با ملاکهای رهبر ،‌رئيس جمهور را بيابيم .

بسم الله .

هر جا می روم ، در فاميل ، يا در ميان دوستان يا در پايگاههای بسيج ، بچه ها همگی يک چيز را می پرسند :

نظر آقا روی کی است ؟

و جواب من هم هميشه يک چيز :

اگر يک بسيجی نتواند از روی رفتار و حکمت اقدامات و سخنان و تدابير و منش رهبرش ، بدون آنکه رهبرش مصداقی روشن ، تعيين کند ، خود به نظر ولی امرش دستيابی پيدا کند ، حتی اگر به او آدرس دقيق را بدهيم ، اطمينان نخواهد داشت که واقعا نظر رهبری را شنيده . چون او ، ملاک و ابزاری برای انطباق مصاديق عينی بيرونی با خط رهبری ندارد و نمی تواند خط رهبری را بشناسد. پس بهتر است ابتدا در خود قدرت خط شناسی و تعقيب خط رهبری را بسازيم و سپی بفکر چيزهای ديگر باشيم .

ضمن آنکه آنقدر فضا شفاف و روشن است که من نگران هيچ چيزی نيستم .

برای يک نيروی مومن و معتقد به مبانی اصولگرايی اسلامی ، تکليف کاملا روشن است. همه عناصری که امروز نام کانديد رياست جمهوری را يدک می کشند ، همه ، انسانهايی :: مسئول و امتحان پس داده :: هستند. همگی دارای کارنامه ای پر از نمرات مختلف به درسهای مختلف. پس چيزی غير شفاف در ميان نيست.

هرچند اگر قبلا هم کسی ادعا می کرد که :: من کسی را نمی شناسم که رای بدهم :: از او اين جمله قابل شنيدن نبود. چرا که اصولا بايد به چه روشی ، جز مطالعه و تحقيق و اندکی آمادگی تاريخی و سياسی ، کانديدا را انتخاب کرد که وی بدون ابزار لازم بوده و نمی توانسته کسی را بشناسد ، اما در اين مرحله ، ديگر عناصر حاضر در صحنه ، همگی انسانهايی مشهور و دارای سابقه و به معنای تمام کلمه ، رجل سياسی بودند.

اينجا حکمت گنجاندن کلمه رجل سياسی خود را نشان می دهد. و همينجا است که درک بچه گانه و سخيف و عدم درک روح قانون اساسی در جريانات اپوزيسيون ، طاغوتی و ضد انقلاب و کوچک و کوتوله بودن آنها در مقابل مقام قانون گذار در جمهوری اسلامی روشن می شود. رجوليت ، نه تنها فقط به معنای مرد بودن گذاشته نشده ، بلکه به آن معنا است که اين مرد ، بايد کاملا در فضای سياسی کشور، برای مردم نام آشنا باشد تا مردم از کارنامه ، تعلقات و سلايق سياسی او اطلاع کامل داشته باشند و در صورت انتخاب ،ُ به صحت انتخاب خود رجاء و وثوق کامل .

حال می بينيم که کوتوله های سياسی ، موضوع را يک نوع تبعيض جنسی مردانه يافته اند . همان چيزی که هميشه گفته ام . اينها هيچ وقت اين نظام را درک نخواهند کرد. که اگر اين رخ دهد ، فقط يک اتفاق می افتد و آن اينکه به اين نظام ايمان می آورند .

بگذريم .

جدولی از طريق ايميل بدستم رسيده که بسيار انرا خود و مناسب ديدم .

اول اينکه دارای محتوای سالمی بود و دوم اينکه برای مخاطبان جبهه اصولگرايی ، کاملا راهگشا .

بايد به عناصر مختلف نمره بدهيم و بعد ارزیابی خودمان را ملاک قرار دهيم . توکل بر خدا . انشاء الله که خير است. اين جدول را از اينترنت بگيريد و پرينت کنيد و سعی و تمرين کنيد که بتوانيد دقيق ترين نمرات را به نامزدها بدهيد. يا حق.

/ 37 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
چاوز

به نام خدا.........حميد از روی چه ملاکی اين نمره ها رو دادی.....من خودم با اينکه در بعضی مسائل خيلی جزيی با پاسداران اختلاف نظر دارم ولی اين طرز برخورد و اين نمره دادن شا ناعادلانه است....در ضمن اگر ملاک های انتخاب رو نگی نميتونن کمک کنند

ناشناس

شما هم مبارز طلبیدی؟ من هستم ولی به شرطی که تو بحثت مغلطه نکنی. مهم نیست که آی دی باشه یا نه. چون اگه رودررو جواب داشته باشی پس حتما غیر رو در رو هم جواب داری. ولی فرض کن که من یه کمی کند ذهنم و باید فکر کنم و جوابت رو بدم. حالا حرف اگه حساب باشه با تاخیر هم بیاد از ارزشش کم نمیشه. بعد از اون گفتی بحث با انسان معنوی را به فیزیک و شیمی کشوندم؟!!! در کدوم کامنت من صحبتی از موضوعات مربوط به فیزیک و شیمی شد؟؟؟ با این حرفت اول فکر کردم مخاطبت من نیستم و بعد دیدم آخه به غیر از منهم کس دیگه نمیتونه باشه.(ادامه دارد...)

