پيوند زر و و زور و تزوير ، در اينترنت ، از منظری ديگر

چند وقتی است ، بطور کامل در نخ این الپر هستم . چیزهای عجیب ومشکوک پشت سر هم ! از همه عجیب تر ، یک فهرستی است که کنار وبلاگش دارد بنام قربانیان فیلترینگ ! این فهرست ، نمی تواند فهرست وبلاگها یا یاست هایی باشد که اشتباها و یا به درست فیلتر شده باشند ! چون نقطه مشترک آنها فیلتر شدن نیست.

چند وقت پیش در کامنتی ، برایش گفتم که ماجرای فیلترینگ ، از نظر من ، یک جاهایی اش مشکوک است. واقعا چرا باید یک سایتی ، مثل وبلاگ-سایت احسان مطهری ( هزاره سوم – HEZARE3.COM) فیلتر شده باشد ؟ ( که البته بعدا باز شد ! ) یا اصولا بلاگ رولینگ BLOGROLLING.COM چرا فیلتر است ؟ مگر چه چیزی توش دارد که فیلتر است ؟ مگر جز یک سایت فنی چیز دیگری است ؟ یا مثلا ، سولوژن ، وبلاگش را خوانده ام . یک وبلاگ نویس شبه فنی و با عقاید نرمال سیاسی با ذائقه دوم خردادی است . این که فیلتر نیست و  واقعا من که دلیلی برای فیلتر بودنش گیر نیاوردم . یا این انجمن بدون مرز که اتفاقا علیه فیلترینگ هم فعالیت می کند اما فیلتر نیست . مال اقای جادی هم هست. من با همین صفحه اش آشنا شدم که خودش را شناختم . این هم فیلتر نیست ( آقا ! بلاگ رولینگ را همین الان دوباره زدم ، دیدم بلاگ رولینگ هم فیلتر نیست !! ) یا یک سایت دیگر که اینطور که می بینم ، شه فنی ، شبه علمی ، شبه سیاسی وشبه هنری و جور واجور است و باز ، الپر نوشته قربانی فیلترینگ اما فیلتر نیست( سایت آینده نگر ) یا اين وبلاگ وحید پور استاد که اونهم فیلتر نیست ، نه آدرس قدیمش و نه این دات آی آر ش ! ، و بقیه هم فیلتر هستند. اما آنچه که روشن است ، نقطه مشترک این سایتها ، فلیتر بودن ، نیست .

 

پس ماجرا چیست ؟ 

 

من بطور منطقی به الپر و رفقايش بخاطر احتمال دست داشتن در یک توطئه اقتصادی و سیاسی مشکوکم.

 

چیه این توطئه ؟

واقعا ، چه کسی در این دنیا ، ( حتی جادی هم می گوید تا یک سنی ، بعضی سایتها را نباید انسان ببیند ) با اصل فیلترینگ مخالف است ؟ مگر منطق ، چیزی غیر از این می گوید ؟ یک مقاله خوب تو بازتاب خوندم در مورد فیلترینگ و وضعیتش تو غرب ، ماندم که الگویی که بعضیها طلب می کنند ، کجای این کره خاکی ، نمونه دارد ؟ الگوی اینتنرت بدون فیلتر ونظارت ؟ 

 

پس می ماند اینکه ، مثلا به عملکرد سیستم فیلترینگ ایران ، اعتراض باشه . عملکردش نقد بشه نه خودش. خوب. این چی لامز داره ؟موارد متعدد فیلترینگ بی مورد ! فیلترینگ بی مورد به نفع کیه ؟ به نفع آنهایی که آدرسهاشون با مورد ! فیلتر شده ! تا جنجال راه بیاندازن بگن اگه من سیاسی ام ، اگه من مبتذلم ، این که نیست ، این یکی که نیست ، اون یکی که نیست. پس این ها فیلترینگ رو برای محدود کردن آدمها می خواهند ( هیچ توضیحی هم در مرود علتش نمی دهند ! ) و اصولا فیلترینگ اله و بله است و... اونموقعی که سایت موجه هم که فیلتر شده باشه زیاد گیر نمی آرن ، دست به دومن الکی لیست پر کردن می شن . مثل وضعیت الان وبلاگ الپر ! یعنی از بین 20 آدرسی که بعنوان قربانیان فیلترینگ ذکرکرده ، 4 تاش بازه ! یعنی اگر 20 به 100 تعمیم داهد شود ، 4 به 20 ! یعنی 20 درصد ضریب خطا و چاخان ! 

