کاملا مرتبط !

با وجودی که در حال انتشار مطالبی پیرامون ناتوی فرهنگی بودم ، موضوعی باعث شد که از چهارچوب عمومی خارج شوم . متن زیر را بخوانید تا متوجه شوید:   

مدتی بود که در نخ این دوست جدید انقلابی ، آقا وحید پوریامین بودم . آنطور که متوجه شدم ، از بچه های خوب دانشگاه امام صادق و از معدود نیروهای موثر و تئوریک رسانه شناس خودی است که در مصادر رسانه ای مشغول به خدمت است . برنامه های رادیویی اش در رادیو جوان را، هرچند که مختصر و محدود بود ، تعقیب می کردم . از زمانی هم که وبلاگ شخصی اش با نام کافه اندیشه را راه اندازی نمود ، بیشتر با او و رویکردهایش آشنا شدم . من ، دوستان زیادی در سازمان صداوسیما دارم که نیروهایی ارزشی و ولایتمدار هستند و با برخی از مسئولان این سازمان عظیم نیز هم کلامی داشته و دارم . اما چیز مهمی که در کلام خیلی از دوستان صداوسیمایی خود می دیدم ، ادبیات توجیه گر آنها در قبال اشکالات علنی ای بود که طشت رسوایی آن مدتها قبل ، از بام افتاده بود. روزی ، هنگام گفتگو بر سر برخی از همین اشکالات علنی با یکی از همین دوستان ، پس از مشاهده تلاش او در توجیه این نکات بازر خطا و ضعف ، به او گفتم که تو ، البته نان می خوری که توجیه کنی و البته من و خود این دوست شفیقم، بشدت از این جملهء من به خنده افتادیم . این خندهء او ، مهر تاییدی در سکوت ، بر نگاه منتقدانه من بود. 

27.jpg

اما این وحید یامین پور ، کمی شک مرا برانگیخته بود. رویکردها، مبداء و خواستگاه فکری او و خصوصا مطالب وبلاگش، مرا بشدت به او مشکوک کرده بود. نه از این حیث که در این نکات ، ایرادی می دیدم ، نه . از این حیث که ، چگونه این تشکیلات عجیب ، و خصوصا رادیو جوان معلوم الحال ، او را تاکنون تحمل کرده است و بدون تعارف بگویم که رسما احتمالاتی مبنی بر نفوذی بودن او میان نیروهای خودی در ذهنم تقویت می شد.  این برایم عجیب بود در حالیکه دوستان من ، حتی در حضور من ، از دفاع سرد و بی نمک ، اما دستوری و عصا قورت داده ، کم نمی گذارند ، چطور او به مسیر خودش ادامه می دهد .تا اینکه چند روز پیش و هنگام مشاهده برنامه ای تلویزیونی - که اینقدر از این برنامه و مجری مشکوک و مزور و عشوه گر و مروج منکرات در پوشش ترویج مذهب اش ، متنفرم که نمی خواهم حتی نام برنامه و مجری اش را بر قلمم برانم - با صحنه عجیبی مواجه شدم.   

.

دیدم که کاریکاتوریست اصلی یک سایت اینترنتی با رویکرد اپوزیسیونی که توسط یک عنصر اپوزیسیون فراری تاسیس و اداره می شود و کارفرمای آن نیز ، یک موسسه بظاهر خصوصی انگلیسی است و بودجه آن نیز توسط وزارت امورخارجه هلند و با محوریت تقویت رسانه مستقل - طبق تعریف غربی البته ! یعنی مستقل از ملت و متصل به بیگانه ! - تامین شده است را به عرصه معرفی وتبلیغ کشانده اند و او و مجری بهمراه یک مهمان دیگر ، بارها از برخی دیگر از عناصر اپوزیسیون فراری نام برده و دائما در حال یادکردن و فاتحه فرستادن و نبش قبر نشریات زنجیره ای تعطیل شده ای هستند که رهبر معظم انقلاب در اجتماع جوانان عاشورایی در مصلای تهران فریاد کشید :"می خواهم بدانم این نشریات از جان ایمان مردم چه می خواهند !"   

