کشف اولين نشانه ها از گروگانهای ايرانی در اسرائـيل

بسم الله .
کشف نوار بازجویی از چهار دیپلمات ربوده شده ایرانی

معاون سابق ایلی حبیقه فرمانده نیروهای فالانژیست لبنان، نواری از بازجویی های 4 دیپلمات ربوده شده ایرانی در عصر روز ربوده شدن در اختیار دارد که حاضر است آن را در اختیار ایران قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، یک منبع آگاه ضمن بیان این مطلب گفت: «روبیر حاتم ملقب به کوبرا معاون ایلی حبیقه رئیس نیروهای فالانژیست بوده و بعدها به فرانسه متواری شده است و در آنجا کتابی از خاطرات خود منتشر کرده و تمام جنایات و اقدامات ایلی حبیقه را در آن شرح داده است.»
وی افزود: «کوبرا می‌گوید نواری در اختیار دارد که در آن صدای 4 دیپلمات ایرانی ربوده شده در لبنان در عصر روز ربوده شدن درهنگام بازجویی ضبط شده است و حاضر است این نوار را درقبال مبلغی در اختیار ایران قرار دهد، اما مسئولین کشورمان ادعاهای روبیر حاتم ملقب به کوبرا را خیال‌پردازی دانسته و هنوز به دنبال این نوار نرفته‌اند.»

این منبع آگاه خاطر نشان کرد: «این نوار می‌تواند مطالب مهم و موثری را برای ادامه روند پیگیری سرنوشت 4 دیپلمات ایرانی در اختیار ایران قرار دهد.»

گفتنی است 22 سال از ربوده شدن سید محسن موسوی، احمد متوسلیان، تقی رستگار مقدم و کاظم اخوان توسط نیروهای فالانژیست که وابسته به صهیونیست‌ها بودند می‌گذرد و شواهد موجود، حاکی از آن است که این 4 دیپلمات به اسرائیل منتقل شده‌اند و هنوز از سرنوشت آنان هیچ اطلاعی در دست نیست. 

همچنین، دانشجویان کنگره شهدا، اسرا و مفقودین دانشگاه های جهان اسلام در نامه ای به جاکوب کلن برگر، رئیس سازمان صلیب سرخ جهانی از وی خواستند که تمام توان سازمان صلیب سرخ را برای پیگیری سرنوشت 4دیپلمات ربوده شده ایرانی و آزادی آنان به کار گیرد.

در این نامه آمده است: «احمد متوسلیان دانشجوی رشته برق دانشگاه علم و صنعت ایران، سید محسن موسوی دانشجوی دانشکده فنی دانشگاه تهران، تقی رستگارمقدم و کاظم اخوان خبرنگار و عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی در تاریخ پنجم جولای سال 1982 میلادی از سوی گروه فالانژها در جنوب لبنان در منطقه حاجزبرباره دستگیر شدند و مستنداتی که تاکنون به دست آمده از تحویل این افراد به نیروهای امنیتی اسرائیل حکایت می‌کند.»

این نامه می‌افزاید: «متاسفانه در طول بیست و سه سالی که از دستگیری و زندانی شدن این افراد می‌گذرد، اقدام شایسته ای از سوی مراجع ذیصلاح بین المللی برای کسب اطلاعات در مورد سرنوشت آنان به عمل نیامده و اندوه و اضطراب و نگرانی بر خانواده های آنان سایه افکنده است.»

دانشجویان تصریح کردند: «انتظار می‌رود سازما ن صلیب سرخ جها نی بنا به وظیفه ای که بر عهده دارد از امکانات خود به منظور متقاعدکردن اسرائیل وعوامل آن رژیم در لبنان برای پاسخگویی درقبال سر نوشت این 4 تن استفاده کند و امیدواریم بزودی نتایج اقدامات موثر صلیب سرخ برای کسب اطلاعات از سرنوشت این افراد وآزادی آنان درکارنامه اقدامات بشر دوستانه آن سازمان ثبت شود.» همچنین این ستاد در پایان نامه خود آمادگی خود را برای ارائه اطلاعات مورد نیاز در این مورد به صلیب سرخ اعلام کرده است.

از سویی دیگر، یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: «دستگاه دیپلماسی و وزارت خارجه کشورمان باید ماهانه درباره عملکرد خود در مورد پیگیری سرنوشت 4 دیپلمات ربوده شده ایرانی به افکار عمومی گزارش دهند که کار تا چه مرحله ای پیش رفته اند و به این وسیله از مشمول زمان شدن این موضوع جلوگیری کنند.»

