مديريت انقلابی فصل نوين مديريت کشوری

بسم الله .

احمدي‌نژاد:
حل مشكلات كشور در گرو مديريت انقلابي است

خبرگزاري فارس: محمود احمدي‌نژاد گفت: رفع و حل مشكلات كشور در شرايط فعلي در گرو مديريت انقلابي است و رمز پيروزي ‌ما، اتصال به گذشته هويت ساز و تعقيب آرمانهاي انقلاب مي‌باشد.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، شهردار تهران كه در جمع اعضاي شوراي هماهنگي انقلاب اسلامي خراسان سخن مي‌گفت، اظهار داشت: امروز در جمع دوستان انقلاب، از انقلاب مي‌گويم و وظيفه‌ امروز من ابلاغ اين پيام است كه بايد به مديريت انقلابي رجعت كنيم.

احمدي‌نژاد، انقلاب اسلامي را بزرگترين حادثه بعد از صدر اسلام خواند و افزود: اين انقلاب دستاوردهاي بسياري داشته است اما بحث اصلي اين است كه چرا مردم ما در حال حاضر چندان چشم‌انداز روشني در مورد آينده مديريت اجرايي كشور ندارند.

وي رهبري انقلاب را عالي‌ترين نوع رهبري و اطاعت مردم از فرامين رهبري را مطلوب دانست و گفت: اشكال كار در لايه‌هاي سطحي حكومتي، يعني قواي سه گانه است و در راس آن عملكرد قوه‌ مجريه مشكلاتي را به وجود آورده است.

وي با بيان ارقامي از بودجه‌هاي سنواتي كشور اظهار داشت: در سال ۸۴ مبلغ ۱۴۵ هزار ميليارد تومان در اختيار دولت قرار خواهد داشت و بودجه ديگر قوا و نيروهاي مسلح تنها ۵ هزار ميليارد تومان است و اين نشان مي‌دهد كه قدرت واقعي در دست كيست.

احمدي‌نژاد، دولت را مسئول فرهنگسازي براي جامعه خواند و خاطر نشان كرد: يك آئين‌نامه دولتي مي‌تواند مردم را صادق و يا دروغگو كند و دولت مسئول در برابر مشكلات مردم و داراي اختيار در رفع آنهاست.

وي در ادامه اين جلسه با اشاره به اهداف انقلاب اسلامي يادآور شد: ما نمي‌خواهيم سلسله‌ حزب‌اللهي‌ها درست كنيم مردم ما براي رسيدن به دموكراسي قيام نكردند، مردم ما يك رفتار انفعالي در برابر فشار ستمگران انجام ندادند بلكه انقلاب ما ادامه‌ نهضت انبياء و براي مقدمه‌سازي حكومت جهاني اسلام بود.

وي ديدگاههايي را كه به دنبال تبديل كردن ايران به كشورهايي نظير ژاپن، تركيه، آلمان و غيره هستند را انحراف دانست و گفت: اگر مي‌خواهيم جهان را آماده حكومت امام زمان (عج) نماييم؛ مي‌بايست از حال حاضر شروع كرده و ايران را به سرعت بسازيم و براي استقرار حكومت اسلامي در جهان ايده دهيم.

احمدي‌نژاد، توجه به رسالت تاريخي قدرتمند شدن اسلام و ايران در جهان و ايمان به توانايي ملت براي انجام تحول در سطح دنيا را، دو مشخصه‌ي فكري يك مدير انقلابي برشمرد و افزود: تكليف‌گرايي، توكل به خدا، ولايت محوري، اعتقاد به تماميت اسلام و مردم سالاري ديني، از جمله ويژگيهاي يك مديريت انقلابي است.

وي ادامه داد: هرگاه مردم نظام اسلامي را از خود دانستند و با روحيه انقلابي، متحد شدند ما بر مشكلات چيره و پيروز شديم.

