اين سريـــــــــال صورتی کوچولو ادامه دارد ...

کرکر –Cracker- خوش ذوق محترم ، کماکان در حال ادامه دادن ، از همان سایت است. اما این بار ، لطف کرده است و سیستمی را که با آن کار می کند عوض کرده . <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

اگر وقتی من در ساعت حددو 12.20 الی 12.30 امروز ، ایمیل هایی را دریافت کردم که مهر ساعت 2.48 را گرفته ، پس اگر ایمیلی دریافت کنم از همان سرور ، که مهر ساعت 11.40 را دریافت کرده ، یعنی این ایمیل ، 9 ساعت پس از آن ایمیل قبلی ارسال شده یعنی در ساعت 21.10 الی 21.45 امشب ، از پای سیستم های این آی .اس.پی یا اکانتهای این ای .اس.پی ارسال شده است. بنا بر این ، فرستنده سخت کوش این تروجانها ، بطریقی ، در ساعات خارج از ساعت اداری نیز به امکانات اینترنتی این دانشگاه دسترسی دارد. بررسی ایمیل هایی که فردا ایشان با کمال حوصله برایم ارسال خواهد کرد ، کاملا روشن خواهد کرد که آیا وی از طریق اکانت دیال آپ ( مودم ) و مثلا از مکانی بغیر از مکان دانشگاه به این سیستم دسترسی دارد و الزما از مسئولین این سایت نیست ، یا اینکه بعلت استاتیک – ثابت (static) بودن و  ولید - معتبر (Valid) بودن آی پی ، حتما از مسئولین این دانشگاه و سایت بوده و رسما به دلایلی به سایت در ساعات دیر وقت هم دسترسی دارد.

 

اما گذشته از این مسئله ، باید جهت تقویت روحیه و پشتکار این حاجی / حاجیه گرامی ، چند تا چیز را با هم بررسی کنیم و ببینیم امید ایشان و اعتماد به نفسش است که ما را کشته !

 

اين تصوير ها را با هم می بينيم :

 

الف - تصوير اين باکس سرور ياهو مربوط به ايميل من .

 

به چهار نکته توجه کنيد . لطفا جلوی خنده خودتان را بگيريد !

 

۱- جناب کرکر سخت کوش محترم ، احتمالا جايی خوانده است که بهتر است با آدرسی برای ‌برای گيرنده ، ايميل بزنيد که مورد اعتماد او باشد ! و ايشان رفته و مورداعتماد ترين آدرس ايميل برای من ، يعنی ايميل خود من را برداشته  وبرای من ايميل می زند ! و من هم قرار است ايميل هايی را که خودم برای خودم زده ام و خبر ندارم ، آنهم از يک صندوق ميل به يک صندوق ديگر ، بازکنم و تازه ويروسی هم بشوم !

 

۲- جناب کرکر سخت کوش محترم ، نه تنها با mask آدرس ايميل خود من برايم ايميل می زند ، بلکه برايم سابجکت های مستجهن هم می گذارد ! يعنی من برای خودم با سابجکت مستهجن تصوير فرستاده ام . به حق اعتماد به نفس های زيادی قوی !

 

۳- کرکر محترم ، اينقدر عجله برای بازکردن ايميل من دارد که بنده خدا روزی تقريبا بيست ايميل آلوده برای من می فرستند ! جالبه سه شيفت هم کار می کنه بنده خدا ! صبح ، ظهر و شب ! :)) حتی نمی ذاره سرور بدبخت نفس بکشه ! پشت سر هم رديففف !

 

۴- کرکر محترم ، اصلا توجهی هم به حجم غيرعادی ايميلهای خالی از متنش هم نمی کند که قرار است صرفا حاوی چند عکس باشند. خدا قبول کند اين پشتکار و روحيه را !!!! :))

 

و اما تصاوير بعدی :

 

ب : تصوير ديتايل از اطلاعات ارسال کننده ايميل ويروسی - ارسال شده حدود ساعت ۱۲ و نيم ظهر امروز :

 

شماره ۱ : آی پی فرستده ايميل ، که اتفاقا بررسی کردم و VALID IP است. يکی به اين بنده خدا نگفته آخه با چنين آی پی ای آدم همچين کاری می کنه ؟ مثل اين می مونه با ماشين شخصی خودت ، بری دزدی !

شماره ۲ : آدرس ايميل ايشان ) که متاسفانه آدرس ايميل خود بنده است ! :))

شماره ۳ : نام سيستم ايشان در کنار قيد مجدد آی پی که نشان از همان VALID IP  بودن است. نشانه های ديگری هم بود.

شماره ۴ : درج مجدد ساعت دريافت ثبت شده ،‌ که در ايران ، حدود ۱۲و نيم بود. من موقع دريافت ايميل ، آنلاين بودم .

 

ج : تصوير ديتايل از اطلاعات ارسال کننده ايميل ويروسی ، ارسال شده  حدود ساعت ۲۱ و نيم امشب :             به توضيحات (**) توجه کنيد :

 

اينجا فقط يک شماره ۵ اضافه شده و همه چيز مانند قبلی ها است. در شماره ۵ ، استفاده از پروتکل smtp رسما قيد شده .