.

ناگهان ، در ذهنم ، این موضوع را کنار این خبر گذاشتم که بنا بر آنچه که برخی گفته اند ، قرار است یکی از مسافران کنفرانس ننگین برلین در رادیو گفتگو حاضر شود و آنچه که در دل و سر می گذراند ، اعم از عقده های فروخورده و نخورده از ملت وانقلاب را از تریبونی که با ریال ملت ایران اداره می شود بر سر همین ملت فریاد کند.  

گوشی تلفن را برداشته  وبه دوستی در همین سازمان عریض و طویل زنگ زدم و گفتم ، ببین برادر من ، شبکه سوم را ببین ، این فلان جوان که با پیراهن مشکی در کنار این مجری فاعل منکرات چپگرای با پیراهن سفید نشسته و افاضه می کند، کاریکاتوریست تنها سایتی است که توسط فلان عنصر فراری ، با کارفرمایی فلان موسسه انگلیسی و با بودجه فلان وزارتخانه هلندی در موضوع تخریب باورهای اعتقادی مردم ایران ، در چهارچوب فلان ناتوی فرهنگی راه اندازی شده است . آنوقت این شازده را آورده اند که چه چیزی در این دانشگاه تصویری به ملتی بیاموزند که دائم در حال کاریکاتور کشیدن علیه باورها و اعتقادات او هستند ؟ جالب آنجا بود که جناب کاریکاتوریست جوان ، از این دم می زد که مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران اهل تحمل و مدارا نیستند و او جرات نمی کند کاریکاتور برخی را بکشد و این عمل او ، این سئوال را برایم مطرح ساخت که وقتی رئیس جمهور را هم تاکنون بارها به تیغ قلم منحرف خود کشیده اند و البته خود او هم گفت که هرچقدر می خواهید از من کاریکاتور بکشید ، دم از کدام محدودیت می زنند ؟ کاریکاتور چه کسی را جرات نمی کنند بکشند ؟ رهبر معظم انقلاب ؟ امام راحل (ره) ؟ مراجع تقلید ؟ شهدای دفاع مقدس ؟ روحانیت ؟ خانواده های شهدا و ایثارگران و جانبازان و بسیجیان ؟ چه کسی ؟  

.

و در این بین ، صحبت ما به این آقای یامین پور کشید  واز این دوستم پرسیدم که او در این سازمان پیچیده ، و در رادیوی بهم ریخته و در شبکه مبتذل جوان چه می کند ؟ چگونه او آنجا قرار دارد و داشتم آرام آرام از او در خصوص نفوذی بودن و نبودن وحید می پرسیدم که او خبر تکان دهنده ای را در مورد این آقا وحید ، بمن داد.  

می خواهید بدانید این خبر چه بود ؟  

.

این دوست من به من خبر داد : وحید یامین پور ، بالاخره تحمل نشد و او را حذف کرده اند. همان جا، به رفیقمان گفتم که بداند ، اگر چنین اتفاقی رخ نمی داد ، من رسما به یامین پور مشکوک می شدم . چون وجود چنین فردی با چنین رویکردی در آن مجموعه ، صرفا چیزی شبیه یک "غیرممکن" بود تا یک واقعیت بیرونی !  

.

وحید یامین پور را هم تحمل نکردند.من اینگونه می فهمم که او  وصله ناچسب تن کسانی است که خون شهدا، در قالب حقوق و مزایا ، به جیب آنها می ریزد و ایشان در این تریبون ، به کدامین توجیه و بهانه ، عقده های خویش علیه انقلاب اسلامی و باورهای آن را خالی می کردند. باید بگویم که حذف یامین پور ، امری کاملا طبیعی و صد درصد منطقی در چهارچوب رادیو است . حجت بر ما تمام شده است چراکه تا بحال از عدم کارایی و توانمندی نیروهای انقلابی در صف اول تولید در صدا و سیما ناراحت بودیم ولی اکنون با حذف یکی از موفقترینها در این عرصه مواجهیم!    

