دولت پنهانکار ،‌ بهرمند از خدمات پنهان کاران غير دولتی

woodward140.jpgبسم الله .

هرچه سعی کردم ، چیزی از کتاب جدید باب وودوارد ، با نام "دولت پنهان کاریها" یا  "دولت دروغگو" که در مورد دولت بوش و ماجرای عراق و افغانستان و 11 سپتامبر نوشته شده، چیزی در گوگل بیابم ، هرچهبیشتر گشتم ، کمتر یافتم .

آقای وودوارد یکی از دو خبرنگاری است که افتضاح واترگیت دولتهای پیشین آمریکا را افشا کرد و امروز ، کتاب جدید او با دست گذاشتن بر فهرست متمرکزی از دروغهای دولت آمریکا ، فشار مضاعفی بر دولت فعلی جمهوریخواهان آمریکا وارد کرده بشکلی که بنظر می رسد درصورت انتشار وسیع این کتاب در میان مردم آمریکا ، جمهوریخواهان در انتخابات اخیر ، دچار مشکلات جدی شوند.  

اما آنچه که من می خواهم الان بگویم این نیست .

من می خواهم نقش گوگل در این میان را بررسی کنم .

چند تا نکته را کنار هم ردیف می کنیم :  

1-     یادتان باشد ، گوگل ، همه چیزتان را لوگ می کند. همه را هم ، بعدش ، ایندکس می کند و با اجازه تان ، یک کپی تقدیم می شود دو دستی به سیستم های امنیتی غربی . مضافا آی پی شما ، کشورتان ، اطلاعاتی که از ایمیل جیمیلتان در آورده ، به اضافه شماره تلفنتان منزلتان اگر مثل من از خانه با دیال آپ کانکت شوید!

2-     یک تجربه مهم داشتم . دنبال یک چیزی تو میل باکسم گشتم ، دیدم جیمیل ، به google_logo.jpgیک ایمیل بدون Subject وبدون Content من ، که صرفا برای ارسال یک پیوستی متنی ارسال کرده بودم اشاره می کند ! با کمال تعجب ، لفظ مورد جستجو در میان متن پیوستی مشاهده شد ! پس توجه داشته باشید که اتاچمنت هایتان را هم ایندکس می کند !

3-       این ها ماجراهای افشا شده ای است. یادتان باشد یک مدت هم دعوا بپا شد. اما گوگل گفت صرفا اهدافش تبلیغاتی و مالی است ! چه شرکت معصومی !

4-     در ماجرای خلیج فارس ، گوگل ، زرت بمب گوگلی آقایان را برد تو فهرست یکم ! اما سایت یا محمد (ص) رفقای من ، با 115 هزار لینک ، هنوز به فهرست اول ، بشکل مستقیم نرسیده !

5-     جالب آنجا است ، حتی Pagerank سایت یا محمد (ص) را هم روی 1 نگاه داشته بود که دقیقا با افشاگری و هوچیگیری که براه انداختیم در عرض یکی دو ساعت ، ناگهان سایت یا محمد چهار پله در Pagerank بالا رفت و به اندازه وبلاگ من رسید !!!!!

6-     اینقدر خبر از جاسوس بودن و بقول خودمان ، وصل بودن به بچه های بالا ی گوگلیون ، از جمله آقای کردستانی ، پخش شده که دیگه بعضیا حساسیت خودشون را از دست داده اند ! از این ماجراهای گوگل دسکتاپ هم خیلی چیزها به بیرون درز کرده !  

حالا ، اگر من در گوگل نتوانم کتاب جدید و مطرح و پرسروصدای یک نویسنده و خبرنگار سوپر مشهور را گیر بیارم ، باید چه نکاتی در ذهنم زنده شود ؟  

عجب دولت پنهان کاریست دولت آمریکا ! و عجب مستخدمان پنهان کاری دارد !

/ 2 نظر / 47 بازدید
بی نام

با سی ثانیه جستجو در همان گوگل کذایی این لینک رو پیدا کردم!!!!! http://www.nytimes.com/2006/09/29/washington/29account.html

پاسداران

بسم الله . ۱- معلوم نيست حاميان گوگل در دنيای باصطلاح مجازی ، از چی اينقدر ترسيده اند که از انتخاب يک نام سايبرنيکی هم برای خود هراس دارند. ۲- من در جواب شما ،‌هيچ سرچ استرينگی از گوگل مشاهده نمی کنم . خودتان می کنيد‌؟ ۳- سی ثانيه ؟ با مودم يا با ای دی اس ال ؟ شايد هم در اتاق سرور گوگل نشسته ای ؟! ۴- من به همه پيشهاد می کنم لينک مورد علاقه ايشان را کليک کنند تا معلوم شود چقدر اين سرچ ممکن است در گوگل ايندکس شود !‌ ديتای مورد اشاره اصلا پابليک نيست و استرینگ اصلی آن ، بعد از لاگ این ، به این شرح است : http://select.nytimes.com/gst/abstract.html? res=F50717FF3C540C7A8EDDA00894DE404482 ! ۵- ديگه ؟ نبود ؟ بعدی ؟ :)