جواد جهانگیرزاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: «تلاش دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی کشورمان در رابطه با سرنوشت 4 دیپلمات ایرانی دربند رژیم صهیونیستی، خروجی و محصول مشخصی نداشته و هر زمانی که مورد بحث قرار گرفته وزارت امور خارجه از اسارت آنها اعلام نگرانی کردند و ابراز امیدواری کردند که با پیگیری های آنها به جایی برسد اما در انتها هیچ نتیجه ای عاید نشده است.»

وی افزود: «البته مسئولان وزارت امور خارجه مانند همه ایرانیان می‌خواهند این 4 نفر را در میهن اسلامیمان ببینند، ولی بعضی از موضوعات متاسفانه مشمول گذشت زمان می‌شود.»
وی با اشاره به حرکت بسیار خوب مسئولان و رسانه های کشورمان در ماجرای آزادی دو مستند ساز ایرانی از بند آمریکایی ها گفت: «اولین ضرورت این است که دستگاه دیپلماسی و وزارت خارجه کشورمان ماهانه گزارش عملکرد خود در مورد پیگیری سرنوشت 4 دیپلمات ربوده شده ایرانی را به افکار عمومی دهند که کار تا چه مرحله‌ای پیش رفته است و به این وسیله از مشمول زمان شدن این موضوع جلوگیری کنند.»
نماینده ارومیه افزود: «دومین موضوع این که ما باید از همه ابزارهای سیاسی و ارتباطات خارجی خود در این زمینه استفاده کنیم و آنها باید بدانند که این 4 نفر برای ما بسیار مهم هستند و ما همچنان پیگیر سرنوشت آنها هستیم و این جزئی از حیثیت یک ملت محسوب می‌شود و برای ما خیلی مهم است که این موضوع به نتیجه کامل برسد.»
جهانگیرزاده تصریح کرد: «موضوع 4 دیپلمات دربند رژیم صهیونیستی در کمیسیون امنیت ملی مطرح شده است و قرار است کسانی که در این زمینه مطلع هستند مورد پرسش قرار گیرند و در کمیسیون در این مورد صحبت کنند و کمیسیون امنیت ملی به صورت جدی به دنبال احیای این موضوع بسیار مهم است.»

/ 5 نظر / 18 بازدید
پاسداران

بسم الله . آقا مهدی .سلام عليکم . انشاء الله . همه از خدا همين رامی خواهند . يا علی.

مهدی

بسم رب الزهراء// سلام برادر ابوذر // ممنون که به ما سر زدید// مطلب جالبیه آیا این وار تحویل شده یا مثل بقیه وعده هایی که به وزارت امور خارجه داده می شه و اونا هم دلشون رو خوش می کنن // به هر حال به امید روزی که این عزیزان به سلامت به کنار خانواده هایشان برگردند// القدس لنا// التماس دعا

یاسر

شما که وارد هستین، میشه اطلاع بدین سرهنگ رون آراد مفقود شده کجا هستش؟

پاسداران

بسم الله . کی گفته در مورد رون آراد بايد از ايرانيها و لبنايها پرسيد ؟ بدجنسی زيادی می خواهد که با آی دی مسلمانی مطالبات و رفتار صهيونيستی آدم داشته باشد . مگر چه اشکالی دارد بدون ريکا وتظاهر با يک آی دی صهيونيستی مطلب بزی ؟ دردت می گيره ؟ چيه مگه خب ؟ اينقدر ريا نکنيد. رياکار آخر فيلم می ميره ها !

پاسداران

بسم الله . جالبه تاديروز می گفتند ستوان امروز می گه سرهنگ ! يک صهيونيست بيشتر نيستی ! ياسر ؟ ... خودتی ! مردک خلبان وحشی داشته خونه و زندگی مردم را تو جنوب لبنان به خاک و خون می کشیده پدافند می زنتش می افته حالا می گن مفقود ! خوبه قبول دارند نظامیه ! اما چهار تا دیپلمات را رسما با هویت دیپلماتیک رسما وعلنا دزدیده اند حرف زیادی هم می زنند ! ... خودتی ! زیاد هم حرف نزن ! تکلیف این مفقود الاثرهای ۲۵ ساله را ندهید خرخره تان را با دندان می جویم . مرگ بر صهیونیزم یک چیزی گفتم به همه شان بخورد.