گاف‌های مکرر VOA در ویژه برنامه هولوکاست !

شبکه تلویزیونی صدای آمریکا در ویژه‌برنامه‌ای با هدف حمایت از هولوکاست، دچار گاف‌های متعددی شد که آن را از یک برنامه با موضوعی تکراری و خسته‌کننده، به ویژه‌برنامه‌ای سرگرم‌کننده تبدیل کرد!

به گزارش شبکه ایران، شبکه تلویزیونی صدای آمریکا در برنامه "روی خط" خود با دعوت از یک استاد ایرانی از دانشگاه حیفای اسراییل به نام "سلی شاهور" تلاش کرد با حمله به مواضع احمدی‌نژاد در مورد پدیده هولوکاست، به دفاع از حقانیت این پدیده بپردازد اما گاف‌های متعدد دست‌اندرکاران، آن را از یک برنامه تکراری و خسته‌کننده به ویژه‌برنامه‌ای سرگرم‌کننده تبدیل کرد!

* من هم معتقدم برخورد غرب با منتقدان هولوکاست ضد دموکراسی است!

این استاد دانشگاه در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه آیا ادعای احمدی‌نژاد درباره نبود آزادی بیان در غرب به خاطر عدم اجازه به افراد برای تحقیق در مورد هولوکاست، ادعای پوچی نیست؟ در کمال ناباوری مجری گفت: البته در برخی از کشورهای اروپایی تکذیب هولوکاست جرم به حساب می‌آید و به نظر من این موضوع، پدیده‌ای بر ضد دموکراسی است.مجری برنامه با قطع صحبت مهمان حاضر در برنامه تصریح کرد: پس صحبت‌های احمدی‌نژاد دروغ است که گفته اظهار نظر درباره هولوکاست جرم است. بلکه در واقع فقط انکار یا تکذیب آن در کشورهای اروپایی جرم به حساب می‌آید و صحبت در مورد تایید آن جرمی محسوب نمی‌شود! شاهور بی‌توجه به هدف صدای آمریکا از دعوت وی به این برنامه، در پاسخ به مجری ادامه داد: البته در برخی از کشورها حتی اظهار نظر در مورد هولوکاست هم جرم به حساب می‌آید. مجری نیز در اظهارنظری جالب، اظهارات این استاد دانشگاه را اینگونه توضیح داد که البته این امر به این دلیل است که فضایی ایجاد نشود تا دوباره نازیست‌ها روی کار بیایند و در این صورت اگر دقت کنیم می‌بینیم که این حرکت، ضد دموکراسی نیست!

* گاف تهیه‌کننده در پخش تصاویر زمینه

گاف بعدی صدای آمریکا هنگامی رخ داد که مجری در بخشی از برنامه، با بیان این ادعا که صحبت‌های احمدی‌نژاد احساسات یهودیان را جریحه‌دار کرده است، اظهار داشت: یهودیان می‌گویند هولوکاست یک اعتقاد است و احمدی‌نژاد به اعتقادات آنها توهین کرده است. اما در همین لحظه تصاویر دیدار احمدی‌نژاد با یهودیان ضد صهیونیست پخش می‌شد که نشان می‌داد یهودیان به خاطر اعتراض شجاعانه رییس‌جمهور ایران به سران رژیم صهیونیستی که آبروی یهودیان را در سراسر جهان خدشه‌دار کرده‌اند، از وی قدردانی می‌کنند.در همین هنگام مجری برنامه پرسید آیا در قبال این توهین احمدی‌نژاد به یهودیان، تاکنون یک بار هم شاهد بوده‌ایم که اسراییل به اعتقادات مسلمانان توهین کند؟ و استاد ایرانی-اسراییلی نیز در پاسخ گفت : بله! وی اینطور ادامه داد که در اسراییل هم کسانی هستند که به مسلمان‌ها توهین می‌کنند و در ادامه ادعا کرد که البته الان کمتر شده است.

* کوره‌های آدم‌سوزی در اسراییل!

در ادامه گاف‌های پی‌ در پی این ویژه‌برنامه صدای آمریکا در حمایت از هولوکاست، مجری تلویزیونی از شاهور پرسید آیا می‌شود دانشجویان ایرانی به صورت گروهی به اسراییل بیایند تا بتوانند کوره‌هایی را که در آن یهودیان را سوزانده‌اند و الان به عنوان یک سند موجود است را ببینند تا دروغ بودن اظهارات آقای احمدی‌نژاد بیش از پیش مشخص شود؟! این استاد دانشگاه که از اطلاعات ناقص مجری برنامه متعجب شده بود، در جواب گفت: در اسراییل کوره‌ای وجود ندارد. در واقع مسئله کوره‌های آدم‌سوزی مسئله‌ای مربوط به جنگ‌های جهانی است و مکان کوره‌ها هم در آلمان و لهستان است. مجری دوباره سریعاً با قطع صحبت‌های مهمان برنامه گفت پس می‌شود آنها به این کشورها بروند تا اسناد را ببینند؟!

/ 4 نظر / 10 بازدید
سید محمذ

سلام اقا ابوذر/هنوز هم با سیاوش اردلان بحث داری؟؟ مطلب با عنوان /// آخر حکم جلب مهدی هاشمی صادر شد/// در افق مبین

امین

الحمد الله که دشمن احمق است. [نیشخند]

رضا

سلام در مورد باند فاطمی مطلب نمی نویسی! چیه اینجا خوردن بیت المال حلاله!! ظاهرا" احمدی نژاد گفته هزینه شخصی نشده ‘ پس حله!

امير

خدا رو شكر كه دشمناني احمق مقابل ما ايستادن ( البته عاقل هاشون پشت سرن............)