شهردار تهران با اعلام اينكه حضور حاكمان متضاد در حاكميت حركت انقلاب را متوقف مي‌كند، تصريح كرد: با حضور عناصر متضاد در حكومت، مديريت موفق نمي‌شود و اينكه در يك نظام عده‌اي اقتصاد‌دان طرح تسليم در برابر آمريكا بدهند و كساني در راه ميهن و استقلال در برابر غرب، حاضر به جانفشاني باشند نشان‌دهنده وضعيت فعلي مديريت ما است.

وي، تحقير ملي را از جمله اهداف غربي براي غلبه بر ايران خواند و افزود: كساني امروز مي‌گويند كه از مردم طلبكار هستند و عده‌اي ديگر نيز تنها وابسته به معيارهاي بين‌المللي شده‌اند اما مديريت انقلابي به نقش مردم به طور ويژه اهميت داده و نمي‌گذارد كساني به نام دموكراسي خود را طلبكار مردم بدانند.

وي، نقد مديريت ۱۵ساله‌ گذشته و تشريح الگوهاي مديريتي انقلاب را از جمله اقدامات اصلي امروز و وظيفه‌اي عمومي معرفي كرد و اظهار داشت: حتي يك روز غفلت از افكار عمومي مشكل آفرين است و بايد مردم از مدير آينده، اعمال انقلابي بخواهند.

عضو سابق دفتر تحكيم وحدت، فضاي امروز دانشگاهها را قابل اصلاح به سمت فضاي اميدوارانه نسبت به آينده انقلاب دانست و جنگ رواني اصلي جامعه را القاي «نتوانستن» در ميان نخبگان و اقشار مختلف مردم ذكر كرد

احمدي‌نژاد گفت: روند خصوصي‌سازي فعلي در كشور يعني غارت بيت المال و دادن اموال كشور به يك عده خاص.

وي با اشاره به اينكه سود بانكي ضد توليد است گفت: طرح كاهش نرخ سود بانكي توسط مجلس، يكي از كارهاي ارزنده مجلس هفتم است.

وي با بيان اين كه ۶۵ درصد چرخه اقتصادي كشور در تهران است، گفت: روند حركت سرمايه به سمت تهران بايد معكوس شود و بيش از ۱۵۰۰ شركت دولتي كه در تهران لزومي به ماندن ندارند بايد از تهران خارج شوند.

احمدي نژاد افزود: من با سرمايه‌گذاري خارجي مخالف نيستيم اما ابتدا بايد براي سرمايه‌گذاري داخلي موانع را برطرف كنيم.

وي هزينه روزانه شهرداري تهران را يك ميليارد تومان اعلام كرد و گفت: در شرايطي كه منبع اصلي درآمد تهران كه فروش تراكم بود توسط دولت مسدود شد ولي با توكل به خدا مسايل يكي يكي حل مي‌شود.

وي به مشكل كمبود آب در تهران اشاره كرد و گفت: طبق مطالعه‌اي كه به تازگي صورت گرفته است ظرفيت آبدهي قنوات تهران بيش از ۵۰۰ ميليون مترمكعب در سال است لذا بيش از ۵۰ درصد مصرف تهران را مي‌توان از قنوات تهران تامين كرد

/ 4 نظر / 6 بازدید
يک آزادانديش ايراني

پيشنهاد مي کنم يک دفعه با دقت به قيافه اين شهردار خوشگل نگاه کنيد و بعد لحظه اي به خود بيانديشيد چرا به روزي رسيده ايم که قيافه اي که فقط به درد جمع آوري سکه در سردر توالت عمومي مي خورد، شده شهردار کلان شهر مملکت؟ دليلش مشخص است. وجود تو و امثال تو که خايه اينها را مي ماليد...