ناشناس

. اما در مورد آرمانخواهی باید بگم که همه مردم دنیا آرمانخواهند. هیچکس نیست که مثلا بگه دروغ چیز خوبیه یا حسادت خوبه یا صداقت بده. اما در مورد قد و قواره باید بگم اول اون مبارز طلبید و اون موقع من نمی دونستم که ایشون چند سالشه. و به هر حال اون بحث رو ادامه داد. حالا فرض کن اگه من بهش میگفتم برو با هم قد و قواره خودت بحث کن درست بود؟!! بهش بر نمی خورد؟ کدوم حالتش ناجوانمردانه تر بود؟ به این راحتی کسی رو به ناجوانمردانگی محکوم نکن. (ادامه دارد...)

ناشناس

(ادامه..)ولی در مورد مارکس و نسخه ایرانیش تکه پروندی که باید بگم که من نه مارکسیستم و نه توده ای که بنا باشه کژراهه بنویسم. گذشته از اون تو زندونای جمهوری اسلامی بدراهه هم نوشته اند و اعتراف کرده اند چه رسد به کژراهه! برای من هیچ کس مقدس نیست و همه آدما در مقابل اعمال خودشون مسئولند. احتمالا فکر کردی که مثلا من تمایلی به مارکسیست ها و یا مجاهدا دارم٬ نه اصلا اینجور نیست. خیالتو راحت کنم. حالا من منتظر میمونم. قطعا کامنت های منو تو وبلاگش خوندی و در جریان بحث هستی. اگه هم فکر میکنی توی کامنتها این بحثها صلاح نیست بگو تا من ایمیل بهت بدهم. موفق باشی

من

بسم الله.سلام.عالیست!موید باشید.یاحق.

ناشناس

جناب ابوذر من فکر کردم برای آنکه مناظره ما داور هم داشته باشه بهتره. بنابراین یه وبلاگ درست کردم با این آدرس http://goftogo.blogspot.com میتونیم آنجا سوال و جوابامونو در معرض قضاوت عموم بذاریم. اگه هم اینو قبول نداری یه وبلاگ خودت درست کن (ولی توی بلاگر باشد) سوال و جوابها رو اونجا بنویس. موافقی؟ اولين سوالم هم اينه: يه دليل کامل و جامع برای اثبات وجود خدا بياور. این همونطور که میدونی اصل اول از اصول دین اسلامه. جواب رو میتونی بصورت کامنت تو همون وبلاگ بذاری و من میادمش تو متن. اگه پیشنهاد دیگه ای هم داری بگو . منتظرم.

ناشناس

چی شد مهندس ابوذر؟ من منتظرم. شما که میخواستید رودررو صحبت کنی قاعدتا نباید اینهمه تاخیر کنی!

مجاهد تروريست

آقا من گير كردم!... يكي كمك كنه. همه مي آن اون چيزايي كه اقا گفتن رو به كانديداي خودشون نسبت مي دن. بعد كه مقايسه مي كني مي بيني همشون هم درست مي گن! حالا چي كار كنيم؟ راستي جدول خيلي بدرد بخوره خدا خير بده اوني رو كه براتون اين جدول رو فرستاده. و خدا خير بده شما رو كه خساست نكردي و اونو گذاشتي تو وبلاگت. ايشالله هممون به كسي راي بديم كه آقا خوشحال بشه و خدا راضي. موفق باشي. قربونت

تک تیرانداز

با سلام ... وبلاگ آرماگدون به روز شد . خوشحال ميشم اگر سر بزنيد . يا علی مدد

پاسداران

بسم الله . خيلی ها هم بودند که در کانت های اين صفحه ، فحش های بدتر از شما ، جناب آقای واقع بين، دادند. آنها هم به اين صفحه القابی را نسبت دادند. اما چطور می شود که موضع يکنفر که مثلا می خواهد بگويد نگاهش اصولگرايی عملگرا است ، با آنها يکی می شود‌؟ موقعی که کامنت هايش را در تخريب ديگر کانديداهای اصولگرا بنکل پاک می کنم و برای اينکه کانديدای محبوب او هم تخريب نشود جواب هم نمی دهم و او هم نمی داند که اين کارهايش فقط برای کانديدای محبوبش ضد تبليغ است و در حق او دوستی خاله خرسه را تکرار می کند. وقتی امثال شماتکاتيکی بخرج می دهيد که با استراتژی جبهه ء ايمان در تعارض است ، وقتی فهم نمی کنيد که رهبری در جمع کارگزاران ستاد ارتحال امام دم ازجلوگيری از دست زدن به تاکتيک های معارض با استراتژی را طرح کرد ُ وقتی نماز جمعه را يادتان می رود که آقای امامی کاشانی با چه دل سوخته ای - بر اثر مشاهده ء برنامه تلويزيونی انتخاباتی روز چهارشنبه ۱۲ يا ۱۱/۳/۸۴ به همه طرفداران کانديداها می گفت که بجای تخريب ديگران ُ خودشان را اثبات کنند ، وقتی يادتان نيست که رهبر انقلاب در حرم امام ، به همه طرفداران کانديداها گفت که از توهين و تخريب شخص