 

البته تا اینجا ، اون چیزی که گفتم ، چیز پنهانی نیست. تا اینجا ، به اون چیزی که مد نظرم هست نرسیدم .این که روشنه . این چیزیه که هرکی الان بره تو وبلاگ الپر ، می تونه ببینه . اما اون چیزی که من نگرانشم ، اینه : 

 

ببینید ، من تو یک حساب سر انگشتی ، وقتی دیدم برخی خبرها از مراجعات بالای سایتهاس مستجهن می گن و بعضا هم به هینت وبلاگهای مستجهن استناد میشود ، دیدم اگر بخواهیم ، این سایتها را بطور کامل کنترل کنیم ، خیلی ها دیگه کاری توی اینترنت ندارند. ای نرو میشه از خیلی جاها فهمید. اگر به ادبیات این وبلاگهای زردی دقت کنید ، یا به ادبیات بعضی این سایت – وبلاگ هاش شبه فنی ، می بینید که نمره برای مثلا املاشان می شود زیر صفر ! توی اینها چیه ؟ کرک پسورد فلان مدیا پلیر ، فلان نرم افزار ، فلان بازی ، داون لود فلان TRACK از فلون خواننده، آلبوم کوفت از خواننده زهر مار و ... .

 

خوب ، اگه این روند ، این روند مریض و بیمار کنترل شه و خیلی ها دیگه به اینترنت به عنوان یک رسانه معتبر تر و برای کارهای مهمتری جز گزران وقت نگاه کنند ، خیلی جدی ، درآمد نامشروع بزرگی از این شرکتهای اینترنتی کنده می شه ... خوب ، اگه شما جای این شرکتها باشید ( البته خدای ناکرده 9 و بخواهید از طرق نامشروعی که قبلا پی گرفته بودید کار خودتونو ادامه بدید ، چی می شه نتیجه ؟ خوب دنبال یک راهکار حذف فیلترینگ می گردید : یک راهش فروش کارت بی فیلتره . غیر از اینه ؟ راه دوم ، هماهنگ شدن با چهار تا سیاسی ( برای مثال ) عین این الپره ، تا بیان ، یه لیست عین این لیستی که درست کرده اند ، درست کنند و بیفتند به جون فیلترینگ ! یکی نیست بیگه آخه اگه موضوع ، اطلاع رسانی بود ، تو مگه گنده تر از بی.بی.سی هستی ؟ خوب فیلترت می کردند ! یا همون بدون مرز دات کام ! که رسما یه گیری مخصوص به خودش ، به فیلترینگ داده ! 

 

برای همین ، من بوی گند یک نوع پیوند نامبارک بین زر سالاران وتزویر مداران رو می شنوم. اینها از این ور ، اونها از اونور. 

 

میگه اطلاع رسانی ! میگه شفافیت ! میگه حق مردم در دانستن ! دستمالی شده ترین کلمات طی هشــــــــــــــــــــــتسال دوم خرداد ! حال آدم از هرچه مفهوم این تیپی است دیگر بد می شود از وضعیت رفتاری که این مدافعان این مفاهیم داشتند ! اومد رسما تو اینترنت هل من مبارز طلبید این اقای پیر حسین لو ، رفتم براش جوابشو نوشتم ، تو وبلاگش نوشته کامنت فله ای ! خب بنده خدا ! جواب دادن به کامنت فله ای راحت تره یا کامنت علمی ؟ اگر کامنتهای من فله ای است ، چرا بی جواب می مونه آخه ؟ بعد هم دم از حمایت از دمو ، چی می زنن ؟ دمو ، کراسی !! آدم نمی دونه چه حرفی به اینها بزنه نگفتنش بهتر از گفتنش نباشه ! 

