احترام نظامی سربازان عراقی به ایران ، خاری در چشم عمو سام و اسرائیل

...بوش تقریباً پنج سال صدها میلیارد دلار هزینه کرد و سه هزار و 972 سرباز آمریکایی را نیز به کام مرگ کشاند تا این که از رئیس جمهور ایران با گل و شیرینی در بغداد استقبال شود

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقامات ارشد از جمله رئیس جمهور و نخست وزیر عراق که مورد حمایت واشنگتن هستند، به‌گرمی از احمدی‌نژاد استقبال کردند و مرحله‌ای جدید از همکاری و دوستی دو کشور به رغم جنگ تحمیلی دهه هشتاد گشوده شده است.

این خبرگزاری افزود: «جشن دوستانه استقبال از رئیس جمهور ایران به حامیان "جورج بوش"، رئیس جمهور آمریکا، درس کافی درباره شکست و ناکامی داد.»  

خبرگزاری فرانسه در ادامه نوشت: «بوش در سال 2002 با غرور اعلام کرد که عراق آن زمان (دوران صدام)، ایران و کره شمالی محور شرارت هستند و یک سال بعد به بهانه‌های واهی به اشغال عراق پرداخت اما پس از تقریباً پنج سال صدهامیلیارد دلار هزینه کرد و سه هزار و 972 سرباز آمریکایی را نیز به کام مرگ کشاند تا این که رئیس جمهور ایران با گل و شیرینی در بغداد استقبال شود.»  

 26_8612120072_L600.jpg

احمدی‌نژاد هنگام ورود به عراق گفت که به رغم سپری کردن زمان دشوار، عراقی‌ها قطعاً می‌توانند بر مشکلات فائق آیند. عراقی متحد، توسعه‌یافته و قدرتمند برای تمامی کشورهای منطقه مفید است.  

این خبرگزاری همچنین گزارش داد: «احمدی‌نژاد پس از حضور در محل سکونت همتای عراقی خود "جلال طالبانی" و مورد استقبال قرار گرفتن با فرش قرمز به مرکز حضور نیروهای آمریکایی (منطقه الخضراء) برای مذاکره با "نوری المالکی" رفت زیرا دفتر نخست وزیر در فاصله‌ای کمتر از دو کیلومتر از سفارت آمریکا واقع شده است.»

بر اساس اعلام این خبرگزاری، مقامات آمریکایی خود را از نزدیک بودن به محل ملاقات رئیس جمهور ایران با نخست وزیر عراق بسیار دور کردند و تأکید داشتند که احمدی‌نژاد مهمان عراقی‌ها محسوب می‌شود و ارتش آمریکا هیچ دخالتی در این خصوص ندارد.  همچنین خبرگزاری رویترز نیز سفر رئیس جمهور ایران به عراق را با بازدیدهای شتابزده و بدون اطلاع قبلی بوش مقایسه کرد که با تدابیر شدید امنیتی به خاطر ترس از ترور رئیس جمهور آمریکا صورت گرفته بود.

/ 5 نظر / 25 بازدید
امین

مثل اینکه کار از خار گذشته .بگوییم گوشکوبی در چشم عمو سام و اسرائیل بهتر است . میبینید که در غزه میخواهند هولوخواست راه بیاندازند ... معلوم است گوشکوبه جواب داده. گوشکوبم جواب میده ها ...

سربازگمنام

سرباز گمنام:این نظر خصوصی یک دوست محترم بود که خودم علنیش کردم.دوست عزیز خیلی مرا بفکر انداخت!!!،بیشتر از این جهت که چرا باید در کشور امیرالمومنین مطبوعات اینقدر نباید عرضه و اختیار و جربزه’ آزادیخواهی و نوشتن چند جمله واقعیات مسلم کشور را نداشته باشند.اینکه چرا هیچ مسئولی (بجز دفتر رئیس جمهور محترم)حتی یک سطر پاسخی ننوشت!،اینکه چقدر احساس تکلیف فراموش شده!،اینکه ... ایکاش نظری هم در مورد اصل مطلب ارائه میکردید!!! اگر چه از گمنام بودن بعیده ولی مجبورم بنویسم که:پس از دو روز مراجعه کردم و دیدم آن سایت نامه ام را جمع کرده است!!!،آری علت اصلیش این بوده که آن سایت خارجی کاملا درک کرده بود که این نوشته از یک سرباز انقلاب و دقیقا در جهت تکلیف و وظیفه شناسی و اعتلای انقلاب است!!!.انشاالله عطش حقیقت طلبی و اخلاص در ما آنقدر جدی باشد که مسیر را گم نکنیم.یا علی

سعید

خدا قوت. فکر کنم باید راجع به مطلب قبلی ت این کامنت رو می گذاشتم. ولی حالا شما ببخشید. این وبلاگ حسین درخشان رو یه عده زیادی میخونن و یه کار کثیفی که میکنه اینه که به یه مطلب لینک میده ولی توضیحی که میده اون چیزی هست که خودش دوست داره و اگه نری و تا آخر مطلب رو با دقت نخونی نمیفهمی که داره خالی می بنده. مثلا یه لینک داده بود به تو و یه جوری توضیح داده یود که آدم فکر میکرد تو گفتی این یارو مهمترین و خطرناک ترین اپوزوسیون هست و این چرت و پرت ها در صورتی که من توی مطلبت همچین چیزی ندیدم. این اتفاق یعنی مارمولک بازی با مطالب بقیه رو زیاد انجام میده و متاسفانه روی یه تعدادی که خیلی وقت ندارن همه چیز رو بخونن تاثیر ناخودآگاه میذاره. کلا خوب پته ش رو ریختی روی آب. فقط سعی کن این مطالبی که در مورد مینویسه مثل مهندس خوش قلب و ساده و ... عصبی ت نکنه که این دقیقا چیزیه که اون میخواد

پاسداران

بسم الله . امید خان . گل واژه مد نظر شما بیشتر به کامنت خود شما اطلاق می شود. عجب منطق دندان شکنی بکار بردی . خودت فهمیدی ؟ قبلا کسی بهت گفته بود ؟

پاسداران

بسم الله . آقا سعید . سلام . اقریبا آشنایی من با درخشان حتی به قبل از وبلاگ نویسی ام بر می گردد. گفتم که. مل خوبی برای روش شناسی عملیات روانی است. پس توکل بر خدا ، خوب آدمم رو می شناسم . جای عصبانی شدن هم ندارد :)