.

روشن است که این تغییر ، تنها وصله ناچسب پیکر ضد انقلابی رادیوجوان را از آن جدا کرد و متاسفانه مدیریت رادیو نه تنها تغییری در این مسیر ایجاد نکرد ، بلکه ثابت کرد ؛ هیچ سهوی در خطاهای مذکور در کار نبوده و همه چیز ، کاملا برنامه ریزی شده  و از پیش تعریف شده است . این درحالیست که از آقای خجسته، بعنوان مدیری از جمع عناصر ارزشمدار ، انتظاری بسیار فراتر از سکوت در مقابل این مسائل می رود. خجسته باید ، بصراحت ، زبان بگشاید و راز سر به مهر این حوادث رخ داده در مجموعه های تحت امر خویش را افشا کند. باید بگوید که چگونه یک مدیر فرهنگی ، توان و قدرت کافی برای اعمال مدیریت در زیرمجموعه های تحت امر خود را ندارد و یا چه مصالح بزرگتری ، او را به سکوت و لب گزیدن در خفا ، رانده است ؟  

.

بدون تعارف باید گفت ، این امر نشان داد که ناتوی فرهنگی ، سرپلهای خود در داخل کشور را پیدا کرده . این امر نشان داد که ناتوی فرهنگی در ستاد رسانه ای انقلاب اسلامی نیز نفوذ کرده و این انقلاب و مردم و ارزشهایش، بدون رسانه و تنها ، در مقابل دشمن غدار مسلح به تمامی ابزارهای مادی ، رها شده است.  روشن است که ، اتفاقاتی که آلودهء هرزه نگاری همچون درخشان را از خود بی خود نموده و از آن ، بعنوان نشانه هایی از اتفاقات خوب در صداوسیما دم می زند ، حتما در حال رخ دادن است و آن ، فتح سنگر رسانه نظام جمهوری اسلامی توسط مهره های ناتوی فرهنگی است. فتحی سنگر به سنگر با حذف نیروهای اصیل انقلاب اسلامی. جنگی ، با رفتن وحید یامین پور از رادیو  و باز شدن پای  امثال شهلا لاهیجی به آن. 

.

پی نوشت :

در همین ارتباط وبلاگ خود وحید را بخوانید : دیگر شنیده نمی شوم

/ 42 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
توفان سوری

شده سيما رقيب ماهواره دهد تالار وحدت شو دوباره

محمد هادی

بسم الله اخوی با ما قهری؟؟؟؟؟ به خدا ما ما هم با اين اراذل دشمنيم. بودن شما و نظرات شما در وبلاگم که در مورد شريعتی است باعث دلگرمی است. يا زهرا

بیم موج

بابا جون! ما آخر نفهمیدیم تو چرا عاشق سپاهی! واقعا برام سوال است! زود باش جواب بده!

بودن

سلام باز آخوند با عمامه.بادروغهاي فراوان ميخورد از مال مردم.ميپرد بر کول مردم.کودکي تنبل به حوزه همچو بلبل مدح و روضه .يادم آيد از فلسطين. از بلنديهاي جولان.از دلار نفت ايران!! حرفهاي احمقانه .از رجايي زمانه.دور ميگشتيم ز خانه . شرع چون شمشير بران. پاره ميکرد مغزهارا. بشنو اينک کودک من . از زبان مام ميهن. مرزو بوم پاک ايران . اين رييس جمهور نادان . کرد ويران . کرد ويران