 

خلاصه ، بگم بدجوری فکر می کنم اینجا مال حرومی که زیر دندون بعضیا رفته ، با لابی سیاسی بعضیا دیگه ، گره خورده ! با هم خوب ساخته اند ! حالا یکی بمن بگه بعد از گیری که من تو کامنت های الپر به بسته بودن بلاگ رولینگ دادم و پرسیدم که چرا این این سایت صرفا فنی ، بسته باشه ، چرا الان باز شده ؟ این هم از اون چیزهایی است که شک و شبهه من رو یک میلیون برابر می کنه دیگه ! آخه چرا اینقد تابلو ؟ مسخره کردید ؟

/ 32 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پاسداران

بسم الله . آقای اميد خان . گفتم که . مشکل کامنت شما فقط تبليغ وبلاگ جنگ روانی شما است. متن کامنت مشکلی ندار.د خود دانی. من تا آخر عمرت هم لينک وبلاگ با بازديد کننده ۳ رقمی ات را اينجا بگذاری کامنت هايت را حفظ نمی کنم . به خودت مربوط می شود. قانون وبلاگ من اين است . خوشت می آد بياد و الا هم که هيچ ! :)

پاسداران

بسم الله. کلاش جان رياکار: ۱- اگر راست می گی ، برو اين رو تو وبلاگ خودت بگو نه در جواب من ! زرنگی ؟ ۲- فحاشی به دولت احمدی نژاد ، بدون منطق ، دولا دولا نمی شود. بگذريم . ۳- برای بار n ام ، بمن گفتی ميثم ، بگو . چه کنم ، اما بهت بگم هميه که از خودی توطئه و پاييدن وبلاگ و بازجويی و ... !!! انتظار داری اما از دشمن ، دوستی ومحبت وصفا ومهرورزی !۴- کدام يک دستی ؟! اين که متن نظرات را سانسور کردی ، اما غلط های املايی را اصلاح نکردی که بگويی متن را بکر بکر منتشر کرده ای ؟ پس تبليغاتی که همان موقع داشتی عليه احمدی نژاد لای مسیج ها می انداختی کجا رفت ؟ باز بگو سياستم انگليسی نيست. ۵- جديدا چيزهايی هم از سياست تفرقه بياندازو حکومت کن ات در ميان بچه مسلمان ها بگوشم رسيده که جالب بوده . همين روندی است که الان پيش گرفته ای. خدا را شکر به نسبت زود شناخته شديد برای من. بقيه را هم خدا بزرگ است.۶- می دانستی امام بارها از متحجرين ونماز شب خوانها و آنها که از فرط اسلاميت به نقد نظام می افتند ناليده بود. هرچند امام برای تو حجت نيس.ت بارها گفته ای خصصوا در ان مانظره مثبوت دروبلاگت. همين بس که در وبلاگ خودت و خودم نمی توانی با من ب

خيبريان

بسم رب الشهدا با سلام . قصد مان اين است که دوباره از اين پادگان عشق (دوکوهه ) سخن گوئيم و منتظر ياری گرمتان هستيم . در صورت تمايل با ما مکاتبه کنيد. از اطاعت و عبادت چه می دانيم . يا علي مددی !

محمدمسيح مهدوی

بسم الله؛ اگر به حواشی مطلب مثل بحث فیلترینگ کاری نداشته باشیم! آن برداشتی که از متن کردم این بود که آدم بسیجی، حزب اللهی، سپاهی و ... باشد، بعد فحش دادن و تهمت نون حروم خوری زدن و غیره و غیره به مردم حلال می شود! درسته آقا ابوذر؟ کامل مطلب را گرفته بودم دیگه؟!

پاسداران

بسم الله . سيد صالح نوری می گفت بهت گفته موقعی که می خواهی به جايی زنگ بزنی ،تا ده بشمری. من به او گفتم به محمد کاش می گفتی هر کاری می خواهد بکند ، و بعد هم تا ۱۰۰۰ ! . :) ضمن اینکه ، من نون در آوردن شرکتهای رایانه ای طریق فروش اکانتهای بدون فیلتر را نان درآوردن از راه حرام می دانم . شاید شما نمی دانید. این کامنتی که نوشتی هیچ وقت یادم نخواهد رفت. همین این کامنتت نوشته شده ات رو ، همان آن کامنت نوشته نشده ات را. گفته ام . بازهم می گم . به این زخم ها عادت دارم . ماجرای شیخ اشراق شده ماجرای ما...