 

برادر / خواهر گرامی ، خسته نباشيد عرض می کنم ! می دانستيد اين ايميل ، اصلا مال وبلاگ من نيست‌؟ نهايتا اگر باز هم بشود ، حتما ايميل ثانويه وبلاگ من هم نيست؟‌ حتی از طريق ايميل اصلی‌؟  

 

فردا نتيجه گيری اصلی را می کنيم تا معلوم شود اين بنده خدا از درون مجموعه اين کارها را می کند يا از جايی بيرون .

 

(**) : طی تماسی که با ادمين سرور دانشگاه علوم پزشکی داشتم و دارم ، ايشان گوشزد کردند که آی پی رنج ۸۱.۹ مربوط به دانشگاه نيست . اما ساير موارد را پيگيری می کنند. درست می گويند. اما طرف کماکان دارد از سيستم های دانشگاه استفاده می کند. دsystem name  ها هنوز بسيار شبيهند. رفته سراغ سيستمس که احتمالا مودم دارد بررسی اش کار سختی نبايد باشد. در تصوير دوم از جزئيات ، اگر توجه کنيد ، آی پی ارسال کننده اين بار با ۸۱ شروع می شود. يک بررسی لوگ فايلها روی آی پی قبلی همه چيز را حل می کند. :)

 

معلوم شد طرف ترسيده ! :))

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

بچه های شرکت آريانيک برايم اين ايميل را زدند. اين هم جواب من زير ايميل ايشان :

 

sabt rayegan domain ekhtesasi .org baraye www.pasdaran.persianblog.ir ta tarikh 1385/3/7

 

کوپن 10000 توماني جهت ثبت رايگان دامين با پسوند org

شماره کوپن : HIDED

مهلت ثبت رايگان دامين با پسوند org فقط تا تاريخ 7/3/1385 مي باشد.

 

 

با سلام و احترام خدمت مدير وبلاگ  http://www.pasdaran.persianblog.ir

 

شرکت آريانيک تصميم دارد در ازای قرار گرفتن لينک سايت http://www.aryanic.com در وبلاگ شما، يک عدد دامين با پسوند org به ارزش 10000 تومان ، به صورت رايگان برای شما ثبت نمايد .در اينصورت از اين پس با جای اينکه بازديد کنندگان وبلاگ شما ، جهت بازديد آن،  آدرس http://www.pasdaran.persianblog.ir را در مرورگر وب وارد نمايند، از آدرس دامين اختصاصي شما که paasdaran.org مي باشد استفاده خواهند کرد.

 

جهت ثبت دامنه فوق روی لينک زير کليک کنيد :

 

http://news.aryanic.com(HIDED)

 

و يا به آدرس http://news.aryanic.com/request.asp مراجعه و شماره کوپن 10000 توماني خود را که در ابتدای ايميل ذکر شده است را وارد نمائيد .

 

با تشکر ،

شرکت آريانيک

بخش فروش

 

شماره تماس : 66424812 021

 

اين هم جواب من :

 

بسم الله .
با سلام و تقدیم احترام متقابل خدمت مدیران محترم شرکت آریانیک
ضمن تشکر و قدردانی از توجه مدیران محترم آن مجموعه ، نکات ذیل را معروض می دارم :
 
1- از آنجا که وبلاگ اینجانب ، یک وبلاگ سیاسی مطرح و مورد توجه طیف های مختلف سیاسی و اجتماعی از نقاط مختلف جهان و حتی عبری زبانان است، مقوله امنیت آن و جلوگیری از انهدام فنی آن را برای خود واجب می دانم . بر این اساس اینجانب ساب دامین و کل فضا را از پرشین بلاگ گرفته و هیچ سعیی در تغییر وضع موجود را بصلاح نمی دانم .زیرا در حال حاضر ، تامین کل امینیت وبلاگ اینجانب ، پس از مقوله حفاظت ار کدهای عبور که وظیفه خود اینجانب است ، مسئولیت پرشین بلاگ و شخص آقای دکتر بوترابی و مدیران آن مجموعه است. این درحالیست که حتی می توان ( مانند کاری که بچه های گروه آشیانه کرده اند ) حتی آدرس یاهو را نیز در اختیار گرفت.
 
2- اینجانب ، کماکان ، علاقمند باقی ماندن در فضای وبلاگی بوده و سعی می کنم تا از ابزارهای غیر رایگان بهره نبرم تا به همه دوستان وهمفکران خود نشان دهم بایستی با بهره برداری حداکثری از امکانات و سرویسهای رایگان اینترنت ، به اهداف سیاسی و فرامرزی گروههای هدف صاحب این تکنولوژی ضربه زد. از این بابت است که البته ضرف نمودن هزینه ای در حد و اندازه حتی ده میلون ریالی نیز برای اینجانب مشکل خاصی ندارد . لیکن مسئله ، حفظ وضع موجود است.
 