مائده

اينهايی که می نويسم طولانی خواهند شد و مسلمن به مزاجتان خوش نخواهد آمد! به رسم هم مسلکانتان حذف خواهيدش کرد احتمالن!! با آگاهی می نويسم! اگر هم پاکش نکنيد می خواهيد ادعای آزاد انديشی خودتان را ثابت کنيد! گاهی بهتر است آدم تند نظر ندهد! و حتی تند فکر نکند! راديوی ضد انقلابی جوان معنايش آتش است جناب آقای معتقد! اگر تهمت زدن راه فرار شماست که هيچ! و الا به عنوان يک خواهر کوچکتر که دلش کمتر از شما برای انقلاب نمی سوزد می گويم ما بنده ايم و اجازه ی اين چنين سخن پراکنی کردن را نداريم! آقای مثلن مثبت شما فکر می کنید همه بدند و شما خوب! اگر کسی بخواهد فقط به شیوه ی شما عمل کند پس باید بی خیال میلیونها قشر ناهم خوان با خودمان شویم! آقا می خواهید انتقاد کنید بسم الله فحش ندهید که هر که می رسد بگوید اینها را ببین به اصطلاح مذهبی اند و فقط توهین می کنند!

مائده

کاش حکم نمی داديد جناب!‌خدا فقط حق حکم دارد!‌لا غير! من و شما کجا رفته ايم که حق حکم دادن و انگ چسباندن به خودمان می دهيم؟! اين در بهترين حالتش تهمت است و گناه کبيره! اخوی کاری نکنيد که همگان به خاطر سوتی های امثال شما از اسلام و انقلاب برگردند!‌ ما مسئوليم به خدا!‌مومن زبانش بايد نرم باشد! حضرت امير در نهج البلاغه هم فرموده اند اخص ويژگيهای مومن را! نکنيد آقا! فقط شما نيستيد که فکر می کنيد انقلاب ارث پدرتان است و هر کس با سليقه ی شما نخواند ضد انقلاب است! اين افکار ۲ سه سال اخير است که هر که با ما مخالف بود با نظام مخالف است! نکنيد که اگر با اين کارهايتان خدشه ای به نظام بزنيد مثلتان می شود بدعت و آنچه بعد از پيامبر کردند!! و الله جواب دادن سخت است! حکم ندهيد! انقلاب را منزوی نکنيد!‌انقلاب فقط برای شماهايی نيست که فکر می کنيد چهار تا حرف بزنيد و دم از خدا و ژيغمبر کار حل است!‌انقلاب حتی برای چون منی هم هست که داد تقوا ندارم و نخواهم داشت ولی حراست از آن را وظيفه ام می دانم! خدا به همه رحم کند!

وروجك

ايول. يه سري به وبلاگم بزن.

نظرم را خصوصي برايت ميفرستم . جدي بيگر و شوخي مبپندار. اگر بچه شيعه اثني عشري هستي و به زبان هاي انگليسي و كمي يهودي تسلط داري حتما در خصوص نوع تفكر دوستت و جرياني كه با روشي زيركانه و ايدئولوژيك حال رسوخ در بنده حكومت اسلامي هستند تحقيق كن و مقايسه اي از يافته هايت و جريانات جاري كشور انجام بده! من بعنوان يك دوست نا آشنا بهت چندتا كد ميدهم بدون تعصب بيجا و مخفيانه تحقيق كن تا بسياري از حقايق برايت روشن شود! منشا نام هاي يامين پور - مشا- گلعاد-قوم ((دونمه))- حذف تدريجي نماد شيعه(لباس روحانيت) و مراجع شيعه -مرتاض هندي با عمر 400 ساله- هولوكاست_ واژنامه عبري- ارادت غير معمول به امام عصر-سحر و جادو - توجه ويژه به قله دماوند- دجال نگران ارتباط با من نباش مجدد برايت پيام ميگذارم

دلسوز

در چه عالمي سير مي كنيد خدا به داد اين مملكت برسد