کلاشینکف

آقا ميثم عزيز! در دوره قديم يک غلام سياه يک بچه سفيد و تپل! رو بغل کرده و می خواست با او بازی کند ولی هرکاری می کرد اون نی نی فقط عربده می کشيد و گريه می کرد و بی تابی می کرد، غلام سیاه مربوطه واقعا کلافه شده بود که چرا بچهه اینجوری می کنه تا اینکه يک نفر آدم عاقل امد و به غلام گفت :بابا اين بدبخت از خودت می ترسه! بذارش زمين آروم می شه! حالا دور از جان حکايت شماست، شما واقعا توقع داری با اين رويکرد و سلوک طرفدارانت را نگه داری؟ کدوم آدمی از این جور فحاشی و تهمت و تهدید و توطئه انگاری و ...خوشش می یاد و جذب می شه، جالبه وقتی هم که دوستانت در مورد این رویکرد به تو هشدار می دهند ، فکر می کنی تقصير کلاش و سياست های جديد تفرقه بينانداز و حکومت کن او است! والله ما حکومت را نمی خواهيم ، مال خودتان! اينه که توجه کن...

کلاشینکف

يه چيز ديگه در مورد پاسخ ات به محمد!(که چون با تو موافق نيست، نامحمد خطابش کردی! ) به او گفته ای که مگر حرف رهبر برای شما حجت است، بر فرض که برای او نباشد، برای تو چی ؟ هست ؟ اگر هست ...حرفهايی که رهبری زده درمورد کوی دانشگاه رو هم بايد قبول کنی و اين تحليل های شهرستانی و غير منطقی ات را بذاری کنار...به نظرم طبق اون توصيه سيد صالح، تلفن که هیچ ! اگر می خوای وبلاگ بنويسی يا يک میليون بشمار!

پاسداران

بسم الله . ای خدا ! هيييی ! کلاش اگر کلاش نبود که اينطور نمی شد ! اگر حواست جمع بود ، حال و روزت اینی نبود که هست. آقای هدايتی : اولا اون نامحمد اول محمد مسيح مهدوی نيست. دوما : سيد صالح با محمد مسيح مهدوی حرف زده . سوما : اگر جواب من به نامحمد را هم خوب خوانده بودی اين سوتی عظما را نمی دادی ! چهارما: ديگر صحبت های آقا را هم می خواهيد تحريف کنيد ؟ آقا کشتار مورد ادعای اين بابا را تاييد کردند يا از درگيری گفتند‌؟ يا از کتک خوردن دانشجوی بسيج سر نماز شب ؟ پنجما : عمرا دست از حکومت وقدرت بکشيد . هنوز موج انفجارهای تبليغات انتخاباتی عجيب و توهين آميزت عليه احمدی نژاد و هاشمی ، به نفع قاليباف توی گوشمه ! ششما : من که مرکز استانی زاده هستم . اما تحليل شهرستانی مگر مشکلی دارد آقای تهرانی زاده ؟ گناه احمدی نژاد هم احمتالا همين تريپ مردمی و شهرستانی داشتن است‌ . نه ؟ به رفقاي نهضتی ات نگاه کردی که بی کراوات نفس هم نمی کشند وای بحال حرف زدن ؟ششما‌: شما برای بار اول درعمرت اين :::: فحاشی و تهمت و تهدید و توطئه انگاری ::: از سوی من را ثابت کن بعد بگو کسی خوشش می آيد يا نه . خود اين حرف تهمت عظما است. از خودت دفاع کن.

کلاشینکف

عصبانی شدی که باز میثم جون!!! اتفاقا حالم خيلی خيلی خيلی خوب است! جای شما خالی ! سعی کن از قالب اون غلام سياه دربيای يا بچه رو بذاری زمين! خلاصه از ما گفتن بود!

پاسداران

بسم الله . کالاش جان ! آدمی که حالش خراب (!!) باشه که ، خودش که مطمئنا فکر می کنه حالش خوبه ! حتی فکر می کنه حالش از ديگران هم خيلی خيلی بهتره !:)) شما هم لطفا سند عصبانيت من رو نشون بده و سند آروم بودن خودت رو ! :))