پاسداران

بسم الله . عجب ادعای بزرگی ! آزاد اندیش ! ایرانی ! جناب ! شما که شمايی ! اين استدلال عالی شما که هيچ ! استاد دانشگاه ما هم آن روزهای اول که دولت بدون دلیل قانونی در تحويل حکم مسئوليت شهردار تهران تاخير می کرد ، گفت : وابستگی های صنفی نبايد باعث شود که من ، اگر اشکالی در کار يک استاد دانشگاه می بينم ، نگويم ! بله ، من هم تاييد می کنم آقای احمدی نژاد برای شهرداری تهران مناسب نيست. گفتيم : جناب آقای دکتر ، به چه دليل ؟ گفت : ايشان مدت چند سال مدیردولتی و استاندار بوده است واصلا استان اردبيل ژس از تصويب در مجلس و دولت توسط ايشان تاسيس شد اما ايشان از آن موقع تا بحال حتی نتوانسته يک خانه مناسب برای خود تهيه کند . کسی که بفکر خودش نيست حتما به فکر ديگران نخواهد بود ! گفتم استاد شما با اين استدلالتان واقعا ما را از آقای احمدی نژاد متنفر !!‌کرديد !! رانتخوار نبودن شد دليل عدم لايق بودن ؟ يا اينکه اتفاقا دليل صلاحيت است ؟ انصافا آقای دکتر کلی ما را سر کلاس خنداندند و لطف کردند و ديگر سر کاس بحث آقای احمدی نژاد را مطرح نکردند تا باعث تنفر !!! بيشتر ما از ايشان نشوند !! ضمنا اگر خيلی ناراحتی ، اولين ديوار بتونی را گير ب

يک آزاد انديش ايراني

حيف که حوصله ندارم با تو و امثال تو بحث کنم. اگر اين يارو شهردار دارد عملکرد انجام مي دهد، عملکرد را کرباسچي انجام داد که مردانه نشست و تهران را ساخت. اگر جنابعالي نمي بينيد، براي اين است که در آن دوران قاقانونوچه ميل مي کرديد و يادتان نيست تهران چه بود. در ثاني همين چند تا فعاليت آقا هم براي انتخابات رياست جمهوري است. به نظر من قيافه ملاک انتخاب نيست. اما ببينيد به کجا رسيده ايم که بايد چنين مغز متفکري را به عنوان شهردار تهران بر مسند قدرت ببينيم. خدا تو و شهردارت را باهم حفظ نمايد.

پاسداران

بسم الله . بعله ! شما ها همیشه با امثال بنده - که بقولتان بچه ای بیشتر نیستم و آنزمان قاقا (چی چی ؟) می خورده ام بحث ندارید. این کامنت ها را هم دارد روح شما می نویسد . قبلا که گفتم . شما ها اصولا حرفی برای گفتن ندارید . والا از کامنتهایتان این صفحه سیاه شده بود . و اما. زمانی که شهردار تهران به مسئوليت شهرداری رسيد ، هنوز انتخابات مجلس هفتم هم برگزار نشده بود. کيفيت و نوع عملکرد وشدت تلاش او هم تغيیری نکرده چون از همان روز اول در همين حد اعلی بود. کدام انتخابات ريات جمهوری ، سال ۸۱ کدام انتخابات بايد برگزار می شد ؟ معلوم نيست آن زمان چه کسی قاقا (چی چی ؟ ) می خورده که يادش نيست انتخابات می انجام شده. بر این اساس پس حتما می فرمائيد ۶ ماه مانده به انتخابات هيچ کس کار نکند چون انتخابات است . نه ؟ چه طوره؟ بد نيست همه مردم را از خودشان ناراضی کنند؟ و اما در مورد کرباسچی . چه کسی تهران را برای زندگی گران کرد ؟ چه کسی باب بحث فروش تراکم را باز کرد ؟ چه کسی شهرداری را به چهارراه گوش بری مردم تبديل کرده بود ؟ اصلا قاطی مردمی زندگی می کنی ؟ برو و از تصويری که مردم در ذهنشان نسبت به شهرداری داشتند بپرس . نائب محل شده