3- اگر نگاهی به فهرست وبلاگها و سایتهایی یی که به من لینک داده اند و فهرست لینک های وبلاگ بنده بیاندازید ، متوجه می شوید که این دو فهرست ، برابر نیستند . اینجانب ، صرفا به کسی لینک بدهم ، که جرات کنم در قبال محتویات وبلاگ او ، که به کاربر دیگری توصیه می کنم ، احساس آرامش کنم . این درحالیست که شرکت محترم آریانیک یک شرکت فنی است و رسالتی در حوزه های اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی واخلاقی برای خود متوصر نیست و به هر کسی که قوانین عادی تجارت را رعایت کند ( خصوصا با توجه به جو دروغینی که جا انداخته قانونی برای تخلفات سایبرنتیک در ایران وجود ندارد ) سرویس می دهد. بنا بر این اینجانب نمی توانم مسئولیت اقدامات شاید از نظر مسئولان آریانیک، بی اشکال این شرکت را بپذیرم . قبول کنیم که محدوده تعهد هایی که باید رعایت کنیم ، بسیار وسیع تر از مسئولیت ها و تعهداتی است که رعایت می کنیم ! .
 
4- بدون توجه به تمامی این نکات ، همچنین این باصطلاح توافق نامه نیز کمی مبهم است. مثلا معلوم نیست در ازای این دامین 10 هزار تومانی ، لینک این شرکت محترم به چه مدتی باید در وبلاگ اینجانب قرار گیرد ؟ یا اینکه مالکیت رسمی دامین و مدت اعتبار آن چگونه است. آیا مالکیت دامین بطور کامل منتقل می شود ؟ مدت اعتبار آن چگونه است ؟ آیا مدت اعتبار ارتباط مستقیم با مدت استقرار لینک دارد ؟ هر پله از اعتبار ، چقدر مدت دارد ؟ و ....
 
5- علی هذا ، اینجانب بهرحال از پذیرفتن پیشنهاد بزرگواران آن شرکت محترم معذور بوده و با کمال احترام و تشکر مجدد از توجه آن شرکت محترم ، خود را از پذیرش آن معذور می دانم . لیکن ، برای قدردانی از توجه آن شرکت محترم ، اینجانب متن ایمیل آن شرکت محترم که حاوی لینک صفحه اول آریانیک خواهد بود را در یک پست روی وبلاگ گذاشته و این پست احتمالا حدود یک ماه ، در صفحه اول ، قابل مشاهده خواهد بود و پس از آن نیز درون آرشیو قابل مشاهده است.

در پایان ، با آرزوی توفیق و بهروزی برای ان شرکت محترم ، از خداوند متعال ، برای همه مان ، توفیق در راه پیشرفت کشور و سرزمین زیبای خودمان ، ایران اسلامی عزیز را آرزومندم
 
با تشکر
و من الله التوفیق
مدیر وبلاگ پاسداران
ابوذر منتظرالقائم - 31/2/85
/ 5 نظر / 204 بازدید
محسن

خدمت آقا ابوذر سلام عرضم به حضور محتر م حضرتعالی که من بعد از حدود یک ماه مراجعه به وبلاگ زیبا وبه روز شده شما لذت بردم و از همینجا برای شما آرزوی موفقیت میکنم. ولی یک گله از شما دارم و آن اینکه من به عنوان یک بسیجی که دوست دارد مخلص باشد! از شما درخواست کردم که من را هم راه بیندازید تا من هم بنوانم در عرصه مبارزه نرم فعال باشم . لازم به توضیح است که من فارغ التحصیل نرم افزارم ولی با دلایل شخصی از اینترنت استفاده نمی کردم . به همین دلیل زیاد مهارتی در زمینه اینترنت مخصوصا وبلاگ نویسی ندارم . برای بار جندم در خواست میکنم مه مرا راهنمایی نمایید. mah1358@gmail.com ان تنصرالله ینصرکم محسن احمدپور

صبح

حاشيه های اعتراضات اخير آذربايجان. http://weblog.sarir209.com/archives/2006/05/oeoeoeuu_uoeu_u.html

پاسداران

بسم الله . جناب آقا محسن گل احمد پور. سلام عليکم متاسفانه ، فکرمی کردم با پايان پروژه و تحويل آن ، سرم خولت شود که نشد و حالا ،‌ پروژه ای که هم کاری است وهم درسی ،‌می رود که در صنعت کشور اثرگذار باشد. برای همين ، بيچاره ترين جوان کشور و وقت ندار ترين آنها هستم . البته من انشاء الله سعی می کنم اين وبلاگ را بروز نگه دارم و ايميل ها را هم می خوانم . هر راهنمايی ای می خواهيد بفرمائد در خدمتم . در ايميل شايد بهتر باشد. يا حق.

عطر نماز

یا حق سلام ما همچنان خواننده ایم و ارادتمند. یه کوچولوی 9 ماهه ای داریم که هر چی بزرگتر می شه دست و پای ما رو بیشتر می بنده. به هر حال ارادت داریم التماس دعا یا علی