمريكا پس از عراق و افغانستان دو ماموريت مهم ديگر دارد كه آن ايران و سوريه است.

12.خبرگزاري رويترز در تاريخ 9 ارديبهشت 82 گزارش داد: دانيل ايالون سفير اسرائيل در واشنگتن خواستار تغيير رژيم‌هاي ايران و سوريه شد.

13.

/ 14 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آرش

<<موضوع ديگر اين است که با سلاح اتمی ، ‌رژيمی حذف نمی شود. اين مردم هستند که قربانی سلاح اتمی می شوند>> با بمب گذاری انتحاری چی؟

پاسداران

بسم الله . وقت کردی از موضوع اصلی فرار کن. اما جوابت. با بمب اتمی که فعلا بين هيچ نوع شهروندی تابحال دوبار آمريکا فرقی قائل نشده است. اما با عمليات استشهادی می توان بين اشغالگر و غير آن تفاوت قائل شد . با انتخاب محل اجرای عمليات ! برای نمونه حزب الله لبنان در يک عمليات کاملا موفق ستاد مشترک ارتش رژيم صهيونيستی را در دهه ۷۰ منفجر کرد. حتی به اين دقت !!

آرش

فرق بمب گذاری انتحاری با بمب اتمی چيه؟ ایا فرقی جز در تعداد شهروندای عادی که کشته ميشن داره؟ آيا اصل قضيه فرقی داره؟

آرش

در بمب گذاری های حماس که اتوبوس های مدرسه منفجر ميشن چطور؟

آرش

حزب الله لبنان در دهه ۷۰؟ حزب الله مگه در دهه ۷۰ هم هم وجود داشت. خالی نبندی ميميری؟ بعدم حالا غير از اون در اکثر عمليات انتحاری حماس و جهاد اسلامی شهروندهای عادی کشته شدن. دقيقاْ کاری که بمب اتم هم ميکنه. ضمن اينکه اگر دقت می کردی ميفهميدی که همه مسئولان جمهوری اسلامی از جمله خود رهبر در هفته گذشته مشغول پاک کردن سوتی بی موقع احمدی نژاد بودن. انقدر از رو تعصب سعی نکن از حرف احمقانه کسی دفاع کنی.

پاسداران

بسم الله . پس نمی دانی . حزب الله بخشی منشهب شده از جنبش امل است که پايه گذار آن دکتر مصطفی چمران بود. جهت اطلاع ، حزب الله جريانی بسيار ريشه دار و جا افتاده در لنبان است. در ضمن ، اين سکولارها هستند که دروغ نگويند می ميرند. من اگر دروغ بگويم می ميرم.

پاسداران

بسم الله . يک موضوع روشن در مورد اسرائيل ،‌پايه همه مباحث در مورد آن است. با يک مثال آن را روشن می کنم . مثلا کسی بيايد و با زور سرنيزه ، وارد خانهء شما بشود و اهل خانه را بکشد و خانه را هم بگويد مال خودم است و خواهر شما را هم از خانه بيرون کند و اسباب واثاثيه را هم مال خود کند و درخانهء شما زاد و ولد کند و آنوقت شما به روی ژشت بام بروی خودت را آتش بزنی و بر روی اين اشغالگر خونريز پر رو پرت کنی آنوقت شما جنايتکاری يا من ؟ حق را به چه کسی می دهند ؟ به من که می خواهم انباری منزل را به تو بدهم که باهمه اهل منزل - اگر کسی مانده باشد - آنجا بروی زندگی کنی ؟ فرق گذاشتن بين اشغالگر و غيره يعنی اين . فرق می توان بين يک فلسطينی صاحب خانه و يک نتيجهء اشغالگری قائل شد. از نظر هر انسان عاقلی، ماجرا اينگونه است . کودکان صهيونيست هم ، صهيونيستند. زنان آنها صهيونيستند و مردان آنها. مانند ايران . هم نگاه غرب به ما همينگونه است که زن و فرزند و بزرگ و پير ما را در يک حساب قرار می دهد ، هم ما هم اعتقاد داريم که ما از کوچک و بزرگمان يک اعتقاد را داريم . نمی دانی بدان که در جهان دو سيستم سياسی ايدئولوژيک وجود دارد : رژیم اسرائيل

آرش

ابوذر باز نکته رو نگرفتی ۳ صفحه بی ربط بافتی. نکته رو بگیر عزیز. من ميگم اگر کشتن شهروندای معمولی اسرائيلی با بمب گذاری انتحاری اشکالی نداره (که اینطور که به نظر میرسه از نظر تو نداره) چرا با بمب اتم اشکال داره. آدم حرفاش نبايد متناقض باشه که.

آرش

ضمناْ همونطور که گفتم امام که همه حرفاش الزاماْ درست نيست که. ایشون که علم لدنی نداشته که. بعضی حرفهاش هم از رو کم اطلاعی و بی اطلاعی بوده.

پاسداران

بسم الله . ارش جان . ضمن آنکه در جمله جديدت سفسطه آشکار ديگری وجود دارد ، جوهر سئوالت در همين متن پايين است. و آن اينکه افراد مورد هدف در عملياتهای استشهادی همگی هدف اصلی هستند . نه قربانی جانبی. در هر سنی و با هر جنسيتی. صهيونيست مجرم است. هرکجا و هر سنی و در هر جنسيتی. در مورد حضرت امام هم ، بحثی بسيار قديمی و مکرر جواب گرفته مطرح کرده ای که از ميزان ژوسيدگی آدم را دل زده می کند. مگر حضرت امام ادعا کردند که معصوم بوده اند که ما ادعا کنيم ؟ اصل رجوع به عالم را نمی گيری ؟ در اين اصل ، شما با ژزشک ، ولو اينهمه خطا از پزشکان ثابت شده ، چون و چرا نمی کنی. چون موضوع ، تخصصی است. در مرود حوزه دين هم همينطور. موضوع ، تخصصی است. من هم اجازه نمی دهم کسی در موضوع تخصصی شغلي ام بدون داشتن حداقلی از اطلاعات تخصصی و هويت تخصصی جر و بحث کند. ضمن اينکه بحث سياسی در حوزه سياسی ، اقتصادی در حوزه اقتصادی ، فرهنگی در حوزه فرهنگی و فلسفی هم در حوزه خودش بايد طرح شود و ادغام کردن حوزه ها باعث درهم ريختن ذهن ها و توليد شبهات است. شما يک شبهه فقهی را ببر ژيش دکترای ميکروبيولوژی ، اصلا سر در می آورد؟ شايد از دين خودش هم برگردد .اما